mała kotka bardzo się boi i nie chce zalatwić swoich potrzeb

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto lis 22, 2005 14:21 mała kotka bardzo się boi i nie chce zalatwić swoich potrzeb

Wczoraj oddałam ostatnią kotkę ma ok. 3 m-cy. w nowym domu stale się chowa, nic nie chce jeść a nawet skorzystać z kuwety. Nowi właściciele zaczynają się niepokoić. Co mam robić?[/b]

talpa6

 
Posty: 1
Od: Wto lis 22, 2005 13:50
Lokalizacja: gdańsk

Post » Wto lis 22, 2005 14:25

Stres. Miałam w domu kotkę (na wakacje), która przez trzy dni nie wychodziła spod łóżka, z kuwety korzystała tylko w nocy, nie chciała jeść. Potem jej przeszło i zaprzyjaźniła się z moimi kotami.

Nowi opiekunowie muszą być bardzo delikatni - nie wyciągać na siłę, starać się nie hałasować, ale często "gadać" do koteczki uspokajająco, żeby przywyczaiła się do ich głosó. Jeśli mała się gdzieś schowała warto blisko postawić kuwetę i miski, żeby mogła korzystać cichcem.

Takie zachowanie przez kilka pierwszych dni jest dosyć typowe.

Jana

 
Posty: 32148
Od: Pt sty 03, 2003 19:59
Lokalizacja: Warszawa (Koło)

Post » Wto lis 22, 2005 14:25

Talpa, wytłumacz państwu, że kicia przez parę dni ma prawo się bać i chować. Przecież to dla niej nowy teren, nowi ludzie i silny stress z tym związany.

Wawe

 
Posty: 9325
Od: Pt wrz 24, 2004 21:14
Lokalizacja: Gdańsk

Post » Wto lis 22, 2005 14:38 Re: mała kotka bardzo się boi i nie chce zalatwić swoich pot

talpa6 pisze:Wczoraj oddałam ostatnią kotkę ma ok. 3 m-cy. w nowym domu stale się chowa, nic nie chce jeść a nawet skorzystać z kuwety. Nowi właściciele zaczynają się niepokoić. Co mam robić?[/b]

a czy mozesz ją odwiedzić?
ja w ubiegłym roku tak zrobiłam po 2 dniach, kotek nie sikal i schowal sie tak że nie mozna go było znalezc
znalazlam, wzielam na kolana a on z wdziecznosci na te kolana mi sie zsikał
i tak się odblokowal, potem juz bylo tylko lepiej
ObrazekObrazekObrazek

Maryla

 
Posty: 24787
Od: Pt sie 22, 2003 9:21
Lokalizacja: Świder

Post » Wto lis 22, 2005 14:52 Re: mała kotka bardzo się boi i nie chce zalatwić swoich pot

talpa6 pisze:Wczoraj oddałam ostatnią kotkę ma ok. 3 m-cy. w nowym domu stale się chowa, nic nie chce jeść a nawet skorzystać z kuwety. Nowi właściciele zaczynają się niepokoić. Co mam robić?[/b]


wlasnie dopiero mialam odwrotny problem - wzielam kotke w sobote, nie zalatwiala sie. wetka powiedziala, ze tak moze byc, z powodu stresu, nawet dwie doby. mala zalatwila sie, i to w kuwete, po jakichs 32 godzinach, mimo, ze jest schorowana i nadal mocno przestraszona. zaczela jesc po prawie dwoch dobach, a chowa sie jeszcze caly czas.
mysle, ze to lada moment minie:)
pozdrawiam

Nati

 
Posty: 103
Od: Sob lis 19, 2005 17:10
Lokalizacja: Warszawa-Grochów




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 153 gości