Choroby

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie wrz 01, 2013 18:51 Choroby

Ja mam takie pytanie bo troche o kotkach dzisiaj czytałem i przev=czytałem że od kotów możemy się zarazić różnymi chorobami. Jakie są te choroby i czy są wyleczalne i jak z nich się możemy zarazić? Jeżeli ktoś wie niech napisze.Taka bakteria na tera.... zy jakos tak co z kału przechodzi jak przechodzi?
Czy trzeba odrabaczac kota i ile razy?

piotrandrzej

 
Posty: 8
Od: Sob sie 31, 2013 18:01

Post » Nie wrz 01, 2013 19:19 Re: Choroby

Chłopcze, nie umiesz poruszać się po googlu, czy co :roll:
Internet jest kopalnią wiedzy! Weź że poszukaj i wszystko sobie sam znajdziesz!

wojtek_z

 
Posty: 807
Od: Pt gru 31, 2010 12:08

Post » Nie wrz 01, 2013 19:26 Re: Choroby

Nie wiem, czy to dobra rada, przez google można znaleźć takie herezje na temat kotów, że włos się jeży nawet łysemu :wink:
...

CoToMa

Avatar użytkownika
 
Posty: 34546
Od: Pon sie 21, 2006 14:34

Post » Nie wrz 01, 2013 19:30 Re: Choroby

Witam
Pytasz o absolutne kocie ABC.. Kota się odrobacza, wychodzącego, zatem z dostępem do myszek itd tak od 3 do 4 razy w roku, jeśli chodzi o 'życie wewnętrzne' (pasożyty bytujące w przewodzie pokarmowym i nie tylko) , odrębnym tematem są pchły, czy kleszcze.. To już kupując konkretny preparat na nim przeczytasz, jak długo działa..
Koty niewychodzące, zatem bez dostępu do dworu, a bytujące w mieszkaniu, to już rożnie, rzadziej niż wychodzące, albo po prostu zamiast dawać odrobaczacz, można najpierw zbadać kupę na obecność robaków i czy trzeba.. Odrobacza się je też, bo zawsze na butach można coś wnieść (jaja robaka)..
Co do chorób odzwierzęcych, to zdarzają się niezmiernie rzadko i tak jak przed robakami, chronią nas przed nimi podstawy higieny plus dbanie o naszych podopiecznych, reagowanie gdy coś jest nie tak (wet= dalsze postępowanie, wiedza jak siebie uchronić), no i oczywiście szczepienia podopiecznych.. Ogólnie nie ma czego się bać :wink: Ludzie od setek lat mają zwierzęta, raczej od tego nie mrą jak muchy :mrgreen: Polecam net, zapoznanie się z podstawowymi chorobami tych zwierząt... a dlaczego pytasz?
Pozdrawiam.
pwpw
 

Post » Pon wrz 02, 2013 7:33 Re: Choroby

piotrandrzej pisze:Taka bakteria na tera.... zy jakos tak co z kału przechodzi jak przechodzi?

Chyba coś Ci się pomyliło. Parazytologia? To nauka o pasożytach.

Mnóstwo ludzi ma koty. Na tym forum większość ma więcej niż jednego. Do tego tymczasy (w różnym stanie jeśli chodzi o stan zdrowia). Nie słyszałam o chorobach, którymi ktoś by się zaraził. O kota trzeba dbać (odrobaczać, badać, szczepić) - wtedy nie ma żadnych kłopotów. Są zoonozy http://www.zoonozy.pl/, ale ja nie słyszałam, żeby ktoś, kto stale odrobacza i w podstawowy sposób dba o swojego kota/y się czymkolwiek zaraził. Znane są przypadki, kiedy to infekcją wirusową (katar, kaszel) człowiek zaraził kota. Od każdego zwierzaka, który nie jest zadbany (również od psa lub szczura) można się czymś zarazić.
Meoniku ['] - tak bardzo kocham i tęsknię każdego dnia. Na zawsze jesteś w moim sercu, czekaj na mnie, przyjdę na pewno.

Marcelibu

Avatar użytkownika
 
Posty: 21276
Od: Nie sty 11, 2009 1:10
Lokalizacja: Warszawa-Ursynów

Post » Pon wrz 02, 2013 10:26 Re: Choroby

Jedne czym sie zaraziłam od kota to grzyb był to dopiero co znaleziony kociak :)
A mam koty kilka lat, także bezdomniaczki oraz do czynienia z tymi Fundacyjnymi a także z różnymi gorszymi przypadkami*
czyt*choroby bardzo ciężkie dla kotów-pp,białaczka,hiv itp.

Nie zapomnę jak jedna kobieta nie chciała pogłaskac kotka bo ma białaczkę i ona się zarazi :twisted: Głupota ludzka nie zna granic 8)

CatAngel

Avatar użytkownika
 
Posty: 16425
Od: Pt cze 04, 2010 10:22
Lokalizacja: Śląsk

Post » Pon wrz 02, 2013 13:53 Re: Choroby

Ja dzisiaj byłem u weterynarza odrobaczyc kotke i zapłaciłem 10 złoty za 1 tabletkę i weterynarka tez ją tam u siebie jakimś płynem odrobaczyła. A ile u was kosztuje odrobaczenie. Szczepionki u mnie kosztują 40 złoty.

piotrandrzej

 
Posty: 8
Od: Sob sie 31, 2013 18:01

Post » Pon wrz 02, 2013 13:57 Re: Choroby

Ja płacę bo to wagowo idzie za tabletkę dla Gucia 14zł on musi dostać całą. Inny mój kot dostaje pół więc 7zł

Żeby tam kotu ta tabletka z tym płynem nie zaszkodziła. Ja podaję tylko tabletki to wystarczy.

CatAngel

Avatar użytkownika
 
Posty: 16425
Od: Pt cze 04, 2010 10:22
Lokalizacja: Śląsk

Post » Pon wrz 02, 2013 14:06 Re: Choroby

Ja płaciłam 20 zł za tabletkę na odrobaczanie. To podobno dużo, jak za taką tabletkę. No ale ci weterynarze tak sobie liczą.

bea3

 
Posty: 4143
Od: Śro cze 26, 2013 12:23
Lokalizacja: opolskie

Post » Pon wrz 02, 2013 14:18 Re: Choroby

bea3 pisze:Ja płaciłam 20 zł za tabletkę na odrobaczanie. To podobno dużo, jak za taką tabletkę. No ale ci weterynarze tak sobie liczą.

To tez zalezy chyba jaka tabletka ja kupuję Milbemax koszt całej 14zł kot powyżej 4kg jeżeli nic nie pomyliłam cała tabletka. Poniżej 4kg pół tabletki i jedna połówka zostaje. Ale i tak nie da sie kupić pół tabletki więc zawsze te 14zł trzeba wydać. A jak ktoś ma jednego kota to zawsze te pół zostanie na kolejne odrobaczenie.

Jest jeszcze jakaś tabletka za 9-10zł taka duża biała, U moich kotów to nie ma mowy żeby im ja podac bo zaczyna się agresja i normalnie jakby wścieklizny dostały. Także wolę wydać na tą małą te 14zł

CatAngel

Avatar użytkownika
 
Posty: 16425
Od: Pt cze 04, 2010 10:22
Lokalizacja: Śląsk




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: ametyst55, Wasylisa i 254 gości