proszę o pomoc!

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto lis 15, 2005 21:27 proszę o pomoc!

co o tym myślicie?koleżanka się zastanawia nad kupnem bo okazja, ale czy nie ma może jakiegoś haczyka? obiecałam jej że się poradzę na forum, może ktoś coś wie? będę dźwięczna :) http://www.allegro.pl/show_item.php?item=72575698

izpor

 
Posty: 22
Od: Wto paź 11, 2005 19:14

Post » Wto lis 15, 2005 21:34 Re: proszę o pomoc!

izpor pisze:co o tym myślicie?koleżanka się zastanawia nad kupnem bo okazja, ale czy nie ma może jakiegoś haczyka? obiecałam jej że się poradzę na forum, może ktoś coś wie? będę dźwięczna :) http://www.allegro.pl/show_item.php?item=72575698


Czy ja wiem.. :roll: Niby jest napisane ''z jednej z najlepszych hodowli w Polsce'' ale ciekawe dlaczego nie ma podanej nazwy hodowli :?: Zdeczka podejżane..
Obrazek Moja kochana Lilunia ;]

burmanka

 
Posty: 85
Od: Nie lis 13, 2005 19:09
Lokalizacja: Warszawa - Praga Południe

Post » Wto lis 15, 2005 21:39

napisz do sprzedającego i zapytaj o nazwę hodowli. jak jużbędzies to wiedzieć łatwo zweryfikujemy czy to prawda :)

fruuu

 
Posty: 5623
Od: Wto wrz 13, 2005 11:32
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto lis 15, 2005 21:46

ja proponuje zapytac z jakiej hodowli pochodzi kotka...
a potem sprawdzic te hodowle
Nie robię już drapaków.
Sprzedaję chusty do noszenia dzieci

covu

 
Posty: 18247
Od: Nie sty 09, 2005 9:56
Lokalizacja: Józefosław (gdzieś między Warszawą a Piasecznem)

Post » Czw lis 17, 2005 15:21 no i jak?

No i jak? Już wiesz coś na temat tej "hodowli"?
Obrazek Moja kochana Lilunia ;]

burmanka

 
Posty: 85
Od: Nie lis 13, 2005 19:09
Lokalizacja: Warszawa - Praga Południe

Post » Czw lis 17, 2005 16:09

Ci ludzie w październiku sprzedawali kociaki http://www.allegro.pl/show_item.php?item=66865920. Bez rodowodu, jak widać z opisu.

joanna z kotami

 
Posty: 1754
Od: Czw paź 20, 2005 22:36
Lokalizacja: Poznań

Post » Czw lis 17, 2005 21:13

dzięki za rady, dopiero teraz mam czas żeby coś napiszć :D
tak więc dzwoniłam tam, i nie wiem czy tam jest wszystko w porządku, bo facet nie chciał podać nazwy hodowli, tłumacząc to tym, że to już jest skończone i nie chce do tego wracać... :!: :?: :? i w ogóle to coś mieszał...
w każdym bądź razie koleżanka zrezygnowała - jej mąż chce młodego kota.
i zeby był spokojny i nie podjadał mu kaktusów, nie wieszał się na firankach, nie skakał po półkach itp,itd... może postawi sobie figurkę kota na telewizorze :wink: :smiech3:

izpor

 
Posty: 22
Od: Wto paź 11, 2005 19:14

Post » Czw lis 17, 2005 21:59

Brytyjczyki sa dosc, hmmm, "rozlazle" chyba :lol:
no i Birmanczyki tez :wink: moja Daisy dosc rzadko szaleje, przy czym jej szalenstwo ogranicza sie do jednej przebiezki wzdluz mieszkania, i taka byla rowniez jako kocie :wink:

Beata

 
Posty: 31551
Od: Nie lis 03, 2002 18:58

Post » Czw lis 17, 2005 22:04

Niby już nieaktualne, ale mimo to napiszę trochę.

Sprawa pierwsza - dla mnie czegoś takiego jak okazja (bo tak to zostało określone w ogłoszeniu allegro) w przypadku sprzedaży/kupna kota NIE MA. Kot to nie towar, to wszyscy wiemy, szoda, że sprzedający ma do tego inne podejście.

Sprawa druga - to nie hodowca, a CHodowca chyba, jeśli sprzedaje kota na aukcji.

Sprawa trzecia - jeśli kot ma 4 lata i jest sprzedwany z powodu likwidacji hodowli, to nie jest to "jedna z najlepszych hodoli w Polsce"

...więc chyba Twoi znajomi podjęli słuszną decyzję :wink: Choć oczywiście nikt nie zagwarantuje im, że jeśli kupią malucha z dobrej hodowli ocaleją firurki na telewizorze, kwatki, itd. (szansa jest większa, bo młodego kota można pewnych rzeczy nauczyć, ale to czasem też nie dzieje się bez poświęceń dobytku domowego...)

Jeśli znajomi szukają SIB, poleć im stronę miłośników sybiraczków http://sibcatclub.prv.pl/ Poza tym jest też, otwarte od jakiegoś czasu dla ogółu chętnych forum hodowlane miau - zawsze mogą pytać, poradzić się i podejmować słuszne decyzje. Powodzenia :D

buba

 
Posty: 3433
Od: Pon lut 17, 2003 14:22
Lokalizacja: Szczecin

Post » Czw lis 17, 2005 22:09

Beata pisze:Brytyjczyki sa dosc, hmmm, "rozlazle" chyba :lol:


To teoria, a teoria nie zawsze zgadza się z praktyką :lol: U mnie na 2 brytyjczyki jeden jest zgodny z opisami tzn. spokojny, opanowany (oczywiście nie cały dzień, ma godzinę dziennie szaleństwa podczas której biega po domu i tupie niczym prosiaczek). Za to drugi to mały (ale jaki słodki za to) diabeł. Wczoraj straciłam słoiczek z ulubionym podkładem (potłukła), jakiś miesiąc temu wskakując na blat w kuchni przetrzebiła zapasy kieliszków do wina :twisted: Takie to BRI są "rozlazłe" :lol:

buba

 
Posty: 3433
Od: Pon lut 17, 2003 14:22
Lokalizacja: Szczecin

Post » Czw lis 17, 2005 22:21

buba pisze:
Beata pisze:Brytyjczyki sa dosc, hmmm, "rozlazle" chyba :lol:


To teoria, a teoria nie zawsze zgadza się z praktyką :lol: U mnie na 2 brytyjczyki jeden jest zgodny z opisami tzn. spokojny, opanowany (oczywiście nie cały dzień, ma godzinę dziennie szaleństwa podczas której biega po domu i tupie niczym prosiaczek). Za to drugi to mały (ale jaki słodki za to) diabeł. Wczoraj straciłam słoiczek z ulubionym podkładem (potłukła), jakiś miesiąc temu wskakując na blat w kuchni przetrzebiła zapasy kieliszków do wina :twisted: Takie to BRI są "rozlazłe" :lol:

Ty masz wyjatek :lol:

Beata

 
Posty: 31551
Od: Nie lis 03, 2002 18:58

Post » Czw lis 17, 2005 22:25

U nas Rominka jest bardziej szalona ale jej dziecko Bri długowłose to klucha rozlazła 8O . Ciągle wędruje wskakuje wszystkim na kolana nawet nieznajomym mruczy bez powodu dużo je i przerosła mame chociaż Romka nie jest wcale małą kotką. Nie wiem co z niej wyrosie to jeszcze kociak a juz taki koń z niej 8O
Obrazek

Lilu

 
Posty: 4123
Od: Śro mar 03, 2004 16:41
Lokalizacja: Legionowo

Post » Czw lis 17, 2005 22:42

To tak jak mój miaukunek, on spokojniutki, a jego siostra to - jak to określiła pani hodowczyni od której go kupiłam- mały "przestrzał" :D

izpor

 
Posty: 22
Od: Wto paź 11, 2005 19:14

Post » Czw lis 17, 2005 23:00

izpor pisze: jego siostra to - jak to określiła pani hodowczyni od której go kupiłam- mały "przestrzał" :D

:smiech3:

buba

 
Posty: 3433
Od: Pon lut 17, 2003 14:22
Lokalizacja: Szczecin




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 247 gości