BUDKI DLA KOTÓW - instrukcja wykonania.

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw paź 20, 2016 18:04 Re: BUDKI DLA KOTÓW - instrukcja wykonania.

Można rozpowszechniać?

Lidka

 
Posty: 16219
Od: Wto lut 03, 2004 8:57
Lokalizacja: Katowice

Post » Czw paź 20, 2016 18:32 Re: BUDKI DLA KOTÓW - instrukcja wykonania.

:ok: Nawet Trzeba. Przymierzam się do uderzenia do Styromaxu po gratisy. Czekam jeszcze na jeden film z dzieciakami.
Obrazek

Ewa.KM

 
Posty: 3765
Od: Śro mar 20, 2013 23:32

Post » Czw paź 20, 2016 22:48 Re: BUDKI DLA KOTÓW - instrukcja wykonania.

Ewa.KM pisze:Anna84 - Wpłać co łaska na rzecz Powszechnej Sterylizacji i prześlij adres do wysyłki na pw.


Przelew został zrobiony. Adres wysłałam na pw.

anna84

 
Posty: 890
Od: Pt maja 30, 2014 14:43
Lokalizacja: podkarpacie

Post » Pt paź 21, 2016 7:58 Re: BUDKI DLA KOTÓW - instrukcja wykonania.

OK. jutro wysyłam. Najpózniej w środe powinnas mieć.
Obrazek

Ewa.KM

 
Posty: 3765
Od: Śro mar 20, 2013 23:32

Post » Nie lis 27, 2016 16:44 Re: BUDKI DLA KOTÓW - instrukcja wykonania.

Czy jesli napisze do Styromaxu prosbe o kilka budek to mi odmowia?Potrzebuje kilka.
Kod:
Obrazek

dora1020

 
Posty: 725
Od: Nie maja 09, 2010 21:31

Post » Wto lis 29, 2016 9:24 Re: BUDKI DLA KOTÓW - instrukcja wykonania.

dora1020 pisze:Czy jesli napisze do Styromaxu prosbe o kilka budek to mi odmowia?Potrzebuje kilka.


Pisz śmiało. Ostatnio zgadzają się na mniejsze partie. Napisz, że to na domki dla kotów.
STYROMAX jest nam życzliwy. A my w podzięce staramy się reklamować tę firmę.
Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt.
(Biblia, Księga Koheleta 3/19)

Prakseda

 
Posty: 8148
Od: Czw cze 16, 2005 10:35
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Wto lis 29, 2016 11:28 Re: BUDKI DLA KOTÓW - instrukcja wykonania.

Ja zamawiałam niedawno trzy pudełka, te mniejsze, i z wysyłka zapłaciłam 100 zł.
ObrazekObrazekObrazek

KatariinaSu

Avatar użytkownika
 
Posty: 42
Od: Czw mar 24, 2016 19:42

Post » Wto lis 29, 2016 14:41 Re: BUDKI DLA KOTÓW - instrukcja wykonania.

a to nie ma gratisow?
100zl to duzo,chociaz zrobienie wynosi podobnie
a moze wiecej?chyba jednak wiecej......
Kod:
Obrazek

dora1020

 
Posty: 725
Od: Nie maja 09, 2010 21:31

Post » Wto lis 29, 2016 14:48 Re: BUDKI DLA KOTÓW - instrukcja wykonania.

Nie wiem, czy się dobrze rozumiemy, mowa o pudełkach styropianowych do samodzielnego zrobienia domków, styromax nie sprzedaje budek.
Tańsze budki można zrobić z grubych arkuszy styropianu (jak się ma go skąd zdobyć), dwóch skrzynek po owocach plus cerata, worek na śmieci, klej montażowy, taśma naprawcza - instrukcja wykonania takiego domku jest na stronie fundacji czarna owca. Jak ktoś ma w pobliżu hurtownię farmaceutyczną można spróbować zdobyć pudełka po lekach i wtedy wyjdzie bardzo tanio, bo nie trzeba kupować styropianu ani zdobywać skrzynek (te akurat łatwo dostać w sklepie).
Ale jeśli nie ma się zdobycznego styropianu tylko trzeba kupić, wydaje mi się, że ta instrukcja od Praksedy jest wersją tańszą. Czy 100 zł to dużo za 3 pudła styropianowe? Moim zdaniem tanio, bo niewiele trzeba doinwestować - folię bąbelkową, worek na śmieci, taśma plus klej, a wykonane pudło jest porządne i ciepłe, zakup jakiejkowiek budki wyjdzie drożej (ja akurat niedawno kupiłam dośc tanie i porządne budy, ale i tak póki co koty wolą spać w znanych im już budkach zrobionych z pudeł styromaxu - kwestia przyzwyczajenia, mam jednak nadzieję, że się odważą przeprowadzić :P
ObrazekObrazekObrazek

KatariinaSu

Avatar użytkownika
 
Posty: 42
Od: Czw mar 24, 2016 19:42

Post » Wto lis 29, 2016 14:56 Re: BUDKI DLA KOTÓW - instrukcja wykonania.

Stromax nie sprzedaje budek? Wiec,jak zmowic u nich takie budki dla kotow?
Dwie wykonalam sama,ale sa to budki krzywe,klej nie trzyma mocno,w zwiazku z czym sa dziury,ktore latam tasma,nie jestem zadowolona z tych budek,a jeszcze ich potrzebuje,wiec pomyslalam,ze moglabym poprosic Styromax o te budki.
Kod:
Obrazek

dora1020

 
Posty: 725
Od: Nie maja 09, 2010 21:31

Post » Wto lis 29, 2016 14:59 Re: BUDKI DLA KOTÓW - instrukcja wykonania.

dora1020 pisze:a to nie ma gratisow?
100zl to duzo,chociaz zrobienie wynosi podobnie
a moze wiecej?chyba jednak wiecej......


Styromax, to nie jest wykonawca kocich budek tylko duża firma produkująca na skalę przemysłową wyroby ze styropianu, m.in, pudełka, z których my kociarze robimy domki dla kotów. Z uwagi na ilości kupowane przez ostatnie lata na ten cel, oraz ze względu na to, że pocztą pantoflową i w necie reklamujemy tę firmę, otrzymałam w tym miesiącu partię pudeł gratis. Był to jednorazowy gest grzecznościowy ze strony Szefa firmy.

Gratisowa partia została już rozdysponowana.

Obecnie, kto potrzebuje budki kupuje i robi wg instrukcji załączonej w pierwszym poście tego wątku.
100 zł na 3 domki to schronienie dla kilku kotów. Myślę, że nie tak dużo i warto.

Jednokoci drewniany domek dla porównania kosztuje 200-300 zł.
Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt.
(Biblia, Księga Koheleta 3/19)

Prakseda

 
Posty: 8148
Od: Czw cze 16, 2005 10:35
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Wto lis 29, 2016 15:05 Re: BUDKI DLA KOTÓW - instrukcja wykonania.

dora1020 pisze:Stromax nie sprzedaje budek? Wiec,jak zmowic u nich takie budki dla kotow?
Dwie wykonalam sama,ale sa to budki krzywe,klej nie trzyma mocno,w zwiazku z czym sa dziury,ktore latam tasma,nie jestem zadowolona z tych budek,a jeszcze ich potrzebuje,wiec pomyslalam,ze moglabym poprosic Styromax o te budki.


Do lepienia styropianu najlepsza jest pianka montażowa. Dziurawa budka mija się celem, a łatanie taśmą nic nie daje. Domek musi być szczelny. Załączone tu instrukcje obrazowo pokazują jak zrobić taką budkę, to naprawdę żadna sztuka. Trzeba trochę cierpliwości i dokładności.
Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt.
(Biblia, Księga Koheleta 3/19)

Prakseda

 
Posty: 8148
Od: Czw cze 16, 2005 10:35
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Wto lis 29, 2016 15:16 Re: BUDKI DLA KOTÓW - instrukcja wykonania.

Doro, zrób budki według instrukcji Praksedy, a na pewno będą się trzymać i długo posłużą ;) Ja jestem nogą od prac ręcznych, a jednak wszystkie, które zrobiłam, trzymają się i funkcjonują od dawna, a zrobienie takiej budki to może 20 minut (nie licząc czasu na schnięcie pianki montażowej).
Nie klej budki klejem tylko mocna taśmą naprawczą albo montażową i będzie dobrze ;) Klej może posłużyc jako dodatek, w wersji budek czarnej owcy przykleja się klejem ceratę do spodu jednej ze skrzyń jako podłogę. W innych wersjach kleju w ogóle nie trzeba używać, pod wpływem wilgoci, deszczu to się rozklei.
ObrazekObrazekObrazek

KatariinaSu

Avatar użytkownika
 
Posty: 42
Od: Czw mar 24, 2016 19:42

Post » Czw gru 01, 2016 8:49 Re: BUDKI DLA KOTÓW - instrukcja wykonania.

A widziałyście to:
http://metrowarszawa.gazeta.pl/metrowar ... xLokWawImg
W komentarzach ktoś oferuje darmowy styropian i piankę, może ściema, może prawda - jak to w internecie. Wiadomo (dzięki Praksedzie), że najlepsze są domki z pudeł styropianowych, a nie z kawałków styropianu. Na tych warsztatach nawet z pudełek kartonowych oklejonych styropianem robili. Już drugi dzień w portalu gazeta.pl wisi ten artykuł, to dobrze.

uga

 
Posty: 786
Od: Śro kwi 22, 2015 9:26

Post » Czw gru 01, 2016 13:48 Re: BUDKI DLA KOTÓW - instrukcja wykonania.

Pod tym adresem martm@wp.pl oferująe styropian i piankę.
Obrazek

Ewa.KM

 
Posty: 3765
Od: Śro mar 20, 2013 23:32

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 189 gości