Wykaz środków na odrobaczanie i odpchlanie wraz ze składem

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto kwi 22, 2008 10:30

Ja aplikuję profender. Podanie mojemu kotu jakichkolwiek tabletek to jak iść na wojnę więc wolę podawać na skórę. Nawet gdy z jakiegoś powodu jestem u weta to antybiotyk tez dopłacam więcej ale wole w zastrzyku bo szybciej i mniej stresu i wojny nie ma. Profender wydaje mi się w porządku ale przy większej liczbie kotów to spory wydatek.

Edzia16

 
Posty: 34
Od: Wto mar 25, 2008 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt kwi 25, 2008 12:39

[...]
Ostatnio edytowano Nie gru 11, 2011 21:35 przez sanna-ho, łącznie edytowano 1 raz

sanna-ho

 
Posty: 7530
Od: Wto sie 28, 2007 13:41

Post » Sob lip 26, 2008 23:43 Re: Wykaz środków na odrobaczanie i odpchlanie wraz ze skład

Anja pisze:
orchidka pisze:PREPARATY DO ZWALCZANIA
EKTOPASOŻYTÓW
U PSÓW I KOTÓW:


***************************************************************************
BIODYLON MITIUS
Biowet Drwalew
Skład:
Mesulfen.
Wskazania:
Preparat stosuje się zewnętrznie do leczenia świerzbu skórnego i usznego, a także
grzybic skórnych, wyprysków skórnych, zapalenia ucha zewnętrznego oraz
wspomaga leczenie świądu. Jest skutecznym lekiem w leczeniu schorzeń
pasożytniczych skóry wywołanych przez wszy, włoso- i sierściojady, pchły i pluskwy.
Dawkowanie:
Preparat stosuje się u małych zwierząt w schorzeniach pasożytniczych. Skórę objętą
procesem chorobowym smaruje się cienką warstwą 3-5 razy w odstępach 1-3 dni. W
schorzeniach uogólnionych jednorazowo nie pokrywa się preparatem więcej niż 1/3
powierzchni zmian. Najlepiej stosować w ciągu trzech kolejnych dni; w pierwszym
dniu smarować okolice głowy i szyi, drugiego dnia tułów, a trzeciego pozostałą część
ciała.
Opakowanie:
100 ml
***************************************************************************
***************************************************************************


upewnijcie sie czy mozna ten peparat stosowac u kotow
jakis czas temu uzywalam go do zwalczenia jakiejs infekcji u mojego krolika
pamietam ze wet wyraznie powiedzial, ze nie mozna go stosowac u kotow
u psow owszem, ale nie u kotow

a ze mam koty, dlatego to zapamietalam
Pamiętam :( Migosiu, Okruszko, Masieńko, Maurycy, Sasza [']
Moja Paciunia ['] :(

natur11

 
Posty: 11849
Od: Śro sie 23, 2006 22:41
Lokalizacja: W-wa

Post » Sob wrz 20, 2008 9:22

Edzia16 pisze:Ja aplikuję profender. Podanie mojemu kotu jakichkolwiek tabletek to jak iść na wojnę więc wolę podawać na skórę. Nawet gdy z jakiegoś powodu jestem u weta to antybiotyk tez dopłacam więcej ale wole w zastrzyku bo szybciej i mniej stresu i wojny nie ma. Profender wydaje mi się w porządku ale przy większej liczbie kotów to spory wydatek.


on jest spot on na skórę czy pod skórę? bo w innym wątku przeczytałem że aplikuje się go na kark bez strzykawki :|

znam ten tabletkowy ból, radość z połknięcia, a potem żenadę z wymiotowanego śniadania :/

jacekwec

 
Posty: 8
Od: Pt wrz 19, 2008 12:40
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto wrz 30, 2008 12:52

z tydzień, dwa temu założyłam mojej kotce obroze przeciwpchelną, ponieważ chyba dostała jej od czasem odwiedzających ją psów, z którymi się bawi, a te zawsze biegajac po dworze jakas pchle zlapia. w kazdym razie - jako, ze Papi jest strasznie rozpuszczona i wolno jej wszystko - jej pchla rowniez wolno bylo gryzc nas kiedy chcialy.

poszlam do zoologa i kupilam tam najdrozsze co mial (no coz, 9zl, ale nic wiecej nie mial do zaoferowania) czyli obrozke firmy LAB Pchełka, produkują ozdobne obróżki insektobójcze. No nieważne. Chodzi o to, ze troche czasu juz minęło, a przed chwilą zobaczyłam chyba pchłę (chociaz mialam wrazenie, ze ma cos w stylu skrzydelek) chodzącą po obróżce. dosc latwo dala sie ona zlapac i wyeliminowac. wiec nie wiem czy dalej nosic na moim kocie ta obrozke czy zainwestowac w cos lepszego, jakies krople od weta czy tym podobne. mozecie pomoc? ;)

vill_

 
Posty: 194
Od: Czw maja 01, 2008 5:27
Lokalizacja: Wrocław

Post » Wto wrz 30, 2008 13:22

A pamięta ktoś jak się nazywa ten środek dla psów, którego nie można dawać kotom?
Obrazek
Obrazek
Jeszcze żaden nieśmiertelny bóg nie przeżył śmierci swoich wyznawców.
NAUKA O KLIMACIE.PL

genowefa

Avatar użytkownika
 
Posty: 18789
Od: Pon wrz 18, 2006 13:34
Lokalizacja: Warszawa-Ursus

Post » Wto wrz 30, 2008 13:29

genowefa pisze:A pamięta ktoś jak się nazywa ten środek dla psów, którego nie można dawać kotom?


Advantix? :roll:

Jana

 
Posty: 32148
Od: Pt sty 03, 2003 19:59
Lokalizacja: Warszawa (Koło)

Post » Wto wrz 30, 2008 18:09

ja już nic innego niż profender nie będę używał...

czy jeśli będę nim odrobaczał koty musze im jeszcze obroże założyć, czy to będzie zbędne?

jacekwec

 
Posty: 8
Od: Pt wrz 19, 2008 12:40
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto wrz 30, 2008 18:31

Milbemax?
Nie znam składu, małe tableteczki, wygodne, do jednorazowego podania.
Zachęcam do zakupów w zooplusie przez zielony banerek na blogu - zooplus coś przekazuje na nasze podopieczne kocie bidy. http://domowepiwniczne.blogspot.com/

kalewala

Avatar użytkownika
 
Posty: 21151
Od: Śro cze 29, 2005 13:55
Lokalizacja: Łódź

Post » Wto gru 30, 2008 1:29

Czy ktoś wie może co podać na włosogłówkę poza wielkimi tabletkami, którymi Tekla pluje jakbym jej truciznę podawała. W żaden sposób nie mogę jej tego podać. Najlepszy byłby spot on, ale chyba żaden nie ma takiego działania.
Pipsi ♡ 24 marca 2016 [']

Pipsi

Avatar użytkownika
 
Posty: 4289
Od: Pon paź 16, 2006 11:10
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob maja 15, 2010 16:10 Re: Wykaz środków na odrobaczanie i odpchlanie wraz ze składem

Chcę odrobaczyć moje dziczki, od weta dostałam Cestal Cat (mówiłam, że to dla dziczków) Jak to podać? Jeden w życiu nie podszedł bliżej niz 3m do mnie. Można rozkruszyć?
"Koty trzeba chwalić, robia się od tego bardziej puchate"

taizu

Avatar użytkownika
 
Posty: 16113
Od: Śro gru 30, 2009 23:05
Lokalizacja: Mazury

Post » Nie paź 17, 2010 13:15 Re: Wykaz środków na odrobaczanie i odpchlanie wraz ze składem

Odświeżę temat...
Tak samo ,jak poprzedniczka,dostałam dla kocurka Cestal cat.Jedną tabletkę wypluwał od razu u wetki,drugą miałam dzisiaj podać sama.Według wcześniejszej instrukcji,przegłodziłam Busia,nie podając mu kolacji, a rano podzieloną na ćwiartki tabletkę powpychałam do mięska i zakopałam to wszystko pod "nieskażonym mięskiem".I kot się na to wypiął :( Próbowałam jeszcze posmarować pyszczek tą rozpuszczoną już tabletką,ale bez powodzenia. :? :? :? Nie chcę go przymuszać do łykania tabletek, więc poszperałam trochę tutaj na forum i zastanawiają mnie te kropelki na kark.Może to było by strzałem w 10??? Kocur ma około 6 miesięcy,waży 3,5 kg.Wcześniej odrobaczany był Vetminthem-w czerwcu,w lipcu-Flubenolem.Moje pytanie jest takie-czy ktoś stosował te krople u takiego młodego kota,czy podawał je sam,i jakie były efekty? Poczytałam na temat Advocate i Profendera,ale zależy mi na opiniach osób mających z tym do czynienia,a nie na słowach producenta.Z góry dziękuję za odpowiedzi.

BUSIO

 
Posty: 1349
Od: Śro cze 30, 2010 22:53

Post » Wto lis 30, 2010 17:52 Re: Wykaz środków na odrobaczanie i odpchlanie wraz ze składem

Właśnie chciałam zapytać, czy jest szansa, żeby kot połknął Cestal w karmie, bo to dostałam od weta, ale widzę, że będzie ciężko. Opcja wsadzenia do pyska nie wchodzi w grę (kot podwórkowy, gryzie i drapie). Ile kosztuje Profender? :?
Obrazek

Axa76

 
Posty: 3889
Od: Śro wrz 24, 2008 13:56
Lokalizacja: Cieszyn

Post » Śro gru 01, 2010 16:33 Re: Wykaz środków na odrobaczanie i odpchlanie wraz ze składem

Jednak udało się podać pokruszony Cestal w Gerberku kurczakowym , został pożarty bez mrugnięcia okiem.
Obrazek

Axa76

 
Posty: 3889
Od: Śro wrz 24, 2008 13:56
Lokalizacja: Cieszyn

Post » Nie maja 15, 2011 10:32 Re: Wykaz środków na odrobaczanie i odpchlanie wraz ze składem

usuwam
Ostatnio edytowano Wto maja 24, 2011 21:07 przez ingenue, łącznie edytowano 1 raz
ingenue
 

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Kevinslema, Wojtek i 184 gości