Wzdęcia u kotki

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie lis 13, 2005 21:34 Wzdęcia u kotki

Dzisiaj Elinka była osowiała. Ma wzdęty brzuch , puszcza bąki i ma zatwardzenie.Zastanawiam się czy mogę podać jej espumisan na wzdęcia , jak myślicie? Chciałabym jej ulżyć w cierpieniach a oleju parafinowego nie mam.
Kupiłam jej mleko "klara" dla kotów i sądzę ,że to po nim.Po za tym je pokarm dla kociąt Hillsa, animondy i royal canin.Może powinnam jej dawać jakieś domowe jedzonko :roll:
Pozdrawiam,
Kasia

sandejka

 
Posty: 20
Od: Nie paź 23, 2005 19:51

Post » Nie lis 13, 2005 22:45

No to ja się podepnę do tematu :oops:
Moja kotka funkcjonuje "normalnie": Je, sika, itp, ale ma strasznie napęczniały brzuszek i twardy, co może być przyczyną? :(

Myszi

 
Posty: 1080
Od: Śro lis 02, 2005 12:19

Post » Nie lis 13, 2005 22:58 Re: Wzdęcia u kotki

sandejka pisze:Dzisiaj Elinka była osowiała. Ma wzdęty brzuch , puszcza bąki i ma zatwardzenie.Zastanawiam się czy mogę podać jej espumisan na wzdęcia , jak myślicie? Chciałabym jej ulżyć w cierpieniach a oleju parafinowego nie mam.
Kupiłam jej mleko "klara" dla kotów i sądzę ,że to po nim.Po za tym je pokarm dla kociąt Hillsa, animondy i royal canin.Może powinnam jej dawać jakieś domowe jedzonko :roll:
Pozdrawiam,
Kasia


Wiesz, to trudno powiedzieć po czym, może nie mieć związku z dietą. Moje dostają Klarę i jest ok, natomiast Tola była "zagazowana" lekko po karmie Oliver's, ale nie miała zatwardzenia. Co do espumisanu, to nie wiem. Jeśli zatwardzenie się utrzyma odwiedź koniecznie weta, skutki jego mogą być dość rozległe. Słyszałam o przypadkach zatwardzeń po promocyjnym RC (400+400g), ale takim dla dorosłych, nie dla kociąt. Kocio ucieszy się pewnie z podgotowanego/sparzonego kurczaczka/indyczka, czy wołowinki (to trochę starszy) :wink:

gosiak

 
Posty: 2832
Od: Nie kwi 03, 2005 13:25
Lokalizacja: Poznań

Post » Nie lis 13, 2005 23:08

Ja walczyłam ze wzdęciami u mojej małej kotki lekiem, jak dla mnie "uniwersalnym" :wink:, czyli lakcidem, dawałam ampułkę dziennie, na pewno nie zaszkodzi, a mojej kici bardzo pomógł.

Olinka

 
Posty: 11075
Od: Pt wrz 24, 2004 16:21
Lokalizacja: Poznań

Post » Nie lis 13, 2005 23:12

W przypadku doroslaego kota podaje sie 2 krople espumisanu do posilku. Nie wiem jak z kociakami. Jak duży jest ten kociak?

Aga1

 
Posty: 3376
Od: Pon lip 05, 2004 20:18

Post » Nie lis 13, 2005 23:46

Ma 5,5 miesiąca. Właśnie też pomyślałam o bakteriach, ale też nie znalazłam w apteczce. Jutro kupie. Po za tym chyba zrezygnuje z karmy w puszkach animondy bo coś jej za bardzo nie smakuje. Przed chwilą nalałm jej trochę actimela i od razu wypiła. Może coś ją ruszy.Zobaczymy rano.

sandejka

 
Posty: 20
Od: Nie paź 23, 2005 19:51




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: kasiek1510, luty-1 i 485 gości