Jak odpowiednio karmić koty?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie lis 20, 2005 12:38 Jak odpowiednio karmić koty?

Zwracam sie do was z prośbą o rade jak karmić kotuchy żeby te nauczyły sie doceniać jedzenie (np. suchą karmę, bo z mięsem są mniejsze problemy) i zjadać wszystko, do końca. Wiem, że gdzieś popełniam błąd, ale gdzie?
No więc. Sucha karma stoi w miseczce caly czas (dla juniorów i dla seniorów, tyle ze Kicia woli tą z drobniejszymi ziarenkami ze wzgledu na problemy z dziąsłami, a Brutal, nie wiedzieć czemu ta dla seniorów :? ).
Niewiele jej ubywa, ale zawsze coś. Rano koty dostają gotowany filet z kurczaka. Potem okolo 16.00, jak wracam do domu znowu mięso, np. udko, albo filet. Czasem daję tez namoczona karme, taka papke. Później już wieczorem, raz albo dwa, raczej raz, mięso.
Jedzenie nie znika zaraz po podaniu. tylko koty troche pojedzą, odejdą i tak dziubią do następnego posiłku. Kici może i bym sie nie dziwiła, jest wybredna to po pierwsze, a po drugie te dziąsła... Jest strasznie chuda :( bo mało je. W poniedziałek jade na badania krwi, do innego weta niz zwykle, zobaczymy co bedzie. No a Brutal... Brutal też powoli zaczyna nalezec do kotów, ktore calkowicie odrzucaja sucha karme. Sucha byla by dla niego lepsza, ale on nie chce jesc! Jak go namówić?
Obrazek

karolena

 
Posty: 382
Od: Nie cze 19, 2005 16:21
Lokalizacja: ok. Rzeszowa

Post » Nie lis 20, 2005 18:26

:roll:
Obrazek

karolena

 
Posty: 382
Od: Nie cze 19, 2005 16:21
Lokalizacja: ok. Rzeszowa

Post » Nie lis 20, 2005 18:48

Wiesz co, to chyba wynika z tego, że mają stały dostęp do jedzenia, a wtedy koty wolą jeść mało a często :roll: Ja moim daję rano mięsko (znika błyskawicznie :wink: ) potem jeszcze 3-4 posiłków z suchego (mam taką możliwość, bo zawsze ktoś jest w domu), a to dlatego, że jedna ma dla kotków, a druga - dla dorosłych. Jak będą jeść jedną, to rano mięsko, a potem sucha cały czas. Jeśli masz problem z jedzeniem, to albo koty potrzebują mniej niż im dajesz, albo przejdź na system 2-3 posiłków, może wtedy zaczną jeść.

gosiak

 
Posty: 2832
Od: Nie kwi 03, 2005 13:25
Lokalizacja: Poznań

Post » Nie lis 20, 2005 19:09

dzięki Gosiak,
spróbuje rano mięso, potem karme - dla brutala - bo kicie to nie wiem czy uda mi sie zmusić, wiec dla niej mieso.
Obrazek

karolena

 
Posty: 382
Od: Nie cze 19, 2005 16:21
Lokalizacja: ok. Rzeszowa

Post » Nie lis 20, 2005 19:24 Re: Jak odpowiednio karmić koty?

karolena pisze:Sucha karma stoi w miseczce caly czas (dla juniorów i dla seniorów, tyle ze Kicia woli tą z drobniejszymi ziarenkami ze wzgledu na problemy z dziąsłami, a Brutal, nie wiedzieć czemu ta dla seniorów :? ).


Ano właśnie! To ja też mam pytanie. Mam w domu dwóch młodzieńców i jedną dorosłą - 4-5 letnią kotkę. Niestety pracuję i nie mam możliwości dawania kotom kilku posiłków dziennie. W związku z tym sucha karma stoi w misce cały czas a wieczorem i czasem rano dostają mięsko lub jakąś inna świeżyznę. Moje pytanie dotyczy tej suchej karmy - jaką najlepiej jest kupować i dawać kotom (dla młodzieży czy dla dorosłych) skoro koty nie będą chciały trzymać sie misek ze "swoją" wiekowo karmą.

SylwiaK

 
Posty: 228
Od: Wto paź 25, 2005 7:34
Lokalizacja: Warszawa - Mokotów

Post » Pon lis 21, 2005 7:34

Karolena, mim zdaniem Twoje koty dostaja za duzo tego miesa. Dlatego juz nie jedza suchego. Ewentualnie z nudow pare chrupek chrupna.
Dawaj im po troche miesa rano i po poludniu. A reszte niech dojadaja suchym, skoro zalezy Ci na tym, ze wlasnie te karmy jadly w wiekszych ilosciach niz dotychczas.
Zreszta takie ciagle podawanie tlko miesa to tez nie jest zdrowe dla kotow, bo po prostu caly czas dostaja te same skladniki, kot potrzebuje tez wypelniaczy nie tylko 100% miesa w miesie. Owszem mieso powinno stanowic wieksza czesc diety ale mimo wszystko w jego diecie powinny znakezc sie tez inne skladiki - np wloka roslinne i blonnik, ktory usprawnia prace jelit.
Obrazek

carmella

 
Posty: 15616
Od: Nie lut 29, 2004 14:46
Lokalizacja: Podbeskidzie

Post » Pon lis 21, 2005 12:02 Re: Jak odpowiednio karmić koty?

SylwiaK pisze:
karolena pisze:Sucha karma stoi w miseczce caly czas (dla juniorów i dla seniorów, tyle ze Kicia woli tą z drobniejszymi ziarenkami ze wzgledu na problemy z dziąsłami, a Brutal, nie wiedzieć czemu ta dla seniorów :? ).


Ano właśnie! To ja też mam pytanie. Mam w domu dwóch młodzieńców i jedną dorosłą - 4-5 letnią kotkę. Niestety pracuję i nie mam możliwości dawania kotom kilku posiłków dziennie. W związku z tym sucha karma stoi w misce cały czas a wieczorem i czasem rano dostają mięsko lub jakąś inna świeżyznę. Moje pytanie dotyczy tej suchej karmy - jaką najlepiej jest kupować i dawać kotom (dla młodzieży czy dla dorosłych) skoro koty nie będą chciały trzymać sie misek ze "swoją" wiekowo karmą.


Możesz przejść na system dawania 2-3 posiłków, gdy jesteś w domu. Cała zabawa polega na tym, że karmy dla maluchów i dla dorosłych nie różnią się za bardzo, oprócz ilości składników mineralnych. I tu pojawia się problem, bo np. mały kotek potrzebuje więcej wapnia, czy magnezu a dla dużego wapń, czy magnez jest niedobry, bo mogą się robić kryształy... dlatego ja dają im na razie karmę pod kontrolą. Jeśli coś zostawiam, to raczej tą dla dorosłych, bo moja duża Tola miała ostatnio problemy z pęcherzem i wolę, żeby nie jadła karmy dla maluchów, o dużej zawartości wapnia, magnezu, fosforu... nie wiem, czy to jest prawidłowe myślenie, ale póki co się tego trzymam.

gosiak

 
Posty: 2832
Od: Nie kwi 03, 2005 13:25
Lokalizacja: Poznań




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], mt85 i 155 gości