Spełnione Marzenia*** Reaktywacja ;)

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro lis 29, 2006 23:04 Spełnione Marzenia*** Reaktywacja ;)

Jestem już jakiś czas z Wami na forum i wreszcie zebrałam się na odwagę, by założyć osobisty wątek moich koci.
Nie było łatwo, o nie, bo forum opiniotwórcze jest i krytyczne jest - a ja często co w sercu to na języku... znaczy na klawiaturze :wink:
A więc ( nigdy nie zaczynaj zdania od "a więc" ! ) ...

... jak to mówią - Avanti !!!


***

A u mnie to było tak...

Koty w rodzinie były od zawsze – było to tak naturalne i bezdyskusyjne jak mycie zębów.

Pierwszy udomowiony, którego rejestruje moja pamięć to Iwan Stary, wielki biało-czarny krów (byczek raczej, rzec by należało).
Iwana zimą przyniósł wujek spod hucianej stołówki, tak „tylko na odkarmienie i przechowanie”...
Iwan został i panował nam miłościwie dobrych parę lat zanim odszedł (*).

Potem była Starenia zwana też Tereską.
Ech, to była Prawdziwa Kocia Dama.
Wyrwałam ją pewnego zimowego wieczoru z rączek podwórkowych dzieciaków z kluczami na sznurówce u szyi, które to „przyjemniaczki” chciały owych kluczy użyć do otwarcia oczek chyba niespełna tygodniowej kociny (powieczki same zaczęły się jej rozchylać dopiero po paru dniach).
Starenia wykarmiona butelką, uważała człowieka za swój gatunek i w takim przeświadczeniu pozostała do ostatnich dni swojego życia.
Była dumną piękną burą pręguską, zwyczajną dachówką, ale tak ludzką w reakcjach, że aż czasem strach było przy niej coś mówić, zdawało się że rozumie każde słowo i emocje. Mojej Babci zlizywała łzy z policzków, kiedy Babcia bardzo cierpiała z bólu pod koniec swojego życia...
Starenia jak na damę przystało korzystała jedynie z toalety (wody jednak nie spuszczała),
piła tylko z kranu (odkręcała, ale nie zakręcała),
spała tylko pod pierzyną (właściwie nie spała tylko „wścielała się” - jak mawiała Babcia).
Była kocicą dość gadatliwą, lecz nie miaukliwą – raczej szczekała i mryndoliła (to również neologizm made by Babcia).

Starenia wyznawała zasadę „my home is my castle”. Była kotką typowo obronną – siadała na progu domu i trzymała wartę – nie sforsował jej nawet sąsiedzki wielki owczarek niemiecki Cygan, z którym na ogrodzie wyczyniała dzikie harce.
Kocica długo była bezimienna, aż z pewnej sylwestrowej eskapady (była kotką wychodzącą na hormonach) wróciła zaciążona – widać zabawa była przednia, kocur uroczy i się panna zapomniała.
A tak serio to... spóźniliśmy się z hormonem (sterylki nie były wtedy na tapecie – lata 80.).
W szafie, na stosie świeżo wykrochmalonej rodowej pościeli rodu Abratańskich, kota powiła Białasa i Burego (który to poród, nastolatką bedąc, osobiście drżącymi rękoma odbierałam) i została dumną "Starą Kotką" czyli Starenią.
Niestety braki w edukacji swoich Dużych Starenia przypłaciła własnym życiem – w podeszłym wieku zaliczyła jeszcze jedną „wpadkę” miała martwy miot, infekcję dróg rodnych, nieudany zabieg i ... (*).

Następny był Rudy Leon pseudo Łakadil.
Leon trafił do mnie jako nieprzemyślany prezent urodzinowy od znajomych z akademika. Mieszkałam wtedy z dala od rodzinnego domu, żyłam w studenckiej komunie i przecudnej urody maleńkie pomarańczowe kocię z chabrowymi oczami nijak się miało do takiej rzeczywistości, a jednak się w niej jakoś odnalazł.
Mieszkał jako drugi walet w studenckim pokoju, terroryzował moją śpiącą na podłodze przyjaciółkę, skacząc jej w nocy na twarz ze ściennej szafki, chadzał z nami na wykłady, tylko do pracowni chemicznej - z racji bezpieczeństwa (kota nie preparatow) - miał kategoryczny zakaz wstępu).
Był rozpieszczany przez dwie trzecie akademika i potwornie grymasił przy jedzeniu. Bywało pod koniec miesiąca, że z zaskórniaków kupowałyśmy dla siebie najpodlejszy serek topiony, a dla Leosia musiała być wołowinka lub kurczaczek.
Po roku nauk akademickich, gdy ja wyjechałam za granicę na półroczną praktykę, Leon stwierdził, że jest wystarczająco wyedukowany, wyemigrował do mojego rodzinnego domu i tam już pozostał, aby wieść raz sielankowe raz pełne utarczek z tubylcami życie jedynego w okolicy ogromnego rudego przystojniaka. Sąsiedztwo szybko zaczęło upominać się o alimenty, a lowelas wykręcić się nie mógł - wszystko widać było czarno na... rudym.
Musiał pożegnać się z rodowymi klejnotami, stracił rezon i chęć do nocnych wycieczek, stał się kotem kocykowo-zapieckowym i wbrew temu co się mówi o następstwach kastracji - bardzo agresywnym.
Jak się potem okazało cierpiał na bardzo rzadką chorobę mózgu powodującą nadpobudliwość i agresję. Nie mogąc się naparzać z innymi kocurami używał sobie nieźle na nas.
Pożył z nami jeszcze tylko kilka lat, ujawnił mu się rak dziąseł, nie mógł jeść, chudł, źle znosił leczenie, znikał, odszedł... (*).

***

Nastąpiła dłuuuga przerwa w mojej kociej przygodzie.

Po studiach wynajmowałam coraz to inne mieszkania, pracowałam, jeździłam na delegacje, poznałam TŻ, zmieniłam stan cywilny, zmieniłam miasto raz i drugi i trzeci i ... czegoś zaczęło mi brakować.
Rodzinnego domu w Dąbrowie, przyjaciół pozostawionych w Krakowie, pierwszego mieszkania w Sandomierzu, pracy którą kochałam, a zmuszona byłam porzucić?

Nie, nie tego wszystkiego... a czegoś niematerialnego, nieopisanego, metafizycznego, nieziemskiego, czegoś ...

... Mruczenia? ... Tak! ... Kociego Mruczenia!

Zaczęłam robić wszystko żeby COŚ się do mnie przyplątało.
Zanim wyrzuciłam śmieci zwiedzałam szereg osiedlowych śmietników.
I nic.
Na trasie W-wa - Sandomierz i W-wa – Dąbrowa (nasze eskapady do rodziców) wypatrywałam czy na poboczu nie leży COŚ co mogło by potrzebować pomocy i miłości.
I nic.
Do schroniska nie miałam odwagi pojechać, no bo jak tu zabrać jedną bidę pod pazuchę, odwrócić się plecami do innych i odejść...?
Że to egoizm może powiecie, bo o swoje odczucia dbałam?
Nie wiem.
Może.
Jak zwał tak zwał, ale do schronu nie pojechałam.

Szukałam kota, a przy okazji pracy, tak żeby nie zwariować z nicnierobienia w obcym mieście.
I tak poznałam panią Marylę. I tak popełniłam artykuł do Kocich Spraw.
I tak z pierwszej z brzegu interwencji na Powązkach trafiło mi się kocie szczęście-nieszczęście.
Zresztą Zupełnie Dzikie Szczęście-Nieszczęście.
POLDI. Poldek Cwaniak. Polduś. Poldini. Poldzisko. Po...

Po prostu Poldek zwany Kiszką.

I tak spełniło mi się pierwsze w dorosłym życiu marzenie...
Ostatnio edytowano Czw mar 31, 2011 9:36 przez Majszczur, łącznie edytowano 17 razy

Majszczur

 
Posty: 1062
Od: Śro mar 29, 2006 13:31
Lokalizacja: Warszawka... po prostu

Post » Czw lis 30, 2006 0:37

Własnie wrociłam z wieczornego... ups nocnego :wink: .... spaceru z Bertusią pieseczkiem a mój osobisty mąż przeczytwaszy powyższe wypociny powiedział "iiiiiiii, takie długie, kto to w ogóle przeczyta :? "

No więc na swoje usprawiedliwienie dodam: fakt wyszedł mi elaborat, ale latami powstrzymywałam się żeby rozgłosić Światu o swoim niebotycznym szczęściu z racji mieszkania kątem u Poldiniego. No.

A teraz do założenia wątku skłoniła mnie niby prozaiczna sprawa, a mianowicie dylematy przed sterylką .
Normalnie przeżywam schizy!
W ten piątek Fioneczka Kwiatuszek idzie pod nóż, a ja już od pewnego czasu współodczuwam bóle w podbrzuszu :oops: :roll:
Wiec proszę o wyrozumiałość w związku z tymi okolicznościami, plizzz...

Jak się za dwa dni otrząsnę po zabiegu małej, uzupełnię historię moich kociastych w miarę krótko, treściwie i fotogenicznie.

o ile ktoś w ogóle bedzie chciał nas czytać :oops:

Majszczur

 
Posty: 1062
Od: Śro mar 29, 2006 13:31
Lokalizacja: Warszawka... po prostu

Post » Czw lis 30, 2006 0:46

Przeczytałam na dobranoc i będę tu zaglądać :D a w piątek trzymać kciuki za Fionkę. :ok:
Spróbuj trochę z siebie dać tym, co mają gorszy świat...
Obrazek ->tu nasz wątek-> a tu album :)

Fraszka

 
Posty: 5746
Od: Wto lip 27, 2004 9:04
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post » Czw lis 30, 2006 0:58

Piękny wątek. :)
Obrazek<=klik
Obrazek

mirka_t

 
Posty: 12774
Od: Pon gru 20, 2004 18:21
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post » Czw lis 30, 2006 1:36

Ucałowania dla Poldka, FIoneczki, Bertusi, TZ, dziecka i dla Ciebie.
Trzymajcie sie ciepło.
Pozdrowienia od moich domowych, dzialkowych kotow i ode mnie.
P.S.
Buziaki i kciuki dla Fiony
Grażka

Bombelek

 
Posty: 437
Od: Śro cze 16, 2004 13:31
Lokalizacja: Warszawa Mokotow

Post » Czw lis 30, 2006 3:18

Będę zaglądać, co też tam słychać u Poldka na "stancji" :wink:
Obrazek
tornado w Alabamie;P

Blond Tornado

 
Posty: 5322
Od: Pon cze 13, 2005 1:29
Lokalizacja: Poznań/ Birmingham

Post » Czw lis 30, 2006 6:27

Jakie długie? Dla mnie za krótkie.. :twisted:

Jasne, że będę czytać.. :D
I trzymam kciuki za rozwiązanie dylematów sterylkowych.. :ok:
Ostatnio edytowano Pon gru 04, 2006 18:01 przez aamms, łącznie edytowano 1 raz
Opowieści o moich kociastych..
viewtopic.php?p=3620054#3620054

aamms

Avatar użytkownika
 
Posty: 28886
Od: Czw lut 17, 2005 15:56
Lokalizacja: Warszawa-Ochota

Post » Czw lis 30, 2006 8:00

Kciuki trzymam - na dalszy ciąg czekam. Wszystko będzie dobrze! Sterylizacja to najlepsze rozwiązanie z wszystkich możliwych :wink:
Obrazek

Amica

Avatar użytkownika
 
Posty: 10099
Od: Śro lut 11, 2004 9:11
Lokalizacja: Konstancin

Post » Czw lis 30, 2006 8:18

Czytałam już wczoraj pierwszy post, ale byłam zbyt zmęczona, żeby odpisywać.
Ciekawie piszesz, to możesz pisać długo :D

Jednego mi brakuje - kiedy capnęłaś Poldusia i w jakim on jest wieku? I jak go capnęlaś? Opowiedz więcej o tym doniosłym wydarzeniu :)
A Fiona? Jak bardzo jest dorosła, skoro idzie na sterylkę?
Kciuki trzymam oczywiście (ja sterylkę Hestii odwlekam, bo ciągle nie ma na to czasu :twisted: )
:ok: :ok: :ok:
Obrazek Przestępcy iSiedzieć

Kicorek

Avatar użytkownika
 
Posty: 30208
Od: Pon sie 30, 2004 9:47
Lokalizacja: Warszawa Żoliborz/Bielany

Post » Czw lis 30, 2006 8:22

Hmmm.... Twój mąż nie miał racji, przeczytałam i chcę więcej wypocin. Kciuki za kotkę. Kurczę ja też jutro do szpitala, więc przeczytam resztę dopiero po powrocie. Pozdrawiam
„Jeżeli wolność cokolwiek znaczy, to jest to prawo mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć"

Stworze­nia zgro­madzo­ne na dworze pat­rzyły to na świ­nię, to na człowieka, znów na świ­nię i znów na człowieka, ale nie można już było roz­poznać, która twarz do ko­go należy. G.Orwell

beata68

Avatar użytkownika
 
Posty: 4215
Od: Pon lip 03, 2006 20:33
Lokalizacja: warszawa-mokotow

Post » Czw lis 30, 2006 8:23

Majszczur! Wreszcie!

No. To będziemy kolejną ciotka podczytywaczką. Na historię Poldka - choć ją już słyszałam na zlocie - czekam i tak. koty powązkowskie trzymają mnie za serce mocnoooo.

"Mieszkac kątem u Poldka", hihiiiiii :twisted:

A czemu Kiszka???

Uschi

 
Posty: 11026
Od: Śro kwi 12, 2006 16:17
Lokalizacja: Warszawa-Piaski

Post » Czw lis 30, 2006 8:42

lecę, pędzę - melduję się posłusznie :)

bedziemy zaglądać :)
dobrze ze sie zdecydowałaś :)

kciuki trzymamy :)

wanila

 
Posty: 6318
Od: Pon cze 13, 2005 16:25
Lokalizacja: Kraków

Post » Czw lis 30, 2006 9:48

:) no nareszcie mogę sobie poczytać o Was :)
Będziemy tu na pewno zaglądać :)

Kciuki mocno trzymam!!!
--------
Obrazek
Obrazek

tajdzi

Avatar użytkownika
 
Posty: 16813
Od: Śro lut 16, 2005 10:47
Lokalizacja: Mafia Tarchomińska :)

Post » Czw lis 30, 2006 10:07

Piękny wątek
Ja aż się wzruszyłam i popłakałam czytając o Stareni :oops: , ale ja taki mazgaj jestem :wink:
I będe tu zawsze zaglądać - masz pisać jak najdłużej i jak najczęściej.
Obrazek
Nie ma Sopelka :(

tanita

 
Posty: 2891
Od: Śro lip 27, 2005 22:17
Lokalizacja: Warszawa-Bródno, forpoczta Mafii Tarchomińskiej

Post » Czw lis 30, 2006 10:23

Śliczna opowieść, będę czekała na kontynuację, z niecierpliwością oczywiście :ok: Wygłaszcz ode mnie swoje kociaste ;)
Obrazek

dronusia

 
Posty: 2169
Od: Sob mar 26, 2005 13:32
Lokalizacja: Toruń / Holandia

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: ewar i 302 gości