Znaleziony malec - Chiny. Nie udalo sie :(((

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw lis 03, 2005 7:24 Znaleziony malec - Chiny. Nie udalo sie :(((

Hej.
Zabralam z ulicy kota. Wlasciwie kolezanka go znalazla, ale ona ma juz dwa a kot wyglada na bardzo chorego i nie wiadomo czy przezyje, wiec nie chciala ryzykowac kontaktu ze swoimi kotami.
Lezy teraz w pudelku, przytulony do butelki.
Z tego co udalo mi sie zrozumiec (tutaj nie idzie sie dogadac z nikim, z wetem, ze sprzedawca w sklepie dla zwierzat) kot ma infekcje pluc, ma potwornie zaropiale oczy - dla mnie to wyglada na koci katar. Oprocz tego ma anemie, jest przepotwornie chudy, ciezko oddycha, ma brudne uszy. Wiek 3 - 4 tygodnie.
Dostal glukoze, cefaleksyne w kapsulkach, zadnych kropli do oczu. Wet kazal dawac mu wywar z ryby a jesli bedzie mial biegunke to jeszcze smecte. Jak mu sie poprawi to podawac cefaleksyne.
No ale samo mu sie nie poprawi :?
Probowalam szukac informacji na forum ale wyszukiwarka znajduje mi po 3 - 4 tematy. Czy ktos moze podac mi wykaz lekow o ktore kolezanka moze zapytac w aptece, no i przede wszystkim - co mozna wiecej zrobic? Bo pomocy to ja tutaj za bardzo nie uzyskam :( W kraju w ktorym ludzie zywia sie kotami i psami, na osobe ktora ratuje kota z ulicy patrzy sie nieco dziwnie... :?
Ostatnio edytowano Pt lis 04, 2005 14:43 przez Agi, łącznie edytowano 2 razy

Agi

 
Posty: 15539
Od: Pt maja 17, 2002 19:19
Lokalizacja: Warszawa Ursynów

Post » Czw lis 03, 2005 7:41

Współczucia Agi! Trzymam jednak kciuki mocno!!!
nie wiem co mozna dac kotu , synulox jest antybiotykiem najbardziej popularnym, z ludzkich chyba unidox (doxycyklina) ma takie samo dzialanie, ale nie chce sie madrzyc bo na 100% nie wiem.
Jeszcze mozna dawc nasz rutinoscorbin,ale jak choroba jest mocno posunieta to konieczne sa jednak antybiotyki. oslonowo na brzuszek mozna pomoc jogurtem naturalnym, lakcidem, a takze naparem z siemienia lnianego (mielonego)

Glukoza, witaminy, elektrolity podskornie jezeli amly wychudzony i odwodniony. I trzymanie w ciepelku
Obrazek

carmella

 
Posty: 15616
Od: Nie lut 29, 2004 14:46
Lokalizacja: Podbeskidzie

Post » Czw lis 03, 2005 8:05

forum weterynaria - opisz dokładnie z podaniem, zę to Chiny, powinni odpisać
http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=525

kalewala

Avatar użytkownika
 
Posty: 21151
Od: Śro cze 29, 2005 13:55
Lokalizacja: Łódź

Post » Czw lis 03, 2005 9:53

Dziekuje!
Na razie maluch sie nie poddaje :)

Agi

 
Posty: 15539
Od: Pt maja 17, 2002 19:19
Lokalizacja: Warszawa Ursynów

Post » Czw lis 03, 2005 10:05

przede wszystkim karmienie strzykawka - nie wiem, co tam dostaniesz, ale moze byc cos podobnego do gerberkow
albo jakakolwiek sucha karma nielecznicza rozmoczona i zmiksowana tak, zeby przeszla przez strzykawke
w takim stanie sam raczej nie bedzie chcial jesc

sol fizjologiczna - wkroplenie 1 kropli do nosa pomaga udroznic zapchany nos i wykichac to, co tam jest

jakis antybiotyk - moze byc Synulox, moze byc Unidox, moze byc Ronaxan

koniecznie jakies krople/masc do oczu - Gentamycyna, albo Atecortin (Atecortin podaje sie tez do noska przy kk), albo Dicortinef Vet - ale nie wiem, czy uzycie konkretnych kropli nie jest uzaleznione od tego, co sie z oczami dzieje - czy on np ma jakies wrzody na oczach?
byly tez jakies ludzkie krople, zaraz poszukam Ci ich nazwy

cos wzmacniajaco tez bym dawala - Lidium np albo echinacee w tabletkach, Lymphozil

Beata

 
Posty: 31551
Od: Nie lis 03, 2002 18:58

Post » Czw lis 03, 2005 10:13

Cefaleksyna to chyba antybiotyk?
Kto się tłumokiem urodził, walizką nigdy nie będzie!
[...] jesteś tym, co jesz... kabanosem w majonezie"

ariel

 
Posty: 18682
Od: Wto mar 15, 2005 11:48
Lokalizacja: Warszawa Wola

Post » Czw lis 03, 2005 10:14

Daje mu strzykawka wywar z ryby i glukoze z woda - tak jak kazal wet.
Dostal antybiotyk - Cefaleksyne (Ferdek dostawal to na nerki... ?), ale mam zaczac dawac dopiero jak jego stan sie poprawi. Krople kupilam takie zwykle, do przemywania bo inych mi nie chcieli sprzedac :(
Wetowi sie nie dalo przetlumaczyc. Z reszta on chyba tez chcial sie pozbyc balastu jak najszybciej (kociak poprzednia noc spedzil w klinice pod kroplowka).
Mam jakas masc z gentamycyna, antyalergiczna, moze byc cos takiego zamiast kropli...? Ropieja mu te oczka bardzo.

Agi

 
Posty: 15539
Od: Pt maja 17, 2002 19:19
Lokalizacja: Warszawa Ursynów

Post » Czw lis 03, 2005 10:15

Antybiotyki pewnie tam sa na recepte - ale porzebne jest cos, co mozna podac w zastrzyku, albo w syropie przynajmniej - bo nie wiem, jak podac kapsulke...
Lepsza niz cefalosporyna bedzie amoksycylina z kwasem klavulanowym (amoxicillin + acidum clavulanicum) - nie mam pojecia, jak to sie tam bedzie nazywalo handlowo.
Moze byc rowniez jakis makrolid (azithromycin, erythromycin)
Jakis preparat przeciwzapalny (diclofenac np.)
Oprocz tego, witamina C (Acidum ascorbicum), oslonowo cos z bakteriami kwasu mlekowego (Lactobacillus)
Do oczu jakies krople z gentamycyna (gentamicin), dobrze byloby, zeby tez cos ze slabym steroidem, one dzialaja przeciwzapalnie (hydrocortisone, fludrocortisone)

W nawiasach podalam nazwy miedzynarodowe substancji czynnych.
Ale preparaty takie, jak Augmentin (amoksycylina z kwasem klavulanowym) sa produkowane przez miedzynarodowy koncern, wiec moze nazwa handlowa bedzie taka sama.
Ostatnio edytowano Czw lis 03, 2005 10:17 przez Beliowen, łącznie edytowano 1 raz
abluo ergo sum

Beliowen

Avatar użytkownika
 
Posty: 55549
Od: Czw lis 25, 2004 11:33
Lokalizacja: 52°04′N 21°01′E

Post » Czw lis 03, 2005 10:16

Beata pisze:przede wszystkim karmienie strzykawka - nie wiem, co tam dostaniesz, ale moze byc cos podobnego do gerberkow
albo jakakolwiek sucha karma nielecznicza rozmoczona i zmiksowana tak, zeby przeszla przez strzykawke
w takim stanie sam raczej nie bedzie chcial jesc

sol fizjologiczna - wkroplenie 1 kropli do nosa pomaga udroznic zapchany nos i wykichac to, co tam jest

jakis antybiotyk - moze byc Synulox, moze byc Unidox, moze byc Ronaxan

koniecznie jakies krople/masc do oczu - Gentamycyna, albo Atecortin (Atecortin podaje sie tez do noska przy kk), albo Dicortinef Vet - ale nie wiem, czy uzycie konkretnych kropli nie jest uzaleznione od tego, co sie z oczami dzieje - czy on np ma jakies wrzody na oczach?
byly tez jakies ludzkie krople, zaraz poszukam Ci ich nazwy

cos wzmacniajaco tez bym dawala - Lidium np albo echinacee w tabletkach, Lymphozil

Beata, nazwy handlowe w Chinach moga byc kompletnie inne.
abluo ergo sum

Beliowen

Avatar użytkownika
 
Posty: 55549
Od: Czw lis 25, 2004 11:33
Lokalizacja: 52°04′N 21°01′E

Post » Czw lis 03, 2005 10:25

A to maly Chinolek.
http://img386.imageshack.us/img386/6383/kociak6cw.jpg
Ogladalam jego nosek, nie swiszcze i nie wyglada na zatkany. No i nie kicha.
Co do nazw antybiotykow, fakt, oni maja jakies swoje marki. Wszystko tez jest po chinsku wiec wytlumaczyc ciezko. Jedyne zo moge zrobic to zdac sie na weta - po prostu poszukac innego. Tylko ze w tym celu potrzebuje tlumacza, a kolezanka jest dzis w pracy do pozna :?
Ech, no nic. Na razie prosimy o kciuki...

Agi

 
Posty: 15539
Od: Pt maja 17, 2002 19:19
Lokalizacja: Warszawa Ursynów

Post » Czw lis 03, 2005 10:56

Witaj Agi :-)))

Siostra mojego kolegi jest w tym roku w Chinach, a studiuję sinologię. W TEJ CHWILI np. można ją złapać na MSN Messenger albo mailowo, więc jeżeli nie chcesz czekać bezczynnie, a spodziewam się, że trudno Ci czekać do wieczora, gdy maluszek jest w takim stanie, to proszę skontaktuj się z nią.
STUDIUJE SINOLOGIĘ, tak więc może np. mogłaby porozmawiać w jakiejś chińskiej aptece i ustalić nazwy leków; nawet jeżeli nie jesteście w tym samym mieście, to o wiele łatwiej będzie Ci kupić coś odpowiedniego, jeżeli poda Ci chińską nazwę :-)
Namiary podaję Ci na priva.

Serdecznie pozdrawiam i daj znać, jak się udało :-)
Myślimy ciepło o Twoim chińskim maluszku :-)

Lidia

Araguś (dożątko), Fizia i Mała (koteczki :-)))

wilidia02

 
Posty: 201
Od: Pon paź 10, 2005 9:53
Lokalizacja: Warszawa :-) (przedtem Poznań :-)

Post » Czw lis 03, 2005 10:59

Są kciuki :ok:

Trzymaj się kiciusiu.

enigma

Avatar użytkownika
 
Posty: 41401
Od: Wto wrz 13, 2005 14:25

Post » Czw lis 03, 2005 11:21

Agi

na pewno mozna dostac Walthama RC mleko convalescence - i tym karmic dzieciaka
jesli wywar to z wolowiny jest lepszy niz z ryby.

Moge Ci wyslac co trzeba.

masc z gentamecyna moze byc jak najbardziej

O rany :wink:
8 kocich ogonów i spółka (z.b.o.o.)

eve69

 
Posty: 16818
Od: Pt sie 23, 2002 15:09
Lokalizacja: gdansk

Post » Czw lis 03, 2005 12:11

Wilidia, dziekuje :) Jesli bedzie koniecznosc to skorzystam, na razie kolezanka wlasnie dzwoni po wetach :)
Eve :1luvu:
Doczytalysmy ze tej masci nie wolno stosowac do oczu. Przemylam mu je kilka godzin temu zwyklymi kropelkami i teraz wygladaja jakby lepiej. Moze to jest zapalenie pluc a nie koci katar...?
Oczywiscie wszyscy mnie strasza ze koty moga przenosic ptasia grype, a w tych okolicach byly przypadki wirusa u ptakow...
Malenstwo zaczyna reagowac na glos i pofukuje (nie wiem czy cos go boli czy tylko sobie narzeka... :( ) Strasznie mi go szkoda, no :(

Agi

 
Posty: 15539
Od: Pt maja 17, 2002 19:19
Lokalizacja: Warszawa Ursynów

Post » Czw lis 03, 2005 15:16

Zrobil duuuuze siku :mrgreen:
Jutro rano przyjdzie do nas wet ktory leczy koty kolezanki - podobno dobry :D

Agi

 
Posty: 15539
Od: Pt maja 17, 2002 19:19
Lokalizacja: Warszawa Ursynów

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: dino&felek, Google [Bot], kasiek1510 i 168 gości