Jakie są Rasy _|_|_

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

jeśli posiadasz kota. To jakiej on jest rasy???

Zwykły[taki szaro bury ]
6
35%
Syjam
0
Brak głosów
Błotny [awgański]
2
12%
Mieszaniec
5
29%
Pers
4
24%
 
Liczba głosów : 17

Post » Nie sty 30, 2005 17:39

no wiec jesli chodzi o rase europejska to nie wiem, moze sie myle, ale kropci taka wpisali w schronisku w ksiazeczce zdrowia a wierzcie mi ze nikt jej pochodzenia nie badal dlatego bylam przekonana ze to jedno i to samo i ze to sie po prostu tak nazywa... :lol:
dzieki za uswiadomienie :lol:


co do lulusia to ma takie troche dluzsze futerko i zupelnie inne niz wiekszosc dachowcow ktore znam wiec mysle ze to raczej persia cecha. moze nie jest ono tak dlugie jak u persa ale zawsze dluzsze i mieksze.
a na zdjeciu tego nie widac bo on jest jeszcze malenki i chyba mu sie to futerko troche zmieni bo narazie ma tylko taki puszek... ale i tak dluzszy niz przecietne kotki...

zreszta jaki by nie byl i tak jest kochany i wogole :lol:
Nie robię już drapaków.
Sprzedaję chusty do noszenia dzieci

covu

 
Posty: 18247
Od: Nie sty 09, 2005 9:56
Lokalizacja: Józefosław (gdzieś między Warszawą a Piasecznem)

Post » Nie sty 30, 2005 17:54

moj dachowiec wziety niedawno ze schroniska ma w ksiazeczce wpisana rase ueropejska (nie chce zabierac glosu w dyskusji bo sie na tym nie znam tak tylko mowie)

ssszaman

 
Posty: 92
Od: Wto sty 25, 2005 20:39
Lokalizacja: wrocław

Post » Nie sty 30, 2005 18:16

W schroniskach chyba czesto tak piszą... nie wiem tylko, co to ma na celu - moze podniesienie na duchu przyszłego własciciela kota, ze nie ma mieszańca tylko rasowca? Ale dla mnie to trochę tak, jak wpisywanie wszystkim duzym, krótkowłosym psom o szczupłych pyskach i czarnej-podpalanej masci rasy "doberman"... .
Wazne, że koty są kochane i pal licho papiery. Szkoda tylko, że przez to rzesze kociarzy zyja w błogiej niewiedzy co do kocich ras, rodowodów itp.

DeDe

 
Posty: 1553
Od: Wto lis 02, 2004 19:26
Lokalizacja: Katowice

Post » Nie sty 30, 2005 19:15

W ksiazeczkach weci pisza "kot europejski" bo dla zwyklego czlowieka to to samo co dachowiec :wink:
Ja mam 4 najzwyklejsze dachowce, ktorych futro nie jest jednakowe.
Pupsi ma gladkie, blyszczace a Maluchy bardzo geste, grube i jakby dwuwarstwowe. Maja taki puchaty "podszerstek" (pisze w zawiasach bo napewno rozni sie to od podszerstka kotow rasowych ;) )
Nie musze chyba wspominac kto sie bardziej leni :twisted:

Wojtku, podkradlam Twoj pomysl i tez robie kuleczki z siersci Paskud 8)
Po szczotkowaniu Majki lub Leya wychodzi niezla kuleczka, ktora jest pozniej mordowana :lol: Jedna z ulubionych zabawek Pupsi :)
Twoje kuleczki niestety juz zakonczyly zywot, czasem tylko jakas sie pojawia na chwilke i potem znika w Kociej Czarnej Dziurze :lol:

moni_citroni

 
Posty: 6548
Od: Czw sty 23, 2003 19:17
Lokalizacja: Europa ;)

Post » Nie sty 30, 2005 19:33

moni_citroni pisze:Wojtku, podkradlam Twoj pomysl i tez robie kuleczki z siersci Paskud 8)
Po szczotkowaniu Majki lub Leya wychodzi niezla kuleczka, ktora jest pozniej mordowana :lol: Jedna z ulubionych zabawek Pupsi :)
Twoje kuleczki niestety juz zakonczyly zywot, czasem tylko jakas sie pojawia na chwilke i potem znika w Kociej Czarnej Dziurze :lol:

:D
Wczoraj Kocurro szczotkowała Rumianka u Ska.
Z niego to dopiero wychodzą kulki! Pięć solidnych kulek z jednego kota w jeden wieczór! :D

Wojtek

 
Posty: 27351
Od: Śro wrz 03, 2003 3:43
Lokalizacja: Warszawa - Birmanowo

Post » Pon sty 31, 2005 7:28

8O Niezły patent z tymi kuleczkami ;) Muszę spróbować :lol: .
Na "deser" będą kulki z "podszerstkowego" Kitka. Łaciaty szczurek się nie leni wcale - a oba "europejskie" ;)

Sigrid

 
Posty: 5241
Od: Śro lip 30, 2003 16:54
Lokalizacja: Praga (Południe, nie czeska niestety)

Post » Pon sty 31, 2005 9:08

Bo te nasze "europejskie" ;) to taka nowa rasa - różnią się w zalezności od upodobań swoich i ludzkich, a za rodowody słuzą im ksiażeczki zdrowia 8) Proponuje nazwać tej nowo odkrytej rasie jakąś specjalną nazwę, może coś w rodzaju EUROPEAN SUPER MIX :D I obowiazkowo wpisać ją jako opcję w ankiecie 8)

DeDe

 
Posty: 1553
Od: Wto lis 02, 2004 19:26
Lokalizacja: Katowice

Post » Pon sty 31, 2005 10:50

DeDe pisze:EUROPEAN SUPER MIX


:smiech3: :smiech3: :smiech3: :ryk:

KiciKici

 
Posty: 220
Od: Czw gru 16, 2004 21:45
Lokalizacja: woj. dolnośląskie

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: ryniek i 498 gości