czesanie

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon sty 31, 2005 16:07 czesanie

moj kot tego nie lubi. nie wiem czemu. za namowa znajomych kupilam mu zgrzeblo druciane takie jak na animalii o tu na animalii
zgrzeblo

lulu go nie lubi. gryzie (a raczej probuje) i nie wiem czemu
kotka znajomych uwielbia czesanie
czy ktos mi moze powiedziec cos na ten temat (macie chyba wieksze doswiadczenie)

czy ja go moze nie powinnam jeszcze czesac bo jezt za maly (prawie 11 tygodni)

nie wiem pomozcie mi jakos...
Nie robię już drapaków.
Sprzedaję chusty do noszenia dzieci

covu

 
Posty: 18247
Od: Nie sty 09, 2005 9:56
Lokalizacja: Józefosław (gdzieś między Warszawą a Piasecznem)

Post » Pon sty 31, 2005 16:40

na pewno nie wolno czesac go za mocno.. :) ..A byc może nie chodzi o to że nie lubi tylko chce się bawić..Moje kocury tez gryza szczotke i zwiewają..czasami uda mi sie jakiegos odrobinę wyszczotkować ale one traktują to jako zabawę i adekwatnie reagują - łapia zębami, wykręcają się, uciekają, atakują...Tylko kiedy śpią mam okazję je poczesac.

vienna

 
Posty: 1817
Od: Pt sie 20, 2004 8:15
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pon sty 31, 2005 16:47 Re: czesanie

czy ja go moze nie powinnam jeszcze czesac bo jezt za maly (prawie 11 tygodni)


Przeciwnie, rob to jak najwczesniej, ale delikatnie.
Pozwol mu sie oswoic z zgrzeblem, ale nie pozwol mu gryzc. No i czesz go systematycznie, szybciej przywknie. Rob to np. rano, badz wieczorem. Twoj kotek ma krotka siersc wiec codzienna pielegncja to lekka przesada, ale na poczatku mozesz mu cos takiego zaserwowac :wink: , to sie szybciej przyzwyczai.
Ostatnio edytowano Pon sty 31, 2005 16:49 przez anii, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek

anii

 
Posty: 100
Od: Pon mar 10, 2003 10:26
Lokalizacja: wawa

Post » Pon sty 31, 2005 16:47

Moje koty lubią czesanie, zwłaszcza Hera.
Ale mają swoje wymagania: Dorinka pozwala na czesanie tylko na łóżku, a Hera tylko na moich kolanach.
Próbuj w różnych miejscach i o różnych porach (kot śpiący, kot rozbawiony, kot zmęczony i.t.d.).

No i jeszcze raz muszę się pochwalić szczotkowaniem Hery:
http://strony.koty.pl/hera/for/szczotka.avi około 10MB, kodowane przy pomocy DivX 5.2.1
Film jest dość duży (ok. 10 MB, 7,5 minuty), więc wygodniej jest nagrać go najpierw na dysk i odtwarzać z dysku.

A w pierwszym poście naszego wątku są zdjęcia ze szczotkowania: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?t=9350 :D

Wojtek

 
Posty: 27349
Od: Śro wrz 03, 2003 3:43
Lokalizacja: Warszawa - Birmanowo

Post » Pon sty 31, 2005 17:43

Hm wiecie , że ja myślałam , ze skoro moja Kostka jest krótkowłosa to czesanie jest praktycznie zbedne. Ale jak spróbowałam i tak co 2 dzień czochram ją szczotką to siersć jest śliczna:)
Wojtku a Twój filmik jest super, podziwiam Twoje królewny za cierpliwosć. Ech ale co tu gadać w końcu to facet tak o nie dba:) Z moją diabliczką to jest najpierw walka o szczotkę a potem łaskawie się poddaje na chwilkę i pozwala przez minutkę poczesać:)

http://upload.miau.pl/45450.jpg
Dusia:)

dusia

 
Posty: 157
Od: Nie wrz 05, 2004 19:49
Lokalizacja: Opolszczyzna

Post » Pon sty 31, 2005 17:50

Lepiej czesać ja jest zaspany, tj. przed snem - będzie mu się wydawało, ze go mama wylizuje :)
Aśka i...
Obrazek

tomoe

 
Posty: 2278
Od: Wto sie 03, 2004 21:02
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon sty 31, 2005 18:10

tomoe pisze:Lepiej czesać ja jest zaspany, tj. przed snem - będzie mu się wydawało, ze go mama wylizuje :)


krakersa tak i tylko tak można czesać
inaczej pełny energii kociak gryzie szczotkę, przewala się z nią po całym łóżku, traktuje jak zabawkę :D:D
ObrazekObrazekObrazek
zkotem - czyli paulina i kot...

zkotem:)

 
Posty: 601
Od: Śro gru 08, 2004 16:53
Lokalizacja: lublin

Post » Pon sty 31, 2005 18:52

vienna pisze:..A byc może nie chodzi o to że nie lubi tylko chce się bawić..


no niw wiem on tak smiesznie rusza skora na karku jak mu to robie.a staram sie delikatnie bardzo...

moze przywyknie...
Nie robię już drapaków.
Sprzedaję chusty do noszenia dzieci

covu

 
Posty: 18247
Od: Nie sty 09, 2005 9:56
Lokalizacja: Józefosław (gdzieś między Warszawą a Piasecznem)




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, JedrzejGra, Majestic-12 [Bot] i 513 gości