Pusia krotkowłosa, czyli ostra walka z panem g.

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw lis 06, 2003 17:28

Piękna ta Twoja kota :D

ina

 
Posty: 4042
Od: Śro paź 08, 2003 21:27
Lokalizacja: Kraków

Post » Czw lis 06, 2003 18:41

Śliczna ta twoja puchata kiciunia. Fajnie jakby pokochała twego TŻ,czego szczerze wam życzę :lol:
"NiechodziOToByCzłowiekMiałKota,TylkoByKotMiałCzłowieka"
Obrazek

RyuChanek i Betix

 
Posty: 2807
Od: Śro lis 05, 2003 11:48
Lokalizacja: Radzionków/Rojca- k/Bytomia- Śląsk

Post » Wto sty 06, 2004 16:17

Zalamka, czuje ze chyba mnie czeka "powtorka z rozrywki" tylko w ciezszym wydaniu :( :cry:

Gdzies tak po swietach zaczelam po mojej pusi zbierac z 1 raz dziennie zbitek bialych klaczkow ... czasem mniej czasem wiecej ... i to tylko tych bialych z krawacika, czesto nawet juz widzialam jeszcze nie spadly, ale juz bylkoltunik na szyji i dal sie spokojnie wyjac ... te biale co ma juz nizej i na brzuszku nie ruszone... Na poczatku myslalam sobie ze moze zima, zmienia futerko czy jak... choc troche mnie dziwilo ze tylko tam... ale obejrzalam ja dokladnie i nic, a do tego mimo wszystko kolnierz wydawal sie coagle tej samej objetosci ...
Wczoraj i dzis rano zebralam juz wiecej klaczkow i jak dzis dawalam jesc wygladal juz naprawde mizernie ... Wzielam pannice na kolana i zaczelam dokladnie przeszukiwac, czemu oczywiscie ona mocno protestowala...
No i zalamka... srodek kolnierza jako taki, skora ok... ale boki ... mocno przerzedzone wlosy, jeszcze nie lyse ale juz prawie. :shock: Do tego skora ma taki nieciekawy kolor i gdzieniegdzie bardzo drobioniutkie (na oko jakias 1/4 milimetra srednicy) ciemne kropeczki :shock: ....
Domyslam sie jaka diagnoza i jestem zalamana, choc ludze sie ze moze jednak nie grzyb, ze moze jakies uczulenie, albo alergia, albo inne cudo... Ja nie chce tego znowu przechodzic ... raptem pol roku temu miala grzybka- takiego poschroniskowego ... leczylam ponad miesiac (wiem ze to i tak nie dlugo jak na grzyba) ... ale to cholerstwo nie wiem skad sie wzielo i mam dziwne przeczucie ze to bedzie o wiele gorsze niz tamto :(

Mialam isc dzis do weta, ale okazalo sie ze dzis nie ma dyzuru moja wetka, tylko facet- chlopak, ze tak powiem- dopiero zdobywa szlify i juz mi raz zle zdiagnozowal Pusie, wiec pojde z nia jutro juz do mojej wetki.
Ostatnio edytowano Wto sty 06, 2004 16:38 przez ktosia, łącznie edytowano 1 raz
Ktosia i Kiti&gigi
Fotografia dla hodowli i nie tylko: http://foto-web.pl

ktosia

 
Posty: 2058
Od: Pon gru 02, 2002 18:29
Lokalizacja: Sopot

Post » Wto sty 06, 2004 16:35

ktosiu, mam nadzieje ze szybko sie z tym uporacie :(
Mocno trzymam kciuki i przesylam pozytywne mysli!
:ok:
Daj znac po wizycie u wetki!
Obrazek Obrazek

Ylva

 
Posty: 1985
Od: Pon kwi 07, 2003 16:59

Post » Śro sty 07, 2004 13:16

ktosia pisze:... leczylam ponad miesiac (wiem ze to i tak nie dlugo jak na grzyba) ...

Moja własna dermatolożka na rozmaite przypadłości (w tym grzyba) mówiła zawsze: "Ale leczenie potrwa długo - sześć tygodni." Stąd żyję w przekonaniu, że wszelkie choroby skórne leczy się sześć tygodni. Choć zapewne na ofutrzonych ciałkach trudniej paskudztwo wyplenić. Współczuję...
ObrazekObrazekObrazek
Panowie Kocurowie
"Poznasz siebie, poznając własnego kota." Konrad T. Lewandowski, "Widmowy kot"

PumaIM

Avatar użytkownika
 
Posty: 20169
Od: Pon sty 20, 2003 1:30
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro sty 07, 2004 13:59

Ten grzybek to niedoleczony pewnie byl...
jaki to rodzaj grzyba?
microsporum oplatuje sie wokol wlosow i zostaje...
i pewnie zostal
bylas u swojej wetki?
Karolcia&Jowita&Jaga
Obrazek

kasia piet

 
Posty: 1132
Od: Sob cze 14, 2003 16:37
Lokalizacja: Warszawa-Wola

Post » Śro sty 07, 2004 15:23

Kotka jest przepiekna. trzymam kciuki zeby szybciutko wyzdrowiała. wstrętnym grzybom mówimy NIE :twisted:

Kretka

 
Posty: 614
Od: Śro paź 15, 2003 14:48
Lokalizacja: Poznań

Post » Śro sty 07, 2004 16:25

Biedne Pusiątko :cry:
Ktosiu, daj znać, co u weta
Grzybom precz :evil:

ani

 
Posty: 3491
Od: Pon mar 10, 2003 23:31
Lokalizacja: Gdynia

Post » Śro sty 07, 2004 18:25

Wlasnie wrocilam od wetki..klasycznie, podrecznikowo, bez cienia watpliwosci - GRZYB Obrazek Obrazek Obrazek

Zapisane kapiele w Hexodem'ie, na konkretne lysawe miejsce pimafucort i puder .. jakos Nys... (nie moge odczytac z recepty) ... specjalnie puder, dlatego ze pusi po poprostu nie da sie pryskac :( :( ... niestety wetka zapowiedziala ze moze byc go trudno dostac, wtedy jakikolwiek inny puder na grzyba, polecacie cos? cos co jest dostepne?

Jak po paru tygodniach takiej kuracji nic nie bedzie pomagalo- to juz czym wewnetrzenie bedziemy leczyc. Obrazek
No to zaczynamy leczenie :(

Aaa, gdzyb to nie wiem jak sie nazywa.. jak to lekarze ;) - nabazgrane jest cos na M.... moze byc ze jak kasia napisala microsporum
Ktosia i Kiti&gigi
Fotografia dla hodowli i nie tylko: http://foto-web.pl

ktosia

 
Posty: 2058
Od: Pon gru 02, 2002 18:29
Lokalizacja: Sopot

Post » Śro sty 07, 2004 18:55

:? :(
Przykro mi ze znowu musicie sie z tym meczyc.
Wierze jednak ze tym razem rozprawisz sie z grzybem raz na zawsze
Obrazek

nie poddawaj sie Obrazek
Obrazek Obrazek

Ylva

 
Posty: 1985
Od: Pon kwi 07, 2003 16:59

Post » Śro sty 07, 2004 19:03

Teraz sobie tak mysle kombinuje... no- w grudniu byl nawrot robali, do tego moze zima, zmiana klimatu i organizm sie oslabil i wyszlo :(

Tak sie teraz zastanawiam czy jakims cudem nie przywloklam czegos z tego gdanskiego pokazu :? (bo byl kot z grzybica a z pewnego zrodla wiem ze to nie byl jedyny :evil: ) - pewnie marne szanse, bo kotow zadnych nie dotykalam ani za blisko nie podchodzilam- ot zeby foty popstrykac... najpewniej to niezaleczona poprzednia :(

Zal mi pusiska, zwlaszcza ze przy jej dlugich klakach to chyba bedzie dluuuuga przeprawa ... wlasnie zgubila kolejny "klak"- tym razem ciemny- znaczy ze grzyb jest juz na innych czesciach ciala ;( :( ...a najgorzej ze przy tej jej dlugich klakach to ja nawet nie wiem gdzie szukac tych lysinek zeby smarowac- nic nie widac; pudrem czy czymkolwiek tez bedzie ciezko dotrzec :evil:
Chce mi sie wyc !! Obrazek
Ktosia i Kiti&gigi
Fotografia dla hodowli i nie tylko: http://foto-web.pl

ktosia

 
Posty: 2058
Od: Pon gru 02, 2002 18:29
Lokalizacja: Sopot

Post » Śro sty 07, 2004 22:20

Ktosiu, moze ja ogolic?
leczenie pojdzie o polowe szybciej

szkoda ze nie wiesz, co to za grzyb
dziwny zestaw
Pimafucort jest ze sterydami
Pimafucin jest mascia na grzyba - candida albicans, substancja czynną jest natamycyna
oHeksodermie nic niewiem

ale to nie sa leki na Microsporum (na niego dziala Clotrimazol i jego pochodne)
wiec to musi byc inny grzyb
mysle ze latwiejszy do wyleczenia

trzymam kciuki
Karolcia&Jowita&Jaga
Obrazek

kasia piet

 
Posty: 1132
Od: Sob cze 14, 2003 16:37
Lokalizacja: Warszawa-Wola

Post » Śro sty 07, 2004 22:48

kasia piet pisze:Ktosiu, moze ja ogolic?


8O 8O :? :(
No to chyba w ostatecznosci... znaczy jak w ciagu tych paru tygodni nie bedzie zadnej poprawy to sie rozwazy :roll:

szkoda ze nie wiesz, co to za grzyb

No, nabazgrane jest strasznie :?
Ktosia i Kiti&gigi
Fotografia dla hodowli i nie tylko: http://foto-web.pl

ktosia

 
Posty: 2058
Od: Pon gru 02, 2002 18:29
Lokalizacja: Sopot

Post » Czw sty 08, 2004 0:25

Gin grzybolu Obrazek

Trzymaj sie Dominika!
Z taka armia zwalczycie szybciutko grzybola :!: Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Izabela

 
Posty: 6922
Od: Nie cze 08, 2003 20:33
Lokalizacja: Gdynia

Post » Czw sty 08, 2004 2:22

Oj współczuję. Taaaak, przy jej futerku to jeszcze gorszy problem ze stosowaniem wszystkich specyfików niż przy krótkowłosych, ale z kolei u niej nie widać tak łysinek. Jak zwykle, coś za coś :wink:

Nasunęło mi się też podejrzenie, że to niedoleczona grzybica cofnęła się. Z kolei jednak, przecież na każdym są grzyby co wiemy, i niesprzyjające okoliczności mogą spowodować jego atak. Tak jak pisałaś, osłabienie itd.
No współczuję Ktosiu, trzymam kciuki za szybkie pozytywne efekty leczenia.

Nelly

Avatar użytkownika
 
Posty: 19844
Od: Nie lut 10, 2002 9:36
Lokalizacja: Poznań

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], kotcsg, Seo-Ul-Jef i 242 gości