WZÓR UMOWY ADOPCYJNEJ

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon sie 18, 2008 15:26

*anika* pisze:Tu jest moja wersja umowy adopcyjnej, sklejona z kilku innych znalezionych :)

http://upload.miau.pl/3/125282.doc

(Mam nadzieję, że link do pobierania działa :roll: )

jak coś, mogę ją przesłać mailem


To nie jest umowa. W świetle prawa nie obowiązuje :wink:

Jana

 
Posty: 32148
Od: Pt sty 03, 2003 19:59
Lokalizacja: Warszawa (Koło)

Post » Pon sie 18, 2008 15:30

Jana pisze:
*anika* pisze:Tu jest moja wersja umowy adopcyjnej, sklejona z kilku innych znalezionych :)

http://upload.miau.pl/3/125282.doc

(Mam nadzieję, że link do pobierania działa :roll: )

jak coś, mogę ją przesłać mailem: [edit]


To nie jest umowa. W świetle prawa nie obowiązuje :wink:

O... dobrze wiedzieć ;)
a mogę zapytać dlaczego i co w niej nie tak? :)
Ostatnio edytowano Czw gru 15, 2011 23:34 przez *anika*, łącznie edytowano 1 raz
♪♫♬ ♪

*anika*

 
Posty: 13244
Od: Pon mar 28, 2005 20:15
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob sty 17, 2009 12:38

Elaszka pisze:Być może już całkiem niedługo będę zmuszona, a raczej będę miała to szczęście oddać kota do nowego domu. Myślę że taka umowa to dobry pomysł, ale czy ma ona jakąś wartość? Jak sprawdzić czy domek przestrzega kryteriów? Czy dzwonicie do ludzi co miesiąc z pytaniem co u kotka? A nawet jeżeli tak, to jaka jest pewność, że ludzie nie oszukują i nie kłamią? A co jeżeli kotek zginie/zaginie czy umrze na jakąś chorobę bo nowy domek nie dopilnował? Jak sprawdzić, że kotek został wysterylizowany? Może głupio pytam, ale jestem zielona, a chciałabym znać praktyczną stronę adopcji. W forumowych wątkach zaś zwykle wszystko kończy się po wydaniu kotka, a potem można mieć tylko nadzieję, że domek zacznie pisać na forum :)


Podtrzymuję pytania :)

kaasiulkaa;)

 
Posty: 513
Od: Wto mar 18, 2008 22:05

Post » Wto maja 19, 2009 9:56

Ja podpisałem umowę adopcyjną na Jagę i powiem, że o ile zobowiązań tam jest od cholery i jeszcze trochę, zaleceń, nakazów etc., to nie ma żadnych sankcji! Taką umowę mogę podpisać, a następnie kotkę oddać do schroniska czy sprzedać na Allegro - bo absolutnie nic mi za to nie grozi z punktu widzenia tej umowy.

Polecam przebudowanie tej umowy i dołożenie jakichś sankcji, kar umownych - bez tego to tylko spis pobożnych życzeń.

kocureq

 
Posty: 65
Od: Nie maja 17, 2009 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto maja 19, 2009 10:03

To zależy jak jest sforułowana.
W mojej jest klauzula:

"§ 8. W przypadku złego traktowania zwierzęcia Adoptującemu grozi odpowiedzialność karna na podstawie Ustawy o Ochronie Zwierząt z dnia 21 sierpnia 1997 r. (Dz.U.03.106.1002) a umowa ulega natychmiastowemu rozwiązaniu."
oraz informacja o umożliwieniu wizyty poadopcyjnej.
Obrazek Obrazek
W moim domu koty bawią się strzykawkami. A jednak patologia czai się gdzie indziej...

joshua_ada

Avatar użytkownika
 
Posty: 9851
Od: Pon gru 03, 2007 8:41

Post » Wto maja 19, 2009 10:17

To samo jest w mojej, ale to jest za mało!

Przepisy tej ustawy i tak nas obowiązują, czy podpiszemy umowę, czy nie. Ten zapis to tylko straszak - on nie nakłada żadnych dodatkowych sankcji.

Poza tym zobaczcie, że przepisy ustawy karzą tylko naprawdę drastyczne przypadki znęcania się nad zwierzętami - a nie np. podawanie nieprawidłowej karmy co do wieku kota.

Jest zapis o umożliwieniu wizyty, ale co jeśli po prostu nie wpuszczę poprzedniego właściciela do mieszkania? Nic. Umowa nic na ten temat nie mówi.

Wszystkie nakazy i zalecenia bez kar umownych nic nie dają - bo nie ma ich jak wyegzekwować.

kocureq

 
Posty: 65
Od: Nie maja 17, 2009 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw cze 24, 2010 13:10 Re: WZÓR UMOWY ADOPCYJNEJ

Poproszę o wzór umowy adopcyjnej dla osoby prywatnej, nie stowarzyszenia.
Obrazek Obrazek

Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych. Stendhal
Wątek Łopatą i do piachu ku przestrodze o zaufaniu i podłości ludzkiej bez granic, ale i szczęśliwym zakończeniu :) :) :)
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=960

Anna61

 
Posty: 40224
Od: Nie lis 25, 2007 20:27
Lokalizacja: Pabianice

Post » Sob lut 05, 2011 16:00 Re:

Jana pisze:UMOWA ADOPCYJNA NA CZAS NIEOKREŚLONY
zawarta w dniu ..................................; r., w .............................................; pomiędzy:
...............................................................,
zamieszkałą ..............................................................., , przy ul. ..............................................................., lok......................, legitymującą się dowodem osobistym nr ..........................................., ważnym do dnia.................., nr PESEL...........................,
zwaną dalej Oddającą do adopcji,
a
...............................................................,
zamieszkałą ..............................................................., , przy ul. ..............................................................., lok......................., legitymującą się dowodem osobistym nr .........................................., ważnym do dnia.........................., nr PESEL.......................................,
zwanym dalej Adoptującą,

STRONY OŚWIADCZAJĄ

że określają niezbędne warunki do zawarcia niniejszej umowy, a w konsekwencji zgadzają się ją zawrzeć zgodnie z następującymi punktami:

§ 1.
Niniejsza umowa zostaje zawarta na czas nieokreślony, począwszy od dnia.......................,

§ 2.
Adoptujący przyjmuje nieodpłatnie Kota ......................................,
o umaszczeniu .........................................., w wieku ..........................; nie przeznaczonego do hodowli.

§ 3.

Adoptujący oświadcza, iż przyjmuje Kota wyłącznie dla siebie, a nie dla pośredników lub innych osób.

§ 4.

1. Adoptujący oświadcza, że jego stan finansowy jest wystarczający do zapewnienia Kotu godziwych warunków życia: utrzymywania go w czystości, wolnego od pasożytów, bez nadmiernego stresu i dręczenia, zapewnienie właściwego odżywiania stosownie do wieku i kondycji Kota, dbałości o jego zdrowie fizyczne i psychiczne.
2. Adoptujący zobowiązuje się do poddania Kota zabiegowi kastracji, od razu po osiągnięciu przez niego dojrzałości płciowej. Adoptującemu nie wolno świadomie rozmnożyć Kota ani nieświadomie dopuścić do rozmnożenia.
3. Adoptujący zobowiązuje się do zapewnienia Kotu wszelkiej niezbędnej opieki weterynaryjnej oraz okresowych badań kontrolnych stanu zdrowia i kondycji kota.
4. Kot będzie żywiony w sposób optymalny dla jego dobrostanu i rozwoju.

§ 5.

Adoptujący przekaże Oddającemu do adopcji niezbędne informacje o Kocie, zwłaszcza w okresie jego aklimatyzacji, drogą najbardziej dogodną dla Adoptującego (poczta elektroniczna/telefon/list); szczególnie o ewentualnych problemach z ich przystosowaniem w nowym miejscu.

§ 6.

Adoptujący nie będzie wypuszczał Kota na tereny otwarte tzn. Kot będzie przebywał poza mieszkaniem wyłącznie w szelkach i na smyczy, w transporterze lub na skutecznie ogrodzonym terenie (wybieg w ogrodzie uniemożliwiający wydostanie się kota poza niego, zabezpieczony siatką balkon) oraz zabezpieczenia wszystkich niebezpiecznych miejsc, które mogłyby narazić Kota na niebezpieczeństwo lub utratę życia.

§ 7.

1. Pod żadnym warunkiem Adoptującemu nie wolno porzucić Kota, źle go traktować, oddać lub odsprzedać do sklepów zoologicznych, schronisk dla zwierząt lub laboratoriów badawczych.
2. W przypadku złego traktowania zwierzęcia Adoptującemu grozi odpowiedzialność karna na podstawie Ustawy o Ochronie Zwierząt z dnia 21 sierpnia 1997 r. (Dz.U.03.106.1002) a umowa ulega natychmiastowemu rozwiązaniu.
3. W przypadku śmierci, zaginięcia lub poważnej choroby/urazu Kota, Adoptujący powiadomi Oddającego do adopcji o zaistniałym zdarzeniu.

§ 8.

1. Oddający do adopcji oświadcza, że przekazał Adoptującemu wszelkie niezbędne informacje dotyczące adoptowanego Kota:
- przebyte choroby,
- informacje o leczeniu (udokumentowane książeczką zdrowia, o ile taka została założona),
- informacje o dolegliwościach i chorobach nie widocznych przy odbiorze Kota,
- informacje dotyczące ogólnego stanu psychicznego i fizycznego Kota,
2. W razie problemów z Kotem, Oddający do adopcji zobowiązuje się (w ramach swych możliwości) pomóc Adoptującemu, jeśli ten o taką pomoc poprosi.
3. Strony określają możliwość rozwiązania umowy i powrót Kota do Oddającego do adopcji, jeżeli wystąpią problemy z adaptacja Kota, lub z innych względów, z powodu których nie byłby możliwy dalszy pobyt zwierzęcia w domu Adoptującego.

§ 9.

1. Niniejsza umowa sporządzona została w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach.
2. Każda ze stron oświadcza, ze zapoznała się z treścią niniejszej umowy, a także otrzymała po jednym egzemplarzu.
3. Dane osobowe zawarte w umowie nie będą rozpowszechniane ani nie zostaną wykorzystane w inny sposób przez żadną ze stron.


podpis Oddającego do adopcji
podpis Adoptującego


Czy mogłabym prosić o wzór tej umowy w formacie pdf lub doc?

Cameo

 
Posty: 16220
Od: Pt cze 20, 2008 23:44

Post » Śro lut 09, 2011 14:50 Re: WZÓR UMOWY ADOPCYJNEJ

Udostępnię wzory dość restrykcyjnej umowy adopcyjnej na psa i na kota, ale mailowo.
Jak walnę tu wszystkie zastrzeżenia, jakie mam w umowie, to potencjalne domki będą wiedziały z góry co mówić, żeby psa/kota dostać :twisted:
Obrazek Obrazek
W moim domu koty bawią się strzykawkami. A jednak patologia czai się gdzie indziej...

joshua_ada

Avatar użytkownika
 
Posty: 9851
Od: Pon gru 03, 2007 8:41

Post » Czw mar 31, 2011 17:51 Re: WZÓR UMOWY ADOPCYJNEJ

Jano, czy mogę skorzystać z Twojego wzoru umowy?
ObrazekObrazek
Chcesz zabić i zniszczyć, zniewolić nienawiść? Ja też...

Lunszpik

 
Posty: 971
Od: Czw lis 12, 2009 15:41
Lokalizacja: Pod Krakowem (okolice Myślenic). Obecnie Wrocław.

Post » Pon maja 23, 2011 5:58 Re: WZÓR UMOWY ADOPCYJNEJ

wczoraj miałam bardzo przykrą "rozmowę" z DS
pan adoptujący kocięta stwierdził, że w umowie nie ma terminów w jakich powinien mnie informować o stanie kociaków i JUŻ DRUGI telefon w przeciągu 5 dni uznał za nękanie
ponieważ wzór umowy Jany jest traktowany dokładnie jako WZÓR przez wielu forumowiczów proszę o dokonanie stosownych poprawek
"Człowiek nie jest apoteozą ewolucji, a jedynie ślepą uliczką pomniejszej, bocznej gałęzi jednej z mniej wykształconych podgrup ssaków." pamietnikpoldka.blogspot.com

Killatha

 
Posty: 9644
Od: Sob lis 17, 2007 12:04
Lokalizacja: Zabrze

Post » Pon maja 23, 2011 7:25 Re: WZÓR UMOWY ADOPCYJNEJ

To zalezy od człowieka ,mój np przekazywał co 2 dni wiadomości i tak przez dwa tygodnie,aż do całkowitej aklimatyzacji.Można chyba w rozmowie powiedzieć jak często chcesz wiadomośći .Ale kiedyś trafiła mi się młoda osoba ,która po 3 emailu uważała że ja jej nie ufam .
Obrazek

Henia

 
Posty: 3068
Od: Pt mar 10, 2006 14:29
Lokalizacja: Warszawa-Muranów

Post » Pon maja 23, 2011 9:32 Re: WZÓR UMOWY ADOPCYJNEJ

Killatha pisze:wczoraj miałam bardzo przykrą "rozmowę" z DS
pan adoptujący kocięta stwierdził, że w umowie nie ma terminów w jakich powinien mnie informować o stanie kociaków i JUŻ DRUGI telefon w przeciągu 5 dni uznał za nękanie
ponieważ wzór umowy Jany jest traktowany dokładnie jako WZÓR przez wielu forumowiczów proszę o dokonanie stosownych poprawek

Wszystko w porządku, nie ma powodów do niepokoju.Będę dostawała zdjęcia i info o kotkach na maila.Poprosiłam o to, bo to na mnie było ogłoszenie i czuje się za te kotki odpowiedzialna.Domek dobry, troszczy się o kocurki, bez paniki.Wszystko wyjaśnione.

ewar

 
Posty: 54904
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Sob lip 02, 2011 17:46 Re: WZÓR UMOWY ADOPCYJNEJ

Henia pisze:To zalezy od człowieka ,mój np przekazywał co 2 dni wiadomości i tak przez dwa tygodnie,aż do całkowitej aklimatyzacji.Można chyba w rozmowie powiedzieć jak często chcesz wiadomośći .Ale kiedyś trafiła mi się młoda osoba ,która po 3 emailu uważała że ja jej nie ufam .

Ja takiej osobie bym po prostu kota nie dała :twisted:

Niech sobie szuka na bazarze albo w innym miejscu, gdzie właściciela nie obchodzi komu kota oddaje.
♪♫♬ ♪

*anika*

 
Posty: 13244
Od: Pon mar 28, 2005 20:15
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie paź 14, 2012 18:34 Re: WZÓR UMOWY ADOPCYJNEJ

Czy ktoś mógłby mi przysłać wzór umowy adopcyjnej na mejla? Bardzo proszę :oops:
Pipsi ♡ 24 marca 2016 [']

Pipsi

Avatar użytkownika
 
Posty: 4289
Od: Pon paź 16, 2006 11:10
Lokalizacja: Warszawa

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Mojo97, polalala i 212 gości