NA ODROBACZANIE DZIKICH KOTÓW - FENBENAT

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie lut 02, 2014 23:19 Re: NA ODROBACZANIE DZIKICH KOTÓW - FENBENAT

Przywitam sie , bo super watek i chciałabym tu zaglądac. Chyba nie ma innego sposobu.

U mnie liczne stadko kocie i musze koniecznie odrobaczyc, ale nie mialam pieniedzy zeby to zrobic jednoczesnie. Widze, ze teraz nareszcie mi sie uda. Oby tylko zadziałało.
moj nr tel: 789 084 913
gg: 7163414


Obrazek
jankowska.irena@wp.pl

pinokio_

 
Posty: 1375
Od: Wto mar 09, 2010 20:49
Lokalizacja: Białystok

Post » Pon lut 03, 2014 0:47 Re: NA ODROBACZANIE DZIKICH KOTÓW - FENBENAT

pamiętaj, że na canini nie działa a ten tasiemiec jest " w stadardowym" wyposażeniu kota
Obrazek

Kinnia

 
Posty: 8804
Od: Nie sie 19, 2012 21:12

Post » Czw lut 06, 2014 11:19 Re: NA ODROBACZANIE DZIKICH KOTÓW - FENBENAT

Prakseda pisze:
kaja555 pisze:na tasiemca najlepiej odrobaczyć Fenbenatem 3 razy, w odstępach 2 tygodniowych.


Standardowo odrobacza się przez trzy kolejne dni, i potem po 2 tygodniach. Jeżeli robal jest "uparty", to można powtarzać po kolejnych 2 tygodniach.


A w jakiej dawce się to podaje? W moim stadzie są koty bardzo wychudzone robalami- szkielety :( ale i takie co mają 3kg, jak i więcej- prawdziwe kastraty olbrzymy. Przedział wiekowy od roku do lat 10ciu (albo i więcej, krótko: starsze koty) ale wiek chyba nie ma nic do tego...

Paulusek

 
Posty: 426
Od: Pt wrz 02, 2011 9:45
Lokalizacja: powiat Poznański :)

Post » Czw lut 06, 2014 11:50 Re: NA ODROBACZANIE DZIKICH KOTÓW - FENBENAT

Mam pytanie o robale, od niedawna na posłaniach kotów widzę kilkanaście jaj, są koloru żółtego i przypominają kształtem i ogólnie ziarna sezamu (te które są na chlebie czy bułce). Jaja pcheł są białymi mikro-kuleczkami, kiedyś myślałam że to ziarenka żwiru :oops:, te zaś są znacznie większe, żółte, owalne- jak sezam, z tym że jak wpiszecie "sezam" w Google Grafice to wyjdą wam foto ziaren jaśniejszych i ciemniejszych, te jaja wyglądają jak te ciemniejsze ziarenka.
To na 100% nie tasiemiec- on jest biały i wygląda jak kawałek ugotowanego makaronu-nitki dł. kilku mm ucięty z dwóch stron nożem, a te jaja są owalne, jak sezam.

Paulusek

 
Posty: 426
Od: Pt wrz 02, 2011 9:45
Lokalizacja: powiat Poznański :)

Post » Czw lut 06, 2014 12:09 Re: NA ODROBACZANIE DZIKICH KOTÓW - FENBENAT

Popatrz na ten watek
viewtopic.php?f=1&t=22828

Lidka

 
Posty: 16219
Od: Wto lut 03, 2004 8:57
Lokalizacja: Katowice

Post » Pon cze 09, 2014 15:01 Re: NA ODROBACZANIE DZIKICH KOTÓW - FENBENAT

czy jest ktoś w stanie zakupić dla mnie ten środek i go wysłać? oczywiście za wszystko zapłacę.

tyśka1

Avatar użytkownika
 
Posty: 636
Od: Pon cze 04, 2012 19:32

Post » Wto cze 10, 2014 13:28 Re: NA ODROBACZANIE DZIKICH KOTÓW - FENBENAT

tyśka1 pisze:czy jest ktoś w stanie zakupić dla mnie ten środek i go wysłać? oczywiście za wszystko zapłacę.


Ok, ale nie będzie tak natychmiast. Muszę zamówić u wetów, oni z kolei w hurtowni. A to trochę trwa. Poza tym często są braki tego preparatu. Jak będę miała go u siebie, dam znak i poproszę o dane wysyłkowe.
Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt.
(Biblia, Księga Koheleta 3/19)

Prakseda

 
Posty: 8148
Od: Czw cze 16, 2005 10:35
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Wto cze 10, 2014 13:50 Re: NA ODROBACZANIE DZIKICH KOTÓW - FENBENAT

Prakseda pisze:
tyśka1 pisze:czy jest ktoś w stanie zakupić dla mnie ten środek i go wysłać? oczywiście za wszystko zapłacę.


Ok, ale nie będzie tak natychmiast. Muszę zamówić u wetów, oni z kolei w hurtowni. A to trochę trwa. Poza tym często są braki tego preparatu. Jak będę miała go u siebie, dam znak i poproszę o dane wysyłkowe.


świetnie, dziękuję :) oczywiście poczekam ile trzeba będzie, ważne aby w końcu dostać ten środek.

tyśka1

Avatar użytkownika
 
Posty: 636
Od: Pon cze 04, 2012 19:32

Post » Śro lip 16, 2014 12:04 Re: NA ODROBACZANIE DZIKICH KOTÓW - FENBENAT

tyśka1 pisze:
Prakseda pisze:
tyśka1 pisze:czy jest ktoś w stanie zakupić dla mnie ten środek i go wysłać? oczywiście za wszystko zapłacę.


Ok, ale nie będzie tak natychmiast. Muszę zamówić u wetów, oni z kolei w hurtowni. A to trochę trwa. Poza tym często są braki tego preparatu. Jak będę miała go u siebie, dam znak i poproszę o dane wysyłkowe.


świetnie, dziękuję :) oczywiście poczekam ile trzeba będzie, ważne aby w końcu dostać ten środek.


Tyśka1 proszę odpowiedz na moje pw.
Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt.
(Biblia, Księga Koheleta 3/19)

Prakseda

 
Posty: 8148
Od: Czw cze 16, 2005 10:35
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Śro wrz 24, 2014 13:40 Re: NA ODROBACZANIE DZIKICH KOTÓW - FENBENAT

Zachęcona reklamą, zakupiłam paczuszkę Fenbenatu. Podałam kotom odmierzoną dawkę i... sześć na siedem kotów dostało biegunki :x czy to normalna reakcja? Gotuję kleik na mięsie z kurczaka, musimy jakoś przetrwać.
Obrazek Obrazek Świat z marmuru <3
Mój świat runął. Nigdy już nic nie będzie takie samo... 31.05.2020 [']
Jeśli nie masz po co żyć, żyj na złość innym :)

phoenix6

 
Posty: 660
Od: Śro wrz 18, 2013 22:25

Post » Śro wrz 24, 2014 20:07 Re: NA ODROBACZANIE DZIKICH KOTÓW - FENBENAT

Raczej tak. Lepsza biegunka niz brak stolca. Ale obserwuj czy nie dochodza inne objawy i czy biegunka "ustepuje".

Kazdy srodek odrobaczajacy to trucizna, wiec zawsze nalezy zachowac ostroznosc!
Obrazek Obrazek
PRZEPRASZAM ZA BRAK POLSKICH ZNAKOW.

Rakea

Avatar użytkownika
 
Posty: 4915
Od: Śro lis 14, 2007 23:56
Lokalizacja: Praga nad Wisłą

Post » Czw wrz 25, 2014 7:30 Re: NA ODROBACZANIE DZIKICH KOTÓW - FENBENAT

U mnie za pierwszym razem 1/3 stada kilka godzin po podaniu haftowala jak nakrecona.
_______________________________________________________
Jakie nudne byłoby życie gdyby nie ten rząd.
Nie, za PO nie było lepiej. Ludzie tyrali za 1.200 brutto. Afera goniła aferę :?

Podziwiam, jak szeregowy poseł ogrywa opozycję Obrazek
STOP HEJT! Nikt nie jest anonimowy w sieci.

Erin

Avatar użytkownika
 
Posty: 64069
Od: Pt cze 22, 2007 8:43

Post » Czw wrz 25, 2014 12:43 Re: NA ODROBACZANIE DZIKICH KOTÓW - FENBENAT

Biegunka jest częstym skutkiem odrobaczania, dotyczy wszystkich odrobaczaczy.

I lepiej nie podawać środków przeciebiegunkowych, organizm ma się oczyszczać z toksyn.
Zwierzaka bardziej trują robale, ich odchody i w dalszym efekcie odrobaczania trucizny z rozkładających się martwych pasożytów. Środek przeciwpasożytniczy jest przy tym "pryszczem". Dlatego przy dużym zarobaczeniu należy działać małymi dawkami a często.
Fenbenat jest łagodnym środkiem, odrobaczam nawet maluszki.

Z wymiotami nie spotkałam się. Z tym o tyle większy problem, że całe odrobaczanie na marne.
Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt.
(Biblia, Księga Koheleta 3/19)

Prakseda

 
Posty: 8148
Od: Czw cze 16, 2005 10:35
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Czw wrz 25, 2014 12:48 Re: NA ODROBACZANIE DZIKICH KOTÓW - FENBENAT

Ale ja podawalam przez 3 dni i pozniej juz byl spokoj.
Poza tym, wymioty byly dopiero po ok. 6h.
_______________________________________________________
Jakie nudne byłoby życie gdyby nie ten rząd.
Nie, za PO nie było lepiej. Ludzie tyrali za 1.200 brutto. Afera goniła aferę :?

Podziwiam, jak szeregowy poseł ogrywa opozycję Obrazek
STOP HEJT! Nikt nie jest anonimowy w sieci.

Erin

Avatar użytkownika
 
Posty: 64069
Od: Pt cze 22, 2007 8:43

Post » Czw wrz 25, 2014 13:14 Re: NA ODROBACZANIE DZIKICH KOTÓW - FENBENAT

Od dawna odrobaczam koty, i nie przypominam sobie, aby któryś z nich miał kiedykolwiek biegunkę po odrobaczeniu :( Wyjątkiem są mocno zarobaczone koty, które wiadomo że muszą wydalić to i owo. A w tym przypadku, posrała mi się nawet kotka z żelaznym żołądkiem :| Prakseda, nie widzę w kale martwych glist, a powinny być? Bo zaczynam się niepokoić :(
Obrazek Obrazek Świat z marmuru <3
Mój świat runął. Nigdy już nic nie będzie takie samo... 31.05.2020 [']
Jeśli nie masz po co żyć, żyj na złość innym :)

phoenix6

 
Posty: 660
Od: Śro wrz 18, 2013 22:25

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, Google [Bot] i 91 gości