Co stosujecie na biegunkę po antybiotyku ?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob gru 30, 2006 22:00

Niestety nie zmierzę Tygrysowi temp, bo znów nie mam odpowiedniego termometru-jaki Wy stosujecie?
Z Tygrysa się"leje" -gubi rzadką qpkę :(
Dałam mu przez strzykawkę Smectę-zobaczymy....
Obrazek
Obrazek

aja1974

 
Posty: 1467
Od: Wto lis 21, 2006 16:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Sob gru 30, 2006 22:06

elektroniczny, 8-sekundowy z elastyczna koncowka. Sama koncoweczke wklada sie (po naoliwieniu jej) w tylek, i czeka az zapiszczy. Czasem trzeba, zeby jakas dobra dusza potrzymala wijacego sie kota.

Myszka.xww

 
Posty: 28434
Od: Sob lip 20, 2002 18:09
Lokalizacja: Krakoff

Post » Sob gru 30, 2006 22:09

No właśnie, :( zapomniałam TŻ-owi powiedzieć, że ma kupić ten szybki :( Owszem jest elektroniczny, ale wooolny...Może jutro kupimy choć niedziela..
Obrazek
Obrazek

aja1974

 
Posty: 1467
Od: Wto lis 21, 2006 16:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Sob gru 30, 2006 22:14

Moja też ma biegunkę, daję jej taki biały proszek (dostałam od weta) + lakcid raz dziennie... No i kurczaczka z ryżem na ciepło, rozdrobnionego, i biegunka przechodzi :) a, zapomniałabym o najważniejszym: codziennie dostaje zastrzyk (dziś nawet dwa)...
Pozdrawiam

Snickers

 
Posty: 664
Od: Śro lip 26, 2006 13:29
Lokalizacja: Katowice

Post » Sob gru 30, 2006 22:21

Dzięki Snickers za rady, ale ja nie mam żadnego proszku od weta i nie mam możliwości z nim kontaktu. Dlatego pytałam o "domowe " środki .Kurczaczka ugotuję, może zje..kiedyś mu z ryżem zrobiłam jak był zdrowy i nie chciał ,,
Obrazek
Obrazek

aja1974

 
Posty: 1467
Od: Wto lis 21, 2006 16:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Sob gru 30, 2006 22:37

ten proszek to byc moze enteroferment. Domowo mozna lakcid, trilac, probacti lub inne probiotyki. A przy silnej biegunie wlasnie smecta.
Jak masz ten dluzej dzialajacy termometr, to postarajcie sie we dwoch zierzyc temperature - moze uda sie polozyc kota choc na boku i przytzrymac.

Myszka.xww

 
Posty: 28434
Od: Sob lip 20, 2002 18:09
Lokalizacja: Krakoff

Post » Sob gru 30, 2006 22:44

Lakcid podawać raz dziennie czy można częściej?
Z mierzeniem temp przez ten termometr [zwykły czas mierzenia].. to może się na razie wstrzymam- szkoda stresu.. Tygrys śpi i nie wymiotuje-tylko ta bieguna :evil:
Obrazek
Obrazek

aja1974

 
Posty: 1467
Od: Wto lis 21, 2006 16:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Wto sty 16, 2007 1:21

Odkopalam watek bo mam podobny problem jak niedawno aja1974.

Lexus po antybiotyku ma powazna biegunke. Mialam jedynie dwie dawki enterogastu co oczywiscie bylo zbyt mala iloscia. Wet mowi zeby to poadac a potem lakcid. Poza biegunka wszystko jest ok - kociak jest zywiolowy, je i pije normalnie. Bawi sie radosnie, przytula czesto - po prostu jest ok. Ale biegunka nie mija. A to juz ponad tydzien po zakonczeniu leczenia. Kupka jest zawsze w kuwetce, nie jest tak, ze nie trzyma, nie jest tez plynna - jednak jest bardzo luzna.

Mam w domu nifuraksazyd - nie wiem jednak jak podawac aby nie zaszkodzic kociatemu? Lexus ma 5 miesiecy, wazy nieco ponad 3,5 kg. Kots moglby mi poradzic?
Mam tez ew Enterol z takich lagodniejszych rzeczy.

Podawac czy nie? W piatek bede u weta ale chcialabym jednak juz cos podac - meczy sie maluch z tym :( Sam lakcid to chyba za malo przy tej biegunce.

nomiczek

 
Posty: 398
Od: Czw wrz 21, 2006 15:26
Lokalizacja: Poznań

Post » Wto sty 16, 2007 9:00

Biegunka poantybiotykowa może być spowodowana patologicznym rozrostem bakterii Clostridium difficile.
Ja bym zrobiła test w tym kierunku (wynik jest natychmiastowy, na posiew trzeba czekać), jak najszybciej, ponieważ przy tej bakterii możliwe są do zastosowania praktycznie tylko 2 antybiotyki.
Podawanie amoksycyliny może natomiast jedynie pogarszać sprawę.
abluo ergo sum

Beliowen

Avatar użytkownika
 
Posty: 55549
Od: Czw lis 25, 2004 11:33
Lokalizacja: 52°04′N 21°01′E

Post » Wto sty 16, 2007 10:22

Beliowen pisze:Biegunka poantybiotykowa może być spowodowana patologicznym rozrostem bakterii Clostridium difficile.
Ja bym zrobiła test w tym kierunku (wynik jest natychmiastowy, na posiew trzeba czekać), jak najszybciej, ponieważ przy tej bakterii możliwe są do zastosowania praktycznie tylko 2 antybiotyki.
Podawanie amoksycyliny może natomiast jedynie pogarszać sprawę.


Dzieki za sugestie. Badanie bede mogla zrobic dopiero kolo piatku-soboty :( Po prostu wczesniej nie bede w stanie jechac do weta jesli nie bedzie dramatycznej sytuacji tzn naglej i na tyle powaznej, ze TZ bedzie urywal sie z pracy (a to nie takie latwe). Czy wiesz moze jaki jest orientacyjny koszt tego badania?

Jesli moglabym Cie poprosic tez o sugestie co robic do tego czasu - bylabym wdzieczna. NIe chcialabym robic niczego tak w ciemno.
Powinnam chyba kontynuowac podawanie lakcidu, w koncu stwarza niekorzystne srodowisko dla wymienionej przez Ciebie bakterii? Wydaje mi sie, ze podalam go w za malych dawkach i za krotko poki co. Ile powinnam podawac 5 m-cznemu duzego kocurka (3,5kg)?
Czy nifuroksazyd jest niewskazany? Z tego co wyczytalam Clostridium difficile jest wlasnie gram dodatnia. Skoro nifuroksazyd dziala na gram dodatnie moze wiec i w tym przypadku jest sens go podac? Mam tez w domu sulfaguanidyne ale ona nie dziala na beztlenowe czyli jak rozumiem odpada w tym przypadku. Nie znam sie na tym niestety tak aby umiec podjac decyzje a chcialabym Lexusowi pomoc jeszcze zanim trafi do weta bo to jednak troche czasu :(

Co do samego antybiotyku: Lexus dostal ceporex - bral przez 6 dni. Jednak wczesniej dostal jedna dawka synuloxu a wiec niestety amoksycyliny :( Wyszlo tak jak wyszlo gdyz przy pierwszej wizycie u weta uslyszelismy, ze dostaje leki na wzmocnienie, zbicie goraczki i rozluzniajace natomiast nie antybiotyk gdyz do konca nie wiadomo co mu jest. Z racji na brak mozliwosci wykonania badan zmienilismy weta i nie przyszlo nam do glowy, ze kociak dostal antybiotyk skoro uslyszelismy, ze go nie dostal (chyba, ze mamy zbiorowe omamy sluchowe z TZtem). Nasz blad - moglismy sprawdzic. U innego weta wyladowalismy ponad dobe pozniej i zdecydowal sie na rozpoczecie terapii Ceporexem jednoczesnie tlumaczac nam nasz blad :( Lexus wyzdorwial, jednak pod koniec leczenia pojawily sie biegunki.

nomiczek

 
Posty: 398
Od: Czw wrz 21, 2006 15:26
Lokalizacja: Poznań

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: kasiek1510 i 195 gości