Domowe menu dla kota

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie maja 03, 2009 18:52

duszki pisze:Czy kot może czasem jeść tuńczyka z puszki?? A jeśli tak to takiego w oleju czy w sosie własnym.

Czasem może, ale tylko w sosie własnym. Nie robiłabym tego jednak za często, bo tuńczyk w pewnym sensie uzależnia. Potem kot wybrzydza i czeka tylko na tuńczyka Sos własny jest idealny do przemycania sproszkowanych lekarstw. Koty zazwyczaj na niego lecą. W każdym razie u nas ta metoda idealnie się sprawdzała.
Ostatnio edytowano Nie maja 03, 2009 18:56 przez Tinka07, łącznie edytowano 1 raz
Disclaimer: Nie jestem lekarzem weterynarii i moje porady na forum miau.pl nie zastąpią konsultacji ze specjalistą.

Tinka07

 
Posty: 3795
Od: Pt lut 09, 2007 15:31
Lokalizacja: Passau/Wenecja Północy

Post » Nie maja 03, 2009 18:55

duszki nam wet polecał tuńczyka z puszki w sosie własnym oczywiście, więc jeść może :wink:

Plusia

 
Posty: 844
Od: Pt kwi 10, 2009 15:22
Lokalizacja: Gdynia

Post » Nie maja 03, 2009 18:58

Plusia pisze:duszki nam wet polecał tuńczyka z puszki w sosie własnym oczywiście, więc jeść może :wink:

Ale tylko w małych ilościach i od czasu do czasu. To nie pokarm dla kota na dłuższą metę :x Mam nadzieję, że wet polecał tuńczyka tylko jako dodatkowy przysmak.
Disclaimer: Nie jestem lekarzem weterynarii i moje porady na forum miau.pl nie zastąpią konsultacji ze specjalistą.

Tinka07

 
Posty: 3795
Od: Pt lut 09, 2007 15:31
Lokalizacja: Passau/Wenecja Północy

Post » Sob cze 27, 2009 9:47 Menu dla moich kotków Suzi i Zoni

na śniadanie oczywiście sucha karma z kaczką firmy royal canin,na obiad jakieś mięso drobiowe np.pierś z kurczaka ,a na kolacje to co na śniadanie<weterynarz podwierdził mi poprawną diete dla moich kotków,dzięki takiemu menu nie chorują> :D
Aleksa:*

aleksa227

 
Posty: 9
Od: Sob cze 27, 2009 9:35
Lokalizacja: Siedlce

Post » Sob cze 27, 2009 10:23

Okazało się, że nie mam tego problemu, bo Mila je tylko suche, mięsko skubnie ugotowane i zmielone !! Tuńczyk i surowe mięcho nie nadają się do celów spożywczych.

duszki

 
Posty: 883
Od: Nie maja 03, 2009 13:35

Post » Sob gru 12, 2009 16:23 Re: Domowe menu dla kota

wątek odgrzebałam i przeczytałam od deski do deski :D przyda nam się to bo na razie dopiero zaczynamy przygodę z karmieniem malucha i gotowaniem mu obiadków :)

Mały Rafał ma 3 miesiące i nie przepada za suchą karmą, eksperymentujemy i próbujemy trafić w jego gusta - na razie bezskutecznie :lol: jedynie mieszanie jej z mokrą przekonuje go do jedzenia.

I zaczęliśmy też gotować :) na razie zdążył spróbować filetu z kurczaka z marchewką i groszkiem - zajadał się tym aż mu sie uszy trzęsły. Bałam sie że nie zje warzyw ale wręcz przeciwnie !

Wczoraj natomiast zamiast kurczaka był filet z mintaja z warzywami, niestety chyba troche moja wina bo wyszła z tego zupełna papka (pokroiłam go odrazu na kawałeczki i wrzuciłam taki do gotowania) i mały nie wiedział czy ma to pić czy jeść :D

plum

 
Posty: 28
Od: Sob gru 05, 2009 10:32
Lokalizacja: Kraków

Post » Sob gru 12, 2009 17:21 Re: Domowe menu dla kota

Plum, zanim zaczniesz karmić "domowym jedzeniem" to na początek zajrzyj tu:

viewtopic.php?f=10&t=97139&start=0
A zwłaszcza do polecanych do polecanych w pierwszym poście opracowań na chatulu
http://chatul.pl/viewforum.php?f=45&sid ... f87fb2bfe2

I nie gotuj, bo zrobisz maluchowi krzywdę. Kot potrzebuje bardzo dużo tauryny, którą gotowanie niszczy.
Zanim odrobaczysz, poczytaj:
viewtopic.php?t=86719
i zanim nafaszerujesz kota metronidazolem, sprawdź, czy nie ma zwyczajnie alergii na gluten...

Nordstjerna

 
Posty: 3012
Od: Czw lip 06, 2006 20:52
Lokalizacja: Kraków ProKOCIm

Post » Sob gru 12, 2009 18:49 Re: Domowe menu dla kota

dzięki za wskazówki, jak mowie na razie dopiero jestem po przeczytaniu tego wątku, więc dopiero muszę wprowadzić w życie wszystkie cenne wskazówki które znalazłam :)

a dodatkową lekturę też obowiązkowo przerobie :)

plum

 
Posty: 28
Od: Sob gru 05, 2009 10:32
Lokalizacja: Kraków

Post » Pt kwi 02, 2010 12:10 Re: Domowe menu dla kota

Własnie dzielnie czytam kocie ABC i trafilam na ten wątek. Za tydzień w moim domu zagości moj pierwszy kociak i zastanawiam się jak go karmić. Pani od ktorej kupuje kotka mówiła, że mała bardzo ładnie je i nie wybrzydza, więc powinno byc latwo. Widze, ze polecacie tu gotowane jedzenie, ja niestety nie zawsze będę miała czas, by coś specjalnie dla kociaka przyrządzić. Zastanwiam się na puszkami Animonda Carny Kitten, podobno dobra firma, jeszcze się na ty nie znam. Z tego co czytałam zawiera czyste miesa i małą ilośc błonnika, dlatego pomysłam, zeby mieszać mięsko z ryżem, warzywami lub płatkami owsianymi, słyszałam, ze tak można. Ale jak już wspomniałam jestem jak narazie laikiem w tym temacie,dlatego mam andzieję, ze coś poradzicie. :)

paula__

 
Posty: 25
Od: Sob mar 13, 2010 12:18

Post » Pt kwi 16, 2010 10:10 Re: Domowe menu dla kota

moja Hania dostała kilka razy Animodę Carny z wołowiną, ale za puszkę 200g 7 zł uważam za przegięcie, za tą cenę wolę kupić dwa razy tyle surowej wołowiny, którą uwielbia i dobre witaminy.

marja

 
Posty: 3
Od: Pt kwi 16, 2010 7:47

Post » Wto paź 26, 2010 19:44 Re: Domowe menu dla kota

Wybaczcie ze odgrzebuje watek po dosc dlugim czasie...
Sama gotuje kotom, w sumie nie mam jakis specjalnych przepisow - ot lekko podgotowany kurczak (cwiartki, piersi) lub wolowina.
W sumie duzy kot zje wszystko, nawet suchy ryz ugotowany tylko na "rosole" z kurczaka...
Problem jest z maluchem (okolo 3 miesieczne kocie) niechetnie je nawet kawalki miesa :/ Probowalam karm (royal, purina one, gourmety, perfect fit) ale ogolem poskubie troche i wybrzydza - najczesciej wylize sos i tyle...
Niedawno meczyla go silna biegunka, wymioty - jest pod stala kontrola weta - do tego od miesiaca nie urosl praktycznie nic... Moja wet w sumie dala paste witaminowa, mineralna ktora powinna troche pomoc mu przybrac na wadze i unormowac funkcjonowanie jelit... I to bardzo mu posmakowalo, "doprawiam" domowe obiadki niewielka iloscia pasty i wsuwa az mu sie uszy trzesa :) Od wczoraj jest troche lepiej jesli chodzi o jego stan - wczesniej mimo staran kociak unikal jedzenia i chudl w oczach :/
A pytanie mam jak mozna uatrakcyjnic kotu jedzenie... Wiecznie preparatow witaminowych dostawac raczej nie bedzie musial, a bez to powacha, polize i odejdzie... w sumie stale ma dostep do jedzenia suchego dla kociat (w sumie troche sie waham nad wyborem karmy dla kotow wrazliwych, ale czy taka dostarczylaby odp ilosci skladnikow odzywczych, bo raczej pomoglaby pracy jelit... ?)
Jak inne koty zwykle ciekawsko "zagladaja nam do talerzy" to on jest na wszystko obojetny... Nie ma checi do zabaw. Sam o jedzenie tez rzadko, bardzo rzadko wola... :(
Wet podejrzewa powarzniejsze schorzenie; Felv, fiv ale malec nie da sobie pobrac krwi do testu bez narkozy a w jego obecnym stanie nie jest to wskazane...

Doradzi ktos ?

suzume

 
Posty: 2
Od: Czw paź 07, 2010 20:39
Lokalizacja: Szczecin

Post » Czw paź 28, 2010 13:30 Re: Domowe menu dla kota

Wątek w sam raz dla mnie - muszę utuczyć mojego tymczasika :lol:
Obrazek Obrazek
http://kociarnia.opole.pl
Ryan vel. Ptyś [*] - 16.09.2011r.
Koci wątek: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=94811

DJ

 
Posty: 1652
Od: Śro lip 08, 2009 14:20
Lokalizacja: Opole

Post » Pon sty 17, 2011 21:25 Re: Domowe menu dla kota

Czy kotu można dać surowe jajko ????

duszki

 
Posty: 883
Od: Nie maja 03, 2009 13:35

Post » Pon sty 17, 2011 23:48 Re: Domowe menu dla kota

duszki pisze:Czy kotu można dać surowe jajko ????
Tylko żółtko. Białko jedynie ścięte.
Disclaimer: Nie jestem lekarzem weterynarii i moje porady na forum miau.pl nie zastąpią konsultacji ze specjalistą.

Tinka07

 
Posty: 3795
Od: Pt lut 09, 2007 15:31
Lokalizacja: Passau/Wenecja Północy

Post » Pon kwi 02, 2012 22:19 Re: Domowe menu dla kota

a ja dzisiaj kupiłam indyka (bo nie było kurczaka), zmieliłam, i ugotowałam w wodzie, wtarłam marchewkę i wrzuciłam w dużym kawałku pietruszkę (którą potem wyjęłam) na koniec dodałam masełko i troszkę zagęściłam mąką - ogólnie sama spróbowałam - pycha! a kot? nawet nie podszedł... ;( może za chwilę jakąś się przekona.
dużo wyszło, to część zamrożę - może kiedy indziej będzie miała smaka ;)

mak86

 
Posty: 16
Od: Śro lis 25, 2009 0:56

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: kasiek1510 i 399 gości