Paski do kontroli moczu

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw paź 27, 2005 21:42 Paski do kontroli moczu

Wątek na temat możliwości zakupu pasków do domowej kontroli moczu założyła kiedyś Beliowen http://forum.miau.pl/viewtopic.php?p=1377251#1377251 - oto on. Ja odświeżam temat ponieważ Beliowen nie może chwilowo zajmować się nowym zamówieniem. W skrócie powiem, że pisałam do ludzi z tej firmy, ceny pozostają takie same
1. 4-parametrowe (glukoza, bialko, pH, erytrocyty) - cena 20 zl netto + 7% VAT
2. 8-parametrowe (glukoza, bialko, pH, erytrocyty, bilirubina, urobilinogen, ciezar wlasciwy) - cena 37 zl netto + 7% VAT
3. 10-parametrowe (glukoza, bialko, pH, erytrocyty, bilirubina, urobilinogen, ciezar wlasciwy, azotany, leukocyty) - cena 59 zl netto + 7% VAT

Ceny sa podane za opakowanie 100 sztuk.
Jesli zamowienie bedzie za kwote powyzej 100 pln (netto), nie zaplacimy kosztow wysylki (+ 10 zl do kazdej paczki o mniejszej wartosci).
Wysylaja paczka priorytetowa, za pobraniem.


Chodzi o to, że możemy zamówić większą przesyłkę (ja mogę się tym zająć), a następnie rozesłać paski do zainteresowanych po 5zł za przesyłkę, czyli trochę taniej (tak, jak robiła to Beliowen).
Temat przydatności pasków był dyskutowany w przywołanym przeze mnie wątku, w skrócie powiem tylko, że nie zastępują one badań laboratoryjnych, ale dają pewnien obraz, czy wszystko jest ok i pozwalają wcześniej wychwycić nieprawidłowości. Paski są ważne 18 miesięcy, muszą być przechowywane w szczelnie zamkniętym opakowaniu, chroniącym od wilgoci. Na pudełku pasków są matryce kolorów, ale nie ma wypisanych norm (to trzeba znaleźć np. w necie). Są to paski ludzkie, ale mocz koci też badają. Nie wymagają rzadnego sprzętu, tylko wprawnego oka :wink: Czy jest ktoś zainteresowany?

gosiak

 
Posty: 2832
Od: Nie kwi 03, 2005 13:25
Lokalizacja: Poznań

Post » Pt paź 28, 2005 7:22

bylabym, ale przez najblizsze dwa miesiace nie mam nadwyzek finansowych :(
(a poza tym jeden test paskowy moim kotom zrobilami mi cuda wyszly straszne)
Obrazek

carmella

 
Posty: 15616
Od: Nie lut 29, 2004 14:46
Lokalizacja: Podbeskidzie

Post » Pt paź 28, 2005 8:53

carmella pisze:(a poza tym jeden test paskowy moim kotom zrobilami mi cuda wyszly straszne)


To co? Nie są wiarygodne? Myślę, że chyba trzeba się nauczyć to odczytywać.

gosiak

 
Posty: 2832
Od: Nie kwi 03, 2005 13:25
Lokalizacja: Poznań

Post » Pt paź 28, 2005 8:57

gosiak pisze:
carmella pisze:(a poza tym jeden test paskowy moim kotom zrobilami mi cuda wyszly straszne)


To co? Nie są wiarygodne? Myślę, że chyba trzeba się nauczyć to odczytywać.


Wiele osob z nich korzysta. Ja dostalam dwa z innej firmy, z laboratirium ludzkiego wraz z oryginalnym opakowaniem. Zrobilam testy kotom i wyszlo mi, ze koty sa bardzo chore. PH ponad 7 np. Oczywiscie potem badanie w laboratorium; wyniki calkiem ok. Przy czym gorsze ciut byly wyniki tego kota ktory mial je lepsze w tescie paskowym.
No i nie wiem czy kupowac teraz te paski, choc planowalam , ale teraz i tak nie mam kasy (gwiazdka, prezenty itd). Jak znam siebie to bym codziennie robila testy i panikowala jak cos nie jest w normie i biegala z sikami do laboratorium
Obrazek

carmella

 
Posty: 15616
Od: Nie lut 29, 2004 14:46
Lokalizacja: Podbeskidzie

Post » Pt paź 28, 2005 9:01

One sa wiarygodne, ale trzeba stosowac dokladnie zgodnie z instrukcja - czyli w ciagu maks minuty od pobrania moczu.
Pozniej w pH juz faktycznie moga wyjsc cuda, a i inne parametry zaczynaja byc przeklamane.
abluo ergo sum

Beliowen

Avatar użytkownika
 
Posty: 55549
Od: Czw lis 25, 2004 11:33
Lokalizacja: 52°04′N 21°01′E

Post » Pt paź 28, 2005 9:09

Beliowen pisze:One sa wiarygodne, ale trzeba stosowac dokladnie zgodnie z instrukcja - czyli w ciagu maks minuty od pobrania moczu.
Pozniej w pH juz faktycznie moga wyjsc cuda, a i inne parametry zaczynaja byc przeklamane.


ale ja sie bardzo trzymalam opisu co w jakiej sekundzie odczytywac ;)
Obrazek

carmella

 
Posty: 15616
Od: Nie lut 29, 2004 14:46
Lokalizacja: Podbeskidzie

Post » Pt paź 28, 2005 9:40

ja byłabym zainteresowana tymi paskami 8-parametrowymi.
Ktoś jeszcze? Żeby nam powyżej 100 zeta wyszło zamówienie :)
Obrazek

galla

 
Posty: 10369
Od: Wto wrz 20, 2005 13:39
Lokalizacja: Warszawa




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 164 gości