Miska z woda jest bee

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto paź 25, 2005 14:14 Miska z woda jest bee

Mimo, ze caly czas stoja w kuchni dwie miski z woda, to kotka zupelnie jakby ich nie dostrzegala.
Czesto widze, jak chodzi za mna po kuchni i miauczy, wskazujaco, ze chce pic.
Najbardziej oczywiscie smakuje woda z miejsc, ktore nie sa do tego przeznaczone, i jak wylizywanie kranu i zlewu moge zrozumiec, to zainteresowanie woda z wazonu z kwiatkami i to parodniowa, jest dla mnie mniej normalne.
Czesto widzac takie zachowanie kotki, pomagam jej trafic do miski, i pokazujac, ze jest tam woda, mocze jej lapke w wodzie, albo chwile mieszam palcem w misce, zeby wywolac zainteresowanie kotki. Ale i tak mimo tego, czesto ignorujac moje zabiegi wraca pod kran.
(O przylapywaniu kotki na wypijaniu mojej herbaty z kuba nie bede wspominac, chociaz tez testowalam, czy w misce bedzie pila, ale ze szklanki jest smaczniejsza :twisted: )

Macie jakies pomysly na wieksze zainteresowanie kotki piciem z przeznaczonych dla niej pojemnikow?
Obrazek

Edycja

 
Posty: 87
Od: Wto lip 12, 2005 20:22
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto paź 25, 2005 14:23

Podobno fontanna dobrze się sprawdza.
My nie mamy niestety, ale myślę o zakupie.
Na Drakulę działają rozstawione w różnych miejscach kubki z wodą, stosowałam jak były upały latem, zawsze się skusi :)
Kocoorek pije dużo z własnej miseczki, na szczęście 8)
Obrazek

Ella

 
Posty: 8227
Od: Czw mar 07, 2002 13:22

Post » Wto paź 25, 2005 14:38

U mnie Irys pije ze swojej miseczki, Pola niestety nie. Zakup fontanny nistety da mnie to zbyt duzy wydatek :(
Pola pila z takiego naczynka - male okragle akwarium gdzie byly kolorowe kuleczki i plywala swieczka. Pomyslalam oki- to bedzie twoja woda; zmieniam codziennie wode, swieczka nie plywa, kamyczki zniknely. Pila, ale chyba sie pokapowała, ze to dla niej i juz nie pije.
Teraz spija wode z umywalki, zlewu. Codziennie jej puszczam wode nad umywalka, zeby troche pochlipala. Poza tym, mam w sumie 3 miseczki z woda.
Obrazek

carmella

 
Posty: 15616
Od: Nie lut 29, 2004 14:46
Lokalizacja: Podbeskidzie

Post » Wto paź 25, 2005 14:47

Polecam postawienie duuużej miski z wodą - to pomogło przynajmniej u mnie. Od tego czasu nie piją ze swoich małych miseczek tylko z tej dużej. Wszystkie miski są porcelanowe (plastiku nie lubią), zmianiam wodę 2x dziennie. Wcześniej tylko kran w wannie wchodził w grę :wink:
www.agapeanimali.org

Jolek

 
Posty: 2144
Od: Śro gru 03, 2003 9:00
Lokalizacja: Poznań

Post » Wto paź 25, 2005 14:48

Sposobem na moją mało pijącą Tośkę bylo postawienie kolo szafy kolejnen miseczki z wodą. Trafione w dziesiątkę! .....nie na dlugo jednak :? miseczka zaczyna się jej nudzić i myślę o postawieniu kolejnej lub przeniesieniu obecnej w nowe miejsce.

wilczycam

 
Posty: 309
Od: Sob lut 12, 2005 17:16
Lokalizacja: Wrocław

Post » Wto paź 25, 2005 21:20

MAm identyko to samo !!

Moja Nutka bawi sie miska z woda, rozlewa. zganiona odchodzi. Mleczko pije z tej samej miski tak zawziecie ze az jej sie uszy trzesa,a wode ni w zab. Herbata z mego kubka to jej przysmak, ale z jej miski juz nie (byl robiony maly eksperyment;))

Moze sprobuje zmienic miske ? Trzeba probowowac



Pozdrwiam
Obrazek

Pani Batman

 
Posty: 35
Od: Wto paź 25, 2005 10:29
Lokalizacja: Bdg

Post » Śro paź 26, 2005 6:28

Szarka z miseczki na podłodze nie chciała pić, za to wypijała z naczyń w zlewie. Postawiłam więc jej koło zlewu duży kubek (z drugiego od pary ja piję poranną kawę) i już jest w porządku.
Deli

Deli

 
Posty: 14345
Od: Nie cze 29, 2003 11:14

Post » Śro paź 26, 2005 8:30

Kanga uwielbia pić wodę z wanny, Brennil Beruthiel zalicza kolejne wazony a Kapral Marchewa wypija wodę ze zlewu ;-) Miska z wodą stojąca w łazience nadaje się tylko... do kąpieli fretowych :twisted:
Ostatnio udało mi się "pogodzić" koty i piją z małego dzbanka na parapecie w kuchni, do którego, od czasu do czasu wkładamy jakąś trawkę lub kwiatka, żeby kot mógł go wyrzucić. No i pomaga od czasu do czasu "psikanie" na koty - "pssiik... to nie miska dla ciebie :twisted: " . Wracają ukradkiem i dopiero biegiem korzystają z miseczki :DD

mONA

 
Posty: 197
Od: Pon wrz 29, 2003 11:40
Lokalizacja: Bielawa




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, Google [Bot], jowitha i 511 gości