Sikanie w nieodpowiednich miejscach

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon lis 21, 2005 21:28

kicioa - nalezy kota przylapac w trakcie i podstawic mu pod ogon cos do lapania
moim podstawim pojemniki sterylne na mocz kupowane w aptece
niektorzy forumowicze oddelegowuja na misje lyzke wazowa :wink:
po prostu unies delikatnie ogon i lap

mozesz rzeczywiscie wydzilac feromony prowokujace kocice do znaczenia - ale najpierw trzeba wykluczyc powody medyczne - bo one sa najczestsza przyczyna w zalatwianiu sie poza kuweta
Obrazek

Kaska

 
Posty: 7487
Od: Pt paź 17, 2003 21:24
Lokalizacja: Kraków

Post » Pon lis 21, 2005 21:42

a jak Ty niby w tej ciąży pachniesz :wink:
co do łapania sioo.. musisz przyfilować jak kota pójdzie do kuwetki, jak zacznie siusiać podnieśc ogonek do góry i podłożyć jej pod pupę wyparzoną chochelkę..
można też spróbować z wyparzoną kuwetą bez piasku, później tylko zlać sioo
albo z kuwetą wyłożoną czystą folią
jeżeli się nie uda, możesz wybrać się do weta, który potrafi "wycisnąć" kota, lub pobierze sioo przez wkłucie do pęcherza igłą..
powodzenia :ok:

normy krwi faktycznie okej? sprawdzałaś sama?
Obrazek Obrazek
z nami także 4kocie ogony i jeden psi

Klaudia

 
Posty: 13579
Od: Wto cze 01, 2004 21:30
Lokalizacja: prawie 3miasto;)

Post » Pt gru 02, 2005 20:19

oj dawno mnie nie było.
W ciąży zmienia się cała gospodarka hormonalna i to napewno jakoś zmienia zapach.
Jeśli chodzi o kocice to odwiedziłam drugiego weta z wynikam i też powiedziała że są w porządku. Oboje odradzili mi badanie moczu, bo podobno przy takich wynikach niema sie czego spodziewac.
Kocica nadal troche posikuje ale mniej. Pani wet twierdzi że może to miec związek ze zle zrobioną sterylką (kiedy zostaje kawalątko jajnika, które niestety produkuje hormony co sprawia że kocica ma niektóre objawy ruji np.posikuje i znaczy. To że ona ma taką szczątkową ruje to juz wcześniej zauwazyłam ale nie myślałam ze może z tego powodu sikac na łózko.
w każdym razie dostała mała dawke hormonów i moze jej przejdzie.

kicioa

 
Posty: 6
Od: Śro lis 16, 2005 14:15

Post » Pt gru 02, 2005 20:24

a czy np zapalenie pecherza widać w wynikach krwi?

fruuu

 
Posty: 5623
Od: Wto wrz 13, 2005 11:32
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt gru 02, 2005 20:35

wiele kotow z krysztalami ma dobre wyniki krwi
dziwia mnie opinie wetow szczerze powiedziawszy

kicioa - zwalanie znaczenia na Twoje hormony lub niedokladna sterylke - hmmm
ja bym poszukala weta, ktory bedzie szukal najpierw diagnozy w oparciu o wyniki badan - w tym badan moczu

a podanie hormonow w oparciu o domysly o niedokladna sterylke - szczerze ?
taki wet nie leczylby moich kotow :roll:
hormony maja bardzo niefajne dzialania uboczne
Obrazek

Kaska

 
Posty: 7487
Od: Pt paź 17, 2003 21:24
Lokalizacja: Kraków

Post » Pt gru 02, 2005 20:38

moja struvitowa Lukrecja ma wyniki krwii jak okaz zdrowia, dopiero w moczu widać co się naprawdę dzieje.
posikiwaniem objawiaja sie np wlasnie struvity w moczu.

fruuu

 
Posty: 5623
Od: Wto wrz 13, 2005 11:32
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob gru 03, 2005 10:05

Witam,
Mam podobny problem z moim Tygryskiem, przez dwa miesiace nie sikal nigdzie, tylko do kuwety natomiast od miesiaca jest u moich rodzicow ze wzgledu na remont u nas w domu. W ciagu ostatniego tygodnia dwa razy nasikal na lozko. Nie wiem co to ma znaczyc?

Joovika

 
Posty: 55
Od: Śro sie 31, 2005 19:03

Post » Sob gru 03, 2005 10:33

Joovika pisze:Witam,
Mam podobny problem z moim Tygryskiem, przez dwa miesiace nie sikal nigdzie, tylko do kuwety natomiast od miesiaca jest u moich rodzicow ze wzgledu na remont u nas w domu. W ciagu ostatniego tygodnia dwa razy nasikal na lozko. Nie wiem co to ma znaczyc?

Dla pewności zrób badanie moczu, jeśli okaże się, że jest zdrowy, to może poprostu nie podoba mu się nowa sytuacja w której się znalazł.
Obrazek Obrazek
z nami także 4kocie ogony i jeden psi

Klaudia

 
Posty: 13579
Od: Wto cze 01, 2004 21:30
Lokalizacja: prawie 3miasto;)

Post » Czw gru 22, 2005 23:07

Witam ponownie. Tygrysek sie znowu zesikal na koldre, nie wiem co sie dzieje, od czego to zalezy. Lezal ze mna pod koldra i nagle poczulam, ze koldra robi sie mokra. Wet powiedzial ze on w ten sposob znaczy teren i moze to robic nawet po kastracji. Czy to prawda? Jak sobie z tym radzic? Dodam ze Tygrysek jest juz wykastrowany.

Joovika

 
Posty: 55
Od: Śro sie 31, 2005 19:03

Post » Czw gru 22, 2005 23:18

Czy badania moczu i krwi zrobione?


Tak dla wyjasnienia - dla tych, ktorym wet powiedzial, ze dobre wyniki z krwi wystarcza. Otoz NIE wystarcza.

Moj Roll ma wyniki spiewajace. Ideal wrecz. A z moczu wyszlo PH 8 (powinno byc max 5,5) bialko, nablonki, krysztaly b.liczne, liczne bakterie.

Roll ma po prostu chory uklad moczowy w odcinku pecherz - cewka. I sklonnosc do zakazen bakteryjnych wstepujacych. mimo spiewajacych wynikow z krwi.

Myszka.xww

 
Posty: 28434
Od: Sob lip 20, 2002 18:09
Lokalizacja: Krakoff

Post » Pt gru 23, 2005 9:29

wlasnie nie robilam badan krwi ani moczu. Chyba musze sie tym zajac

Joovika

 
Posty: 55
Od: Śro sie 31, 2005 19:03

Post » Czw gru 29, 2005 11:06

Jeszcze jedno pytanie, czy takie sikanie po poscieli moze byc spowodowane zmiana zwirku ze zwyklego Benka na silikonowy? Znowu wczoraj sie posikal na rog koldry... Jak byl u moich rodzicow na przechowaniu to tez po zmianie zwirku tak sikal.

Joovika

 
Posty: 55
Od: Śro sie 31, 2005 19:03

Post » Nie kwi 21, 2013 14:52 Re: Sikanie w nieodpowiednich miejscach

Witam. Mam pewien problem ostatnio odkryłam, że moja 2,5 roczna kotka wchodziła do szafy z przedpokoju i załatwiała się tam, nasikała mężowi do buta. Nie wiem o co chodzi?? źwirek używam ten sam od 2-óch lat, kuweta nowa kryta od jakiegoś roku cały czas w tym samym miejscu, nic ani nikt nowy nie pojawił się w domu??Moja córka ostatnio bawi się na wsi z innym kotem, czy kot może wyczuwać jego zapach?pomóżcie

odżo

 
Posty: 2
Od: Nie kwi 21, 2013 14:34

Post » Nie kwi 21, 2013 15:09 Re:

Joovika pisze:Jeszcze jedno pytanie, czy takie sikanie po poscieli moze byc spowodowane zmiana zwirku ze zwyklego Benka na silikonowy? Znowu wczoraj sie posikal na rog koldry... Jak byl u moich rodzicow na przechowaniu to tez po zmianie zwirku tak sikal.

To bardzo prawdopodobne, wiele kotów nie toleruje żwirków silikonowych

odżo pisze:Moja córka ostatnio bawi się na wsi z innym kotem, czy kot może wyczuwać jego zapach?pomóżcie

Może tak być, ale czy kotka jest przebadana wg podanych wcześniej wskazówek?
Obrazek

andorka

 
Posty: 13131
Od: Wto kwi 25, 2006 22:33
Lokalizacja: Łódź-Polesie

Post » Nie kwi 21, 2013 17:17 Re: Sikanie w nieodpowiednich miejscach

Niestety nie robiłam jej żadnych badań,na początku myśleliśmy że to zwykła złośliwość, bo mąż nie pozwala jej na wiele zachowań. Na razie wysprzątałam wszystko, zabezpieczyłam szafę przed wchodzeniem, ale boję się ze będzie robić to gdzie indziej? co proponujesz? z góry dziękuję za poradę;)

odżo

 
Posty: 2
Od: Nie kwi 21, 2013 14:34

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: magnificent tree i 505 gości