Ile zjada kot?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie paź 19, 2014 16:24 Re: Ile zjada kot?

Asiaaa pisze:Kot jest urodzony 9 października a ja mam go odebrać 15 listopada ;).


To o wiele za wczesnie : dobre hodowle wydaja np. kociaki w wieku 12-14 tygodni. Minum to 8 tygodni.
Zajrzyj prosze na ten watek odn. opieki nad kociakami: http://www.kocidom.waw.pl/opieka-nad-kocietami.html
W zamyśleniu majestat mają niedościgły
Wielkich sfinksów, co w głębi pustyni zastygły,
Jakby w wieczny zapadły sen odrętwiający.

Norku

 
Posty: 739
Od: Wto cze 01, 2010 15:25

Post » Nie paź 19, 2014 17:24 Re: Ile zjada kot?

Kot nie jest z hodowli tylko od prywatnej osoby, która wystawiła ogłoszenie na olx, że ma do wydania kotki i taki termin podała, więc nie wiem czy mam w tej kwestii cokolwiek do powiedzenia.

Asiaaa

 
Posty: 5
Od: Nie paź 19, 2014 10:16

Post » Nie paź 19, 2014 18:21 Re: Ile zjada kot?

Asiaaa pisze:Kot nie jest z hodowli tylko od prywatnej osoby, która wystawiła ogłoszenie na olx, że ma do wydania kotki i taki termin podała, więc nie wiem czy mam w tej kwestii cokolwiek do powiedzenia.



Jeśli Ci zależy na dobru kota, to pewnie zapytasz, czy maluch mógłby jeszcze ze 2 tygodnie zostać z matką.

Myszka.xww

 
Posty: 28434
Od: Sob lip 20, 2002 18:09
Lokalizacja: Krakoff

Post » Nie paź 19, 2014 20:51 Re: Ile zjada kot?

Już pytałam, zostanie ;). A co w kwestii karm o które pytałam?

Asiaaa

 
Posty: 5
Od: Nie paź 19, 2014 10:16

Post » Śro kwi 08, 2015 10:55 Re: Ile zjada kot?

Drodzy,
moja kotka podrzutka od 2 miesiąca karmiona była puszkami Animonda carny kitten i do tego ciągły dostęp do suchego Applaws kitten.
Miałam bardzo dobre zamiary, chciałam ją zdrowo karmić, żeby jakoś wynagrodzić jej porzucenie w kartonie przez poprzednich właścicieli.
Teraz wybija jej rok i zastanawiam się czy przypadkiem nie je za mało?
Zjada połowę puszki ok 80-100g i dojada sobie chrupkami, choć nie za wiele, przyjdzie raz na czas i coś kąsnie.
Podawanie jej drugiej połówki np wieczorem kończyło się tym, że karma obsychała w miseczce i rano musiałam ją wyrzucić.
Jest bardzo smukła, waży ok 3 kg (2,8-2,9kg).
Karmę Applaws zamawiałam zawsze w lokalnym zoologicznym, ale przed świętami jakoś umknął mi zapas jedzenia dla mojej Luny i mój chłopak któregoś dnia wrócił z Puriną ONE adult. Kotka rzuciła się na miskę i zjadła na raz pół, tuż po wysypaniu chrupków.
Zdaję sobie sprawę, że gorszej jakości karmy kotka zjada więcej...
Zdaję sobie sprawę, że tańsze mają ulepszacze, bo chętniej niż po animondę sięga np. po gourmet gold kiedy jesteśmy z wizytą u znajomych i kiedy zwęszy cudzą michę.
Zastanawiam się jednak czy możliwym jest, że ona po prostu nie ma apetytu na karmy które jej podaje?
Wygląda dobrze, chociaż jest szczuplutka, ma piękne jedwabiste i błyszczące futro, jest radosna i żywa, ale czy nie powinna jeść więcej?

Obrazek

Najpiękniej

Avatar użytkownika
 
Posty: 4
Od: Nie lip 20, 2014 23:57

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 275 gości