Jak sadzic trawe dla kota?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw wrz 15, 2005 8:43

Barattolina pisze:ale co wam przeszkadza ze kot sie kladzie na tej trawie.

Jak chce to niech sie kladzie. Moj sie kladzie i trawa zyje. Troche jest uklepana, ale cy ona musi byc piekna, madra i bogata? :D

grunt ze kot wniebowziety:-D

tera posadze mu w takim naczyniu okraglym i plytkim:-)...ale bedzie polegiwal:-D


No mi generalnie nie przeszkadza, ale trawie i owszem. Robi się wielki, żółty placek nienadajacy się do obgryzania.

elisee

Avatar użytkownika
 
Posty: 2462
Od: Czw paź 23, 2003 23:29
Lokalizacja: Pobiedziska

Post » Czw wrz 15, 2005 9:18

No mi generalnie nie przeszkadza, ale trawie i owszem. Robi się wielki, żółty placek nienadajacy się do obgryzania.

dokladnie
moje serducho:)
Obrazek Obrazek

seattle

 
Posty: 104
Od: Pon lut 28, 2005 14:15
Lokalizacja: Ślesin

Post » Pt maja 18, 2012 8:59 Re: Jak sadzic trawe dla kota?

Witam!
Mam pytanie,kupiłam kocią trawkę w sklepie,postępowałam według instrukcji obsługi tzn. zalałam wodą zamknęłam na 4 dni, po otwarciu pudełeczka zauważyłam, że podłoże pokryło się pleśnią, trawka owszem wyrosła, ale nie wiem czy tak powinno być czy nie i czy bezpiecznie mogę podać taką trawkę mojej kotce?

jakaja

 
Posty: 1
Od: Pt maja 18, 2012 8:46

Post » Śro maja 30, 2012 20:08 Re: Jak sadzic trawe dla kota?

A po co przepłacać za trawę w zoologu? Ja kupuję zwykły owies 1,50 zł za kilogram nasion. Wysiewam do doniczki stawiam na parapecie, podlewam i po 7-10 dniach już jest gęsta soczysta trawa. Koty lubią owies bo jest miękki i słodkawy.
Oto jeden z kotów wystraszony wielką liczbą cisnacych się do klatki widzów, wyrwał się z niej i skoczył na otwarte okno. Rozszalałe zwierzę udało się jednak niebawem ułaskawić i sprowadzić z powrotem do klatki, zanim pomyślało o dalszej ucieczce. (z wystawy kotów - Bruksela styczeń 1894 r.)

tomek_k

 
Posty: 427
Od: Wto wrz 27, 2011 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro maja 30, 2012 22:40 Re: Jak sadzic trawe dla kota?

W kauflandzie bywa okresowo w doniczkach już wyrośnięta "trawa dla kotów" po 9 zl za doniczkę.
Kupuję dwie doniczki i daję kociarstwu zamiennie do podgryzania. Jedna stoi w "paśniku", druga się regeneruje.
Wystarczają dwóm kotom na jakieś 3 miesiące, a kociaste uwielbiają to pastwisko.
Polewać trzeba w miarę regularnie.
Tanio bardzo to nie jest, ale bezproblemowo. Leżeć się na tym nie da, wyrywać, wyrywają, ale częściowo.

Z wysianym czymkolwiek mam większe kłopoty.

Olat

Avatar użytkownika
 
Posty: 39232
Od: Sob mar 30, 2002 21:41
Lokalizacja: Myslowice

Post » Śro maja 30, 2012 23:19 Re: Jak sadzic trawe dla kota?

tomek_k pisze:A po co przepłacać za trawę w zoologu? Ja kupuję zwykły owies 1,50 zł za kilogram nasion. Wysiewam do doniczki stawiam na parapecie, podlewam i po 7-10 dniach już jest gęsta soczysta trawa. Koty lubią owies bo jest miękki i słodkawy.

Ja tak samo robie, ale po kilku dniach wszystko mi gnije, a mało podlewam.
"Nie nowina, że głupi mądrego przegadał; Kontent więc, iż uczony nic nie odpowiadał, tym bardziej jeszcze krzyczeć przeraźliwie począł; Na koniec, rzekł mądry, by nie być w odpowiedzi dłużny:
Wiesz, dlaczego dzwon głośny? Bo wewnątrz próżny."
(z I.Krasickiego)

meggi 2

 
Posty: 8732
Od: Sob lip 07, 2007 21:16
Lokalizacja: Warszawa-Wola

Post » Sob sie 27, 2016 22:22 Re: Jak sadzic trawe dla kota?

Chcę sprezentować kociakom kilka roślin. Jutro poluję na papirusa i kupuję nasiona owsa i stokrotek, gdzie ich szukać? Właśnie wycięłam kawałek trawy spod domu i już jest w doniczce na balkonie. Teraz chciałabym, żeby rosły stokrotki w tej trawie. Czy to bezpieczne, że spod domu wycięłam trawę? Może lepiej kupić ziemię w ogrodniczym i zasiać? Stokrotki planowałam wyrwać gdzieś z korzeniami i wsadzić do trawy, liczę, że się rozsieją.

ulayetta

 
Posty: 144
Od: Czw lip 14, 2016 21:19

Post » Nie sie 28, 2016 0:11 Re: Jak sadzic trawe dla kota?

Znalazłam spis roślin bezpiecznych dla kotów: http://leksykot.top.hell.pl/koty/zdrowi ... bezpieczne

Mam w doniczce miętę. Tylko stała na dworze. Przyniosłam ją na balkon. Kicia powąchała i odeszła.

ulayetta

 
Posty: 144
Od: Czw lip 14, 2016 21:19

Post » Pt wrz 09, 2016 1:52 Re: Jak sadzic trawe dla kota?

Cztery doniczki trawy i pszenicy wykiełkowały i rosną jak szalone. Nie nadążam kosić. :D Łączka czyli stokrotki, lawenda i poziomka gdzieś tam w tym gąszczu kiełkują, ale jeszcze słabo je widać. W tym roku już pewie nic nie zakwitnie, a może? Kto wie. :) Koty uwielbiają swoją łąkę. :)

ulayetta

 
Posty: 144
Od: Czw lip 14, 2016 21:19

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: skaz, włóczka i 197 gości