Ale sie wkurzylam!!!!!

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro sie 15, 2007 21:14

do mojego argumentu : w ktorym miejscu naturalnego lancucha pokarmowego, jego zdaniem, znajduje sie samochod - takze sie odniosl
a szkoda, poniewaz jest to podstawowy "drapieznik" z powodu ktorego, koty masowo gina w miastach i na wsi

tig_ra

 
Posty: 823
Od: Śro maja 24, 2006 16:03

Post » Śro sie 15, 2007 21:15

Opinia psychologa ;
redpek jest facetem niezrównoważonym emocjonalnie , który chce być w centrum uwagi.


Dlatego idę do innych wątków.

A może jednak zostanę? :ryk:

Chyba mnie nie skopie 8O , moje ogony mnie obronią w razie czego. :ryk:
Obrazek...Obrazek...Obrazek...

kristinbb

 
Posty: 40068
Od: Nie cze 03, 2007 20:32
Lokalizacja: Elbląg

Post » Śro sie 15, 2007 21:16

Po prostu brak mi słów... Jak można być tak %&$*&##@ :!: :!: :evil: :evil:
Obrazek

Kasia89

Avatar użytkownika
 
Posty: 2367
Od: Nie kwi 22, 2007 14:14
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post » Śro sie 15, 2007 21:18

Uschi pisze:Redpek, może weźmiesz piątkę na tymczas - tych urodzonych zgodnie z naturą? I nie miej mi za złe sarkazmu - nie dosypiam, na wiele mnie nie stać, nie mam wolnego czasu - między innymi przez zwolenników Twojego toku myślenia

Wątek jopop:
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?t=56489&start=915



Na to też nie odpowiedział..
Opowieści o moich kociastych..
viewtopic.php?p=3620054#3620054

aamms

Avatar użytkownika
 
Posty: 28885
Od: Czw lut 17, 2005 15:56
Lokalizacja: Warszawa-Ochota

Post » Śro sie 15, 2007 21:24

Cóż za prężnie rozwijający się wątek. :D

Jak my kochamy trolle...

Kattys

 
Posty: 7599
Od: Pon lut 07, 2005 16:11
Lokalizacja: Toruń

Post » Śro sie 15, 2007 21:25

ej, ale nie zatakujcie redpeka w taki sposób, bo ja się nie dziwię, że mu puściły nerwy (sama ze 2 lata temu miałam taką sytuację). Niestety, muszę stwierdzić, że jeśli chodzi o złośliwości i chamstwo, to przodują tutaj "starzy" forumowicze - co jest przykre. I stwierdzam to, choć jestem za sterylizacją.

okapika

 
Posty: 210
Od: Pt maja 27, 2005 20:16

Post » Śro sie 15, 2007 21:27

Kattys pisze:No i małe P.S.
Drogi "kolego":
Zapewniam Cię iż na tym forum bardzo wiele osób jest dorosłych i dojrzałych jak i również wykształconych. Ogłady także im nie brak.
I tak jak wspomniała tig_ra: nie wywyższaj się, tylko dlatego że jesteś człowiekiem. To takie samo zwierzę jak inne, tylko specyficzny gatunek.
Jeżeli mówisz że sensem życia zwierząt jest prokreacja, to - rozmnażajmy się :!: Lećmy polityką prorodzinną, ciekawa jestem która kobieta chciałaby rodzić np. piętnastkę dzieci bo ty sądzisz że jest to jej sensem życia... :wink:


:) widze ze nie trafia do Cie fakt iz czlowiek nie rowna sie zwierze. Ok wiec co powiesz na to ze kazdegi dnia w Afryce umiera z glodu i róznego rodzaju syfu tysiące ludzi w czym ogromny odsetek stanowia dzieci. Wiec? MASOWA STERYLKA I KASTRACJA!!! Toz to epokowa idea, co najmniej na miare wynalazku koła


Kattys pisze:a) w kwestii psychiki kociej nic to nie robi, kot nie ma poczucia krzywdy ani nic takiego. Na Animal Planet widziałam kiedyś psa, któremu amputowano nogę; wet w TV powiedział, że coś takiego dla zwierząt nie jest żadną traumą. myślę, że analogicznie możemy potraktować problem sterylizacji


byc moze masz racje. Nie jestem profi. Wypowiedzialem tu swoje zdanie, byc moze mijam sie z prawda

Kattys pisze:Czy celem dla zwierzęcia miałoby być wydaniem potomstwa, któego jedynym celem miałoby być wydanie kolejnego potomstwa, które miałoby tylko wydać na świat kolejne pokolenie, które.... i tak aż do nieskończoności. to gdzie byłby sens tego wszystkiego??


generalnie tak to wlasnie funkcjonuje...

redpek

 
Posty: 31
Od: Nie lip 29, 2007 12:47

Post » Śro sie 15, 2007 21:34

redpek pisze:
okapika pisze:Czy celem dla zwierzęcia miałoby być wydaniem potomstwa, któego jedynym celem miałoby być wydanie kolejnego potomstwa, które miałoby tylko wydać na świat kolejne pokolenie, które.... i tak aż do nieskończoności. to gdzie byłby sens tego wszystkiego??


generalnie tak to wlasnie funkcjonuje...


ale to przecież byłby sens sam w sobie! tak jakby:
widzisz kogoś, kto wycina coś nożyczkami z blachy (wiem, nierealne, ale nic lepszego na poczekaniu nie wymyśliłam). Pytasz się, co robi. Odpowiedź: "Wycinam z blachy nowe nożyczki, stare wyrzucam (bo są już zniszczone), biorę te nowe, wycinam kolejne, po czym wyrzucam te, które użyłem, tymi najnowszymi wycinam kolejne itd...." Jak dla mnie kolejnym pytaniem byłoby: a po co w ogóle bawisz się tymi nożyczkami?!

okapika

 
Posty: 210
Od: Pt maja 27, 2005 20:16

Post » Śro sie 15, 2007 21:35

redpek pisze:
:) widze ze nie trafia do Cie fakt iz czlowiek nie rowna sie zwierze. Ok wiec co powiesz na to ze kazdegi dnia w Afryce umiera z glodu i róznego rodzaju syfu tysiące ludzi w czym ogromny odsetek stanowia dzieci. Wiec? MASOWA STERYLKA I KASTRACJA!!! Toz to epokowa idea, co najmniej na miare wynalazku koła


czlowiek rowna sie zwierze - nie uwazales na biologii ;)
owszem, w wielu przypadkach masowa kastracja byla by doskonalym rozwiazaniem - zdecydowanie bardziej popieram kastracje niz polityke pro-rodzinna naszych kaczek


redpek pisze:
Kattys pisze:Czy celem dla zwierzęcia miałoby być wydaniem potomstwa, któego jedynym celem miałoby być wydanie kolejnego potomstwa, które miałoby tylko wydać na świat kolejne pokolenie, które.... i tak aż do nieskończoności. to gdzie byłby sens tego wszystkiego??


generalnie tak to wlasnie funkcjonuje...


tak samo i wsrod ludzi ;)

tig_ra

 
Posty: 823
Od: Śro maja 24, 2006 16:03

Post » Śro sie 15, 2007 21:35

redpek pisze:a moze Babcia ma racje... Naczelnym i w zasadzie jedynym celem kazdego gatunku zwierzat jest prokreacja czyli podtrzymanie gatunku. Chcesz go tego pozbawic, innymi slowy pozbawic go sensu zycia, wiec rownie dobrze mozesz go zabic....



COITO ERGO SUM ????
Obrazek

Obrazek

EVIVA L`ARTE - czyli premiera nowej książki ! Ogryzek i przyjaciele w formie drukowanej !!!

caty

 
Posty: 5382
Od: Nie sty 01, 2006 18:36
Lokalizacja: Centrum Krakowa, azymut na krzyż :)

Post » Śro sie 15, 2007 21:38

redpek pisze:
Kattys pisze:No i małe P.S.
Drogi "kolego":
Zapewniam Cię iż na tym forum bardzo wiele osób jest dorosłych i dojrzałych jak i również wykształconych. Ogłady także im nie brak.
I tak jak wspomniała tig_ra: nie wywyższaj się, tylko dlatego że jesteś człowiekiem. To takie samo zwierzę jak inne, tylko specyficzny gatunek.
Jeżeli mówisz że sensem życia zwierząt jest prokreacja, to - rozmnażajmy się :!: Lećmy polityką prorodzinną, ciekawa jestem która kobieta chciałaby rodzić np. piętnastkę dzieci bo ty sądzisz że jest to jej sensem życia... :wink:


:) widze ze nie trafia do Cie fakt iz czlowiek nie rowna sie zwierze. Ok wiec co powiesz na to ze kazdegi dnia w Afryce umiera z glodu i róznego rodzaju syfu tysiące ludzi w czym ogromny odsetek stanowia dzieci. Wiec? MASOWA STERYLKA I KASTRACJA!!! Toz to epokowa idea, co najmniej na miare wynalazku koła


Kattys pisze:a) w kwestii psychiki kociej nic to nie robi, kot nie ma poczucia krzywdy ani nic takiego. Na Animal Planet widziałam kiedyś psa, któremu amputowano nogę; wet w TV powiedział, że coś takiego dla zwierząt nie jest żadną traumą. myślę, że analogicznie możemy potraktować problem sterylizacji


byc moze masz racje. Nie jestem profi. Wypowiedzialem tu swoje zdanie, byc moze mijam sie z prawda

Kattys pisze:Czy celem dla zwierzęcia miałoby być wydaniem potomstwa, któego jedynym celem miałoby być wydanie kolejnego potomstwa, które miałoby tylko wydać na świat kolejne pokolenie, które.... i tak aż do nieskończoności. to gdzie byłby sens tego wszystkiego??


generalnie tak to wlasnie funkcjonuje...


2 i 3 wypowiedź zacytowana przez Ciebie nie jest moją wypowiedzią.
Co do Twojej opinii nt. tej 1 wypowiedzi:
Nie wspominałam tu o sterylizacji ani tym bardziej kastracji ludzi (również w Afryce). Nie jest to rozwiązanie problemu głodu więc ma to się nijak do tego wątku (czy służymy pomocą wygłodzonym zwierzętom poprzez kastrowanie ich :?: 8O ).
Kastracja nie jest lekiem na całe zło.
A metody rozwiązywania problemów głodu są zupełnie inne, może znajdziesz je we wspominanym podręczniku do biologii :?: :wink:
Poza tym:
gatunki dzielimy na 3 działy:
1.rośliny
2.zwierzęta
3.inne mikroorganizmy
a nie na 4 (człowiek, zwierzę, roślina, mikroorganizmy).
BIOLOGIA.. :)
Ostatnio edytowano Śro sie 15, 2007 21:41 przez Kattys, łącznie edytowano 1 raz

Kattys

 
Posty: 7599
Od: Pon lut 07, 2005 16:11
Lokalizacja: Toruń

Post » Śro sie 15, 2007 21:38

caty pisze:
redpek pisze:a moze Babcia ma racje... Naczelnym i w zasadzie jedynym celem kazdego gatunku zwierzat jest prokreacja czyli podtrzymanie gatunku. Chcesz go tego pozbawic, innymi slowy pozbawic go sensu zycia, wiec rownie dobrze mozesz go zabic....



COITO ERGO SUM ????

dokladnie :twisted:

tig_ra

 
Posty: 823
Od: Śro maja 24, 2006 16:03

Post » Śro sie 15, 2007 21:38

:smiech3: :smiech3:
Caty, nie wytrzymałaś jednak :twisted:

Bungo

 
Posty: 12069
Od: Pt lut 16, 2007 0:52
Lokalizacja: Kraków

Post » Śro sie 15, 2007 21:43

tig_ra pisze:
czlowiek rowna sie zwierze


nie chciałabym zmieniać tego wątku na rozmowę o sensie człowieczeństwa, jak już co to nowy wątek albo pw jak myślę, ale to zdanie dość mną wstrząsnęło. może biologicznie tak, ale człowiek to nie tylko biologia...

okapika

 
Posty: 210
Od: Pt maja 27, 2005 20:16

Post » Śro sie 15, 2007 21:47

Kattys pisze:gatunki dzielimy na 3 działy:
1.rośliny
2.zwierzęta
3.inne mikroorganizmy
a nie na 4 (człowiek, zwierzę, roślina, mikroorganizmy).
BIOLOGIA.. :)

cesarstwo życia dzielimy na:
a) prokarionty (bakterie, sinice i spółka)
b) eukarionty:
- protisty
- grzyby
- rośliny
-zwierzęta

Przepraszam, nie mogłam się powstrzymać od sprostowania - schiza biol-chemu :wink:

okapika

 
Posty: 210
Od: Pt maja 27, 2005 20:16

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, Silverblue i 280 gości