klub kotow watrobowcow

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro paź 17, 2007 15:14

alessandra pisze:Beatko, prosze o aktualizacje pierwszego postu- opuszczam ten wątek- mój kochany Wolfi w poniedziałek wieczorem odszedł za TM...[*]

bardzo mi przykro :cry: :cry: :cry:
Wolfiku [']

Beata

 
Posty: 31551
Od: Nie lis 03, 2002 18:58

Post » Śro paź 17, 2007 15:22

Beatko, Sisi u Basi Horz takze niedawno odeszła za TM... :cry: [*]
Basia juz nie zaglada tutaj...

najwieksza ironią losu jest to,że Wolfi dostał zawału- był bardzo rozległy- miał cysty na płuckach( RTG nie wykazało ich, nie miał problemów z oddychaniem) , prawdopodobnie któraś mogła dostała sie do krwiobiegu i nastapił zator...śmierć przyszła nagle, nie cierpiał, a mój świat zmienił sie w niespełna minutę, kiedy umierał, a ja nie mogłam już zrobić nic....
teraz biega sobie za Tęczowym Mostem z kawałkiem mojego serca, po którym pozostała mi tylko pustka...

alessandra

Avatar użytkownika
 
Posty: 26430
Od: Pon maja 07, 2007 13:04
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Śro paź 17, 2007 15:39

Zaglądam, tylko jakosnie pomyślałam, że trzeba zmienić dane. O ironio losu Sisi odeszła z powodu nerek, nie wątroby. Typowych dolegliwości wątrobowych, oprócz złego USG nie miała do końca. Jednak wyniki wątrobowe z ostatnich badań, mimo leczenia też były gorsze.

Barbara Horz

 
Posty: 6763
Od: Wto sty 02, 2007 12:39
Lokalizacja: MiauKot

Post » Wto paź 30, 2007 0:24

http://forum.miau.pl/viewtopic.php?t=65 ... sc&start=0

Kacperek-10-latek wzięty ze schroniska wita na wątku.

ewcia99

 
Posty: 125
Od: Wto mar 13, 2007 14:27
Lokalizacja: namysłów

Post » Wto paź 30, 2007 0:45

Dziewczyny mam do oddania 2 puszki 175 gram karmy Trovet HLD i ponad pół pojemniczka Hepacholu (ważny do 08.2009) - to specyfiki wątrobowe.

Szukałam tego wątku od dawna ale znaleźć nie mogłam :oops:

Karmy i Hepachol dostałam od Aleksandry59 dla kotów z Fundacji Felis, ale tutaj żaden nie cierpi na wątrobę. Nikt tez z forum z Lublina nie potrzebuje :(

Jeśli ktoś z was jest zainteresowany to prześlę. Proszę o kontakt na pw.
Obrazek

Karolka

 
Posty: 4518
Od: Nie kwi 03, 2005 22:23
Lokalizacja: Lublin

Post » Sob sty 12, 2008 22:20

Witam, dołączam się do forum. Długo szukałam tego watku.
Kot Bajer, 12 lat, przez ostanie 3 m-ce bardzo schudł. Zrobiono mu badanie krwi i niestety problemy z watrobą
ALT- 240
AST- 79,6
SP- 158
I mysle ze to pzrez ta wątrobe tak schudł. siersc ma ladna, wsyztko niby ok. czasem tak biega niespokojnie, w amoku, jak by sie czegos wystraszyl, rusza skórą, wyczytalam gdzies ze to jest jakis syndrom falującej skóry (podobno na tle nerwowym). Ale teraz tak sobie myślę, ze pzry chorej watrobie swędzi skóra i moze dlatgeo tak sie zachowuje.

Jeszcze poł roku temu mial badana krew i wyniki byly w normie. teraz okazalo sie ze próby watrobowe w górnej granicy, ale wtedy powiedzili mi ze wszytkow normie.No niby tak, ale mzoe należało juz zwrócic uwage na watrobę.

W każdym bądz razie, dieta , ale Bajer nie chce ejsc tych puszek Hillsa na watrobę. sucha jakoś je, i tak musi być mieszana z Urinary Royala, bo tutaj tez byl kiedys problem. Daje mu dodtakowo takie malepuszzeczki dla seniora firmy animonda, bo to przynajmniej je. a chce zeby cokolwiek ajdl bo jest chudzienki. a co ejszcze mozna dawac? rozumiem ze dieta niskotłuszcowa? czy np. piers z kurczaka? czy moze byc surowa czy gotowana, sparzona, chociaż gotowanej to on nie ruszy.
Lekarz zalecił zentonil, przez 30 dni. już 4 jakoś poszły, tylkoze kot oddał dzisiaj luźny stolec. i to mnie tez martwi, bo zawsze bylo w orowo. Czy to moze byc reakcja na ten zentonil?

Aha, m-c temu mial badany mocz i biało w ilosci 75, wiec znacznie pzrkorczona norma, w dodtaku cieżar własciwy 1,015. wiec podejrzewalam nerki, ale badanie krwi sprzed kilku dni, mocznik i kreatynina w normie. Kot dostal dodatkowo jakis antybiotyk na pęcherz, bo stwierdzono bakterie, stan zapalny
Zatanawima się czy te próby watrobowe mogly wyjśc tak kiepsko ze wszgledu na ten antybiotyk. niestety nie wiem co to bylo. ale sie dowiem.
Tylko ze kot juz schódłł duzo wczesniej.

Także juz nie wiem. troszke duzo napisałam. ale chciałam naświetlic sprawe. jeśli macie jakies sugestie, rady. Będe wdzięczna.

mgska

 
Posty: 13372
Od: Sob sty 12, 2008 18:50
Lokalizacja: Łódź

Post » Nie sty 13, 2008 9:34

mgska kotek ma problem z luźną kupą nie po zentonilu (bardzo dobry [/u[u]]lek), lecz po animondzie lub innej karmie- niestety przy problemach watrobowych, dieta jest bardzo ważna, jesli kotek nie chce jeść hill'sa- rozumiem, mój tak samo nie chciał- postaraj sie o karmę mokrą (saszetki)RC (nie ma dla wątrobowców, ale może być urinary, zapobiegająca powstawaniu struwitów), waltham, feline porta 21- te karmy sprawdziłam, nie obciązaja wątroby, nie popdrażniaja trzustki i nie ma po nich sensacji; przykro mi, ale Animonda, Felix czy inne tego typu będą powodować kupę luźną, z zabarwieniem żółtawym-to karmy karmą tylko dla kotów zdrowych
stosują hill'sa suchego dla wątrobowców, RC urinary (a widac ,że kotek ma problem z drogami moczowymi) mokrą i zentonil, zobaczysz juz po miesiącu, dużo lepsze samopoczucie u kotka :wink:

alessandra

Avatar użytkownika
 
Posty: 26430
Od: Pon maja 07, 2007 13:04
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Nie sty 13, 2008 13:11

alessandra, slicznie dziekuje za odpowiedz i rady. kupa juz w porządku dzisiaj, podejrzewamy ze to po mleku. od m-ca nie dostawal bo miala byc dieta nisko bialkowa (ze wzgledu na wysoka zawrtosc bialaka w moczu, podejrzenie niewydolnosci nerek), ale ostatnio dalam mu troszke odtluszczonego mleczka i mysle ze yo po tym, bo wczoraj juz zabralam a dzis kupa ładana:)

RC Urinary kot dostaje juz od ładnych paru lat, a teraz mieszam mu z Hillsem dla wątrobowców. puszke kupilam, ale watpie żeby ją jadł, najwyzej będę mu mieszać z animondą dla saniorów bo ja uwielbia.

chciałam jeszcze Zapytac o Zentonil, bo nie wiem czy dobrze robie, w ciągu dnia głodówka 4h zeby był na czczo, potem tabletka i jeszcze godz czekam i dopiero jedzenie dostaje. tylko ze w pzrzeciagu tych 4-5h z kotem nie mozna wytrzymac bo bradzo sie dopomina o jedzenie. czy moze przestawic sie na ranne podawanie tabletki. w nocy głodówka? ale czy to nie bedzie za długo dla niego tak prze cała noc bez jedzenia?

Pozdrawiam.

mgska

 
Posty: 13372
Od: Sob sty 12, 2008 18:50
Lokalizacja: Łódź

Post » Nie sty 13, 2008 16:31

zaktualizowalam pierwsza strone

mgska, ja podawalam Zentonil Bajce tuz przed posilkiem, tak jak wszystkie inne tabletki, nie bylo problemow
jesli chodzi o sama czestotliwosc posilkow, to musisz sprawdzic - koty z chora watroba dosc czesto wola jesc mniej a czesciej
Bajce np zdarza sie wymiotowac sokiem zoladkowym, jak jest zbytnio przeglodzona, dlatego ona w ciagu dnia dostaje swoja porcje (odchudzamy sie, wiec porcja odmierzona :twisted: ) na kilka razy, plus ciut na noc i jest w porzadku

u mnie Bajka jedzie juz na normalnym suchym, chociaz moze nastepnym razem kupie jej cos dla kotow "mature", w koncu juz ma z 7 lat :wink:

Beata

 
Posty: 31551
Od: Nie lis 03, 2002 18:58

Post » Nie sty 13, 2008 19:48

to i ja dołączę do Was z moją 10 miesięcznakicią kicią

wyniki badań
ATL - 213 przekroczone
AST- 54
AP 94
lippa 169
amel 754
w pierwszym miesiący dostawała Zentonit ale nie ma ani poprawy ani pogorszenia i niestety podjadała lepszą karmę niż L/D,
teraz dostaje heparegen i essentiale forte bezwzględnie hills l/d którego nie chce jeść :/

mam pytanie do alessandry, jakie smaki karm z feline i urinary podawałaś? znalazłam takie i nie wiem czy wszystkie się nadają

http://animalia.pl/szukaj.php?szukaj=urinary&o=0&c_o=&c_d=

http://animalia.pl/szukaj.php?szukaj=feline+porta&z=&firma=&tylko=&sw=&o=0&c_o=&c_d=

i czy tuńczyka mozna podawać? to jest "chuda" ryba więc są jakieś przeciwskazania?

kiri

 
Posty: 670
Od: Nie paź 14, 2007 15:28

Post » Nie sty 13, 2008 21:46

kiri, ryby mozna podawac czasem, jako przysmak, raczej nie jako staly skladnik pozywienia - zawieraja za duzo fosforu bodajze i moze to wplywac na tworzenie sie fosforanow

czy Twoja kotka miala robione USG? jesli nie, to ja bym zrobila - problemy z watroba w tak mlodym wieku nie sa normalne, warto zobaczyc jak to wyglada...
czy jest wskazana przez weta jakas przyczyna tych problemow? ona jest u Ciebie od kiedy?

Beata

 
Posty: 31551
Od: Nie lis 03, 2002 18:58

Post » Pon sty 14, 2008 8:09

miała robione usg
wątroba jest przekrwiona i wygląda na stan zapalny- tak powiedziała wetka, też mówiła ze to niespotykane u młodych kotów

pierwsze badania robiłam jak mała miała 6 miesięcy i już wtedy były lekko przekroczone ale wet wtedy to zbagatelizował, powiedział że może coś zjadła ciężkiego i napewno wszystko wróci do normy

Do tej pory awsze była na karmach Royal lub Animonda

kiri

 
Posty: 670
Od: Nie paź 14, 2007 15:28

Post » Pon sty 14, 2008 11:45

pytalam, bo czasem sa powazne problemy z watroba z powodu podtrucia sie czyms - ona nie ma dostepu do zadnych srodkow chemicznych, kwiatkow, itd?

Beata

 
Posty: 31551
Od: Nie lis 03, 2002 18:58

Post » Pon sty 14, 2008 12:50

Beata pisze:
mgska, ja podawalam Zentonil Bajce tuz przed posilkiem, tak jak wszystkie inne tabletki, nie bylo problemow
jesli chodzi o sama czestotliwosc posilkow, to musisz sprawdzic - koty z chora watroba dosc czesto wola jesc mniej a czesciej

ja dokładnie tak samo postepowałam, bez problemów, Zentonil powinien byc podawany na czczo, ale nie napisano, ze kota tzreba głodzić , nie dziwie sie , ze sie złości :lol: :wink:

alessandra

Avatar użytkownika
 
Posty: 26430
Od: Pon maja 07, 2007 13:04
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pon sty 14, 2008 13:28

nie nie mamyw domu kwietków a środki chemiczne ? mam takie jak w każdym domu i nie trzymam ich na wierzchu.
jedynie to mogła liznac jakiś proszek czy mydło w chwili mojej nieuwaagi ale to mało prawdopodobne bo do łazienki kociaki raczej tez nie wchodzą.

kiri

 
Posty: 670
Od: Nie paź 14, 2007 15:28

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: skaz i 190 gości