GDZIE POSTAWIĆ POMNIK KOTA? [Warszawa]

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon paź 02, 2006 11:13

Oto pomnik kota w Erewaniu - stolicy Armenii - autorstwa znanego kolumbijskiego artysty Fernando Botero. Ormianie w ogóle zachwycili mnie swoim podejsciem do pomników (do kotów już nie, niestety) - pomniki nie są dęte, nie są "na czesć", nie stoja na piedestałach tylko na chodnikach i ogólnie są dla ludzi. Idzie sobie człowiek ulicą a tam np. stoi pomnik byka naturalnej wielkości z jakichś puszek czy innej blachy. No, albo takie obciachowe kocisko jak to na zdjęciu. Ten pomnik stoi akurat u stóp najbardziej reprezentacyjnego miejsca w mieście, takich wieeelkich tarasów z promenadą i schodami. W ogóle te pomniki są bardziej artystyczne i dowcipne niż jakiekolwiek polskie. My to tylko spiże i XIX - wieczny realizm. nuuuda...

A pomysł żeby pomnik miauczał za opłatą jest super. Tylko może lepiej żeby za ta opłata mruczał?

Obrazek
Aśka i...
Obrazek

tomoe

 
Posty: 2278
Od: Wto sie 03, 2004 21:02
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon paź 02, 2006 16:33

boni pisze:ci co nie chca widziec i wiedziec chocby sie o niego potkneli albo rozkwasili nos i tak nie zauwarza.

Tak, ale są na przykład jeszcze małe dzieci, które z pewnością lubiłyby głaskać kotka z brązu i pytałyby mamusi "A co tu napisane?" I już rośnie pokolenie z okruchem świadomości więcej :twisted:
ObrazekObrazekObrazek
Panowie Kocurowie
"Poznasz siebie, poznając własnego kota." Konrad T. Lewandowski, "Widmowy kot"

PumaIM

Avatar użytkownika
 
Posty: 20169
Od: Pon sty 20, 2003 1:30
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto paź 03, 2006 11:17

Hmmm, pomysł z pomnikiem fajny. Ale nie w Centrum. Owszem, ludzi jest tam mnóstwo, ale mało kto ma chwilę, zeby się zatrzymac i np. przeczytac tabliczkę, czy pogłaskać kota :wink: . Raczej Stare Miasto, może na murach? Leżący w pozie "Pana i Władcy" kot. Tak, żeby przechadzający się turysta czy Warszawiak nagle ze zdumieniem zobaczył piękne kocisko z brązu :) . Generlanie jestem za kotem leżacym np. na murku, albo na ławce. To takie... kocie :D .
Kłólewna Inka i Księciunio Salutek

Kid

 
Posty: 3131
Od: Sob lis 01, 2003 0:29
Lokalizacja: Warszawa-Tarchomin

Post » Wto paź 03, 2006 15:03

Na murku, tak - a już gdzie, to właściwie wszystko jedno, może być Stare Miasto, chociaż tam to właściwie chodzi się głównie "turystycznie" - do lokalu na przykład. Pasaż Centrum ma tę zaletę, że się chodzi tamtędy na codzień - i wcale nie jest tak, że cały czas w biegu i z językiem na brodzie, właśnie obramowania trawniczków i kwietników służą do tego, żeby przysiąść na chwilę (tu i ówdzie są nawet zamontowane siedzenia ławek) i odsapnąć z lodem czy innym pożywieniem w ręku.
ObrazekObrazekObrazek
Panowie Kocurowie
"Poznasz siebie, poznając własnego kota." Konrad T. Lewandowski, "Widmowy kot"

PumaIM

Avatar użytkownika
 
Posty: 20169
Od: Pon sty 20, 2003 1:30
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto paź 03, 2006 15:07

Może masz rację, Puma. Z tym, że podobno ma ruszyć remont na tyłach Domów Centrum, więc może, jeśli zapadnie decyzja o postawieniu tam pomnika kota, poczekać?
Kłólewna Inka i Księciunio Salutek

Kid

 
Posty: 3131
Od: Sob lis 01, 2003 0:29
Lokalizacja: Warszawa-Tarchomin

Post » Wto paź 03, 2006 15:44

Kid pisze:Może masz rację, Puma. Z tym, że podobno ma ruszyć remont na tyłach Domów Centrum, więc może, jeśli zapadnie decyzja o postawieniu tam pomnika kota, poczekać?

O, nie wiedziałam! To taki remont może być dobrą okazją (jeśli oczywiście nie będzie się wlókł latami :roll: ), żeby jako ostateczny element odświeżonego wystroju wstawić pomniczek :lol: No, ale to zależy od tego, kto i jak będzie remontował - jeśli by się uwinęli jeszcze w tym roku, to można by pouzgadniać ze zleceniodawcą 8)
ObrazekObrazekObrazek
Panowie Kocurowie
"Poznasz siebie, poznając własnego kota." Konrad T. Lewandowski, "Widmowy kot"

PumaIM

Avatar użytkownika
 
Posty: 20169
Od: Pon sty 20, 2003 1:30
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt paź 06, 2006 19:06

Gdzie postawić? U mnie w domu! Już jeden mam, ale czasami się rusza :P

Zagadka

 
Posty: 582
Od: Wto kwi 25, 2006 17:21
Lokalizacja: Francja

Post » Pt paź 13, 2006 21:14

Zagadka pisze:Gdzie postawić? U mnie w domu! Już jeden mam, ale czasami się rusza :P
U mnie tez :lol: :lol: :lol:
Żegnaj Budusiu......tęsknimy

moś

 
Posty: 60858
Od: Wto lip 06, 2004 16:48
Lokalizacja: Kalisz

Post » Śro wrz 26, 2012 23:22 Re: GDZIE POSTAWIĆ POMNIK KOTA? [Warszawa]

stoi? czy pomysl upadl?
IKE
Świat jest taki, jaki myślisz, że jest.

boni

 
Posty: 15522
Od: Nie wrz 24, 2006 21:02
Lokalizacja: PRUSZKÓW

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 192 gości