Plazmocytarne zapalenie jamy ustnej a inne choroby dziąseł

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw sty 16, 2014 14:07 Re: Plazmocytarne zapalenie jamy ustnej a inne choroby dziąs

Jakimi sztucznymi hormonami Jessi?
Obrazek

Iwooona

 
Posty: 229
Od: Śro paź 10, 2012 12:24

Post » Czw sty 16, 2014 21:09 Re: Plazmocytarne zapalenie jamy ustnej a inne choroby dziąs

Iwooona pisze:Jakimi sztucznymi hormonami Jessi?


ciągle zapominam nazwę, podam w poniedziałek najwcześniej

jessi74

Avatar użytkownika
 
Posty: 14236
Od: Sob kwi 11, 2009 23:21
Lokalizacja: wro

Post » Nie mar 30, 2014 9:45 Re: Plazmocytarne zapalenie jamy ustnej a inne choroby dziąs

Moja Lusia ma 4 lata, adoptowałam ją rok temu ze schroniska. W dniu adopcji opiekunowie schroniska mówili, że jej osowiałość i tendencja do alienacji (smutek), spowodowane są kocią depresją, że po prostu źle znosi schronisko. Potem zaczął przerzedzać się jej krawacik. Weterynarz myślał, że to grzybica. Miała zrobione laboratoryjne badania pod kątem ukrytej grzybicy. W końcu doszedł do wniosku, że źródłem problemu jest wyciek z dziąseł. Miała podawany antybiotyk, smarowane dziąsła maścią, co znosiła bardzo źle, ciągle chowała się pod łóżkiem. Potem wet zrobił jej test na FIV i FELV nic nie wykazał, a następnie usunął kamień. Wówczas zapowiedziano mi, że jeśli to nie pomoże będzie trzeba zaaplikować steryd, a jeśli to nic nie pomoże usunąć trzonowce. Bardzo się tego obawiałam, zwłaszcza, że słyszałam o tym, że trzonowce są ważne w rozdrabnianiu pokarmu, a moja Lusia nie mogła jeść zbyt dużo mokrej karmy, bo pojawiała się biegunka. Postanowiłam więc zmienić gabinet i trafiłam do weta polecanego przez moich znajomych. Tam potwierdzili diagnozę autoimmunologiczne zapalenie dziąseł. Od 8 miesięcy Lusi aplikują sterydy, które pomagają na 3 miesiące, a potem znowu to samo, pod koniec tego okresu to już nawet nie chce jeść, zaobserwowałam też spadek wagi. Jakieś trzy miesiące temu weterynarka zaczęła mnie przygotowywać do tego, że będzie jednak trzeba usunąć trzonowce, bo kot nie może być zbyt długo na sterydach. Przez ostatnie trzy miesiące Lusia jadła namoczoną karmę, potem zmieszaną z odrobiną saszetki, a kiedy przyszedł ból już tylko saszetkę i całe szczęście biegunek nie ma, ani krwi w kale, a waga nawet podskoczyła od ostatniego razu. Okazało się, że nie toleruje innej karmy jak Royal Canin. Wasz wątek przekonał mnie, że jednak muszę usunąć jej trzonowce. Tym bardziej, że ona gryzie bokiem, a nie tyłem, który zresztą ją boli, bo ma przekrwione łuki podniebienne. Mam tylko nadzieję, że jej to pomoże i w końcu odżyje. Dziękuję Wam!

agat1978

 
Posty: 1
Od: Nie mar 30, 2014 9:21

Post » Nie mar 30, 2014 19:03 Re: Plazmocytarne zapalenie jamy ustnej a inne choroby dziąs

Jeśli masz dobrego weta i nie macie przeciwwskazań do usunięcia zębów to usuwać co się da za jednym podejściem./narkoza/.jeżeli nie usuniesz wszystkiego niedługo będą następne do usunięcia i się paprać.
steryd niestety ma swoje skutki uboczne.Mam koty bez zębne i radzą sobie dobrze.suchą też jedzą..najwyżej będziesz robić mielone i rozrzedzone wodą.W styczniu poprzedniego roku usuwałam 3 kamien,już po 4 mies był i dziąsła się babrały.w grudniu Myszce zostawili tylko 2 górne kły.teraz patrzyłam jest na razie ok.

anka1515

 
Posty: 4091
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Pon mar 31, 2014 16:20 Re: Plazmocytarne zapalenie jamy ustnej a inne choroby dziąs

Ja mam dwa koty z tym problemem , jeden miał w październiku usunięte ząbki zostały tylko kły ale nie ma poprawy mimo leczenia dziś został u weta na usunięciu kłów.A drugi kot z ulicy w pyszczku masakra nie leczy się nic dziś tez został na usunięciu ząbków :(

lidka02

 
Posty: 15732
Od: Czw cze 09, 2011 9:22

Post » Wto kwi 15, 2014 15:03 Re: Plazmocytarne zapalenie jamy ustnej a inne choroby dziąs

Co zrobić jak usunięcie zębów nie pomogło do końca?

Ech:(

Tzn. pomogło, bo skończyły się wymioty, mimo że usłyszałem w lecznicy, że niemożliwe jest wymiotowanie z powodu plazmocytarnego zapalenia dziąseł.

Pomijam już fakt, że to ja odkryłem zapalenie dziąseł po wnikliwej analizie i obserwacji.

Nie wspomnę o podwójnej operacji - pierwsza...hmmm...no cóż w paszczy Benka pozostawiła jeszcze sporo resztek...

Benuś dostaje steryd niestety już od dwóch miesięcy...Encortolon 1 tab. dziennie. Jest wesoły, szczęśliwy, ale wkurzam się na ten steryd:(

natalian

 
Posty: 846
Od: Śro sty 16, 2013 12:04

Post » Wto kwi 15, 2014 16:01 Re: Plazmocytarne zapalenie jamy ustnej a inne choroby dziąs

"ale wkurzam się na ten steryd"
Mój kot dostawał go pół roku (wiek 13 lat) wyniki nerek wzorowe ,cukrzycy tez nie dostał , wszystko kwestia dawki , nie pamiętam nazwy ale był ludzki bodajże , co 3 tygodnie .

mirek_smok

 
Posty: 14
Od: Pon paź 21, 2013 15:19

Post » Czw kwi 17, 2014 10:16 Re: Plazmocytarne zapalenie jamy ustnej a inne choroby dziąs

U mnie jeden wszystkie ząbki usunięte , drugi ma jeszcze kły mineło przeszło dwa tygodnie i w pyszczkach masakra w piatek do weta będą miały z pysia brane wycinki do badania i drugi chyba zostanie na usunięciu kłów ..Dostały teraz po troszke sterydu.. :|

lidka02

 
Posty: 15732
Od: Czw cze 09, 2011 9:22

Post » Nie wrz 14, 2014 16:47 Re: Plazmocytarne zapalenie jamy ustnej a inne choroby dziąs

witam ....
przeczytałam cały wątek i chciałam sie upewnić .....bo tak zrozumiałam że najlepszym wyjściem przy pazm zapal jamy ustnej jest usunięcie zębow?
Mój kot Bazek 7 lat , nigdy nie chorował ,zauważyłam brzydkie zaczerwienienie dziąseł ,wizyta u wet i diagnoza plazmocytarne zapal jamy Morfologia dobra kot dostał betamox i dexafort W środę wizyta .....tylko co dalej Jesli ktoś mógłby mi podpowiedziec ,bo sama nie wiem czy upierac sie na ekstrakcje zębów czy dalej leczyć kota sterydami i czekac ?

gabi4611

 
Posty: 502
Od: Pon gru 03, 2012 15:17
Lokalizacja: warszawa

Post » Nie wrz 14, 2014 18:39 Re: Plazmocytarne zapalenie jamy ustnej a inne choroby dziąs

Zaznaczam sobie do dokładnego przeczytania.

mateosia

 
Posty: 1346
Od: Nie wrz 11, 2011 18:41
Lokalizacja: Wrocław

Post » Nie wrz 14, 2014 20:36 Re: Plazmocytarne zapalenie jamy ustnej a inne choroby dziąs

Gabi, jesteś z Warszawy. Tutaj mamy świetną stomatolog, dr. Katarzynę Jodłowską. Zanim podejmiesz jakąkolwiek decyzję, umów się z nią na wizytę.
Mieszkałem z kilkoma mistrzami Zen. Wszyscy byli kotami - Eckhart Tolle
Obrazek Obrazek

Bianka 4

Avatar użytkownika
 
Posty: 4795
Od: Wto sie 10, 2010 21:35
Lokalizacja: Warszawa - Mokotów

Post » Śro wrz 24, 2014 16:28 Re: Plazmocytarne zapalenie jamy ustnej a inne choroby dziąs

bardzo dziękuje za podpowiedz

gabi4611

 
Posty: 502
Od: Pon gru 03, 2012 15:17
Lokalizacja: warszawa

Post » Śro wrz 24, 2014 16:33 Re: Plazmocytarne zapalenie jamy ustnej a inne choroby dziąs

Bianka jutro idę z Bazkiem do wet ...ale ogólnie jestem załamana jego zachowaniem To nie ten sam mój kot ....smutny śpiący ospały

gabi4611

 
Posty: 502
Od: Pon gru 03, 2012 15:17
Lokalizacja: warszawa

Post » Śro wrz 24, 2014 17:08 Re: Plazmocytarne zapalenie jamy ustnej a inne choroby dziąs

Trzymam kciuki :ok:
Mieszkałem z kilkoma mistrzami Zen. Wszyscy byli kotami - Eckhart Tolle
Obrazek Obrazek

Bianka 4

Avatar użytkownika
 
Posty: 4795
Od: Wto sie 10, 2010 21:35
Lokalizacja: Warszawa - Mokotów

Post » Śro wrz 24, 2014 18:07 Re: Plazmocytarne zapalenie jamy ustnej a inne choroby dziąs

gabi4611 pisze:witam ....
przeczytałam cały wątek i chciałam sie upewnić .....bo tak zrozumiałam że najlepszym wyjściem przy pazm zapal jamy ustnej jest usunięcie zębow?
Mój kot Bazek 7 lat , nigdy nie chorował ,zauważyłam brzydkie zaczerwienienie dziąseł ,wizyta u wet i diagnoza plazmocytarne zapal jamy Morfologia dobra kot dostał betamox i dexafort W środę wizyta .....tylko co dalej Jesli ktoś mógłby mi podpowiedziec ,bo sama nie wiem czy upierac sie na ekstrakcje zębów czy dalej leczyć kota sterydami i czekac ?

Dziewczyny poleciły Jodkowską i słusznie. Skontaktuj się z nią.Powie czy warto wyrywać.
Dziąsła mogą też być wynikiem problemów z nerkami. Robiłaś kotu profil w tym kierunku? + rozmaz ręczny? Sama morfologia to za mało.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55360
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Goldberg, kasiek1510 i 420 gości