Proszę o opinię o puszkach ANIMONDA

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro mar 22, 2006 8:48

Był kiedyś taki wątek o podrobach, http://forum.miau.pl/viewtopic.php?t=35060&highlight= , były tam takie wnioski, że podrobów, szczególnie drobiowych, nie powinno się dawać w zbyt dużych ilościach. Jeśli chodzi serca, to nie wiem dokładnie, wątróbka natomiast ma dużo wit.A i nie powinno się jej podawać zbyt często. Tola wątróbki nie ruszy, serca, w ostateczności - rozpuszczona arystokratka :wink:

gosiak

 
Posty: 2832
Od: Nie kwi 03, 2005 13:25
Lokalizacja: Poznań

Post » Wto cze 18, 2013 13:11 Re:

piegusek pisze:
Myszka.xww pisze:Animonda Rafine Soup. W saszetkach. Skladem niewiele sie rozni od whiskasa - tak sobie kiedys w sklepie porownalam 8)


Zupki maja 20% miesa, wiadomo, ze to nie za duzo, ale jednak do 4% tez im daleko.

Animonda - jak dla mnie to 30% mięsa i produktów mięsnych z określonych zwierząt (z określonych - reszta z mniej określonych, czyli najczęściej tani kurczak). Nie wiem czy skład zmienili, czy jak... Carny też szału nie ma - za dużo podrobów; mocno mięsne są vom feinstein - w szczególności dla kastratów, gdzie jest tylko mięso indyka (plus ewentualnie pomidory lub 15% ryby). Porównywanie tego do pełnego zbóż, soi, barwników itp. Whiskasa to jednak lekka przesada.

A co do naprawdę dobrych (bez zbóż i dobrze suplementowanych) - np. Catz FineFood - 12 smaków i skład super (saszetki po 85g drogie, ale puszki już nie aż tak).

Co do wątróbki... to jeszcze nic z tą wit. A - w wątrobie kumuluje się cały syf (leki, hormony itp.), którymi traktowane są zwierzęta hodowlane; no i nasycanie fosforanami mięsa "dla ludzi", żeby w sklepach długo wagę trzymało (nie trafiło wody). Dlatego mięsko jak najbardziej, ale z hodowli ekologicznych lub od zaufanego gospodarza, a inaczej to wcale nie jest tak pięknie z tym mięsem.
...

czarnekoty123

 
Posty: 4209
Od: Śro wrz 12, 2012 18:34
Lokalizacja: Mysłowice, śląskie

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: ewar, Google [Bot], magnificent tree, ryniek i 522 gości