Martwię się o Micię.

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob lis 05, 2005 18:21 Martwię się o Micię.

Micia jest jednym z najstarszych naszych kotów. Skończyła 13 lat. Prawie nie wychodzi z domu, bo boi się innych kotów.

Dzisiaj robiłam jej profilaktyczne badanie krwi. Nie mam wszystkich wyników, ale te, które mam mnie zmartwiły.

Micia ma cukier 167 8O Laboratorium miało to jeszcze raz sprawdzić.
Czy to mozliwe, że cukier podniósł się z powodu stresu w lecznicy? Słyszałam od weta, że to się zdarza. Micia nie pije dużo i wcale nie ma objawów cukrzycy.

Kreatyninę ma 1,08, a więc super, ale mocznik prawie 90 8O . Wczoraj siostra jej dała ok. 20 dkg surowej wołowiny na kolację, więc z pewnością miało to wpływ na wynik.

Moja siostra to taka kobieta, której nie pomogą żadne tłumaczenia, że starszy kot nie powinien dostawać fury mięsa bez dodatków na jedno posiedzenie. :evil:

Proszę o opinie w sprawie wyników Mici.

Zakocona

 
Posty: 6992
Od: Czw lut 03, 2005 22:19
Lokalizacja: Gliwice

Post » Sob lis 05, 2005 18:37

Mocznik po wysokobialkowym posilku moze byc nieco podwyzszony - bo on tu nie jest straszny.
Kreatynina ujdzie.
Cukier przy stresie moze sie podniesc, a jakze.
167 u kota to nie tak strasznie, ale skontrolowalabym zaniedlugo.
Strzezonego...
abluo ergo sum

Beliowen

Avatar użytkownika
 
Posty: 55549
Od: Czw lis 25, 2004 11:33
Lokalizacja: 52°04′N 21°01′E

Post » Sob lis 05, 2005 19:03

W zupelnosci zgadzam sie z Beliowen - dodam jeszcze ze taki wynik kreatyniny u kota w tym wieku to rewelacja :)
Mozliwe ze cukier podskoczyl w wyniku stresu, mozliwe ze kotka wogole ma go troszke podwyzszonego - ale jest to na tyle niewysoki jeszcze wynik - ze ewentualnie warto - po sprawdzeniu i potwierdzeniu ze jest faktycznie za wysoki - popracowac nad dieta kotki - zeby kalorie miala dostarczane raczej z tluszczu niz weglowodanow oraz zeby jadla w mniejszych porcjach ale czesciej - a jesli ma nadwage - zeby troszke schudla :)

Blue

 
Posty: 23509
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Sob lis 05, 2005 19:22

Blue pisze:...jesli ma nadwage - zeby troszke schudla :)

Nadwaga by mnie nie zdziwila - 20 dkg miesa na jeden posilek 8O :strach:
;)
abluo ergo sum

Beliowen

Avatar użytkownika
 
Posty: 55549
Od: Czw lis 25, 2004 11:33
Lokalizacja: 52°04′N 21°01′E

Post » Sob lis 05, 2005 19:29

MAtko Jedyna, dosc juz.
Juz starczy jak na Was tych chorob i klopotow.
Ale moze rzeczywiscei to tylko stres zwiazany z wyjazdem do weta.
Prawde mowiac nie wiem jak objawia sie cukrzyca u kota.
Moja Mama miala cukrzyce z wszystkimi mozliwymi powiklaniami ale ta choroba chyba u zwierzat inaczej wyglada

Lidka

 
Posty: 16219
Od: Wto lut 03, 2004 8:57
Lokalizacja: Katowice

Post » Sob lis 05, 2005 20:53

Dzięki za wsparcie . Trochę odetchnęłam, bo już włos mi się lekko jeżył na głowie. :? Wystarczy codziennego beczenia nad Balbiną. :cry:

Miciunia prawie nie je węglowodanów. Jeżeli juz to to, co w puszkowym jedzonku i w suchym. Faktycznie, ma trochę ciałka i fałdki na grzbieciku, ale nie jest źle. W zimie zawsze na ogól była chuda ze względu na przesiadywanie na kaloryferach. Odkąd mieszkamy na wsi waga jej wyrównała się, tzn. cały rok ma sadełko.

Zakocona

 
Posty: 6992
Od: Czw lut 03, 2005 22:19
Lokalizacja: Gliwice

Post » Sob lis 05, 2005 22:45

Zakocona pisze:Miciunia prawie nie je węglowodanów. Jeżeli juz to to, co w puszkowym jedzonku i w suchym.


To w zupelnosci wystarczy zeby bylo za duzo ;)
Nie wiem jakie puszki im dajesz i suche - ale w wiekszosci jest zazwyczaj duzo weglowodanow.

Faktycznie, ma trochę ciałka i fałdki na grzbieciku, ale nie jest źle.


Byc moze tutaj lezy czesciowa wina za ten lekko podwyzszony cukier - ale nie ma co gdybac bo on moze byc u kotki zupelnie normalny - trzeba go skontrolowac - nie mozna wydac diagnozy ze kotka ma nawet lekka cukrzyce na podstawie jednego i to tak niepewnego wyniku.
Futro moze byc calkowicie zdrowe :)

Blue

 
Posty: 23509
Od: Pt lut 08, 2002 19:26




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: aga66, Blue, Google [Bot], uga i 192 gości