Witam po długiej nieobecności - pytania i wątpliwości.

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw lut 03, 2005 16:49 Witam po długiej nieobecności - pytania i wątpliwości.

Witam ponownie po dłuższej nieobecności.
Troche zmieniło się w moim zyciu, mała przeprowadzka, dokocenie a w związku z tym troche pytań :)
Do Kitka doszło rodzeństwo - kotka Inka (biała w rudo-czarne łatki) i Kocurek Joda (biały w rude łatki), rozrabiają na całego :) (zdjęcia wkrótce).
Wszystkie Kociaki są w wieku ok 6 miesięcy, Kitek jest niewiadomą, ale tak mniej więcej wyliczylismy, że jest w podobnym wieku co rodzeństwo.
I tu mam pare pytań - powiedzcie ile razy dziennie powinny jeść takie kociaki - dwa, trzy ??
W drugiej połowie lutego będziemy robić sterylke i kastracje oraz pzy okazji badanie krwi kociaków, czy musze o czymś wiedzieć wcześniej ?? Jak je karmić po zabiegu i ile godzin po zabiegu mogą już jeść ?? Co mogą jeść ?? N co musze zwrócić uwage ?? Itp itd :)
Prosze dośwoadczonych Kociarzy o ray i wskazówki, czytać mozna dużo ale wiadomości z pierwszej ręki sa najpewniejsze :)
Z góry bardzo dziękuje.

Pozdrawiam.
Magda

Mycha_

 
Posty: 36
Od: Nie wrz 26, 2004 10:45
Lokalizacja: Śląsk - Jastrzębie Zdrój

Post » Czw lut 03, 2005 21:55

Piekne kociaki :-)
Nic nie doradze, bo maluchow nie mialam. Zdaje sie ze dopoki rozna to sie karmi do wypeku ;-)

Po narkozie sie nie daje jesc, zwykle 12 godzin, bo mozna wywolac wymioty.
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84866
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Pt lut 04, 2005 13:21

Zdjęcia nowe całej trójcy już w podpisie :)

I dokladam kolejne dwa pytania, może ktoś się nade mną zlituje i odpowie ;)
- Czy sucha karma kupowana na wage w sklepach zoologicznych, firmy Purina sa dobre ?? Kociaki sie nimi zajadają a jest tańsza od RC ?? :)
- Dzisiaj dostałam karme w puszce, kupiłm ale jeszcze nie dałam kociakom firmy Pitti Cats Dinner producent pitti GmbH Niemcy - Importer - BADIS Warszawa, TUPTUS Rybnik, ZOO-HURT Warszawa; są różne smaki, duża puszka 800g i nie tak droga, a nic ciekawego nie moge u nas dostać prócz KK lub Whiskasa. Czy moge podawać to cudo moim kociakom bez obawy o ich zdrowie ??

Dziękuje za jakiekolwiek rady i odpowiedzi.
Magda

Mycha_

 
Posty: 36
Od: Nie wrz 26, 2004 10:45
Lokalizacja: Śląsk - Jastrzębie Zdrój

Post » Pt lut 04, 2005 13:29

Ten podpis przydaloby sie znacznie zmniejszyc 8)
Zas reszta rad za chwile :wink:
Obrazek
Pirackie Trio [']:
Brucek 20.10.2001-09.04.2015 / Hrupka 20.10.2001-23.07.2016 / Rysio 20.05.2002-23.06.2018
oraz Wiórka 20.04.2016-26.11.2018

PiNeski: Pirat Lotka i Neska

Anja

Avatar użytkownika
 
Posty: 25600
Od: Śro lis 06, 2002 9:01
Lokalizacja: Warszawa Dolny MoKOTów

Post » Pt lut 04, 2005 13:37

No już chyba bardziej nie moge zmniejszyc bo będzie niewyraźne, postaram się o jakieś nowe zdjęcie to może będzie mogło być mniejsze :)
Magda

Mycha_

 
Posty: 36
Od: Nie wrz 26, 2004 10:45
Lokalizacja: Śląsk - Jastrzębie Zdrój

Post » Pt lut 04, 2005 14:08

FAQ'u, we wstępie pisze:
2. Wiele osób korzysta z rozdzielczości 800x600. Podpis (grafika i tekst) nie powinien przekraczać wymiarów 400 na 70 pikseli. Dłuższy podpis będzie im utrudniał czytanie forum.
3. Pamiętaj o użytkownikach, którzy korzystają z łączy wolniejszych niż Twoje. Staraj się nie umieszczać bezpośrednio na forum zdjeć ani innej grafiki, która moze obciążać pobieranie forum. Zamiast zdjęć umieść linki do nich. Jeżeli już musisz umieścić zdjęcie na forum, to nie powinno ono być większe niż ok. 350 na 200 pixeli, o wadze do 20 kilobajtów. Dbaj o to, aby nie było zbyt wiele takich zdjęć na jednej stronie wątku.
:roll:


Co do karmienia to maluchy moga dostawac 3-5 razie dziennie posilki. Wazne aby byly to okreslone porcje, a na ile rat je rozlozysz to Twoja sprawa 8) . W tym wieku musza wiecej jesc, bo rosna i rozwijaja sie, ale jak beda mialy ok. 9 m-cy to stopniowo trzeba redukowac ilosc posilow do 2-3 razy dziennie. Mniej wazna jest czestotliowsc od ilosci, zeby kota nie utuczyc.
Nie kupuje karm na wage, bo uwazam ze moga wietrzec i nie mam pewnosci ze to jest wlasnie ta karma. Moze pogadaj z Kasia D.na temat karmy, moze bedzie mogla Ci cos wyslac (ma sklepz karmami).

Co do kastracji/sterylki. Kotki maja teraz okolo 6 m-cy, czemu sie tak wczesnie decydujesz na zabieg? 8O
Przed zabiegiem koty musza byc na czczo, po zabiegu rowniez przynajmniej przez 5 godzin (po narkozie jest gorsze sampoczucie). Picie mozesz im podac juz 2 godziny po zabiegu, ale w malych ilosciach. Za to gdbyby nie milay apetytu to sie nie zdziw i nic im nie wmuszaj, na pewno go odzyskaja na drugi dzien 8) .
Obrazek
Pirackie Trio [']:
Brucek 20.10.2001-09.04.2015 / Hrupka 20.10.2001-23.07.2016 / Rysio 20.05.2002-23.06.2018
oraz Wiórka 20.04.2016-26.11.2018

PiNeski: Pirat Lotka i Neska

Anja

Avatar użytkownika
 
Posty: 25600
Od: Śro lis 06, 2002 9:01
Lokalizacja: Warszawa Dolny MoKOTów

Post » Pt lut 04, 2005 19:19

Zdjecia już zdejmuje nie wiedziałam, że to taki problem.

Dziękuję, że ktoś mi odpowiedział :)

A co do zabiegu to konsultowałam to z dwoma róznymi lekarzami i stwierdzili, że na kocurki już czas bo przy Kotce mogą szybciej "dojrzeć" i zacząć m.in. znaczyć teren a co do Kotki to doradzili mi, że jak już się decyduje na zabieg to mogę to zrobić za jednym razem gdyż nie jest wcale prawdą, że kotka musi miec chcociaż jeden miot.
Tyle się dowiedziałam u lekarzy, reszte myślałam, że dowiem się tutaj ...
Magda

Mycha_

 
Posty: 36
Od: Nie wrz 26, 2004 10:45
Lokalizacja: Śląsk - Jastrzębie Zdrój

Post » Pt lut 04, 2005 19:53

Ja też uważam, że jeszcze za wcześnie na zabiegi sterylki i kastracji.
Podobno zabiegi zrobione zbyt wcześnie powodują zaburzenia w kocich
organizmach. Dla kocura bezpieczny wiek to ok. 1 roku, dla kotki
może być 2 mies. wcześniej. Kiedyś weterynarz powiedział mi, że kotka powinna przejśc pierwszą rujkę.

Co do jedzenia to przed operacją lepiej kotom nie dawać jeść przynajmniej 4-5 godzin przed zabiegiem. Ja zawsze starałam się umówić na zabieg jak najwczesniej rano, wtedy nie denerwuję się, że kot głodny. Po prostu biorę go na zabieg bez sniadania.

Po zabiegu musi być w ciepłym miejscu, bo po narkozie temperatura ciała jest obnizona.Jeśli chodzi o jedzenie to jest różnie. Kot dopóki jest chłodniejszy niż zwykle i wymiotuje to nie je. Jak zaczyna prosto chodzić to wraca apetyt.( po narkozie to chodzi pijanym krokiem i ma "zezowate" oczy). Na ogól do 12 godzin wszystko wraca do normy.

Zakocona

 
Posty: 6992
Od: Czw lut 03, 2005 22:19
Lokalizacja: Gliwice




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, Majestic-12 [Bot] i 270 gości