Wymioty.

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie wrz 01, 2013 22:07 Wymioty.

Jak często wasze koty wymiotują ? Gdzie jest granica i trzeba interweniować u weta? Mój w dwa tygodnie wymiotował trzy razy. Ma długie futerko i jada trawę oraz odkłaczacz.

persiak1

 
Posty: 1469
Od: Sob paź 17, 2009 17:04

Post » Pon wrz 02, 2013 0:35 Re: Wymioty.

skoro zjada futerko a potem trawę która ma powodować oczyszczenie układu trawiennego (czyli prowokuje wymioty) to wszystko jest w normie.

moja kota mniej więcej co 8-10 dni ma jeden dzień kiedy notorycznie wymiotuje wszystko zaraz po zjedzeniu, ale w wymiotach zawsze na koniec jest spory sfilcowany kłębek sierści. bezopet niestety nie działa skutecznie (nie zawsze) bo kotka ma bardzo grubą sierść i zjedzenie karmy a następnie wypicie wody skutecznie drażni żołądek i stąd te wymioty. natomiast na zalegającą sierść już w układzie pokarmowym bardzo skuteczny okazał się rc fibre... pamiętaj też aby regularnie wyczesywać kotka z wypadającej sierści, im więcej zostanie na szczotce (ja używam rękawicy z takimi gumowymi wypustkami) tym mniej kotek zje kłaków.
kot też człowiek...
04.06.2018 Myszunia [*]
13.08.2013 Lesio [*]

color1

Avatar użytkownika
 
Posty: 1592
Od: Czw cze 27, 2013 11:52
Lokalizacja: wawa

Post » Pon wrz 02, 2013 8:41 Re: Wymioty.

Moje futro ma dłógą sierść. A wymiotował ostatnio kilka razy w ciągu trzech tygodni. Raz miał też biegunkę , ale to moja wina bo dałam mu bardzo dużo chrupek na kłaczki. wymiotował średnio co 5 - 7 dni. Troszkę się martwię bo wcześniej tak nie robił no chyba ,że nie widziałam albo było na inne koty mam w domu cztery.

persiak1

 
Posty: 1469
Od: Sob paź 17, 2009 17:04

Post » Pon wrz 02, 2013 10:16 Re: Wymioty.

persiak1 pisze:Jak często wasze koty wymiotują ? Gdzie jest granica i trzeba interweniować u weta? Mój w dwa tygodnie wymiotował trzy razy. Ma długie futerko i jada trawę oraz odkłaczacz.

Moja kotka wymiotowała 3 razy w pierwszym dniu, w dwa późniejsze cisza, w czwartym dniu znów wymioty. I nagle przestała jeść i pić nie robiła kupki. W piątek u weta prześwietlenie i usg które pokazało że Lula ma cos w sobie, kłaki, obce ciało? Ogólnie jest poważnie ?:( Przez trzy dni dostawała odpowiednie leki u weta, kroplówki bo była marniutka, biały kontrast dostała do pyszczka który później na prześwietleniu w sobotę pokazywał, że cos się przesuwa. W końcu w niedzielę rano kupka.
Mimo że jadła trawę i dostawała pastę na kłaki. Owszem koty nie raz się zatkały ale nie aż tak jak Lula. Gdyby to był kot bezpański to niestety ale umarłaby. Bo wątpię że bez weta by sie udało. Nie można jej zrobić lewatywy bo to specyficzny kot jest.

Edit: Przeczyłam w dwa dni.
Ostatnio edytowano Pon wrz 02, 2013 10:41 przez CatAngel, łącznie edytowano 1 raz

CatAngel

Avatar użytkownika
 
Posty: 16425
Od: Pt cze 04, 2010 10:22
Lokalizacja: Śląsk

Post » Pon wrz 02, 2013 10:20 Re: Wymioty.

persiak1 pisze:Jak często wasze koty wymiotują ? Gdzie jest granica i trzeba interweniować u weta? Mój w dwa tygodnie wymiotował trzy razy. Ma długie futerko i jada trawę oraz odkłaczacz.


Niedawno jak martwiłam się że mój kot wymiotuje to pytałam o to weta. Podejrzewałam że to za dużo ale nie byłam w stanie wypatrzec który to kot. W wymiocinach nie było kłaczków ani niestrawionej zywności, ale mniejsza o to. Wtedy wet powiedział że 2x w tygodniu to nie tragedia, ale przy 3ch by zaczął szukać powodu bo to stanowczo za dużo.
Obrazek

pchełeczka

 
Posty: 1691
Od: Pt kwi 13, 2012 14:55
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon wrz 02, 2013 12:06 Re: Wymioty.

Zatkanego kota też mieliśmy jakieś kilka lat temu. Zdjęcia pokazały zatkane jelita kłakiem. Miał być operowany , ale w ostatniej chwili ktoś wpadł na pomysł lewatywy. Pers był nadenty przez kilka dni po zabiegu , ale zaczął jeść i żyje po dziś dzień.

persiak1

 
Posty: 1469
Od: Sob paź 17, 2009 17:04




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Chanelka, Goldberg, magic99, magnificent tree, Majestic-12 [Bot] i 524 gości