Moje sposoby na kota - kąpiel w wannie s. 5

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro lis 25, 2009 23:50 Re: Moje sposoby na kota - kąpiel w wannie s. 5

Oto zdjęcia z kąpieli kota idealnego - najpierw było namaczanie w wannie, potem mydlenie w kabinie prysznicowej, płukanie wstępne poprzez wylanie na kocicę miednicy wody i płukanie w wannie w dużej ilości wody.
Z pryszniców na koty nie lejemy, bo prysznice wyją.

http://picasaweb.google.pl/traktorekk/K ... eat=email#


Tabletkę, które nie jest zbyt gorzka (sprawdzamy osobiście) możemy podać niezbyt lubiącemu wciskanie tabletek kotu w lubianej przez niego paście albo puszce.
A mianowicie tabletkę rozcieramy pomiędzy dwiema łyżeczkami na pył i dodajemy do niej w niewielkiej ilości pasty - uropetu, albo odkłaczającej albo trochę miękkiego jedzenia.

Kocurro

 
Posty: 11393
Od: Nie sty 11, 2004 20:31
Lokalizacja: Warszawa-Bemowo

Post » Czw wrz 09, 2010 19:05 Re: Moje sposoby na kota - kąpiel w wannie s. 5

zaznaczam sobie wątek :)
Georg ['] Klemens ['] Miriam [']

Georg-inia

 
Posty: 22395
Od: Czw lut 02, 2006 12:13
Lokalizacja: Łódź

Post » Wto paź 26, 2010 19:28 Re: Moje sposoby na kota - kąpiel w wannie s. 5

Spróbujcie wykąpać devona :twisted:
Mój od 6 lat nie prany , brudas jeden :) . Wolę jednak w domu brudasa , niż okaleczenia na całe życie.

Agaaa

 
Posty: 1259
Od: Wto sty 18, 2005 17:04
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto paź 26, 2010 19:55 Re: Moje sposoby na kota - kąpiel w wannie s. 5

Kąpałam. Nie raz i nie dwa. I żyję :P :lol:
Obrazek Przestępcy iSiedzieć

Kicorek

Avatar użytkownika
 
Posty: 30209
Od: Pon sie 30, 2004 9:47
Lokalizacja: Warszawa Żoliborz/Bielany

Post » Wto paź 26, 2010 21:03 Re: Moje sposoby na kota - kąpiel w wannie s. 5

Kicorku tzn. , ze masz szczęście :wink:

Agaaa

 
Posty: 1259
Od: Wto sty 18, 2005 17:04
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie lis 18, 2012 2:45 Re: Moje sposoby na kota - kąpiel w wannie s. 5

Podrzucę wątek, podpowiadając sposób na podanie bardzo gorzkich albo inaczej niesmacznych tabletek, które normalnie powodują kocie pawie i ślinienie (kotu w miare normalnemu, któremu tabletki udaje się podawać).
Musiałam przez dobrych parę dni Borysowi (tygrys szablozęby) zapodawać no-spę.
Nacudowałam się.
Testowałam i tabletki obtoczone w maśle i zamrożone w kulkach masła, i zatopione w żelatynie, nic z tego. Masakra.
O podaniu normalnie, czy (dramat) rozpuszczonych w wodzie, czy w najcudowniejszym żarciu można zapomnieć na wstępie.
Co się sprawdziło?
Zakupienie PUSTYCH kapsułek żelatynowych (pierwsze dostałam od Kocurro- dziękuję :D )
Pigułę (lub jej część) pakuje się do środka i podaje kotu zgodnie z normalnym systemem. Smak jest zupełnie neutralny. O ile kot generalnie pozwala sobie podać lek, a tylko na smak reaguje gwałtownie- idealne rozwiązanie.

Olat

Avatar użytkownika
 
Posty: 39245
Od: Sob mar 30, 2002 21:41
Lokalizacja: Myslowice

Post » Sob cze 08, 2013 16:08 Re: Moje sposoby na kota - kąpiel w wannie s. 5

Z tabletką miałam do czynienia jak dotąd raz i oby nigdy więcej ;)
Pazury jakoś obcinam choć ostatnio dostałam łapką, czemu towarzyszyło syknięcie.
Natomiast kąpiel! Ojjj, gdyby nie szelki nie dałabym rady. Dzięki nim kota była wyprana a ja niepodrapana, jedynie mokrzusieńka. Na szczęście potem chucherko wtulone mocno we mnie dało się wysuszyć suszarką.

Tosiowa

 
Posty: 9
Od: Śro cze 05, 2013 0:02
Lokalizacja: W-wa Ursynów

Post » Pon sty 27, 2014 19:00 Re: Moje sposoby na kota - kąpiel w wannie s. 5

To mój kot jakiś dziwny jest widocznie-w temacie tabletek-bo żeby jej podać tabletkę odrobaczającą wystarczy zawołać kici, kici! (leci co sił w nogach :D ) a jak już przyjdzie (ups, przepraszam, przybiegnie :D ) to zawijam tę tabletkę w plasterek wędliny i jej podtykam pod pysio i sama zjada. Trzeba tylko pilnować, żeby tabletka nie wypadła z wędliny. Nie grymasi, ale mimo wszystko mając do dyspozycji tabletkę bez wędliny vs wędlina bez tabletki, wybierze drugą opcję :D .

miłośniczka kociąt

 
Posty: 15
Od: Nie cze 03, 2012 9:13

Post » Czw sie 14, 2014 18:34 Re: Moje sposoby na kota - kąpiel w wannie s. 5

Pazury obcinamy u weterynarza. Właśnie jesteśmy po takiej wizycie. o matko boska, nie chcecie wiedzieć co się działo...Kotka tak syczała, drapała i się wyrywała, że masakra..cudem 3 łapy się udało zrobić. Z 4 tylko 1 pazur...Macie jakiś sposób żeby kota moja zaakceptowała obcinanie? Chodzimy regularnie co miesiąc do weta, a za każdym razem coraz gorzej jest.

nataleia

 
Posty: 282
Od: Śro lut 19, 2014 14:47

Post » Wto wrz 02, 2014 11:46 Re: Moje sposoby na kota - kąpiel w wannie s. 5

Niestety zdjęcia z pierwszego postu nie działają.
Tyle w kwestii marudzenia, a co do pazurków to nie wiem czy dobra metoda ale mi pozwala upiec dwie pieczenie przy jednym ogniu.
Martin nie znosi (delikatnie rzecz ujmując) obcinania pazurków. Wprowadziłam metodę pazurki za karę. Jako że nadal zdarza mu się podgryzać stopę (i w nogi żeby go gonić), to w ramach kary łapię skubańca, metodą na podłokietnik i udo unieruchamiam go i przycinam pazurki. Kot wie że zrobił źle i wyrzuty sumienia (przynajmniej mam nadzieję) pozwalają mi na bezproblemowe obcinanie pazurów jednej łapki. Jednej, na tyle starcza "wyrzutów".
Musze przyznać, ze zdarzyło mi się wyczekiwać aż coś przeskrobie, bo już najwyższa pora na przycinanie była. :D

Katisz

Avatar użytkownika
 
Posty: 6
Od: Nie sie 31, 2014 16:49

Post » Czw sty 22, 2015 0:56 Re: Moje sposoby na kota - kąpiel w wannie s. 5

wszystko fajnie opisane, ale "pomoce naukowe" czyli fotki nie otwieraja sie po kliknieciu :( :201461

EstiKa

Avatar użytkownika
 
Posty: 1
Od: Czw sty 22, 2015 0:42

Post » Śro gru 20, 2017 17:42 Re: Moje sposoby na kota - kąpiel w wannie s. 5

Może kociarze odmłodzą wątek. Zdjęcia się nie otwierają i jest w tej chwili całkowicie nieprzydatny - a jakże potrzebny. Przynajmniej dla mnie.
Pomocy
Uroda moja nie sięga szczytu szczytów, ale mój pies patrzy na mnie oczami pełnymi zachwytu
L. J. Kern
1 - Trudne początki kota Dropsa
2 - Drops + reszta (trudne życie)
3 - Drops + koty
Amorka i Mumiś

Obrazek

ewkkrem

Avatar użytkownika
 
Posty: 7989
Od: Czw lip 27, 2017 15:20
Lokalizacja: Włocławek

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Vi, Zeeni i 293 gości