BUDKI DLA KOTÓW - instrukcja wykonania.

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon lis 12, 2007 12:04

Prakseda pisze:
valdemar pisze:[quote="

Owszem jesteś czepliwa,
...


Wiem, i będę jeszcze bardziej :D :D :D
Z tym jedzeniem w budce.
Nigdy nie stawiam jedzenia do sypialni. Koty zawsze coś wysypią, rozleją, rozwłóczą. Latem to gnije, wchodzą robale, mrówki, itp.
Może podziel domek na dwie komory. Mniejsza może służyć jako karmik.

No dobra, nie złość się. Daruj. Już sie odczepiam od Ciebie. Powinnam się przyczepić do tych co nic nie robią by koty miały cieplej. Pozdrawiam Cię. serdecznie.


Nie szkodzi, a ja wkładam ponieważ moje budki stoją w miejsce gdzie czasem pojawia się pies czy na spacerze czy to bezdomny
(nota bene Foksa tam znalazłem, bidul wyczuł żarcie i czekał na mnie leżąc obok takiej budki=> zapraszam do wątku o Foksie : http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=65922 ) , który by po prostu zeżarł to jedzenie, jestem przy tych budkach codziennie więc resztki niezjedzone sprzatam na bieżąco, latem istotnie w budkach wystawiam tylko suche a mokre na zewnątrz razem z wodą...
chcesz poznać Foksa i jego los, zapraszam:
http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=65922


Obrazek

valdemar

 
Posty: 312
Od: Czw wrz 06, 2007 15:23

Post » Pon lis 12, 2007 16:56

PcimOlki pisze:Czym wyciełaś takie ładne okrągłe dziury?
Pamiętaj, że płyty wiórowe mocno chłoną wilgoć, po czym puchną i sie rozłażą. Trzeba całość naprawdę dobrze zaimpregnować. Pzdr.

Dziury cięte wyrzynarką :D
A budka z płyty stolarskiej (jeśli ktoś jeszcze pamięta coś takiego).
Druga, stara buda jest z płyty wiórowej - ma zaimpregnowane WOSKIEM krawędzie i trzyma się już (chyba) trzy lata.

pixie65

 
Posty: 17842
Od: Czw paź 20, 2005 9:53

Post » Pon lis 12, 2007 19:47

a ja mam pytanko, przepraszam, jesli juz gdzies bylo :oops:

czy macie namiar na stolarza albo innego machera, ktory wykona odplatnie (byle nie za drogo) porzadna budke?



kolezanka szuka :wink:
Nie wiadomo dlaczego wszyscy mówią do kotów „ty”, choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.

Obrazek

jojo

 
Posty: 11799
Od: Pon kwi 26, 2004 19:52
Lokalizacja: Katowice

Post » Śro lis 14, 2007 4:58

ponawiam pytanie
Nie wiadomo dlaczego wszyscy mówią do kotów „ty”, choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.

Obrazek

jojo

 
Posty: 11799
Od: Pon kwi 26, 2004 19:52
Lokalizacja: Katowice

Post » Śro lis 14, 2007 11:26

Jojo, nie mam, niestety.
Myślę, że każdy lokalny stolarz to zrobi, tylko lepiej dac włąsny projekt, bo onie nie zawsze mają pojęcie o potrzebach kota, przeważnie robią na wzór psiej budy. Nie dawno przerabiałam taki elegancki koci domek (zmniejszenie otworu, uszczelnienie, itp).

W Warszawie jest taka firma BUDBOX, która robi psie budy i kocie domki, altanki, itp.
Jak chcesz, to znajdę namiar, ale na Sląsk trochę daleko będzie transportować.
Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt.
(Biblia, Księga Koheleta 3/19)

Prakseda

 
Posty: 8148
Od: Czw cze 16, 2005 10:35
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Śro lis 14, 2007 13:00

dzieki, sprobujemy ze stolarzem na miejscu wobec tego

jesli ktos ma projekt, bylabym wdzieczna :)



pokombinowalabym z budka wedlug projektu thora, tylko kompletnie nie mam czasu :oops:
Nie wiadomo dlaczego wszyscy mówią do kotów „ty”, choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.

Obrazek

jojo

 
Posty: 11799
Od: Pon kwi 26, 2004 19:52
Lokalizacja: Katowice

Post » Pt lis 16, 2007 14:34

jojo, a dla ilu kotów ma być ta budka?
Uff, właśnie skończyłam wyściełanie naszej "podfirmowej" kociej budki sześciopokojowej.
"Akceptacja śmierci i protest przeciw niej: dwie nieusuwalne strony naszego życia." (L.Kołakowski)

fili

 
Posty: 3143
Od: Pon paź 10, 2005 10:14
Lokalizacja: Śląsk

Post » Pt lis 16, 2007 15:08

jojo
A taki apartamentu masz szansę zamówić? Pewnie kupę kasy kosztuje.
http://polskalokalna.pl/galerie/galerie ... e,620718,4
Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt.
(Biblia, Księga Koheleta 3/19)

Prakseda

 
Posty: 8148
Od: Czw cze 16, 2005 10:35
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Pt lis 16, 2007 15:40

Tu sa piekne namiary na kocie budki
Warto skorzystac z doswiadczenia tych, ktorzy wiecej niz jedna zrobili
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?t=62 ... c&start=15

Lidka

 
Posty: 16219
Od: Wto lut 03, 2004 8:57
Lokalizacja: Katowice

Post » Pt lis 16, 2007 19:21

fili pisze:jojo, a dla ilu kotów ma być ta budka?


na dzien dzisiejszy dla dwoch, mamy i syneczka :)

Prakseda pisze:jojo
A taki apartamentu masz szansę zamówić? Pewnie kupę kasy kosztuje.
http://polskalokalna.pl/galerie/galerie ... e,620718,4

piekne apartamenty, ale nie ma co marzyc, pewnie kosztuja majatek, poza tym, zbyt sa widoczne, koty moga byc narazone na niebezpieczenstwo


Lidka pisze:Tu sa piekne namiary na kocie budki
Warto skorzystac z doswiadczenia tych, ktorzy wiecej niz jedna zrobili
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?t=62 ... c&start=15


wielkie dzieki, juz przekazalam namiary
:D
Nie wiadomo dlaczego wszyscy mówią do kotów „ty”, choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.

Obrazek

jojo

 
Posty: 11799
Od: Pon kwi 26, 2004 19:52
Lokalizacja: Katowice

Post » Pt lis 16, 2007 19:26

piękne aparatamentowce :)
chcesz poznać Foksa i jego los, zapraszam:
http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=65922


Obrazek

valdemar

 
Posty: 312
Od: Czw wrz 06, 2007 15:23

Post » Pt lis 30, 2007 11:31

Dzielimy się tu doświadczeniami w budowie domków. Na podstawie lektury postów i załączonych zdjęć przez niektórych forumowiczów nasunęły mi się jeszcze pewne uwagi, które zamieściłam w swoim pierwszym poście, zaznaczając je kolorem czerwonym.
I przepraszam za być może nudne powracanie do tematu. Ale temat na czasie, a wszystko przecież w trosce o bezdomne kociska.
Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt.
(Biblia, Księga Koheleta 3/19)

Prakseda

 
Posty: 8148
Od: Czw cze 16, 2005 10:35
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Pt lis 30, 2007 12:39

te zaprezentowane przez thor wydają się łatwe do zrobienia. Tylko wg zaleceń podniosłabym wejście maksymalnie do góry

Tweety

 
Posty: 19821
Od: Nie mar 05, 2006 2:12
Lokalizacja: Kraków

Post » Wto sty 29, 2008 10:16

Chciałabym podziękować za ten wątek. Dzięki informacjom z niego zrobiłam pierwszą w życiu budkę dla kotów :D Ze styropianowego pudełko po lekach, owiniętego folią.

Jana

 
Posty: 32148
Od: Pt sty 03, 2003 19:59
Lokalizacja: Warszawa (Koło)

Post » Śro sty 30, 2008 9:11

Jana pisze:Chciałabym podziękować za ten wątek. Dzięki informacjom z niego zrobiłam pierwszą w życiu budkę dla kotów :D Ze styropianowego pudełko po lekach, owiniętego folią.


Jano, gratulacje!
Jakbyś potrzebowała kiedyś pomocy, to służę.
Bardzo się cieszę, jak czytam coś takiego.

Przy okazji chciałam napisać, że odbieram informacje od kociarzy, ze polar jako wypełnienie domków bardzo się sprawdza.
Może ktoś zna zródło gratisowego lub taniego polaru, to serdecznie proszę o info.
U mnie popyt większy niż podaż. Firma, od której odbieram ścinki zmniejszyłą produkcję, więc i odpadów mniej.
Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt.
(Biblia, Księga Koheleta 3/19)

Prakseda

 
Posty: 8148
Od: Czw cze 16, 2005 10:35
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], kasiek1510, Zeeni i 471 gości