Kastracja kocura z białaczką???

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie gru 18, 2005 14:13 Kastracja kocura z białaczką???

Znajomy ma kocura, który w zeszłym roku miał problemy ze zdrowiem, podobno był robiony test i wyszła białaczka dodatnia. Teraz kot jest tłuściutki, nic mu nie dolega, jak nowy;)
Nie mysleliby o kastracji, ale koto sika w domu i właściciele bardzo chcieliby to ukrócić, nie wiem ile mają cierpliwości, ale widać że to ich pupilek.
Raczej wynik testu nie jest odnotowany w książeczce.
Każdy zabieg jest obciążeniem nawet dla zdrowego kota, a co dopiero dla takiego. Nie wiem co miałabym doradzić znajomemu. Czy ktoś miał podobne doświadczenia? Jak się zakończyło?
WWW Wiejski Wątek Wycinankowy - zajrzyj koniecznie i pomóż! http://forum.miau.pl/viewtopic.php?uid=6671&f=1&t=168251&start=0
Gabinet weterynaryjny EWAWET Rydułtowy http://www.ewawet.pl Klikając na stronę pomagasz mi pozycjonowaniu i promocji mojego gabinetu :) Pomożesz?
Obrazek

bluerat

Avatar użytkownika
 
Posty: 5797
Od: Sob lis 26, 2005 16:34
Lokalizacja: Rydułtowy

Post » Nie gru 18, 2005 15:04

przede wszystkim trzeba powtórzyć test na białaczkę
ObrazekObrazekObrazek

Maryla

 
Posty: 24787
Od: Pt sie 22, 2003 9:21
Lokalizacja: Świder

Post » Nie gru 18, 2005 17:54

Ja mialam. Kastrowalam kocura z pozytywnym testem. Powiedzieli mi, ze narkoza moze wywolac uaktywnienie choroby.
Mielismy farta - nie wywolala.
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84848
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Pon maja 20, 2013 20:13 Re

.
Ostatnio edytowano Śro cze 25, 2014 8:24 przez kicikicimiauhau, łącznie edytowano 1 raz
kicikicimiauhau
 

Post » Pon maja 20, 2013 20:26 Re: Kastracja kocura z białaczką???

Dokładnie - przede wszystkim powtórzyłabym test.
Gdyby wyszedł ponownie pozytywny a kontrolne badania krwi ok - przygotowałabym kocurka do zabiegu podawaniem kilkanaście dni przed nim (do kilku dni po) jakiegoś łagodnego immunostymulatora, stres okołozabiegowy zmniejszyłabym do minimum (żadnego zostawiania w lecznicy na kilka godzin etc - wet umówiony na konkretną godzinę, przyjeżdżam i wchodzę), wybrałabym weta który wykastruje kocurka z maksymalnie krótkotrwałą narkozą z podanym po chwili wybudzaczem (byłam zachwycona kastracją jednego z naszych kocurków, uśpiony przy nas, oddany nam po półgodzinie zupełnie trzeźwy, bez śladu narkozy), w domu gdy tylko się da - bez kołnierza, w czasie bez kontroli - w kołnierzu (to stres, ale założony do następnego dnia chroni przed rozlizaniem moszny, po kilkunastu godzinach ranki tak się obkurczą że nie będzie już żadnego ryzyka, mój osobisty kocur rozlizał sobie mosznę, wprowadził bakterie pod skóre i była jazda, kocur znajomych wylizał sobie podwiązane naczynie i prawie się wykrwawił - jestem zwolennikiem kołnierza do następnego dnia, a kocurowi - nosicielowi takie atrakcje są zupełnie niepotrzebne).

Będzie dobrze :)

Blue

 
Posty: 23482
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Śro cze 25, 2014 8:03 Re: Kastracja kocura z białaczką???

mamy właśnie teraz taki problem, kot będzie miał dom pod warunkiem kastracji, powtórzymy test a mam wielki dylemat czy kastrować jak wyjdzie pozytywny ..
Wojtusiu... zabrałeś moje serce. odwiedź mnie proszę, kiedyś..we śnie..w innym futerku.
ObrazekObrazek

mamaGiny

Avatar użytkownika
 
Posty: 7113
Od: Pon maja 10, 2010 10:30
Lokalizacja: Śląsk

Post » Śro cze 25, 2014 14:58 Re: Kastracja kocura z białaczką???

Najpierw trzeba zrobić badania, ocenić stan ogólny, czy teraz, czy czekać i podleczyć... Ja swojego kastrowałam, na szczęście kocurek, bo co w zamian? Dla kota, który się marcuje, a nie może wyjść z domu to też stres, ze o swoich nieprzespanych nocach, demolce w domu nie wspomnę.. Oboje z wetem przyspieszyliśmy termin kastracji właśnie przez to, ze Kacek prawie nie spał, tylko ganiał po domu urządzając dzikie miauki i awantury.. To też nie jest dobre. A u kocura narkoza nie jest tez znów tak straszna.
pwpw
 




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, kasiek1510, Majestic-12 [Bot], qumka i 277 gości