SPRYTNE ISTOTY TE MOJE KOTY - KOTełkowa Drużyna

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw mar 11, 2010 13:05 Re: SPRYTNE ISTOTY TE MOJE KOTY- Co z tym Bodziem?

Iwonko, zlecając badanie dobrze byłoby doczytac jaki jest jego sens :) Ale ok, sprawa zamknięta - cukrzycą się już nie zajmujemy.
Teraz pytanie co dalej. Czy znajdziesz neurologa, okulistę, kardiologa? I worek pieniędzy na to wszystko? :( W Krakowie okulistę dobrego polecę, kardiologa też (ale ciśnienia nie zmierzy nikt :( ), z neurologiem nie miałam do czynienia co nie znaczy, że go nie ma. Jest w Bielsku ktoś, do kogo mozesz się udać?
“Kwiecień słodki nadchodzi, niech się zacznie święto głupców!”
Jestem satyrykiem.
Obrazek

https://www.sklepjubilerski.com/porady- ... jubilerski, cytat: Joker

Liwia

Avatar użytkownika
 
Posty: 13739
Od: Pt gru 03, 2004 19:58

Post » Czw mar 11, 2010 13:42 Re: SPRYTNE ISTOTY TE MOJE KOTY- Co z tym Bodziem?

Liwia pisze:Iwonko, zlecając badanie dobrze byłoby doczytac jaki jest jego sens :) Ale ok, sprawa zamknięta - cukrzycą się już nie zajmujemy.
Teraz pytanie co dalej. Czy znajdziesz neurologa, okulistę, kardiologa? I worek pieniędzy na to wszystko? :( W Krakowie okulistę dobrego polecę, kardiologa też (ale ciśnienia nie zmierzy nikt :( ), z neurologiem nie miałam do czynienia co nie znaczy, że go nie ma. Jest w Bielsku ktoś, do kogo mozesz się udać?



Żeby być pewna do końca chciałabym jednak sprawdzic kilka razy mocz, Liwio prosze doradź mi jakie te paski mam kupić?

No niestety w Bielsku marnie , nic nie znalazłam. Pytałam, więc i neurolog i okulista jest we Wrocławiu :cry:
Mój niewidomy i głuchy Boguś - MISTER niepełnosprawnych kotów Obrazek.... [*]

Iweta

 
Posty: 7427
Od: Czw cze 01, 2006 18:42
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Sosnowiec

Post » Czw mar 11, 2010 14:29 Re: SPRYTNE ISTOTY TE MOJE KOTY- Co z tym Bodziem?

No to Iwonko będziemy zbierać dutki na wyjazd do Wrocławia.
Paski do badania cukru, które ja znam i używam są dostępne bez recepty i kłopotu w aptekach - Ketodiastix. Jest ich 50 w opakowaniu, kosztują kilkanaście złotych. Jeśłi chcesz to mogę Ci kilka przesłać ale dojdą pewnie na poniedziałek - wtorek.
“Kwiecień słodki nadchodzi, niech się zacznie święto głupców!”
Jestem satyrykiem.
Obrazek

https://www.sklepjubilerski.com/porady- ... jubilerski, cytat: Joker

Liwia

Avatar użytkownika
 
Posty: 13739
Od: Pt gru 03, 2004 19:58

Post » Czw mar 11, 2010 14:36 Re: SPRYTNE ISTOTY TE MOJE KOTY- Co z tym Bodziem?

witam się i u was na wątku no ale muszę przyznac że tyle futerek w domu to dopiero frajda :D
Obrazek

panimama

 
Posty: 3371
Od: Czw paź 08, 2009 15:14

Post » Czw mar 11, 2010 15:54 Re: SPRYTNE ISTOTY TE MOJE KOTY- Co z tym Bodziem?

Liwia pisze:No to Iwonko będziemy zbierać dutki na wyjazd do Wrocławia.
Paski do badania cukru, które ja znam i używam są dostępne bez recepty i kłopotu w aptekach - Ketodiastix. Jest ich 50 w opakowaniu, kosztują kilkanaście złotych. Jeśłi chcesz to mogę Ci kilka przesłać ale dojdą pewnie na poniedziałek - wtorek.


Dzis już nie kupie , bo u mnie juz apteka zamknieta a nie pomyslałam jak byłam w centrum :evil:

Będę jeszcze szukac kogos blizej choćby po to żeby uzyskac wstępną diagnozę a jesli nie to musze myslec o Wrocławiu. Ale czarno widzę znalezienie jakiegokolwiek specjalisty z potrzebnej mi dziedziny :roll:
Mój niewidomy i głuchy Boguś - MISTER niepełnosprawnych kotów Obrazek.... [*]

Iweta

 
Posty: 7427
Od: Czw cze 01, 2006 18:42
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Sosnowiec

Post » Czw mar 11, 2010 15:56 Re: SPRYTNE ISTOTY TE MOJE KOTY- Co z tym Bodziem?

panimama pisze:witam się i u was na wątku no ale muszę przyznac że tyle futerek w domu to dopiero frajda :D



Witaj panimama :D No to duuuuuuża frajda :wink: :lol:
Mój niewidomy i głuchy Boguś - MISTER niepełnosprawnych kotów Obrazek.... [*]

Iweta

 
Posty: 7427
Od: Czw cze 01, 2006 18:42
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Sosnowiec

Post » Pt mar 12, 2010 17:32 Re: SPRYTNE ISTOTY TE MOJE KOTY- Co z tym Bodziem?

Nareszcie udało mi się zbadać mocz. Nie chcecie wiedzieć jak czatowałam i jak złapałam 8)
Co prawda mogłam go zbadać dopiero po trzech godzinach, bo czekałam aż TŻ przywiezie mi paski. Ale jak później przeczytałam na ulotce, dobrze go zabezpieczyłam, czyli zamknęłam pojemniczek i włożyłam do lodówki 8)

Zrobiłam test aż 3 razy dla pewności i......nawet troszeczke nie zmieniła się barwa :D
Jak tylko uda mi sie "upolować" znowu to zrobie jeszcze raz żeby mieć całkowitą pewność.

Liwia dziękuję Ci za cenne wskazówki :1luvu:

Teraz muszę myśleć jaka jest przyczyna ślepnięcia Bodzia :roll: Majka może Ty coś doradzisz? z ludzkiego punktu widzenia 8)
Mój niewidomy i głuchy Boguś - MISTER niepełnosprawnych kotów Obrazek.... [*]

Iweta

 
Posty: 7427
Od: Czw cze 01, 2006 18:42
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Sosnowiec

Post » Sob mar 13, 2010 17:09 Re: SPRYTNE ISTOTY TE MOJE KOTY- Co z tym Bodziem?

A to jednak nie cukrzyca ? Nadal szukamy przyczyny :roll:

Z jednej strony to super że nie cukrzyca ,tylko teraz znaleźć przyczynę :roll:
Może on ma kurzą ślepotę ? :oops: Warto by mu dać witaminy A albo tran :roll: Wyczytałam też że brak tauryny może powodować ślepotę i degenerację siatkówki .Występuje głównie w surowym mięsie ...
ObrazekObrazek

amyszka

Avatar użytkownika
 
Posty: 24121
Od: Czw mar 22, 2007 14:26
Lokalizacja: Bolesławiec Śl.

Post » Sob mar 13, 2010 17:17 Re: SPRYTNE ISTOTY TE MOJE KOTY- Co z tym Bodziem?

Napisz mi dokładnie co widział wet w oku Bodzia to ja siem zapytam mojej okultystki ludzkiej. Ale dopóki nie zmierzy się Bodziowi ciśnienia w oku i dna oka to nic nie wymyślimy
Obrazek

majencja

 
Posty: 5792
Od: Wto lis 04, 2008 23:17

Post » Sob mar 13, 2010 19:29 Re: SPRYTNE ISTOTY TE MOJE KOTY- Co z tym Bodziem?

amyszka pisze:A to jednak nie cukrzyca ? Nadal szukamy przyczyny :roll:

Z jednej strony to super że nie cukrzyca ,tylko teraz znaleźć przyczynę :roll:
Może on ma kurzą ślepotę ? :oops: Warto by mu dać witaminy A albo tran :roll: Wyczytałam też że brak tauryny może powodować ślepotę i degenerację siatkówki .Występuje głównie w surowym mięsie ...


Ja się kompletnie na tym nie znam ale mysle, że chyba jakby były jakieś braki witamin to chyba by wyszło w wynikach krwi
:roll:

majencja pisze:Napisz mi dokładnie co widział wet w oku Bodzia to ja siem zapytam mojej okultystki ludzkiej. Ale dopóki nie zmierzy się Bodziowi ciśnienia w oku i dna oka to nic nie wymyślimy


Kurcze, nie bardzo wiem co widział, na pewno wylewy , które wtedy (czyli gdy go badałam ostatni raz) nie były widoczne na zewnątrz. Pamiętam tylko tyle, ze to zapalenie błony naczyniowej i nic wiecej nie wiem
:roll:
Mój niewidomy i głuchy Boguś - MISTER niepełnosprawnych kotów Obrazek.... [*]

Iweta

 
Posty: 7427
Od: Czw cze 01, 2006 18:42
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Sosnowiec

Post » Sob mar 13, 2010 22:33 Re: SPRYTNE ISTOTY TE MOJE KOTY- Co z tym Bodziem?

amyszka pisze:Warto by mu dać witaminy A albo tran :roll: Wyczytałam też że brak tauryny może powodować ślepotę i degenerację siatkówki .Występuje głównie w surowym mięsie ...
Dodatek tauryny do pokarmu jest zawsze jak najbardziej wskazany, gdyż przeważająca większość karm komercyjnych zawiera akurat tyle tauryny, żeby kot nie oślepł. Nawet przy BARF-ie dodaje się taurynę, bo surowe mięso nie zawiera wystarczającej ilości tego aminokwasu. Moje zdrowe kotki dostają codziennie dodatkowo do karmy 250 mg czystej tauryny.

Z suplementowaniem witaminy A byłabym ostrożna. Najpierw trzeba by przeanalizować zawartość witaminy A w karmie, którą dostaje Bogdan, i porównać tę ilość z zapotrzebowaniem kota. Witamina A nie jest rozpuszczalna w wodzie, więc jej nadmiar gromadzony jest w organizmie i przy ewentualnym przedawkowaniu mógłby wyrządzić więcej szkody niż pożytku. Bez diagnozy i jednoznacznych wskazań bałabym się jej suplementować.

Iweta pisze:Ja się kompletnie na tym nie znam ale mysle, że chyba jakby były jakieś braki witamin to chyba by wyszło w wynikach krwi
Coś takiego w normalnych badaniach krwi nie wyjdzie (jedynie w morfologii za mało witaminy B 12 i żelaza). W tym celu robi się badania specjalistyczne (uzupełniające). A np. tauryna nie jest witaminą, lecz aminokwasem, więc w badaniach krwi niemożliwa do sprawdzenia. Nie można jej też przedawkować, jeśli rosądnie się ją suplementuje. Znam wiele osób, które mają chore koty (cukrzyca i PNN) i które podają im codziennie dodatkowo do pokarmu 500 mg czystej tauryny.

Pozdrawiam
Tinka
Disclaimer: Nie jestem lekarzem weterynarii i moje porady na forum miau.pl nie zastąpią konsultacji ze specjalistą.

Tinka07

 
Posty: 3795
Od: Pt lut 09, 2007 15:31
Lokalizacja: Passau/Wenecja Północy

Post » Nie mar 14, 2010 8:56 Re: SPRYTNE ISTOTY TE MOJE KOTY- Co z tym Bodziem?

Tinka07 pisze:
amyszka pisze:Warto by mu dać witaminy A albo tran :roll: Wyczytałam też że brak tauryny może powodować ślepotę i degenerację siatkówki .Występuje głównie w surowym mięsie ...
Dodatek tauryny do pokarmu jest zawsze jak najbardziej wskazany, gdyż przeważająca większość karm komercyjnych zawiera akurat tyle tauryny, żeby kot nie oślepł. Nawet przy BARF-ie dodaje się taurynę, bo surowe mięso nie zawiera wystarczającej ilości tego aminokwasu. Moje zdrowe kotki dostają codziennie dodatkowo do karmy 250 mg czystej tauryny.

Z suplementowaniem witaminy A byłabym ostrożna. Najpierw trzeba by przeanalizować zawartość witaminy A w karmie, którą dostaje Bogdan, i porównać tę ilość z zapotrzebowaniem kota. Witamina A nie jest rozpuszczalna w wodzie, więc jej nadmiar gromadzony jest w organizmie i przy ewentualnym przedawkowaniu mógłby wyrządzić więcej szkody niż pożytku. Bez diagnozy i jednoznacznych wskazań bałabym się jej suplementować.

Iweta pisze:Ja się kompletnie na tym nie znam ale mysle, że chyba jakby były jakieś braki witamin to chyba by wyszło w wynikach krwi
Coś takiego w normalnych badaniach krwi nie wyjdzie (jedynie w morfologii za mało witaminy B 12 i żelaza). W tym celu robi się badania specjalistyczne (uzupełniające). A np. tauryna nie jest witaminą, lecz aminokwasem, więc w badaniach krwi niemożliwa do sprawdzenia. Nie można jej też przedawkować, jeśli rosądnie się ją suplementuje. Znam wiele osób, które mają chore koty (cukrzyca i PNN) i które podają im codziennie dodatkowo do pokarmu 500 mg czystej tauryny.

Pozdrawiam
Tinka


Dzięki Tinka za te informacje, czyli turynę jak najbardziej moge podawać Bogdanowi i innym moim kotom też. Czy turyne kupuje się u weta czy w aptece? :roll:
Mój niewidomy i głuchy Boguś - MISTER niepełnosprawnych kotów Obrazek.... [*]

Iweta

 
Posty: 7427
Od: Czw cze 01, 2006 18:42
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Sosnowiec

Post » Nie mar 14, 2010 10:44 Re: SPRYTNE ISTOTY TE MOJE KOTY- Co z tym Bodziem?

Iweto, czystą taurynę dostaniesz w zooplusie. Kupiłabym Felini taurynę (czystą w proszku). Ta jest najlepsza. Produktu Gimpet nie kupuj, bo te tabletki zawierają po pierwsze za mało tauryny, a po drugie szkodliwą witaminę K3.

http://www.zooplus.pl/shop/koty/karmy_s ... auryna_kot
Disclaimer: Nie jestem lekarzem weterynarii i moje porady na forum miau.pl nie zastąpią konsultacji ze specjalistą.

Tinka07

 
Posty: 3795
Od: Pt lut 09, 2007 15:31
Lokalizacja: Passau/Wenecja Północy

Post » Nie mar 14, 2010 10:59 Re: SPRYTNE ISTOTY TE MOJE KOTY- Co z tym Bodziem?

Tinka07 pisze:Iweto, czystą taurynę dostaniesz w zooplusie. Kupiłabym Felini taurynę (czystą w proszku). Ta jest najlepsza. Produktu Gimpet nie kupuj, bo te tabletki zawierają po pierwsze za mało tauryny, a po drugie szkodliwą witaminę K3.

http://www.zooplus.pl/shop/koty/karmy_s ... auryna_kot


Dzieki wielkie :ok:
Mój niewidomy i głuchy Boguś - MISTER niepełnosprawnych kotów Obrazek.... [*]

Iweta

 
Posty: 7427
Od: Czw cze 01, 2006 18:42
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Sosnowiec

Post » Śro mar 17, 2010 23:14 Re: SPRYTNE ISTOTY TE MOJE KOTY- Co z tym Bodziem?

Zapraszam na mój bazarek, który niestety wystawiłam dla siebie a właściwie dla Bogusia :roll: viewtopic.php?f=20&t=109100 na ten sam cel, czyli Bogusia jutro wystawie jeszcze jeden bazarek na, który już teraz zapraszam

Dziewczyny przepraszam, że nie dla Was, ale.......no tak wyszło :cry:
Mój niewidomy i głuchy Boguś - MISTER niepełnosprawnych kotów Obrazek.... [*]

Iweta

 
Posty: 7427
Od: Czw cze 01, 2006 18:42
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Sosnowiec

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Silverblue i 168 gości