jaki żwirek?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw lis 03, 2005 9:29 jaki żwirek?

Mam pytanko jak często wymieniacie kotu żwierk w kuwecie i na ile on starcza?No i jeszcze jaki żwierk jest najlepszy?

elfik

 
Posty: 202
Od: Pt paź 14, 2005 10:12
Lokalizacja: Szczecin

Post » Czw lis 03, 2005 9:47

Wiele osób używa Benka. Ja nie byłam zadowolona, śmierdział mi po paru dniach. Tak samo z silikonowego. Teraz mam Cat's Best Eco+ moim zdaniem jest świetny (droższy, ale wydajny), świetnie pochłania zapachy, jest naturalny i jako jedyny na rynku zbrylający żwirek może być spuszczany w toalecie (nawet ta kulka sioo) tylko... roznosi się jak diabli. To jest taki drewniany żwirek zbrylający, strasznie czepliwy. Ale moim zdaniem najlepszy i dlatego odkurzam łazienkę prawie codziennie a mieszkanie 3x w tygodniu. Mam dwa koty, opakowanie żwirku (10l.) starcza mi na ponad miesiąc, wymieniam jak widzę, że jest już starawy, bo zapachu to w ogóle nie czuć, nawet po dwóch tygodniach. Mam dużą kuwetę, ale nie całą wypełniam żwirkiem, tylko tak połowę, druga połowa służy do przekopywania żwirku z pierwszej połowy :wink:
Co do żwirków to spójrz na Kocim ABC lub znajdź wątek "Żwirki (lub żwirek nie pamiętam) po raz..."

gosiak

 
Posty: 2832
Od: Nie kwi 03, 2005 13:25
Lokalizacja: Poznań

Post » Czw lis 03, 2005 9:54

dzieki za odpowiedź:)Jak byś mogła to napisz mi jeszcze ile on kosztuje.Coś mi nie grało z tym żwirkiem bo ja kupowałam nowy praktycznie co tydzień!

elfik

 
Posty: 202
Od: Pt paź 14, 2005 10:12
Lokalizacja: Szczecin

Post » Czw lis 03, 2005 10:03

Cena zależy od sklepu; są opakowania 10l. i 5l. (oraz jakieś mega chyba 40l.) w Animalii 10l. jest za 27zł, 5l. za 17zł. W sklepie, w którym kupuję ceny są podobne, ale widziałam kiedyś w mniejszym zoologu za 37zł 8O Jest droższy, ale moim zdaniem bardzo wydajny i jakościowo super! Byłby idealny, gdyby się tak nie roznosił.

gosiak

 
Posty: 2832
Od: Nie kwi 03, 2005 13:25
Lokalizacja: Poznań

Post » Czw lis 03, 2005 11:16

no ja też różne przeszłam. od hiltona jakiegoś (śmierdział jak cholera i się grudki rozpadały przy wyjmowaniu z kuwety) "czystego kocurka" o podobnych jak hilton właściwościach, przez drewniany eco plus (do którego mój kot za nic nie wszedł i na szufelkę nalał i na podstawek pod doniczkę 8O ) przez inne wynalazki aż do benka właśnie, który okazał się w moim przypadku najlepszy. nie śmierdzi, pochłania zapachy wszelkie, dobrze się zbryla i nie roznosi zbytnio po domu :D jedyną wadą jest to, że lubią się takie zbrylone siuśki do dna kuwety przykleić :( ale i to nie zawsze. poza tym benek to dostć tani żwirek, jego cena waha się od 7-15 zł w zależności od miejsca zakupu i rodzaju.
polecam również zajrzeć do ABC, tam temat żwirku mocno wyeksploatowany :D

baśa

 
Posty: 642
Od: Pt paź 28, 2005 8:24
Lokalizacja: Opole

Post » Czw lis 03, 2005 11:41

Ja mogę śmiało polecić żawirek "Szczęśliwy kot" marki Jedynka (najtańsza marka sklepów sieci Carrefour i Champion). Jest to najlepszy tani żwirek (5l za 5,51 zł). Jako chyba jedyny w tej grupie jest dwuskładnikowy (bentonitowo-zeolitowy). Dobrze się zbryla i pochłania zapachy. Co do wydajności, to jedna torba wystarcza mi na około 2 tygodnie (jeden kot, kuweta sprzątana raz dziennie). Polecam - na prawdę warto spróbować (po co przepłacać).
Obrazek

macmark

 
Posty: 11
Od: Pon paź 24, 2005 20:14
Lokalizacja: Tomaszów Maz.

Post » Czw lis 03, 2005 11:57

Moje koty uzywają Benka Compakt (błękitny). Cena nie wygórowana zapachów nie zostawia i nie przykleja sie do dna kuwety pod warunkiem że jest warstwa ponad 5 cm. Przedtem miałam Cat's Best Eco Plus uważam że bardzo dobry ale też bardzo roznosi się po całym domu.
Obrazek1% dla zwierzaków

safiori

 
Posty: 11268
Od: Pt sty 07, 2005 21:13
Lokalizacja: Poznań

Post » Czw lis 03, 2005 12:09

do tej pory przeszlam już kilka zwirków z liderprajsowymi włącznie. Wyniki testu: liderprajsowe - po tygodniu trzeba wywalac wszytko zbrylanie to tylko napis na opakowniu, silikonowe - stanowcze NIE Lukrecji i też po tygodniu smrodek (kilka firm tesotwanych, niektóew śmierdziłay po 3 tyg dopiero), hilton - ok, ale grudki się rozpadają, benek niebieski - odpowiadami mi i kotom (najlepszy z benków). Ale własnie czytam "Kot doskonały' i tam jak wół stoi że żwirki z bentonitem (benek!) to trucizna dla kota, powolne podtruwanie itp. Właśnie wywaliłam z koszyka animaliowego benka i wsadzilam na to miejsce Cat's Best Eco Plus (jeszce nie testowany).
Czy ktoś wie jak to jest dokładnie z tym bentonitem?

fruuu

 
Posty: 5623
Od: Wto wrz 13, 2005 11:32
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw lis 03, 2005 12:31

Polecam Cats Best Eko+. Faktycznie dosyć mocno roznosi się po mieszkaniu, ale zbrylanie się sioo i mozliwość wyrzucania do toalety jest super. Przy moich 3 kotach i karmieniu w 90% suchym RC 10l. starcza na równy miesiąc, chociaż pod koniec już widać dno kuwety. Kiedyś gdy dieta moich kotów składała się w większej ilości z mokrego jedzenia miesięcznie schodziło 25l. Cats Best. Cats Best Eko+ używam od roku czyli od momentu dokocenia 2 działkowymi kotami, wcześniej przy 1 kocie używałam Catsan, jednak nie zbrylał sie i całe sioo cały czas było w kuwecie, aż do usunięcia całego żwirku i wymycia kuwety.
moja trójka ObrazekObrazekObrazek

Punto [*] 03.08.2013.

dzioby125

 
Posty: 4028
Od: Pt paź 21, 2005 20:03
Lokalizacja: Dąbrówka/koło Poznania

Post » Czw lis 03, 2005 12:50

fruuu pisze: Ale własnie czytam "Kot doskonały' i tam jak wół stoi że żwirki z bentonitem (benek!) to trucizna dla kota, powolne podtruwanie itp. Właśnie wywaliłam z koszyka animaliowego benka i wsadzilam na to miejsce Cat's Best Eco Plus (jeszce nie testowany).
Czy ktoś wie jak to jest dokładnie z tym bentonitem?


No to mnie zmartwiłaś, bo też używamy Benka :-((( Dołączam się do prośby: czy jest jakiś chemik lub inna obeznana osoba, która może się wypowiedzieć, co do betonitu?

Druga rzecz: Cat's Best Eco + jest naprawdę świetny jeżeli chodzi o możliwość wyrzucania do wc, ale JAK Wy to robicie, że starcza Wam np. NA MIESIĄC???
U nas starczyło chyba na 10 dni-2 tyg. (2 koty - 2 kuwety) :-(
Przecież kuwetę trzeba sprzątać codziennie, a przy okazji dużo podkładu ubywa... Jedynie przy Benku widzę, że starcza na dłużej, bo się ładnie zbryla...

Może jakoś źle postępowałam z tym Best Eco +??? ale szczerze mówiąc, to nie wiem, jaka tu może być filozofia? Dlaczego jest tak, że jednym - przy tej samej ilości kotów - opakowanie starcza na miesiąc, a innym na tydzień??? Zdradzcie proszę Wasze sekrety ;-) Jaka może być przyczyna aż takiej różnicy???

Ja zrezygnowałam z Cat's Best po prostu dlatego, że piorunem się kończył...:-(

Pozdrawiam,

Lidia i Maluchy :-)))

wilidia02

 
Posty: 201
Od: Pon paź 10, 2005 9:53
Lokalizacja: Warszawa :-) (przedtem Poznań :-)

Post » Czw lis 03, 2005 13:18

doczytałam. chodzi o bentonian sodu i/lub wapnia a także agar. Żwirki z tymi składnikami są trujące. Działają szkodliwie na drogi oddechowe i układ pokarmowy (po przyklejeniu się do łapy kot zlizuje i zjada). na dłuższą metę moga doprowadzić do śmierci. powyższe informacje pochodzą z "Kota doskonałego". czy bentonian to to samo co bentonit?

fruuu

 
Posty: 5623
Od: Wto wrz 13, 2005 11:32
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw lis 03, 2005 13:23

Witam :)
Z Eco+ jest tak, że nie sprzątasz całej kuwety codziennie: wyjmujesz tylko kulki sioo i qoopy i dosypujesz co jakis czas świerzego "piachu". Jeśli kulki się rozlecą (np kotek za porządnie zakopuje) to potrząsając delikatnie kuwetą (lajtowa wersja ruchu poszukiwacza złota ;)) można je umieściś w rogu i łatwo wyjąć. Istotna też jest łopatka: powinna być taka z dużymi otworami o średnicy od 0,5 do 1,5 cm. Jest genialna: to co trzeba na niej zostaje, a dobry piasek wypada do kuwety.
Całość sprzątam średnio raz na miesiąc (3 kotki i jedna kuweta)
Naprawdę polecam.
Obrazek

Akineko

 
Posty: 2317
Od: Pt wrz 23, 2005 10:20
Lokalizacja: Warszawa Mokotów

Post » Czw lis 03, 2005 13:30

Szukałam coś o tym bentonicie i na innym forum przeczytałam wypowiedź chemika, który stanowczo stwierdza, że zwirki bentonitowe, drewniane, a nawet silikonowe, które są całe sztuczne nie szkodzą kotom nawet po dłuższym stosowaniu. Niestety to jest tylko jedna wypowiedź i zdanie tylko 1 osoby bez konfrontacji. Stosując Cats best myję kuwetę 2 razy w miesiącu. Przed planowanym czyszczeniem kuwety staram się nie dosypywać juz żwirku żeby wyrzucić jak najmniej. Na łopatkę staram się nabierać tylko zbrylone sioo, a nie też czysty zwirek.
moja trójka ObrazekObrazekObrazek

Punto [*] 03.08.2013.

dzioby125

 
Posty: 4028
Od: Pt paź 21, 2005 20:03
Lokalizacja: Dąbrówka/koło Poznania

Post » Czw lis 03, 2005 13:33 dzieki

dzieki za wszystkie rady, ale teraz tak naprawde to sama zgłupiałam i nie wiem jaki jest najlepszy.Bede próbować

elfik

 
Posty: 202
Od: Pt paź 14, 2005 10:12
Lokalizacja: Szczecin

Post » Czw lis 03, 2005 14:38

no to ja Ci namieszam, próbowałam benka, ale do szału doprowadzały mnie kuleczki nawet w naszym łóżku i do tego pył gipsowy w łazience jak po remoncie , nawet kwiatek był biały. Potem spróbowałam drewnianego w jednej kuwecie, a silikonowy w drugiej, oprotestowany drewniany - jeden kot tylko powąchał, a drugi zrobił sioooo obok - oczywiście wyrzuciłam cały do kosza. Mój sposób na kuwetę dla dwóch kotów dorosłych niewychodzących to silikonowy Hilton i odkażacz do kuwet Certech. Opakowanie starcza nam na mniej więcej 3 tygodnie!!!! i dzięki odkażaczowi nie śmierdzi, wyrzucam zawartość kiedy na dnie robi się błotko, znaczy chłonność za mała...Nie ma grudek i bryłek do wyrzucania do kosza, a qooopqle na łopatkę i do toalety. Opakowanie Hiltona u nas w sklepie kosztuje 15 zł., a odkażacza 4,50 - starczy chyba na rok!!!!

izaA

 
Posty: 11381
Od: Nie wrz 25, 2005 14:09
Lokalizacja: Warszawa-Wesoła

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 150 gości