BUDKI DLA KOTÓW - instrukcja wykonania.

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw wrz 15, 2016 18:45 Re: BUDKI DLA KOTÓW - instrukcja wykonania.

Też mi się tak wydaje, 14 cm jest w sam raz. Koty lubią wchodzić w różnego rodzaju miejsca i dziury. Więc to nie problem.

Tuktoś

 
Posty: 1
Od: Czw wrz 15, 2016 18:37

Post » Pt wrz 16, 2016 6:56 Re: BUDKI DLA KOTÓW - instrukcja wykonania.

Na cztery koty. Trzy z nich to rodzina, jeden został później podrzucony, więc nie będzie z nimi spał w budce, tolerują się na niezbyt bliską odległość.
ObrazekObrazekObrazek

KatariinaSu

Avatar użytkownika
 
Posty: 42
Od: Czw mar 24, 2016 19:42

Post » Pt wrz 16, 2016 7:46 Re: BUDKI DLA KOTÓW - instrukcja wykonania.

To musisz mieć dwie budki.
Obrazek

Ewa.KM

 
Posty: 3765
Od: Śro mar 20, 2013 23:32

Post » Pt wrz 16, 2016 7:48 Re: BUDKI DLA KOTÓW - instrukcja wykonania.

Ano, myślę, że nawet trzy, jeśli wybiorę któreś z tych wyżej podanych. Ale najlepiej żeby były takie same :)
ObrazekObrazekObrazek

KatariinaSu

Avatar użytkownika
 
Posty: 42
Od: Czw mar 24, 2016 19:42

Post » Pt wrz 16, 2016 8:43 Re: BUDKI DLA KOTÓW - instrukcja wykonania.

KatariinaSu pisze:Ano, myślę, że nawet trzy, jeśli wybiorę któreś z tych wyżej podanych. Ale najlepiej żeby były takie same :)

Kotom jest razem cieplej. Rodzinka mogłaby dostać jeden duży. Niektóre rodzinki są ze sobą związane całe swoje życie. Ale jest taka ewentualność, że niektóre z wiekiem jak się usamodzielnią chcą mieszkać oddzielnie.

Ale mam też propozycję:

Przeklejam częsciowo swój post z początku tego wątku z moim pomysłem. Zdjęcie tej skrzyni zniknęło ale znajdę i wkleję go tutaj.

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

(Na zdjęciach otwory w styropianie są jeszcze nie wycięte.)

Przekazuję zainteresowanym „nowy patent” na styropianowo- drewniany domek. Zdjęcia w załączeniu. Oczywiście, żartem jest, że umieszczenie pudełka z drewnianej obudowie jest nowością. Ale tu chcę Wam podać konkretne wymiary skrzyni, dopasowane do konkretnych pudełek ze Styromax’u. Czasami jest wymóg, by domek był porządny, drewniany, estetyczny i mocny (nie dający się zniszczyć jednym kopnięciem).
Ponieważ domki kocie od producentów (stolarzy) wg ich pomysłów, mimo, iż b. estetyczne, we wszystkich znanych mi przypadkach i nie spełniają wymogów. Potem opiekun kotów dziwi się, że one tam nie mieszkają. Producenci robią często domki kilku komorowe z wieloma wejściami, ścianki między komorami są w nich nieszczelne, albo w ogóle „symboliczne” do pewnej wysokości. Nie trzeba być fizykiem, by wiedzieć, że w czymś takim cyrkulacja powietrza jest non stop, a zimie jest tam niższa temperatura niż na zewnątrz. Dlatego z koleżanką postanowiłyśmy zaprojektować skrzynie, podając stolarzowi gotowe wymiary i wstawić w nie gotowe pudełka. W tym przypadku nawet jak skrzynia ma felery, pudełko samo w sobie jest zamkniętą całością. Trzeba tylko wyciąć w nich otwory zgodne z otworami w drewnie i wejście oblepić taśma przylepną, tak aby objąć obie warstwy styropianowa i drewnianą. W przypadku luzu w skrzyni można go wypełnić kawałkami styropianu, na wierzch położyć jeszcze płytę styropianową czy przykryć wełnianym kocem. Dach skrzyni jest otwierany, więc można swobodnie sprzątnąć pudła, wymienić posłanie, czy nawet wymienić całe pudełka na nowe.
Pudełka te są dobre na jednego, dużego kota, ew. dwa mniej wypasione. Czyli domek taki może służyć 3 a nawet 6 kotom, o ile będą chciały siedzieć razem.

Dla bezpieczeństwa można zamontować uchwyty na kłódkę i zamykać dach.

Producent skrzyni:
Marek Derda
Adres mail:
marder76@o2.pl e
telefon: 695547320
Adres: ul Częstochowska 183
46-040 Grodziec

Jeszcze dodam, że w tej wersji skrzynia ma tylko warstwę drewnianą. Myślę, że można zamówić też z ociepleniem styropianowym ścianek ale w takiej wersji pewnie koszt będzie większy.


Odnośnie zakupu pudeł – pytałam w Styromax’ie, jest możliwy zakup mniejszej ilości niż opakowanie zbiorcze czyli 9 szt. dla pudełka typu P4. Można zakupić 3 pudełka

P.P.H.U. "STYROMAX"
tel./fax.: (046) 838-88-70
tel. kom.: 509-180-534
biuro@styromax.com.pl
http://www.styromax.com.pl

Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt.
(Biblia, Księga Koheleta 3/19)

Prakseda

 
Posty: 8148
Od: Czw cze 16, 2005 10:35
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Pon wrz 19, 2016 10:24 Re: BUDKI DLA KOTÓW - instrukcja wykonania.

Czas przystąpić do pro-domkowej agitacji. Zrobiłam więc ulotkę.
Nie za dużo tekstu? Może jeszcze się powołać na uchwałę Rady Miasta?

Obrazek
ObrazekObrazekObrazek

KatariinaSu

Avatar użytkownika
 
Posty: 42
Od: Czw mar 24, 2016 19:42

Post » Pon wrz 19, 2016 10:45 Re: BUDKI DLA KOTÓW - instrukcja wykonania.

Super!
Ja bym wyeksponowała to, że nie wolno utrudniać im bytowania.
Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt.
(Biblia, Księga Koheleta 3/19)

Prakseda

 
Posty: 8148
Od: Czw cze 16, 2005 10:35
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Śro wrz 21, 2016 8:28 Re: BUDKI DLA KOTÓW - instrukcja wykonania.

Znalazłam jeszcze taką budę
http://www.olx.pl/oferta/buda-dla-kota- ... 0a227c24e6
wydaje się dobra, długa i szeroka, więc chyba weszłyby trzy koty, a przy tym niska. Tylko że znów zastanawiam się, czy otwór wejściowy nie będzie za isko nawet jak się go zrobi tuż pod dachem (w tej wersji wys. 35 cm pewnie tak). No i musiałaby trzyosobowa rodzina siedzieć w niej razem, a czy będą do tego chętne - nie wiem. Często gdzieś siedzą sobie po dwoje na styropianie w zmiennych konfiguracjach, we troje razem nie.
Biorę pod uwagę jeszcze zakup 3 lub 4 (zależy czy 2 koty wejdą do jednej) z tego rodzaju. Tamta wyższa wydaje się zrobiona z lepszym pomysłem, bo dłuższy dach, tutaj przedłużenie dachu próbuję wynegocjować na życzenie. Przy czym w mojej opinii te mniejsze są ładniejsze, a nie chcę żeby po postawieniu bud ktoś wydzwaniał do administracji, bo miały być ładne, a jednak mu się nie podobają.
http://allegro.pl/buda-dla-kota-psa-mal ... 39659.html
http://allegro.pl/buda-dla-kota-psa-mal ... ule_id=201
Dzisiaj zaczynam zbieranie podpisów pod uchwałą, trzymajcie proszę kciuki :) Bo co najmniej jedna osoba jest mocno przeciwna kotom, mam nadzieję, że nie zawiąże się jakaś koalicja anty-, która by wywarła presję na administrację, żeby się nie zgodzić.
No i muszę zebrać pieniądze, bo na sfinansowanie 3 budek mnie nie stać. Myślicie, że warto skorzystać z jakiegoś portalu pomagam.pl, czy jednak zrobić jakąś zbiórkę na fb, macie jakieś doświadczenia? Kwota do zebrania na szczęście niewysoka, nawet jak zbiorę 200 zł to już mnie ratuje.
ObrazekObrazekObrazek

KatariinaSu

Avatar użytkownika
 
Posty: 42
Od: Czw mar 24, 2016 19:42

Post » Śro wrz 21, 2016 11:22 Re: BUDKI DLA KOTÓW - instrukcja wykonania.

Obrazek

Tak jak pisałam Ci wyżej - sugeruję taką skrzynię, z możliwością wymiany pudeł styropianowych. Przy czym każda komórka jest szczelna i ciepła.
Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt.
(Biblia, Księga Koheleta 3/19)

Prakseda

 
Posty: 8148
Od: Czw cze 16, 2005 10:35
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Śro wrz 21, 2016 11:24 Re: BUDKI DLA KOTÓW - instrukcja wykonania.

A czy znalazłoby się zdjęcie zamkniętej? Na użytek lokatorów :)
ObrazekObrazekObrazek

KatariinaSu

Avatar użytkownika
 
Posty: 42
Od: Czw mar 24, 2016 19:42

Post » Śro wrz 21, 2016 11:31 Re: BUDKI DLA KOTÓW - instrukcja wykonania.

KatariinaSu pisze:A czy znalazłoby się zdjęcie zamkniętej? Na użytek lokatorów :)


No właśnie szukam w pliku ale chyba mi umknęło. Poproszę koleżankę o dosłanie, bo ona miała kilka takich zdjęc.
Dach jest obity papą, wystaje poza przednią ściankę.
Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt.
(Biblia, Księga Koheleta 3/19)

Prakseda

 
Posty: 8148
Od: Czw cze 16, 2005 10:35
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Śro wrz 21, 2016 11:45 Re: BUDKI DLA KOTÓW - instrukcja wykonania.

KatariinaSu pisze:A czy znalazłoby się zdjęcie zamkniętej? Na użytek lokatorów :)


Za chwile dostanę na maila więcej zdjęć, ze schematem i wymiarami.
Byłoby mi łatwiej przekierować Ci na maila, bo wklejanie na forum zajmuje mi trochę czasu. Komputerowa pierdoła jestem. Więc jak bys mi podała na pw swój adres mailowy, to za chwilę prześlę.
Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt.
(Biblia, Księga Koheleta 3/19)

Prakseda

 
Posty: 8148
Od: Czw cze 16, 2005 10:35
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Śro wrz 21, 2016 14:16 Re: BUDKI DLA KOTÓW - instrukcja wykonania.

Dziękuję! Faktycznie, bardzo porządna ta skrzynia. Czekam na odpowiedź od producenta, pamiętacie może ile ona kosztowała, czy to będzie raczej 300 zł czy 500? I ile waży?Dowóz kurierem na pewno będzie kosztowny.
ObrazekObrazekObrazek

KatariinaSu

Avatar użytkownika
 
Posty: 42
Od: Czw mar 24, 2016 19:42

Post » Czw wrz 22, 2016 9:33 Re: BUDKI DLA KOTÓW - instrukcja wykonania.

Słuchajcie, słuchajcie :)
Dogrywam sprawę skrzyni - zgodę i cenę. Nie wiem jeszcze, czy taka skrzynia stanie, jeśli nie to będą wklejane przez mnie wyżej trzy domki. Pan mi już napisał, że zmodyfikuje wg życzenia i zastanawiam się jak będzie optymalnie.
http://allegro.pl/buda-dla-kota-psa-mal ... 01#thumb/4
1. Otwór wejściowy średnica 14 cm
2. Dłuższy dach - wystający tak 7 cm za krawędź budki?
3. W budce otwierany jest dach, a na dole są cztery podpórki, jednak niskie 23 mm. Zrobić je o grubości 5 cm?
Otwór wejściowy zaczyna się ok. 18 cm od dołu budki, a więc przy wyższych podpórkach chyba trzeba będzie go obniżyć?
Jak sądzicie?
ObrazekObrazekObrazek

KatariinaSu

Avatar użytkownika
 
Posty: 42
Od: Czw mar 24, 2016 19:42

Post » Czw wrz 22, 2016 9:49 Re: BUDKI DLA KOTÓW - instrukcja wykonania.

Prakseda, dobrze pamiętam,że zbierałaś kasę na te domki? bo miałam zamiar dziś wpłacić a wątek gdzieś się zapodział albo ja jestem gapa i to nie Ty i nie tu?
https://zrzutka.pl/bpfeke dla wojowniczki Fisi walczącej z FIP

kwiryna

Avatar użytkownika
 
Posty: 4234
Od: Sob lip 23, 2016 9:36
Lokalizacja: Warszawa mokotów

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bbeata, dorcia44, Google [Bot], magic99, Majestic-12 [Bot], nfd, Silverblue i 186 gości