ropiejące oczka

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw lis 10, 2005 12:53 ropiejące oczka

Witam,
dawno mnie nie bylo na forum,ale to moze dlatego ze z moim kociakiem bylo wszystko ok,no ale ostatnio pojawil sie problem.
Moja kotka ma 3 lata a od jakiegos miesiaca mam w domu kocurka-5 miesiecy.Na poczatku bylo nieciekawie bo starsza syczala na niego i warczala,ale teraz razem śmigają i się tarzają.I tu pojawia sie moj problem: od dwoch dni kotka chodzi jakas przygaszona i mruży jedno oko-myślałam ze jest obrażona za kotka albo ma taki humor,ale dzisiaj zauważyłam w tym mrużącym oku ropę.tylko w jednym-jak mruzy oko to sklada tez ucho.Młody kotek jest zdrowy i nic mu nie dolega. CZy ropiejące oko moze byc przyczyna kociego kataru czy np.podczas zabawy kociak drapnął kotkę w oko i teraz ropieje?
Dzisiaj jadę do weta z tym ale chciałabym wiedzieć czy jest powód do niepokoju czy to przejdzie.
pozdrawiam
:catmilk:
Obrazek

lucienne

 
Posty: 27
Od: Sob cze 04, 2005 18:59
Lokalizacja: Warszawa-mokotów

Post » Czw lis 10, 2005 13:00

Różnie bywa... może być to chwilowe ropienie spowodowane draśnięciem lub jakimś podrażnieniem ,a może to być koci katar :(
Trudno cokolwiek powiedzieć nie widząc oczka :(
Mój maluch miał ropiejące oczka , bałam się bardzo i na szczęście okazało się że to nic groźnego.. wystarczyło przemywanie czystą wodą (jak to zalecił wet) i kropelkami - ale jak one się nazywały nie mam pojęcia :roll: kupiłam w aptece za radą pani farmaceutki... i miała racje - po kilku dniach ropienie ustało.

Nashka

 
Posty: 186
Od: Czw sie 25, 2005 13:33
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post » Czw lis 10, 2005 13:03

dziekuję za odpowiedż,mam nadzieję ze to tylko przez draśniecie.Oczko wyglada na zdrowe tylko w kąciku jest trochę ropy i jak próbowałam zajrzec pod powieke to troche w okolicach białka jest ropa.
Obrazek

lucienne

 
Posty: 27
Od: Sob cze 04, 2005 18:59
Lokalizacja: Warszawa-mokotów

Post » Czw lis 10, 2005 13:05

Może spróbuj je przemywać wacikiem zwilżonym czystą ciepłą wodą?
Jeśli będzie się nasilać a nie ustępować, radziłabym pójść do weta...
3mam kciuki by było dobrze :ok:

Nashka

 
Posty: 186
Od: Czw sie 25, 2005 13:33
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post » Czw lis 10, 2005 13:40

lucienne - kazdy wyciek z oka powinien obejrzec wet
moze byc to drasniecie - a moze byc herpes- nie ma co ryzykowac wzroku kotki - im szybciej zacznie sie leczenie- tym krocej bedzie trwalo
Obrazek

Kaska

 
Posty: 7487
Od: Pt paź 17, 2003 21:24
Lokalizacja: Kraków




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], kotcsg i 500 gości