Dlaczego dobrze mieć w piwnicy koty?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt sie 30, 2002 19:57 Dlaczego dobrze mieć w piwnicy koty?

Kochani Kociarze :D

Pomysł ten od dawna kolacze w mojej głowie i chciałabym się z Wami nim podzielić, prosić o opinię i jeśli pomysł ten zaakceptujecie - to prosić również o pomoc.

Jest jeszcze lato ale zima - czyli okres najtrudniejszy dla piwnicznych kotów zbliża się i myślę, że teraz byłoby dobrze zacząć realizować plan ;) Warunkiem przeżycia kotów w piwnicach jest akceptacja ich obecności przez mieszkańców. Spróbujmy choć trochę poprawić wizerunek piwnicznego kota.

Chciałabym, żebyśmy przygotowali ulotkę i rozkolportowali ją w swojej najbliższej okolicy (np. na blokowych tablicach ogłoszeń). Może dałoby się namówić Kocie Sprawy i Cztery Łapy na wydrukowanie i dodanie takiej ulotki do tych pism?
Ulotka miałaby dotyczyć korzyści, jakie mają mieszkańcy z obecności kotów w piwnicy.
Co o tym myślicie?

Falka

 
Posty: 32596
Od: Pon lut 04, 2002 17:01
Lokalizacja: Praga

Post » Pt sie 30, 2002 20:31

Falko jesteś kopalnią geniaaalnych pomysłów :1luvu:
Obrazek

LimLim

 
Posty: 35112
Od: Sob lut 23, 2002 20:08
Lokalizacja: Warszawa - Bielany

Post » Pt sie 30, 2002 20:41 Dlaczego dobrze mieć w piwnicy koty?

Falka pisze:Chciałabym, żebyśmy przygotowali ulotkę i rozkolportowali ją w swojej najbliższej okolicy (np. na blokowych tablicach ogłoszeń).


Falko, pomysł bardzo dobry.
W mojej okolicy akurat nie ma piwnic - mieszkam przy samym wale przeciwpowodziowym i wszystkie budynki w okolicy pozbawione są piwnic, bo nie można kopać tak głęboko w tak bliskim sąsiedztwie Wisły. Ale chętnie rozniosę ulotki tam, gdzie mieszkają moi rodzice - tam mieszkają piwniczne koty.

Asia

 
Posty: 5943
Od: Pon lut 04, 2002 16:02
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt sie 30, 2002 20:44

To dobry pomysł :!: E&D.
Obrazek

Ella

 
Posty: 8227
Od: Czw mar 07, 2002 13:22

Post » Pt sie 30, 2002 21:14

Pomysł super :D
Taka mała reklama społeczna. Jasne, trzeba ludzi uświadomić. Według mnie podstawowym argumentem za kotami piwnicznymi jest to że tępią gryzonie i chyba to trzeba wyeksponować. A potem rozwiać rożne wątpliwości i stereotypy. Trzeba pomyśleć nad dobrym hasłem reklamowym; Myszy? Nie ma myszy odkąd ja tu mieszkam. Albo coś jakies inne zgrabne.

milena

 
Posty: 202
Od: Wto lip 16, 2002 11:04
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pt sie 30, 2002 23:33

Fajny pomysł... Od razu tak mi się zrymowało: gdzie kot ziewa tam szczur zwiewa :wink: ale trzeba nad tym jeszcze popracować :? Ale podaję przykład z życia: dwa tygodnie po tym jak sąsiad z wieżowca mojej mamy zamordował małe kociaki a duże jakoś uciekły, w piwnicy pojawiły się szczury i zaczęły obgryzać ziemniaczki itp. Podobno gryzonie nie rozmnażają się tam gdzie czują kota. Poza tym w piwnicach na ogół jest ciepło, no bo rury itd. Otwarte okienka troszkę obniżą temperaturę co dobrze wpłynie na przechowywane warzywa.
Koci Doradca
Facebook @zrozumieckota

vivien

Avatar użytkownika
 
Posty: 3861
Od: Sob kwi 27, 2002 12:13

Post » Sob sie 31, 2002 0:39

2 lata temu rozwieszalam takie ulotki na blokach , po tym jak w pewnoej okolicy wytruli w bloku 30 kotow(!).Nie mialam wtedy dostepu do komputera, wiec zrobilam ja recznie....ale zawsze to cos! :D
szoda ze mi zadna nie zostala bo byla nawet ok.
jakby co dolaczxe sie do akci! :)

lidiya

 
Posty: 14084
Od: Sob cze 08, 2002 0:05
Lokalizacja: Toruń

Post » Sob sie 31, 2002 13:59

No to super :D Cieszę się, że pomysł oceniacie dobrze :D

To teraz trzy sprawy:

1. Argumenty za kotami:
a/ myszy i szczury

2. Mity:
a/ otwarte okienka powodują wychłodzenie budynku - to prawda ale lepiej jeśli jest jakieś otwarte okienko piwniczne, bo dzięki temu polepsza się wentylację piwnic, a to zapobiega gniciu przechowywanych warzyw. Wilgotne i ciepłe powietrze w pomieszczeniach - to idealne warunki dla rozwoju grzyba. Piwnice powinny być wietrzone.

Dorzucajcie swoje pomysły :D

3.
UWAGA KONKURS!!!
Na hasło naszej akcji. Jak już trochę propozycji będziemy mieli, to założę ankietę z wszystkimi hasłami. Autor hasła, które dostanie najwięcej głosów, dostanie ode mnie kocią nagrodę :D

Falka

 
Posty: 32596
Od: Pon lut 04, 2002 17:01
Lokalizacja: Praga

Post » Sob sie 31, 2002 14:11

1.Kot w piwnicy harcuje- wszystkie szczury zlinczuje.
2.Nie wyrzucaj kota z piwnicy. A gdyby to Ciebie eksmitowali na bruk?
3.Kot w dom, radośc w dom.
4.Każdy ma swój dom. Ja też chcęgo mieć! (zdjęcie lub rysunek kota)
5.Wyrzucasz kotkę z dziećmi?Powiedz im"precz" prosto w oczy!
6.Twoje dzieci mają dom.Pozwól, żeby moje miały piwnicę.Kotka
ObrazekObrazek
Obrazek

dora750

Avatar użytkownika
 
Posty: 6854
Od: Wto cze 25, 2002 21:30
Lokalizacja: Wielka Brytania

Post » Sob sie 31, 2002 14:26

Bardzo mi się podoba, Doro :!: Nie wiem sama, które hasło najbardziej :?:
Obrazek

Ella

 
Posty: 8227
Od: Czw mar 07, 2002 13:22

Post » Sob sie 31, 2002 14:29

Ella pisze:Bardzo mi się podoba, Doro :!: Nie wiem sama, które hasło najbardziej :?:



Dzięki...Zaczekajcie, jak wpadnę w trans..Mogę sypać tym jak z rękawa :P :lol: :lol:
Mam sąsiadów, co ustawicznie wywalają koty z piwnicy, trują, zalewają wodą, pisałam już o tym. Chętnie się przyłączę do akcji ulotkowej!!!!!
ObrazekObrazek
Obrazek

dora750

Avatar użytkownika
 
Posty: 6854
Od: Wto cze 25, 2002 21:30
Lokalizacja: Wielka Brytania

Post » Sob sie 31, 2002 14:34

A ja, z racji zawodu, moge zrobić ilustrację, logo, zdjęcie podretuszować itp.

Nie wiem, czy nie lepiej, żeby " jak kraj długi i szeroki" wywieszac jeden typ ulotek. Może ludzie zaczęli by cos kojarzyć????
Ela

Ela

 
Posty: 1883
Od: Pt cze 14, 2002 10:05
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob sie 31, 2002 14:36

Ela pisze:Nie wiem, czy nie lepiej, żeby " jak kraj długi i szeroki" wywieszac jeden typ ulotek. Może ludzie zaczęli by cos kojarzyć????


Tak, to miałoby sens :ok:

Estraven

 
Posty: 31460
Od: Pon lut 04, 2002 15:30
Lokalizacja: Poznań

Post » Sob sie 31, 2002 14:38

No - toż właśnie o to chodzi. Ulotki będą takie same. Na razie chcemy tylko jakieś jedno hasło wybrać z wielu propozycji :D

Ela - super - dzięki i wielka buźka za propozycję :D Ulotka znaczy sie będzie fachowa :D Da się zrobić dwie wersje: kolorową i czarno-białą?

Falka

 
Posty: 32596
Od: Pon lut 04, 2002 17:01
Lokalizacja: Praga

Post » Sob sie 31, 2002 14:39

Da sie zrobic nie tylko wersje kolorowa i czarno-białą, ale i płaska i trójwymiarową ;)

Komu bedę mogła przesłać( jak skończę) próbki graficzek?
e.

Ela

 
Posty: 1883
Od: Pt cze 14, 2002 10:05
Lokalizacja: Warszawa

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: aania, Blue, Google [Bot], kicalka, polalala, Szeska i 292 gości