kotka nma nadżerkę na nosku, pomocy!

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt lis 11, 2005 22:11 kotka nma nadżerkę na nosku, pomocy!

bardzo się martwię o naszą Zytkę (2-letnia sterylizowana, domowa). od paru dni ma gorączkę (zaliczyliśmy 2 wizyty u weta, dwa razy zastrzyki z antybiotyku, przeciwzapalnego i przeciwgorączkowego czegoś). dobrze, że już je, ale od rana dzisiaj widzimy na jej nosku nadżerkę, co z początku wyglądało, jakby ją drapnął w nos nasz nowy kotek. najwyraźniej coś ze sobą przyniósł (poniewczasie dostaliśmy info, że to kotek wychodzący...), a nadżerka do teraz jakby się powiększyła. idziemy do lekarza jutro, ale ja się martwię teraz, czy ktoś wie, co to jest?

natachee

 
Posty: 3
Od: Pt lis 11, 2005 22:02
Lokalizacja: Kraków

Post » Sob lis 12, 2005 14:23

Niekiedy grzybica tak się zaczyna, ze początkowo wygląda to jak drapniecie...
Ale pewności nie ma. Moze to tylko faktycznie drapniecie....
Obrazek

kordonia

 
Posty: 8759
Od: Czw sty 30, 2003 13:59
Lokalizacja: Elbląg

Post » Sob lis 12, 2005 16:35

dziękuję Ci, kordonia, zwrócimy na to uwagę. tym bardziej, że przecież dostała dopiero co antybiotyk, a to ułatwia grzybom wejście. wet mówi, że to na nosku sobie zrobiła sama, bo ma nadżerkę na języczku i to oblizywaniem tak się zraniła w nosek. nie wiem.

dzisiaj okazało się, że ma niefajne wyniki badania krwi i dostała pierwszą z tygodniowego cyklu podskórnych kroplówek - ponoć ma chore nerki, a to młoda kotka i do przyjścia Crema (nowego kota) Zytka była cała zdrowiutka. martwimy się dalej...

natachee

 
Posty: 3
Od: Pt lis 11, 2005 22:02
Lokalizacja: Kraków

Post » Sob lis 12, 2005 16:51

Jesli kotka ma nadzerke na jezyku - to ta na nosku prawdopodobnie jest tego samego pochodzenia - tym bardziej ze kotka ma objawy infekcji - pewnie ma kaliciwiroze - chorobe wywolywana przez jeden z wirusow powodujacych katar koci.
Mozliwa jest takze jakas inna przyczyna - oczywiscie, ale wydaje mi sie ze to raczej wirusek.
A masz pod reka wyniki kotki zeby je wklepac?

Blue

 
Posty: 23498
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Sob lis 12, 2005 17:05 wyniki

Blue, wyników mam dużo, niewiele z tego rozumiem, ale te, co najbardziej zaniepokoiły veta to mocznik (45 mg/dl, więc w normie 25-70) i kreatynina 2,5 mg/dl (norma 1,0 do 1,8 ponoć). Poza tym mam różne skróty, części się domyślam:
WBC 9,2
RBC 11,6 (norma do 10,7)
HGB 15,6 (norma do 15)
HCT 48,6 (norma do 47)
PLT 286 (norma od 300 do 800)
MCV 42
MCH 13,4
MCHC 32,1
RDW 16,6 (norma od 17 do 22)
MPV 11,4

te wyniki, przy których nie wpisałam uwagi o normie, mieszczą się w normie, ale z reguły przy dolnej granicy. na wydruku są jeszcze wykresy krwinkek i płytek (?) i jedna rozpiska wynikowo-procentowa, chyba leukocytów. czy to też spisać?

i co powiecie na to, że vet nic nie przepisał na nosek i nadżerkę (dzisiaj to wygląda trochę gorzej i Zyta nic nie może jeść), tylko stwierdził, że jak kroplówki pomogą, to to samo zejdzie...

natachee

 
Posty: 3
Od: Pt lis 11, 2005 22:02
Lokalizacja: Kraków




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 507 gości