Kastracja wnętra

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw wrz 14, 2006 13:13 Kastracja wnętra

Mam pytanko do kogoś kto wie jak wygląda kastracja wnętra. Mój jest takim i chciałabym wiedzieć jaka musi być opieka po takiej operacji. Wiem,że muszę zrobić mu USG i że to nie będzie zwykły zabieg kastracji (tylko na otwartym brzusiu :( ).

Majka18

 
Posty: 14
Od: Nie maja 21, 2006 17:21
Lokalizacja: Wrocław

Post » Czw wrz 14, 2006 14:15

podobna do sterylki kocicy - Frida K. był wnętrem, ale na szczęście jajeczka nie zgubiły sie w brzusiu, więc cięcie było malutkie 1-1,5-centymetrowe (śladu nie ma :D )
wieczorem przed dniem zabiegu nie jadł - tylko woda
rano na czczo - (operacja o 10.00) - narkoza, wygolony brzusio, odbierałam już wybudzonego "kiwaczka" około 14.00,
brzuszek miał zasprajowany na srebrno, co migusiem wylizał, na szczęście nie szarpał szwów, ale czasem zaleca się kaftaniki posterylkowe, żeby zwierzę nie rozdrapało ranki/nadruło szwów zębami
ok. 16.00 był w miare na nogach, od 18.00 mogłam mu podać lekki posiłek, dostęp do wody ciągły, oczki były w porządku, (czasem wysychają) nie musiałam przemywać ani zakraplać,
jedyne co musiałam to pilnować żeby nie wskakiwał na wysokości, ale akurat nie miał ochoty i z własnej woli wybierał leżenie w transporterku, którego nie znosi...
Obrazek

Fri

 
Posty: 6301
Od: Śro sty 25, 2006 17:02
Lokalizacja: wpół do Wisły ;) wpół do Brdy ;P




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue i 498 gości