Jak poznać ze kotka jest w ciąży?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie wrz 24, 2006 22:39

Moominpappa pisze:A czemu np. kobieta która całe życie nie ma dzieci nie dostaje ropomacicza, albo krowa do której rolnik nie dopuszcza byka bo nie chce mieć cielaków? (no chyba że krowy też sie sterylizuje ;))


A skąd wiesz?

Mysia

Avatar użytkownika
 
Posty: 5060
Od: Wto lip 06, 2004 20:19
Lokalizacja: Poznań

Post » Pon wrz 25, 2006 0:09

Kiedyś nie miały, bo środowisko było mniej skażone, a jak rodziły 3 razy do roku, to umierały w wieku 3-4 lat zamiast kilkunastu. Ciąże nie mają wpływu na powstawanie ropomacicza- nie opóźniają go.
Ciąża i poród są także znacznie większym zagrożeniem dla życia kotki niz zabieg kastracji.
A kobiety też (te, które mają dzieci, i te bedzietne-nie ma różnicy) mają problemy hormonalne- ja mam 21 lat i te zaburzenia już bardzo dają mi się we znaki. To naprawdę nic przyjemnego :(
chętni na kota
-
Pozytywne myślenie wszystko odmieni - ja wierzę w świat bez bezdomnych, cierpiących psów i kotów jeszcze przed 40.
---
Poszukuję osoby która może pomóc w sterylizacji kotów bezdomnych w Polanowie oraz Nowym Miasteczku oraz osoby która odwiezie wiejską kotkę na zabieg pod Kielcami. Proszę o info na pw. Dziękuję :-)

VeganGirl85

Avatar użytkownika
 
Posty: 16929
Od: Śro gru 29, 2004 9:09
Lokalizacja: Warszawa Grochów

Post » Pon wrz 25, 2006 2:11

Dobrze że nie jestem laską :lol:
Obrazek

Cookie Monster

 
Posty: 721
Od: Nie kwi 30, 2006 22:10
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa

Post » Pon wrz 25, 2006 22:37

i kotki i suczki mają to szczęście, że można je legalnie wykastrować, a kobieta... ?
chętni na kota
-
Pozytywne myślenie wszystko odmieni - ja wierzę w świat bez bezdomnych, cierpiących psów i kotów jeszcze przed 40.
---
Poszukuję osoby która może pomóc w sterylizacji kotów bezdomnych w Polanowie oraz Nowym Miasteczku oraz osoby która odwiezie wiejską kotkę na zabieg pod Kielcami. Proszę o info na pw. Dziękuję :-)

VeganGirl85

Avatar użytkownika
 
Posty: 16929
Od: Śro gru 29, 2004 9:09
Lokalizacja: Warszawa Grochów

Post » Pon mar 26, 2007 21:09

Pytanie jak w temacie:)
Wydaje mi się że kotka babci będzie miała młode,ale nie jestem pewna :?
Teraz lubi jak się ją głaszcze po brzuchu. Wiem że występuje to w czasie ruji, ale czy w czasie ciąży też?? Ma zaokrąglony brzuszek...może to od jedzenia? "Brzuszek" tzn. kociaki gdzie powinny być? Na środku kotki czy bardziej przy tylnych łapach? Może ma ktoś fotkę kotki w ciąży? 8)

martusia7377

 
Posty: 14
Od: Pon mar 26, 2007 20:57
Lokalizacja: Tczew

Post » Pon mar 26, 2007 21:51

http://forum.miau.pl/viewtopic.php?t=58007
no tu jest nawet kilka
jesli kotkja wychodziła na dwór w czasie rui, to bedą młode na 99% :(

Ivette

 
Posty: 3716
Od: Sob lis 19, 2005 17:05
Lokalizacja: warszawa

Post » Pon mar 26, 2007 22:43

ale ja właśnie nie wiem czy ona ma ruje czy jest w ciąży :oops:
Może ja fotke jutro strzele i pokaże:D ale to jutro...
A jak powinna się zachowywać jeśli ma młode?
Ona jest mała, drobna i to jest jej 1. raz.(ruja albo ciąża) Więc jeśli to ruja, to zakażę wszystkim wypuszczać ją na razie na dwór:) No i będzie trzeba polecieć do weta... :? ejj...a ile kosztują tabletki antykoncepcyjne dla kotów? Jeśli ma ruje to teraz jej podać czy jak?

martusia7377

 
Posty: 14
Od: Pon mar 26, 2007 20:57
Lokalizacja: Tczew

Post » Pon mar 26, 2007 22:51

może uda sie załatwić bezpłatną kastrację? ;) (popytaj na forum. a może ktoś będzie mógł sfinansować? ;) (napisz do XAgaX 8) - jakby co, to ostatecznie być może pomoże finansowo))

tabletki szkodzą - przyczyniają się do szybszego powstawania ropomacicza i guzów sutek.
niby nie są drogie, ale groźne :roll:

(być może tak samo groźne jak kolejny poród... :roll: )

tak czy inaczej - idź z kotką do weterynarza.
♪♫♬ ♪

*anika*

 
Posty: 13244
Od: Pon mar 28, 2005 20:15
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon mar 26, 2007 23:13

organizm kobiety rozni sie calkiem sporo od organizmu kotki :wink:

Ciezarne kotki czesto maja zaczerwienione, wrecz malinowe sutki, pojawiaja sie ok 21 dnia ciazy, moga pozniej. Poza tym futerko wokol sutkow sie odsuwa odslaniajac je.
Najlepiej bylo by pokazac kote weterynarzowi.
Obrazek

O-l-g-a

 
Posty: 3826
Od: Śro sie 11, 2004 1:46
Lokalizacja: Łódź

Post » Wto mar 27, 2007 18:33

Babcia pojechała dziś do szpitala i teraz ciotka i ja opiekujemy się kotami(dwoma). Ciocia wypuściła Milkę(ta kotka) na dwór :evil: O 22 jade tam, zamknę dziewuchę w domu, napiszę liścik do ciotki i zrobię kuwetę:)
Już kupiłam żwirek, a plastikowa miska też się znajdzie :D
Ale najgorsze jest to, że koleżanka babci powiedziała jej że swoim kotką daje tabletkę antykoncepcyjną (dla kobiet) raz na tydzień. Niestety babcia jedną(a może pół, sama nie wiem) już dała... :oops: Mam nadzieję że nic jej się nie stanie.... :roll: Może dać jej zwykłe mleko? Chyba ją to przeczyści, co?
P.S. Żywi się kitekat i suchą karmą.

martusia7377

 
Posty: 14
Od: Pon mar 26, 2007 20:57
Lokalizacja: Tczew

Post » Śro mar 28, 2007 22:05

jak się skończy ruja- trzeba kotkę ciachać, nie wolno ryzykować porodu- kotka może nie przeżyć. Istnieją także zastrzyki poronne- także mniejsze zło niż poród. Przypominam także, co każdy miot oznacza dla ogółu kotów- patrz mój podpis.
Aha, noch einmal- lepsze tabletki niż ciąża, za wszelką cenę należy nie dopuścić do porodu :!: I proszę bez dziwnych pomysłów z mlekiem :twisted:
co do finansów- ja przypominam nieśmiało, że fundacji nie posiadam :twisted: w razie czego jednak postaram się pomóc, choćby aukcyjnie.
chętni na kota
-
Pozytywne myślenie wszystko odmieni - ja wierzę w świat bez bezdomnych, cierpiących psów i kotów jeszcze przed 40.
---
Poszukuję osoby która może pomóc w sterylizacji kotów bezdomnych w Polanowie oraz Nowym Miasteczku oraz osoby która odwiezie wiejską kotkę na zabieg pod Kielcami. Proszę o info na pw. Dziękuję :-)

VeganGirl85

Avatar użytkownika
 
Posty: 16929
Od: Śro gru 29, 2004 9:09
Lokalizacja: Warszawa Grochów

Post » Śro mar 28, 2007 22:43

martusia7377 pisze:Ale najgorsze jest to, że koleżanka babci powiedziała jej że swoim kotką daje tabletkę antykoncepcyjną (dla kobiet) raz na tydzień. Niestety babcia jedną(a może pół, sama nie wiem) już dała... :oops: Mam nadzieję że nic jej się nie stanie.... :roll:


można dawać kotce też tabletki anty. dla kobiet, ale TYLKO za zgodą i przepisem weterynarza. i w ustalonej dawce. i też nie wiem czy wszystkie rodzaje tabletek dla ludzi się nadają :roll:

mi wetka powiedziała że te "dla ludzi" to jest tańszy odpowiednik provery... :roll:
Ostatnio edytowano Śro mar 28, 2007 22:45 przez *anika*, łącznie edytowano 1 raz
♪♫♬ ♪

*anika*

 
Posty: 13244
Od: Pon mar 28, 2005 20:15
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro mar 28, 2007 22:44

XAgaX pisze:co do finansów- ja przypominam nieśmiało, że fundacji nie posiadam :twisted: w razie czego jednak postaram się pomóc, choćby aukcyjnie.


dlatego właśnie napisałam że "być może" masz teraz kasę na kastracje :wink:
♪♫♬ ♪

*anika*

 
Posty: 13244
Od: Pon mar 28, 2005 20:15
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro mar 28, 2007 22:51

miałam niezły miesiąc, więc postaram się pomóc ( bo już 250 zł poszło na Ryki) :wink: jak wiesz, nie posiadam czegoś takiego jak stałe dochody
Ostatnio edytowano Śro mar 28, 2007 22:53 przez VeganGirl85, łącznie edytowano 1 raz
chętni na kota
-
Pozytywne myślenie wszystko odmieni - ja wierzę w świat bez bezdomnych, cierpiących psów i kotów jeszcze przed 40.
---
Poszukuję osoby która może pomóc w sterylizacji kotów bezdomnych w Polanowie oraz Nowym Miasteczku oraz osoby która odwiezie wiejską kotkę na zabieg pod Kielcami. Proszę o info na pw. Dziękuję :-)

VeganGirl85

Avatar użytkownika
 
Posty: 16929
Od: Śro gru 29, 2004 9:09
Lokalizacja: Warszawa Grochów

Post » Śro mar 28, 2007 22:52

Ja tylko przypomne, ze tabletki dla kotek niosa za soba duze ryzyko powstawania ropomacicza -moga byc stosowane jedynie jako krotkotrwala forma zapobiegania, do czasu sterylizacji, a nie jako trwala metoda antykoncepcji. Podanie takiej tabletki kotce ciezarnej moze prowadzic do obumarcia plodow i powaznycj komplikacji - stad konieczna jest pewnosc, ze na pewno w ciazy nie jest.

No i jest jeszcze argument czysto ekonomiczny - tabletka niby tansza, ale podawana przez iles lat, co tydzien, da na pewno wieksza kwote niz jednoeazowa sterylka ( o kosztach ewentualnego leczenia ropomacicza juz nawet nie wspominam).

skaskaNH

Avatar użytkownika
 
Posty: 21090
Od: Pt lut 03, 2006 0:21
Lokalizacja: Kraków

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], skaz i 192 gości