Prośba o pomoc

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie cze 01, 2003 23:11 Prośba o pomoc

Zwracam się do Was o pomoc.
Kasia Mróz jest weterynarzem we Wrocławiu, studiowała razem z moim wetem. Umiera na białaczkę. Jesli chcecie pomóc, to wpłacajcie proszę pieniądze na konto fundacji http://www.kasiamroz.cbi.pl/Kasia/ , każda złotówka więcej pozwoli przebadać kolejne próbki szpiku na antygeny zgodności tkankowej. Koszt zbadania jednej próbki wynosi około 500zł, więc jeśli możecie wpłacajcie nawet symboliczną złotówkę.... czasu ma coraz mniej.
Proszę o pomoc.

Zapraszam do oglądania strony http://www.kasiamroz.cbi.pl/Kasia/ , na której Kasia pisze o sobie, swojej pracy i chorobie.

Z góry dziękuję za zainteresowanie.

Keskese

 
Posty: 16010
Od: Pon lut 04, 2002 15:34
Lokalizacja: Toruń

Post » Czw cze 19, 2003 23:05

Dominika - a czy można i jak można oddac szpik?
8 kocich ogonów i spółka (z.b.o.o.)

eve69

 
Posty: 16818
Od: Pt sie 23, 2002 15:09
Lokalizacja: gdansk

Post » Pt cze 20, 2003 9:39

eve69 pisze:Dominika - a czy można i jak można oddac szpik?

eve, to jest proste. Trzeba najpierw przejść badania krwi (musisz spełniać wymagania jak dawca krwi).Ale to badanie kosztuje 500zł. Fundacja Pani Urszuli Jaworskiej nie ma kasy. Sama zgłosiłam się na dawcę ponad rok temu. Miałam mieć badania (dostałam skierowanie) w lutym 2002 roku. Jednak od tamtej pory nic się nie poprawiło finansowo i badań nie robią (teraz wiem, ze ja sie nie nadaję z powodu astmy i przyjmowanych leków).

Dla Pani weterynarz są próbki szpiku. Nie ma tylko kasy na ich przebadanie :(

http://www.fundacjauj.pl/

Keskese

 
Posty: 16010
Od: Pon lut 04, 2002 15:34
Lokalizacja: Toruń

Post » Pt cze 20, 2003 9:43

Jak ja miałam byc dawcom to wystarczyło pójść do Instytutu Hematologii, tam robili badania i zapisywali do rejestru dawców. Nic się nie płaciło, ale to bylo dwa lata temu, nie wiem jak jest teraz.
Obrazek

Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy by się nie spotkali.

Katy

 
Posty: 16034
Od: Pon sie 05, 2002 18:57
Lokalizacja: Kocia Mafia Tarchomińska

Post » Pt cze 20, 2003 9:46

Ja się najpierw zgłosiłam do Fundacji.
Wiele razy wymieniłam email z Panią Jaworską. Kazała cierpliwie czekać. Teraz wiem, ze nie mogę być dawcą, wiec nie pójdę na badania, nawet jak będzie kasa....

Keskese

 
Posty: 16010
Od: Pon lut 04, 2002 15:34
Lokalizacja: Toruń

Post » Pt cze 20, 2003 10:15

Ja tez nie moge być dawcą, niestety...
Obrazek

Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy by się nie spotkali.

Katy

 
Posty: 16034
Od: Pon sie 05, 2002 18:57
Lokalizacja: Kocia Mafia Tarchomińska

Post » Wto lip 01, 2003 18:20

Dostałam wzruszający list z podziękowaniem za wpłatę od Kasi Mróz....

Keskese

 
Posty: 16010
Od: Pon lut 04, 2002 15:34
Lokalizacja: Toruń

Post » Śro gru 03, 2003 22:40

Keskese pisze:
eve69 pisze:Dominika - a czy można i jak można oddac szpik?

eve, to jest proste. Trzeba najpierw przejść badania krwi (musisz spełniać wymagania jak dawca krwi).Ale to badanie kosztuje 500zł. Fundacja Pani Urszuli Jaworskiej nie ma kasy. Sama zgłosiłam się na dawcę ponad rok temu. Miałam mieć badania (dostałam skierowanie) w lutym 2002 roku. Jednak od tamtej pory nic się nie poprawiło finansowo i badań nie robią (teraz wiem, ze ja sie nie nadaję z powodu astmy i przyjmowanych leków).

Dla Pani weterynarz są próbki szpiku. Nie ma tylko kasy na ich przebadanie :(

http://www.fundacjauj.pl/


Nie dalej jak 2 miesiące temu moja Pani przeprowadzała taką akcję dla "potrzebujących" i ....
Prawdą jest że takie badanie dla potencjalnych dawców kosztuje ok. 500 zł i w fundacji P. Jaworskiej brakuje funduszy na to (jak również i w większości Polskich szpitali).... ale chyba większym problemem jest brak informacji... Okazało się że w szpitalu przy Nowogrodzkiej w W-wie jest (jak na te cele) potężna kasa na takie właśnie badania... Szybko wykorzystaliśmy okazję i w naszej firmie (Plus GSM) przeprowadziliśmy błyskawiczną akcję wśród pracowników zachęcając do zgłoszenia się na badania... Nie wiem ile osób chętnych się zgłosiło, ale faktem jest, że po kilku dniach fundusz szpitala się wyczerpał (a był zagrożony tym że przepadnie jako nie wykorzystany), bo zgłosiło sie tylu chętnych ludzi... To był wspaniały gest! Gest ludzi dobrej woli...
Nie znam dokładniejszych namiarów do właściwych osób, ale jeśli będzie konieczy to dajcie proszę znać, a postaram się uruchomić jakieś kontakty...
Z tego co ja juz wiem: szpik to nie krew... Możesz być dawcą, ale prawdopodobieństwo Twojej pomocy jest jak w totolotku... bez mała 1:100000... albo i więcej tych zer na końcu...
To bardzo skomplikowana choroba... Nie leczona faktycznie - ostatnia!!!
Najlepiej chyba będzie skonatkować się ze szpitalem na Nowogrodzkiej... Jeśli to nic ewentualnie by nie dało ślij koniecznie do mnie szybko namiar do siebie na priv. może uda Nam wszystkim uratować gasnące życie....

Ps. Baza potencjalnych dawców jest kilka set razy większa niż chorych... Ale cały myk tego "choróbska" polega na tym, ze niestety żadko znajdzie się osoba, która może zostać dawcą.... Stąd apel.... Im nas dawców więcej - tym większe szanse dla potrzebujących....
Ps2. Nie prawda, że kuje się kręgosłup, etc.... Szpik pobiera się najczęściej z biodra i okolic lędźwi... zabieg jest nie bolesny i nie zagrażający zdrowiu oddającego... To info już dla tych szczęsliwych co będą mogli faktycznie oddać szpik...
Raddemenes
_________________
Obrazek

Raddemenes

 
Posty: 1725
Od: Śro lis 19, 2003 23:40
Lokalizacja: "Z krainy czarów"

Post » Czw gru 04, 2003 13:33

Czy akcja zbierania pieniędzy jest jescze aktualna ponieważ chciałabym przelać jakieś pieniążki.
Olga Pietrusiewicz
Obrazek
Hodowla BRI Behemot*PL - http://www.behemot.pl

Behemot - Ola

 
Posty: 60
Od: Śro kwi 02, 2003 20:35
Lokalizacja: Wrocław, Polska

Post » Czw gru 04, 2003 13:51

Raddemenesie, a Plus nie mógłby zrobić jakiejś akcji SMS-owej?
...

Padme

 
Posty: 28589
Od: Pon lut 04, 2002 15:32

Post » Czw gru 04, 2003 15:14

Padme pisze:Raddemenesie, a Plus nie mógłby zrobić jakiejś akcji SMS-owej?


Tego nie wiem... Należało by zapytać biuro komunikacji korporacyjnej tel. 22 607 1000 (recepcja). Ja już w tej firmie nie pracuję od przeszło miesiąca.
Raddemenes
_________________
Obrazek

Raddemenes

 
Posty: 1725
Od: Śro lis 19, 2003 23:40
Lokalizacja: "Z krainy czarów"

Post » Czw gru 04, 2003 15:28

O, szkoda :!:
...

Padme

 
Posty: 28589
Od: Pon lut 04, 2002 15:32

Post » Wto gru 09, 2003 13:11

Behemot - Ola pisze:Czy akcja zbierania pieniędzy jest jescze aktualna ponieważ chciałabym przelać jakieś pieniążki.

Jeszcze dziś napiszę do mojego znajomego weta, który studiował razem z chorą Kaśką Mróz i zapytam, czy ma jakieś wiadomości od niej...

Keskese

 
Posty: 16010
Od: Pon lut 04, 2002 15:34
Lokalizacja: Toruń

Post » Wto gru 09, 2003 14:37

daj koniecznie znać, co słychać


nie można odbierać nadziei (od kwietnia walczę o Tatę) ale trzeba (wg mnie) uzyskać maximum info o tym co, jak, gdzie

w licpu w Przekroju ukazał się artykuł http://www.przekroj.com.pl/archiwum/28_03/text6.html
który mnie zmroził

nie wiem, czy i co się od tego czasu ew zmieniło w Fundacji Jaworskiej
wydaje mi się jednak, że warto drązyc temat w killku źródłach przed podjęciem decyzji o wpłacie tu czy tam, najlepszym źródłem winien byc lekarz prowadzący, jesli nie on to kilku innych - oni winni miec najdokładniejsze info o tym gdzie i jak (ja w spr Taty konsultuje sie niezaleznie z kilkoma, gdy jedna diagnoza, propopzycja leczenia itd pokrywa się innymi-mam pewnośc, a przynajmniej zwiększone prawdopodobieństwo, że postepowanie jest słuszne)

dziewczynie trzeba pomóc (=wpłata) jak każdemu, ale trzeba własnie wiedzieć JAK, żeby wysiłek nie poszedł na marne (=numer konta i wybrana instytucja)

zostawiam do rozważenia

graga

 
Posty: 1138
Od: Wto paź 15, 2002 13:52
Lokalizacja: Warszawa-Targówek

Post » Śro gru 10, 2003 9:26

Dostałam email od mojego weta:
wet pisze:Kasia jest po przeszczepie, pomoże to na jakiś czas... aż do wznowy która
jest bardzo prawdopodobna, niestety. Kasa przyda się na leczenie. Zaczęła
robić doktorat z białaczek do tego.

Czyli to nadal aktualne, niestety....

Keskese

 
Posty: 16010
Od: Pon lut 04, 2002 15:34
Lokalizacja: Toruń

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 511 gości