mycie zębów (?)

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie lis 20, 2005 10:35 mycie zębów (?)

Witam, mam takie pytanie - czy myjecie swoim kotom zęby? Czy jest to zalecane? Czy są jakieś specjalne pasty :roll: i szczoteczki dla kotów?

janta

 
Posty: 40
Od: Wto gru 28, 2004 15:01
Lokalizacja: Wrocław

Post » Nie lis 20, 2005 11:00 Re: mycie zębów (?)

janta pisze:Witam, mam takie pytanie - czy myjecie swoim kotom zęby? Czy jest to zalecane? Czy są jakieś specjalne pasty :roll: i szczoteczki dla kotów?


Ja próbuję :wink: Podobno to najlepszy sposób pozbycia się kamienia. Są pasty i szczoteczki (małe główki) dla kotów, ale można to robić chyba sodą także (nie jestem pewna) a zamiast szczoteczki - palcem lub gazą. Nie można używać ludzkich past, bo kot nie płucze zębów tylko to łyka. Najpierw najlepiej przyzwyczajać kota "na sucho" czyli parę razy samym palcem, potem np. pastą na palcu, na końcu szczoteczką. Myjemy po zewnętrznej (wewnątrz jest bardzo trudno umyć), zresztą kamień osadza się raczej na zewnątrz. Nie jest to łatwa sprawa, bo koty raczej tego nie lubią (przynajmniej na początku). Najlepiej myć codziennie, ale ja robię to póki co raz w tygodniu. http://www.vetserwis.pl/kamien_kot.html tutaj masz o kamieniu i zapobieganiu.

gosiak

 
Posty: 2832
Od: Nie kwi 03, 2005 13:25
Lokalizacja: Poznań




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, Google [Bot], Meteorolog1 i 160 gości