Dlaczego kot się rzuca?, i inne pytania

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon lis 28, 2005 14:37 Dlaczego kot się rzuca?, i inne pytania

witam
od 3 dni mam 2mies. kota, nie wiadomo czemu ale rzuca on się na siostrę, dlaczego tak się dzieje?
Mam też inne pytania, jak wychować kota? np, żeby nie wchodzil na meble?

pozdrawiam

BartekK_

 
Posty: 3
Od: Pon lis 28, 2005 14:34
Lokalizacja: Rybnik

Post » Pon lis 28, 2005 14:46

żeby nie wchodził na meble? 8O Nie da się :lol:
To kot, nie pies, on ma w naturze wspinaczkę

A rzuca się bo to maluch i oczekuje zabawy. Z rodzeństwem kotłował się, podgryzał, dawał po głowie i Was też tak traktuje. jednych uzna za ważniejszych w stadzie i odpuści, innych moze podgryzać (moze, ale nie musi)
Najważniejsze to mocno go wybawić, piórkami, wędką- ogólnie zabawkami, nie pozwalać podgryzać ręki, bo jak urośnie będzie problem.
A najlepszą radą jest wzięcie drugiego kota 8) Będzie miał kumpla i do przytulania i do zabawy. Nie nudząc się samemu będzie tez mniej łaził po półkach w poszukiwaniu rozrywki.
Obrazek
http://www.forastero.pl hodowla kotów brytyjskich

Mysza

Avatar użytkownika
 
Posty: 39656
Od: Pon cze 02, 2003 10:17
Lokalizacja: prawie Kraków

Post » Pon lis 28, 2005 15:00

Tak jak mówi Mysza, albo drugi kot do szaleństw albo wybawić malucha..
co do wspinaczek możesz zakupić mu wysoki drapaczek, jest szansa, że zainteresuje kociaka bardziej niż meble :arrow: www.leoland.pl
Obrazek Obrazek
z nami także 4kocie ogony i jeden psi

Klaudia

 
Posty: 13579
Od: Wto cze 01, 2004 21:30
Lokalizacja: prawie 3miasto;)

Post » Sob paź 27, 2012 18:32 Re: Dlaczego kot się rzuca?, i inne pytania

Tez mam takie male pytanie w tej kwestii. Moja kotka ma pół roku, i od niedawna zaczeła podgryzać mi nogi i rzuca się (jakby chciała się wspiąć po nodze).Nie jest to częste zachowanie ale się zdarza. Jest to dosyć bolesne bo wbija pazury, czasami aż do krwi. Czy jest to spowodowane tym, że za mało się bawi. Musze też zaznaczyć że zdarza się to tylko w stosunku do mnie. Nikogo w rodzinie nie "atakuje" za nogę.

asiaa2

 
Posty: 3
Od: Pt sie 10, 2012 9:39

Post » Sob paź 27, 2012 22:20 Re: Dlaczego kot się rzuca?, i inne pytania

jak wychować kota? np, żeby nie wchodzil na meble?


Oduczyć wchodzenia na wszystkie meble w domu może być problem.
Przy odrobinie cierpliwości i konsekwencji można natomiast wychować kota, żeby nie wchodził np. na blaty w kuchni czy na stół w salonie.
Oczywiście nie należy używać siły fizycznej w stosunku do kota, poza konsekwentnym ściąganiem go z tych miejsc, gdzie nie ma wchodzić; poza tym: głośne"NIE", spryskiwanie wodą, względnie odstraszacze zapachowe - naturalne (cytrusy) bądź sztuczne.

mapi_

 
Posty: 826
Od: Wto sie 07, 2012 22:17




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Chanelka, Google [Bot], kasiek1510, magic99, magnificent tree, RonaldWed, Zeeni i 522 gości