Czy kąpać kota?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie lip 22, 2007 21:19

Jak jest brudny to wykąp, nic złego mu się nie stanie.

Miałam kotkę rasy tureckiej van, kąpać się lubiła, czasem nawet w jeziorze zdarzyło nam się popływać 8) A że biała była to często musiał być szorowana - zawsze grzecznie siedziała. Moje nowe koty bardzo są zaintrygowane wanną pełną wody jak i prysznicem.
A więc twierdzę, że mitem jest stwierdzenie, że : Kot nie znosi wody

BabyAggie

 
Posty: 105
Od: Sob mar 03, 2007 13:30
Lokalizacja: Kraków

Post » Sob wrz 18, 2010 13:07 Re: Czy kąpać kota?

A mam takie pytanko-kot ma 8 tygodni i niestety jakoś sobie nie radzi z czystościa-już od początku było od niego czuć mocz itd.W zwiazku z tym czy możemy go jakoś wilgotną szmatką przetrzeć itd i od kiedy kąpać?

piterw

 
Posty: 13
Od: Sob wrz 11, 2010 16:28

Post » Wto kwi 24, 2012 21:35 Re: Czy kąpać kota?

A ja mojego 1o miesiecznego kundla ukąpałem, bo futerko się przetłuszczało i delikatny łupież. Wcześniej obciąłem pazury, następnie wstawiłem do wanny odkręciłem letnią wodę- prawą ręką prysznic, lewą ręką trzymałem kota za skórę na karku. Najpierw zmoczyłem uważając na uszy i oczy. Zakręciłem wode, dokładnie namydliłem szamponem, odczekałem dwie-trzy minuty spłukałem, namydliłem jeszcze raz i tutaj już się kot zniecierpliwił i musiałem spłukiwać trzymając w powietrzu nad wanną trzymając za kark. Podczas całej operacji która zajęła 10 minut- dwa czy trzy razy miauknęła i trochę wierciła. Delikatnie ręką zdjąłem z futra wodę i wystawiłem na stary ręcznik. Tu już było spokojnie, ile się dało wytarłem, reszte załatwiła suszarka- kot nie oponował (ze swojej strony sam lizał a ja extra suszyłem). Kolejne 5 minut i było po sprawie.
Futerko zrobiło się piękne puchate świecące! Pomimo tego, że przed kąpielą wyczesałem, to w wannie zostało wiele martwej sierści. Kot jak już wysechł był w niebowzięty. Polecam szampon Beaphar Vitamin Pro cena ok. 20zł Wystarczy kilka kropli i cały kot namydlony, do tego ładnie pachnie i nie przeszkadza kotu. :kotek: Myjcie kotki raz na jakiś czas (myślę raz na miesiąc) sam wszystkiego nie wyliże, a różne rzeczy może przynosić w futrze do domu.

kundel

 
Posty: 1
Od: Wto kwi 24, 2012 21:21

Post » Nie paź 14, 2012 15:50 Re: Czy kąpać kota?

witam możecie mi polecić jakiś najlepszy szampon dla kotka? Będzie kąpany pierwszy raz ale widać, że lubi wodę często przesiaduje pod kapiącym kranem :P
Obrazek-- JIMI Obrazek--FIGO

citka

 
Posty: 39
Od: Nie wrz 16, 2012 19:29
Lokalizacja: Ch-ż

Post » Nie paź 14, 2012 17:22 Re: Czy kąpać kota?

citka pisze:Będzie kąpany pierwszy raz...

Dlaczego chcesz go wykąpać?
Obrazek

redaf

 
Posty: 15601
Od: Śro sty 25, 2006 21:32
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie paź 14, 2012 17:50 Re: Czy kąpać kota?

kąpiele nie szkodzą jednak dla kota to chyba jednak duży stres, są szampony na sucho dla kotów i one chyba są lepsze. Sama mam niebieszczaka z puchem więc wiem o co chodzi z tą sierścią ;). Przy większych klinikach weterynaryjnych często pojawiają się takie usługi jak kąpiele kotów ale też sugerują, że lepsze są te kosmetyki na sucho ;) wtedy kotu odpada woda i suszenie. Mój nie lubi się kąpać. Kiedyś w trakcie strzelił mi w rękę klockiem :P.
Puszek ciuła do swojej skarbonki na nerki https://pomagam.pl/chorenerkipuszka

girlonthebridge

 
Posty: 1528
Od: Sob wrz 22, 2012 1:24
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Post » Nie paź 14, 2012 17:55 Re: Czy kąpać kota?

girlonthebridge pisze:...mam niebieszczaka z puchem więc wiem o co chodzi z tą sierścią

Masz, co masz. :roll:
citka ma małego czarnego dachowego diabelca.
Nie wiem, dlaczego ma zamiar go wykąpać?
Obrazek

redaf

 
Posty: 15601
Od: Śro sty 25, 2006 21:32
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie paź 14, 2012 18:01 Re: Czy kąpać kota?

Ja obecnie kąpie szamponem dla niemowląt-niestety żaden zwierzakowy mi nie odpowiadał,najłatwiej dostać hiltona i on tez nie jest zły-pamiętaj żeby dokładnie spłukać.I jeśli ma być to pierwsza kąpiel kota -to kilka ważnych uwag:
-nie zalać oczu,uszu,nosa
-nie wkładac do lodowatej wody!temperatura jak dla noworodka
-łatwiej kąpie się pod prysznicem niż w wannie wypełnionej wodą -koty nie lubią "stać "w wodzie(choć są wyjatki)
-najpierw moczymy,potem szampon,potem dokładne płukanie
-nie puszczamy mokrego luzem po zimnym pokoju-dokładnie osuszyć ręcznikiem-ja zawsze mam 2 -bo jeden nie jest w stanie wyciągnąć dość wody
-ja dosuszam oba suszarką ,ale sa przyzwyczajone i nie uciekają-jesli twój też nie to pamietaj żeby nie dawać maksymalnej temperatury,tylko pośrednią i nie za blisko futra i nie cały czas w jednym miejscu,bo kota łatwo poparzyć
I jeszcze taka mała uwaga techniczna-nie robimy z kapieli kota zbiegowiska,spokojnie wystarczy jedna osoba max.2 osoby.Nie krzyczmy mu nad głową bo może go to zestresować,wkładamy do brodzika stanowczo,najlepiej jesli nie leci wtedy woda,jak nie wiemy jak się kot zachowa(bo np. jest już starszy i nigdy wczesniej nie był kąpany)można przytrzymać go za kark jedną ręką(niektóre lubią pogadac w trakcie kąpieli,inne milczą jak zaklęte,miałam takiego który mruczł-ale to wariat był :mrgreen: ).

KOTEK1988

 
Posty: 3217
Od: Sob mar 01, 2008 15:30
Lokalizacja: Wrocław

Post » Nie paź 14, 2012 18:14 Re: Czy kąpać kota?

KOTEK1988 wiem już, jak kąpiesz swoje koty.
Jesteś hodowcą, tak?
Na wystawy koty muszą mieć fajny włos.

Dlaczego citka miałaby swojego małego, czarnego dachowca kąpać? 8O
Obrazek

redaf

 
Posty: 15601
Od: Śro sty 25, 2006 21:32
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie paź 14, 2012 18:35 Re: Czy kąpać kota?

napisał na wstępie, że sierść mu się kotłuni i zawsze po kąpieli ma lepszą, bo nie zawsze da się wyczesać. Przynajmniej ja to tak zrozumiałam.

Mojemu też się robią czasem zlepki ale je ściągam z sierści, kąpię ją mega rzadko chociaż niedługo będzie nas to czekało bo się bidula pozalepiała cała jedzeniem/jakimś sokiem i Bóg wie czym jeszcze.
Puszek ciuła do swojej skarbonki na nerki https://pomagam.pl/chorenerkipuszka

girlonthebridge

 
Posty: 1528
Od: Sob wrz 22, 2012 1:24
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Post » Nie paź 14, 2012 18:46 Re: Czy kąpać kota?

muszę wykąpać ponieważ to jest kotek znaleziony w ogródku i miał pchiełki, weterynarz polał jakimś preparatam na kark po jakimś czasie kazał wykąpać. Nie śmierdzi ani nic no ale jak trzeba to wykąpie.
Obrazek-- JIMI Obrazek--FIGO

citka

 
Posty: 39
Od: Nie wrz 16, 2012 19:29
Lokalizacja: Ch-ż

Post » Nie paź 14, 2012 18:51 Re: Czy kąpać kota?

chcesz kapac to malenstwo ze zdjęcia ?

trzeba bardzo dobrze kotka potem wysuszyc i trzymac w cieple zeby sie nie przeziebil.

LunaKlara

 
Posty: 995
Od: Czw paź 20, 2011 22:06
Lokalizacja: Poznań

Post » Nie paź 14, 2012 18:53 Re: Czy kąpać kota?

muszę wykąpać ponieważ to jest kotek znaleziony w ogródku i miał pchiełki,
weterynarz polał jakimś preparatam na kark po jakimś czasie kazał wykąpać.
Nie śmierdzi ani nic no ale [bj]ak trzeba to wykąpie[/b].

Nie trzeba :twisted:

girlonthebridge pisze:Przynajmniej ja to tak zrozumiałam.

No, tak :roll:

Poczytaj może.
Ze zrozumieniem. :roll:

Wątek jest prehistoryczny.
Citka nagle zapałała chęcią kompania swojego małego, czarnego dachowca.

Ja się pytam, dlaczego citka chce kompać kota?
Ty masz zamiar bardzo chorą kotkę "bo się pozalepiala cała" wkrótce wykapać :roll:
Obrazek

redaf

 
Posty: 15601
Od: Śro sty 25, 2006 21:32
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie paź 14, 2012 19:06 Re: Czy kąpać kota?

tak chce kąpać kotka ze zdjęcia ale jest już większa. To co nie mam kąpać? Wet mówił też, że będzie miała ładniejszą sierść chociaż obecna mi się podoba :p
Obrazek-- JIMI Obrazek--FIGO

citka

 
Posty: 39
Od: Nie wrz 16, 2012 19:29
Lokalizacja: Ch-ż

Post » Nie paź 14, 2012 19:07 Re: Czy kąpać kota?

tak chce kąpać kotka ze zdjęcia ale jest już większa. To co nie mam kąpać? Wet mówił też, że będzie miała ładniejszą sierść chociaż obecna mi się podoba :p
Obrazek-- JIMI Obrazek--FIGO

citka

 
Posty: 39
Od: Nie wrz 16, 2012 19:29
Lokalizacja: Ch-ż

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: elmas, kasiek1510 i 268 gości