Karmy - nowe i mało znane; jakieś doświadczenia?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie paź 23, 2005 18:56

kropka75 pisze:
covu pisze:wiesz tak jak mowie proformance ma duzo mniej miesa w skladzie od hillsa.
ale moja wetka twierdzi ze to dobra karma. mazadatki na karme ktora nie powoduje problemow z moczem...


No jak ma mniej to rozumiem, ale w niektórych nie jest napisane, że mniej, chyba, że należy się po cenie domyślić. :D


Faktycznie jakość kosztuje, ale czasem różnice w cenie wynikają np. z różnicy kursu euro i dolara lub karma jest mniej znana w Polsce/nie ma wyrobionej marki (wiadomo, że RC sobie może cenę windować). Też się zastanawiałam nad tymi wyszystkimi karmami, to krakvet mi się podoba. Trovet, to chyba karmy lecznicze. Nutro i Nutra to różne karmy - Nutro chyba trochę gorsze, ale pewna nie jestem. Co do Ariona, to ktoś pisał, że wet polecał, jeśli ktoś chce tańszą karmę, ale dobrej jakości. Nutro ostatnio dostałam próbkę i ogólnie to miała ok. 20 paru % mięsa (ale Hill's np. królikowy też ma królika 8%...). Co do mączek mięsnych, to się ostatnio zastanawiałam jakie to ma znaczenie. To przechodzi taką obróbkę zanim stanie się tą kulką, że wszystko się i tak w mączkę zmienia... A co do cen, które wypisałaś Kropko, to cena za kilo różni się też w zależności od opakowania np. Purina ProPlan w opakowaniu 7,5kg ma prawie taką samą cenę za kg, jak Acana 1,5kg... A ProPlan w opakowaniu 1kg kosztuje tyle chyba ile Hill's 2kg, czyli za kg jest o wiele więcej niż w przypadku dużego opakowania... różnice są naprawdę spore, więc trudno to policzyć czasami.

gosiak

 
Posty: 2832
Od: Nie kwi 03, 2005 13:25
Lokalizacja: Poznań

Post » Nie paź 23, 2005 19:03

ANF jest bardzo dobra karma, niestety od pewnego czasu rzadko mozna ja dostac z sklepach zoo
gdyby bylo inaczej, pewnie ANF bym karmila moje koci

Trovet to glownie karmy lecznicze - jak dla mnie super i przebijajace swoja "zjadliwoscia" i "skutecznoscia" wszelkie karmy weterynaryjne RC czy inne :wink:
znam glownie Troveta ASD (na krysztaly), RRD i LRD (obydwie dla alergikow), karmie nimi Muczacze i reszte wlasciwie non-stop

Beata

 
Posty: 31551
Od: Nie lis 03, 2002 18:58

Post » Nie paź 23, 2005 19:06

gosiak, sluchaj wszystko fajnie z tymi duzymi opakowaniami ale ja na przyklad mam 2 koty i 7 kilo to jest dla mnie na 3 miesiace chyba...
gdzie ja to mam trzymac zeby nie zwietrzalo??
:D

Beata, ANF jest na animalii http://animalia.pl/sklep.php?kat=38&sor ... &firma=ANF
Nie robię już drapaków.
Sprzedaję chusty do noszenia dzieci

covu

 
Posty: 18247
Od: Nie sty 09, 2005 9:56
Lokalizacja: Józefosław (gdzieś między Warszawą a Piasecznem)

Post » Nie paź 23, 2005 19:15

covu pisze:gosiak, sluchaj wszystko fajnie z tymi duzymi opakowaniami ale ja na przyklad mam 2 koty i 7 kilo to jest dla mnie na 3 miesiace chyba...
gdzie ja to mam trzymac zeby nie zwietrzalo??
:D

Beata, ANF jest na animalii http://animalia.pl/sklep.php?kat=38&sor ... &firma=ANF


To nie o to chodzi, żebyś kupowała takie duże, tylko chodziło mi o to, że trudno porównywać nawet ceny za kilogram (jeśli zakładamy, że droższe mają lepszą jakość), gdy nie ma równych opakowań. Bo biorąc cenę puriny z opakowania 7,5kg i Hill'sa 2kg i porównując ceny za kilogram, to wychodzi, że Purina jest gorsza (o wiele tańsza) a jeśli weźmieny ceny z mniejszych opakowań Puriny i przeliczymy na kilogram, to są cenowo podobne do kilograma Hill'sa.

gosiak

 
Posty: 2832
Od: Nie kwi 03, 2005 13:25
Lokalizacja: Poznań

Post » Nie paź 23, 2005 19:18

gosiak pisze:
covu pisze:gosiak, sluchaj wszystko fajnie z tymi duzymi opakowaniami ale ja na przyklad mam 2 koty i 7 kilo to jest dla mnie na 3 miesiace chyba...
gdzie ja to mam trzymac zeby nie zwietrzalo??
:D

Beata, ANF jest na animalii http://animalia.pl/sklep.php?kat=38&sor ... &firma=ANF


To nie o to chodzi, żebyś kupowała takie duże, tylko chodziło mi o to, że trudno porównywać nawet ceny za kilogram (jeśli zakładamy, że droższe mają lepszą jakość), gdy nie ma równych opakowań. Bo biorąc cenę puriny z opakowania 7,5kg i Hill'sa 2kg i porównując ceny za kilogram, to wychodzi, że Purina jest gorsza (o wiele tańsza) a jeśli weźmieny ceny z mniejszych opakowań Puriny i przeliczymy na kilogram, to są cenowo podobne do kilograma Hill'sa.


prawda, prawda...
w sumie najlepiej sie zmowic z sasiadami i zamawiac na spolke... wychodzi duuuuzoooo taniej :D
Nie robię już drapaków.
Sprzedaję chusty do noszenia dzieci

covu

 
Posty: 18247
Od: Nie sty 09, 2005 9:56
Lokalizacja: Józefosław (gdzieś między Warszawą a Piasecznem)

Post » Nie paź 23, 2005 19:21

covu pisze:Beata, ANF jest na animalii http://animalia.pl/sklep.php?kat=38&sor ... &firma=ANF

ale tez nie maja mniejszych opakowan, a ja moje wybredniaczki do czegos innego przyzwyczailam :oops:

ale karmilam ANF przez ponad pol roku i wybredniak Daisy, wtedy koci maluch, ladnie jadla :D:

Beata

 
Posty: 31551
Od: Nie lis 03, 2002 18:58

Post » Pon paź 24, 2005 7:11

gosiak pisze:
Faktycznie jakość kosztuje, ale czasem różnice w cenie wynikają np. z różnicy kursu euro i dolara ...


8O Kochana, ja tych karm nie sprowadzam, one tak kosztuję we wszystkich sklepach (z małymi różnicami), a na pewno nie są z jednej partii i z jednej dostawy.

gosiak pisze:

Nutro ostatnio dostałam próbkę i ogólnie to miała ok. 20 paru % mięsa (ale Hill's np. królikowy też ma królika 8%...).


Ale resztę uzupełniono kurczakiem i innymi gadami. Nie pisz takich rzeczy, bo naprawdę ktoś uwierzy, że Hills ma tyle samo mięsa co whiskas i znowu zacznie się wychwalanie whiskasów i innych kk pod niebiosa. :)

gosiak pisze:

A co do cen, które wypisałaś Kropko, to cena za kilo różni się też w zależności od opakowania np. Purina ProPlan w opakowaniu 7,5kg ma prawie taką samą cenę za kg, jak Acana 1,5kg... A ProPlan w opakowaniu 1kg kosztuje tyle chyba ile Hill's 2kg, czyli za kg jest o wiele więcej niż w przypadku dużego opakowania... różnice są naprawdę spore, więc trudno to policzyć czasami.


Chyba (a nawet na pewno) nie przeczytałaś mnie dokładnie... Ja wypisałam ceny takich samych opakowań, albo zbliżonych gdy takich samych nie było, czyli 1,5 i 2 kilo. Napisałam to z resztą wyraźnie. W takim przypadku nie ma co gdybać o opłacalności karmy 7,5 kilo...
1,5 kilo to zawsze 1,5 kilo. I to się da wyliczyć spokojnie.

kropka75

 
Posty: 3995
Od: Śro lut 09, 2005 11:15
Lokalizacja: Gliwice

Post » Pon paź 24, 2005 7:14

gosiak pisze:
To nie o to chodzi, żebyś kupowała takie duże, tylko chodziło mi o to, że trudno porównywać nawet ceny za kilogram (jeśli zakładamy, że droższe mają lepszą jakość), gdy nie ma równych opakowań. Bo biorąc cenę puriny z opakowania 7,5kg i Hill'sa 2kg i porównując ceny za kilogram, to wychodzi, że Purina jest gorsza (o wiele tańsza) a jeśli weźmieny ceny z mniejszych opakowań Puriny i przeliczymy na kilogram, to są cenowo podobne do kilograma Hill'sa.


Mnie się zdaje, że nikt tu nie jest takim idiotą, żeby porównywać opakowanie 7,5 kilo jednej firmy do 2 kilo innej. :D
Nie doceniasz naszej inteligencji Gosiu... :)

kropka75

 
Posty: 3995
Od: Śro lut 09, 2005 11:15
Lokalizacja: Gliwice

Post » Pon paź 24, 2005 7:17

Beata pisze:
ale tez nie maja mniejszych opakowan, a ja moje wybredniaczki do czegos innego przyzwyczailam :oops:



A jakie Cię interesują, takie po 400g? Niestety na krakvecie też minimum 1,5 kilo. A są mniejsze w ogóle?

kropka75

 
Posty: 3995
Od: Śro lut 09, 2005 11:15
Lokalizacja: Gliwice

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: LarryJum, makrzy i 502 gości