BUDKI DLA KOTÓW - instrukcja wykonania.

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob gru 20, 2014 17:04 Re: BUDKI DLA KOTÓW - nowe pomysły str 1, post 3

Super, bardzo to fajne co robicie.
A zdjęcia może przez Fotosik wstaw.
Ale wstawa koniecznie:)

Lidka

 
Posty: 16219
Od: Wto lut 03, 2004 8:57
Lokalizacja: Katowice

Post » Wto gru 23, 2014 8:13 Re: BUDKI DLA KOTÓW - nowe pomysły str 1, post 3

Lidka, a mogę tobie wysłać na maila, a ty wstawisz?
Obrazek

Morela80

 
Posty: 1885
Od: Śro gru 14, 2005 15:51
Lokalizacja: Warszawa/Otwock

Post » Pon gru 29, 2014 12:12 Re: BUDKI DLA KOTÓW - nowe pomysły str 1, post 3

Oczywiście, że możesz wysłać.
Możesz tez spróbować taka drogą
http://wstaw.org/

Lidka

 
Posty: 16219
Od: Wto lut 03, 2004 8:57
Lokalizacja: Katowice

Post » Pon gru 29, 2014 17:17 Re: BUDKI DLA KOTÓW - nowe pomysły str 1, post 3

Obrazek

Morela80

 
Posty: 1885
Od: Śro gru 14, 2005 15:51
Lokalizacja: Warszawa/Otwock

Post » Pon gru 29, 2014 20:38 Re: BUDKI DLA KOTÓW - nowe pomysły str 1, post 3

Obrazek
Obrazek
Obrazek

To mi się wyświetliło
Wkleiłam link, który jest do wyświetlenia na forum

Lidka

 
Posty: 16219
Od: Wto lut 03, 2004 8:57
Lokalizacja: Katowice

Post » Pon gru 29, 2014 22:34 Re: BUDKI DLA KOTÓW - nowe pomysły str 1, post 3

no tak - dzieci robią budki, kupują ciastka a pieniądze na Koterię, część żarcia uzbieranego widać za mną w tle też :ok:
Obrazek

Morela80

 
Posty: 1885
Od: Śro gru 14, 2005 15:51
Lokalizacja: Warszawa/Otwock

Post » Wto gru 30, 2014 1:19 Re: BUDKI DLA KOTÓW - nowe pomysły str 1, post 3

:ok: :201419 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3
Ronda 25.04.2014[*]
Cindy 21.08.2018[*]
Kota nie powinno sie kupowac, bo kot to przyjaciel.
Przyjaciol sie nie kupuje.
Bleise Pascal




Obrazek.

_________________
Obrazek.

Cindy

Avatar użytkownika
 
Posty: 4796
Od: Śro lut 11, 2009 13:23
Lokalizacja: Gdynia

Post » Wto gru 30, 2014 9:46 Re: BUDKI DLA KOTÓW - nowe pomysły str 1, post 3

Tak trzymać :ok:
I edukować coraz większe kręgi dzieci, młodzieży i starszawych też.
Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt.
(Biblia, Księga Koheleta 3/19)

Prakseda

 
Posty: 8148
Od: Czw cze 16, 2005 10:35
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Pon sty 05, 2015 23:34 Re: BUDKI DLA KOTÓW - nowe pomysły str 1, post 3

Mam do Was prośbę. Czy ktoś mógłby mi użyczyć projektu dla stolarza na ergonomiczny domek,
żeby nic nie schrzanił, potrzebowałabym też wymiary na domek, może jakieś pomysły na domek dla kilku kotów,
moje stowarzyszenie organizuje kolejną akcję budowania domków i mamy chętnego :)
Mogłabym wybrać jakieś foty z netu, ale wolałabym jednak zasięgnąć Waszej opinii :)
Z góry dziękuję :kotek:

Animus

 
Posty: 1653
Od: Nie wrz 30, 2012 18:12
Lokalizacja: Mazury

Post » Wto sty 06, 2015 20:08 Re: BUDKI DLA KOTÓW - trochę rad

Tu masz zdjęcia.
A Prakseda ma ogromne doświadczenie więc na pewno jest dobre rozwiązanie.

Prakseda pisze:[IMG=http://imageshack.us/a/img259/8890/p1090799d.jpg][/IMG]

Uploaded with ImageShack.us

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

(Na zdjęciach otwory w styropianie są jeszcze nie wycięte.)

Przekazuję zainteresowanym „nowy patent” na styropianowo- drewniany domek. Zdjęcia w załączeniu. Oczywiście, żartem jest, że umieszczenie pudełka z drewnianej obudowie jest nowością. Ale tu chcę Wam podać konkretne wymiary skrzyni, dopasowane do konkretnych pudełek ze Styromax’u. Czasami jest wymóg, by domek był porządny, drewniany, estetyczny i mocny (nie dający się zniszczyć jednym kopnięciem).
Ponieważ domki kocie od producentów (stolarzy) wg ich pomysłów, mimo, iż b. estetyczne, we wszystkich znanych mi przypadkach i nie spełniają wymogów. Potem opiekun kotów dziwi się, że one tam nie mieszkają. Producenci robią często domki kilku komorowe z wieloma wejściami, ścianki między komorami są w nich nieszczelne, albo w ogóle „symboliczne” do pewnej wysokości. Nie trzeba być fizykiem, by wiedzieć, że w czymś takim cyrkulacja powietrza jest non stop, a zimie jest tam niższa temperatura niż na zewnątrz. Dlatego z koleżanką postanowiłyśmy zaprojektować skrzynie, podając stolarzowi gotowe wymiary i wstawić w nie gotowe pudełka. W tym przypadku nawet jak skrzynia ma felery, pudełko samo w sobie jest zamkniętą całością. Trzeba tylko wyciąć w nich otwory zgodne z otworami w drewnie i wejście oblepić taśma przylepną, tak aby objąć obie warstwy styropianowa i drewnianą. W przypadku luzu w skrzyni można go wypełnić kawałkami styropianu, na wierzch położyć jeszcze płytę styropianową czy przykryć wełnianym kocem. Dach skrzyni jest otwierany, więc można swobodnie sprzątnąć pudła, wymienić posłanie, czy nawet wymienić całe pudełka na nowe.
Pudełka te są dobre na jednego, dużego kota, ew. dwa mniej wypasione. Czyli domek taki może służyć nawet 6 kotom, o ile będą chciały siedzieć razem.

Odnośnie zakupu pudeł – pytałam w Styromax’ie, czy jest możliwy zakup mniejszej ilości j niż opakowanie zbiorcze czyli 9 szt. dla pudełka typu P4. (Do tej pory nie chcieli wysyłać mniejszych ilości.) Tym razem, oto co mi odpowiedzieli:


Jest możliwy zakup mniejszej ilości pudełek typu P4.

Szacunkowy koszt wysyłki dla pudełek P4 przy przedpłacie:
1-3 szt. - 17,07 zł netto (+ 23% VAT);
4-9 szt. - 42,00 zł netto;

Wysyłki kurierskie - wtorki i czwartki.

Z poważaniem,
Grzegorz Szkup
P.P.H.U. "STYROMAX"
tel./fax.: (046) 838-88-70
tel. kom.: 509-180-534
biuro@styromax.com.pl
http://www.styromax.com.pl

Zeszłoroczna cena samych pudeł to 18, 40 + 23 % vat czyli 22,60 za jedno pudło.
Czyli trzy pudełka z transportem to 88,85

Pudełko P4 są na jednego ew. dwa chude koty.

Zamówienie wysyła się mailowo (trzeba podać dane do faktury i adres wysyłkowy), przyślą fakturę proforma. Na jej podstawie trzeba zrobić przelew i towar jedzie szybko.
Koszt skrzyni zależy od ilości.
(Wykasowałam cenę, gdyż okazało się, że nie jest to cena stała, tylko wynoegocjowana przy konkretnym zakupie, większej ilości.)

Wymiary skrzyni dotyczą wnętrza, bo tam trzeba wpasować pudła. Wymiar zewnętrzny będzie zależał od grubości desek, więc nie bierzemy go pod uwagę w wyliczeniach:
Wysokość 48-50 cm na wyższym boku, 38-40 na niższym (to wynika za spadzistości dachu).
Szerokość 64 cm, długość 123 cm.
Rozmieszczenie otworów licząc od brzegu bocznej ściany, 5 cm, 47 cm, 89 cm. Otworek zaczyna się na wysokości 17 cm licząc od podłogi.
Otwory o wymiarach 13 x 13 cm.
Dla bezpieczeństwa można zamontować uchwyty na kłódkę i zamykać dach.

Producent skrzyni:
Marek Derda
Adres mail:
marder76@o2.pl e
telefon: 695547320
Adres: ul Częstochowska 183
46-040 Grodziec

Jeszcze dodam, że w tej wersji skrzynia ma tylko warstwę drewnianą. Myślę, że można zamówić też z ociepleniem styropianowym ścianek ale w takiej wersji pewnie koszt będzie większy.

Lidka

 
Posty: 16219
Od: Wto lut 03, 2004 8:57
Lokalizacja: Katowice

Post » Wto sty 06, 2015 21:42 Re: BUDKI DLA KOTÓW - nowe pomysły str 1, post 3

mój TŻ zrobił w tamtym roku kotom budę z drewnianej skrzyni w której wyciął z boku wejście i cały domek ocieplił styropianem. W takim domku mieszkają dwa dorodne koty. Chociaż teraz wybrały garaż.

happy tree cat's

Avatar użytkownika
 
Posty: 850
Od: Czw sie 07, 2014 17:21
Lokalizacja: okolice Leszna

Post » Śro sty 07, 2015 11:42 Re: BUDKI DLA KOTÓW - nowe pomysły str 1, post 3

Animus pisze:Mam do Was prośbę. Czy ktoś mógłby mi użyczyć projektu dla stolarza na ergonomiczny domek,
żeby nic nie schrzanił, potrzebowałabym też wymiary na domek, może jakieś pomysły na domek dla kilku kotów,
moje stowarzyszenie organizuje kolejną akcję budowania domków i mamy chętnego :)
Mogłabym wybrać jakieś foty z netu, ale wolałabym jednak zasięgnąć Waszej opinii :)
Z góry dziękuję :kotek:


Ogólne zasady znajdziesz w pierwszym poście tego wątku.
Przy drewnianych domkach najczęstszym błędem jest robienie kilku komór z osobnymi wejściami, między którymi są szczeliny. To tak jakby zimą w mieszkaniu uchylić okna w kilku pokojach i otworzyć drzwi. Porażka!

Najważniejsze zasady przy budowie domków:
Wejście z boku i stosukowo wysoko.
Ocieplenie pełnymi płytami styropianowymi.
Każda komora mieszkalna musi stanowić absolutnie szczelną całość.
Dach jeżeli otwierany musi też absolutnie dolegać do "obrysu" budki , można użyć uszczelek samochodowych.
Ważne są też kotarki zapobiegające umykaniu ciepła z wnętrza.
No i daszek nad wejściem.
Drewniana buda musi mieć odpowiednio wysokie nóżki by podłoga nie chłonęła wilgoci z ziemi.
Zetknęłam się również kiedyś z czymś takim, że podłoga wystawała poza obrys domku, tzn obrazowo jakby ktoś nałożył skrzynkę na płytę o większej powierzchni niż ta skrzynka. W takim domku deszcz padający na płytę podłogową przeciekał do wnętrza. To duży błąd. Jeżeli chcemy przed wejściem zrobić coś w rodzaju podestu, werandy, musi stanowić oddzielny element.

Wielkość komór zależy od tego czy ma w nich mieszkać jeden kot czy kilka.
Np. pudełka ze zdjęcia z postu powyżej (te umieszczone w skrzyni) są optymalne dla 1-2 kotów mają orientacyjne wymiary:
dł 55 cm
szer. 35 cm
wys. ok 30 cm
Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt.
(Biblia, Księga Koheleta 3/19)

Prakseda

 
Posty: 8148
Od: Czw cze 16, 2005 10:35
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Czw sty 08, 2015 20:04 Re: BUDKI DLA KOTÓW - nowe pomysły str 1, post 3

Dziękuję Ci serdecznie za poradę.
Już przekazuję to info dalej :)
Wstawię fotki :)
A tymczasem zapraszam na wydarzenie :)
https://www.facebook.com/events/8079137 ... r&source=1
Pozdrowionka

Animus

 
Posty: 1653
Od: Nie wrz 30, 2012 18:12
Lokalizacja: Mazury

Post » Nie sty 11, 2015 12:48 Re: BUDKI DLA KOTÓW - nowe pomysły str 1, post 3

Zaglądnęłam do wydarzenia.
koniecznie to co napisała Prakseda, górny róg.
I jeszcze wielkość wejścia. U mnie koty maja wyjście do woliery.
Szerokość 15cm. A przechodzi przez nie swobodnie nasz wielki kot, powypadkowy Milutek. Waży w tej chwili ponad 7 kg. Koty wolnożyjące raczej tyle nie ważą. Warto więc dawać mniejsze wejścia. A na wejściach kurtynki. Choćby nawet z przezroczystych sztywnych koszulek ofertówek. Tylko trzeba je zawiesić tak, żeby na dole swobodnie dyndały a nie załamywały się, bo wtedy nie spełnia swojej funkcji.

Lidka

 
Posty: 16219
Od: Wto lut 03, 2004 8:57
Lokalizacja: Katowice

Post » Pon sty 12, 2015 9:29 Re: BUDKI DLA KOTÓW - nowe pomysły str 1, post 3

Doceniam każdą inicjatywę robienia kotom schronienia.
Ale "walczę" z tym wielkim otworami, najczęściej po środku.

jak domek jest podłużny, nie kwadratowy, to lepiej robić wejście na dłuższej ściance. Mniej wieje na kota.
Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt.
(Biblia, Księga Koheleta 3/19)

Prakseda

 
Posty: 8148
Od: Czw cze 16, 2005 10:35
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, Google [Bot], polalala i 187 gości