Jak poznać ze kotka jest w ciąży?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro mar 28, 2007 22:55

ropomacicze powstanie mówiąc brutalnie tak czy siak, szczególnie jeśli kotka młoda, co do hormonów- pisałam jeszcze dodatkowo o specjalnych poronnych zastrzykach, choć wiadomo, że kastracja najlepsza 8)
chętni na kota
-
Pozytywne myślenie wszystko odmieni - ja wierzę w świat bez bezdomnych, cierpiących psów i kotów jeszcze przed 40.
---
Poszukuję osoby która może pomóc w sterylizacji kotów bezdomnych w Polanowie oraz Nowym Miasteczku oraz osoby która odwiezie wiejską kotkę na zabieg pod Kielcami. Proszę o info na pw. Dziękuję :-)

VeganGirl85

Avatar użytkownika
 
Posty: 16929
Od: Śro gru 29, 2004 9:09
Lokalizacja: Warszawa Grochów

Post » Czw mar 29, 2007 16:08

dziękuję za odpowiedzi:)
Babcia wyjechała i powiedziała że koty mają spać na dworzu. Tacie tłumaczyłam, że Milka MUSI być w domu i tyle! A ten...że babcia powiedziała że mają być na dworzu! Zostawił ją na noc, ale rano wypuścił. Dziś będę tam po 22, mam nadzieję że wróciła do domu. Jak wrócę, napiszę nazwę tabletek. Zdjęcia niestety nie zrobię, bo aparat odmówił posłuszeństwa;/ Dziś lub jutro będę (chyba) miała telefon to zadzwonię do babci i wyjaśnie co i jak:) Powiem że najlepiej usunąć ciążę, jeśli ma młode. Babcia sama mówiła że trzeba będzie je uspać, ale po narodzeniu(starsza kobieta, chyba nie wie że tak można).
A co to jest to ropomaciczne? Babcia miała wiele kotów, młodych i starych, i nie pamietam żeby chodziła z nimi do weta. Chyba że wykastrować. Jakie to mogą być komplikacje jeśli płód umarł od tabletki? Domyślam się, że mogą na świat przyjść chore i niedorozwinięte kociaki, które i tak będzie trzeba uspać.

martusia7377

 
Posty: 14
Od: Pon mar 26, 2007 20:57
Lokalizacja: Tczew

Post » Czw mar 29, 2007 21:56

Ropomacicze to jest ropne zapalenie macicy, które u kotek kastrowanych nie występuje. Choroba ta nieleczona prowadzi do śmierci kotki w męczarniach. A na tym zdjęciu- jeśli oczywiście zechcesz- zobaczysz, jak wygląda (nie za fajnie...) :

http://img338.imageshack.us/img338/3761/ropomhp0.jpg
chętni na kota
-
Pozytywne myślenie wszystko odmieni - ja wierzę w świat bez bezdomnych, cierpiących psów i kotów jeszcze przed 40.
---
Poszukuję osoby która może pomóc w sterylizacji kotów bezdomnych w Polanowie oraz Nowym Miasteczku oraz osoby która odwiezie wiejską kotkę na zabieg pod Kielcami. Proszę o info na pw. Dziękuję :-)

VeganGirl85

Avatar użytkownika
 
Posty: 16929
Od: Śro gru 29, 2004 9:09
Lokalizacja: Warszawa Grochów

Post » Czw mar 29, 2007 22:54

Tutaj masz dokladne informacje na temat sterylizacji oraz m.in. ropomacicza:
http://www.vetserwis.pl/sterylizacja_kot.html

Co do twojego pytania, co moze sie stac, jesli plod obumarl - moze to powodowac trudnosci przy porodzie, czyli utkniecie martwego plodu w narzadach kotki. Inna ewentualnosc - to ze w ogole nie nastapia procesy typowe dla porodu, czyli przede wszystkim skurcze, a tkwiacy w organizmie martwy plod moze prowadzic do ogolnego zatrucia.
To, co napisalas o chorych i niedorozwinietych kociakach - tez jest mozliwe, chociaz nie znam dokladnych statystyk na ten temat.
I naprawde namawiam do zabiegu - nie trzeba bedzie usypiac juz narodzonych kociat, a poza tym bedzie pewnosc, ze wiecej takich kociakow juz nie bedzie. Dla kotki lepiej i dla was rowniez mniej problemow.

skaskaNH

Avatar użytkownika
 
Posty: 21090
Od: Pt lut 03, 2006 0:21
Lokalizacja: Kraków

Post » Czw mar 29, 2007 23:04

XAgaX pisze:Ropomacicze to jest ropne zapalenie macicy, które u kotek kastrowanych nie występuje. Choroba ta nieleczona prowadzi do śmierci kotki w męczarniach. A na tym zdjęciu- jeśli oczywiście zechcesz- zobaczysz, jak wygląda (nie za fajnie...) :

http://img338.imageshack.us/img338/3761/ropomhp0.jpg

Dodam jeszcze, że pół biedy, jeśli jest otwarte - widac wyciek z dróg rodnych - wtedy jest czas na reakcję. Ropomacicze może być również niestety zamknięte, a że koty to twarde bestie, kotka może się zachowywać zupełnie normalnie do chwili, kiedy już będzie za późno na ratunek...
Ropomacicze może pojawić się już po pierwszej rujce, nawet bez podawania hormonów :(

Oberhexe

 
Posty: 23476
Od: Nie sie 18, 2002 21:34
Lokalizacja: Kraków

Post » Czw mar 29, 2007 23:08

a ja czytałam, że nawet i przed, jak ktoś ma pecha :( ogólnie coraz częściej i wcześniej, nie ma co ryzykować.
chętni na kota
-
Pozytywne myślenie wszystko odmieni - ja wierzę w świat bez bezdomnych, cierpiących psów i kotów jeszcze przed 40.
---
Poszukuję osoby która może pomóc w sterylizacji kotów bezdomnych w Polanowie oraz Nowym Miasteczku oraz osoby która odwiezie wiejską kotkę na zabieg pod Kielcami. Proszę o info na pw. Dziękuję :-)

VeganGirl85

Avatar użytkownika
 
Posty: 16929
Od: Śro gru 29, 2004 9:09
Lokalizacja: Warszawa Grochów

Post » Pt mar 30, 2007 15:13

czyli jak pójdę ją wykastrować to wet. przy okazji usunie młode? Jeśli kotka jest młoda i drobna to może urodzić nawet 4-5 kociąt?
Ja wiem że wykastrowanie to najlepsze rozwiązanie dla wszystkich, ale nie mogę się pogodzić z tym, że zabiję kociaczki;/ Wiem że jest pełno kotów której szukają domów, mieszkają na dworzu, są zaniedbane, ale...

martusia7377

 
Posty: 14
Od: Pon mar 26, 2007 20:57
Lokalizacja: Tczew

Post » Pt mar 30, 2007 17:55

martusiu -to jest zawsze ciezka decyzja
ale naprawde - ryzykujesz zyciem kotki - moze urodzic nawet wiecej w pierwszym miocie - a skoro mala i drobna - to moze porodu po prostu nie przezyc
a kociakow jest juz tak duzo na swiecie :(
przykro gdy musimy podejmowac takie decyzje - ale ja je podejmuje - wiem, ze dzieki temu bedzie na swiecie mniej kociej biedy- inny kociak , ktorego urodzeniu nie zdazono zapobiec moze znajdzie dom

swiat zmieniamy powolutku - ale kazda kastracja ma sens - zawsze wtedy przypominam sobie motto naszego forum

Proszę o przywilej nie przychodzenia na świat
...nie przychodzenia na świat póki nie zapewnisz mi
domu i pana, który się mną zaopiekuje,
i prawa do życia tak długo,
jak długo będę fizycznie zdolny do cieszenia się życiem
...nie przychodzenia na świat póki moje ciało nie będzie cenne,
a człowiek nie przestanie go maltretować, ponieważ jest bezwartościowe i liczne
(oryginał znajduje się na stronie http://www.petconnectioninc.com/ ; tłumaczenie: ani)
Obrazek

Kaska

 
Posty: 7487
Od: Pt paź 17, 2003 21:24
Lokalizacja: Kraków

Post » Pt mar 30, 2007 22:29

martusia7377 pisze:czyli jak pójdę ją wykastrować to wet. przy okazji usunie młode? Jeśli kotka jest młoda i drobna to może urodzić nawet 4-5 kociąt?


Może i 10 czy 11, reguły nie ma. Kaska już mówiła, że może ją to zabić, a ja to potwierdzę.

Tak, niejako przy okazji zostaną usunięte płody (bo w tak wczesnej ciąży o młodych jeszcze nie ma co mówić)

Ja wiem że wykastrowanie to najlepsze rozwiązanie dla wszystkich, ale nie mogę się pogodzić z tym, że zabiję kociaczki;/ Wiem że jest pełno kotów której szukają domów, mieszkają na dworzu, są zaniedbane, ale...


zachęcam do ponownego zapoznania się z linkiem z mojego podpisu :) poza tym- skoro wiesz, to... :)
i lepiej, aby te płody zostały usunięte we wczesnym stadium ciąży, kiedy naprawdę nie przypominają jeszcze kociaków, niżby miały inne już urodzone z tego powodu cierpieć, że te przyszły na świat... Naprawdę.
chętni na kota
-
Pozytywne myślenie wszystko odmieni - ja wierzę w świat bez bezdomnych, cierpiących psów i kotów jeszcze przed 40.
---
Poszukuję osoby która może pomóc w sterylizacji kotów bezdomnych w Polanowie oraz Nowym Miasteczku oraz osoby która odwiezie wiejską kotkę na zabieg pod Kielcami. Proszę o info na pw. Dziękuję :-)

VeganGirl85

Avatar użytkownika
 
Posty: 16929
Od: Śro gru 29, 2004 9:09
Lokalizacja: Warszawa Grochów

Post » Sob mar 31, 2007 15:11

ok, wszystko rozumiem...jeśli tu chodzi o życie Milki to nie ma wyboru. Jutro jade do babci, do szpitala i wszystko opowiem.
W poniedziałek zapytam się wet. ile kosztuje kastracja. No i trzeba będzie iść to zrobić...

martusia7377

 
Posty: 14
Od: Pon mar 26, 2007 20:57
Lokalizacja: Tczew

Post » Nie kwi 01, 2007 21:51

martusia7377 pisze:ok, wszystko rozumiem...jeśli tu chodzi o życie Milki to nie ma wyboru. Jutro jade do babci, do szpitala i wszystko opowiem.
W poniedziałek zapytam się wet. ile kosztuje kastracja. No i trzeba będzie iść to zrobić...


jeśli kasa będzie problemem, postaram się pomóc. Tylko to zróbcie :)
chętni na kota
-
Pozytywne myślenie wszystko odmieni - ja wierzę w świat bez bezdomnych, cierpiących psów i kotów jeszcze przed 40.
---
Poszukuję osoby która może pomóc w sterylizacji kotów bezdomnych w Polanowie oraz Nowym Miasteczku oraz osoby która odwiezie wiejską kotkę na zabieg pod Kielcami. Proszę o info na pw. Dziękuję :-)

VeganGirl85

Avatar użytkownika
 
Posty: 16929
Od: Śro gru 29, 2004 9:09
Lokalizacja: Warszawa Grochów

Post » Pon kwi 02, 2007 19:58

Byłam u babci, ona będzie na święta w domq. Rozmawiałam z nią wczoraj i dzisiaj. Babcia sama powiedziała: A to trzeba zrobić jak najszybciej?
No więc wszystko jest na dobrej drodze. Najchętniej wziełabym Milkę do siebie, do mieszkania, ale mam dwa szczury i psa(z psem się nawet lubią) Dziś widziałam jak koło niej kręcił się wielki kocur, a ona robiła sobie zabawę z nadjeżdżających samochodów wybiegając na ulicę;/

martusia7377

 
Posty: 14
Od: Pon mar 26, 2007 20:57
Lokalizacja: Tczew

Post » Śro cze 18, 2008 20:10

Myszka.xww pisze:Przy wczesniejszym podawaniu hormonow bezpieczniej byloby umowic kotke na kstracje - i to w pilnym terminie. Juz moga byc zmiany w macicy i jajnikach - i to grozne i dla nieciezarnej kotki i dla tej ciezarnej oraz plodow.
Mam na imię Irais.
Mam kota o imieniu Cicia

lila 19

 
Posty: 1
Od: Śro cze 18, 2008 17:37

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], MiltonGob, włóczka i 172 gości