Jak oczyścić ranę kota?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob sty 29, 2005 8:39 Jak oczyścić ranę kota?

Słuchajcie, zacznę od tego że kilka dni temu kot przyszedł do domu z raną na łapie, wielkości gdzies mniej więcej 2cm x 2cm.
Dzisiaj rano przyszedł (ta rana juz sie powoli goi) zauważyłam, że miał w sierści takie igiełki z jakiejś choinki. Ściągnęłam jedną, drugą, trzecią, a naraz patrzę, a tam w ranie takie dwie 8O Może panikuję, ale one sie tak dziwnie wbiły, że nie wiem jak je wyciągnąć :roll: Gdybym miała aparat cyfrowy to bym dała fotke i byście zobaczyli, a że nie mam to dołączam rysunek :oops: Mi chodzi tylko o to, żebyście zobaczyli jak te igły są ułożone i powiedzieli mi jak je wyciągnąć z mojego kota! One nie są wbite końcówkami, tylko tak jakby całe "wlepione" w tą ranke.

Obrazek

KiciKici

 
Posty: 220
Od: Czw gru 16, 2004 21:45
Lokalizacja: woj. dolnośląskie

Post » Sob sty 29, 2005 8:46

zajrzyj do malego ABC Zalatanego, on tam ostatnio pisał co robić w takich przypadkach

http://forum.miau.pl/viewtopic.php?t=22 ... c&start=15

kura1336

 
Posty: 865
Od: Śro lut 18, 2004 20:31
Lokalizacja: Warszawa - Bródno

Post » Sob sty 29, 2005 9:12

Szczerze mówiąc, to przy ranie tych rozmiarów dobrze by było, by kot dostawał antybiotyk a ona sama była zasłonięta opatrunkiem przed lizaniem i zabrudzeniami właśnie. Okoliće rany powinnaś ogolić (najlepiej sprawdza się żyletka), zdezynfekowac wszystko Rivanolem i zdezynfekowanymi szczypczykami usunąć delikatnie igły.
Najlepiej idź z nim po prostu do weta.
Pozdrawiam
Kot to groźny przeciwnik;)
Obrazek

zalatany

 
Posty: 711
Od: Śro sie 11, 2004 8:16
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob sty 29, 2005 9:30

KiciKici! Jeśli tylko masz możliwość, to idź z kotkiem do weterynarza. Może porozmawiaj z rodzicami? Dobrze by było, żeby kotek nie wychodził na dwór dopóki ta ranka się nie zagoi.
Oczyść mu tę rankę i przemyj tak, jak radzi Ci Zalatany, a potem opatrz ją. Ale jeśli tylko Ci się uda, to pokaż kotka wetowi. Pozdrawiam Ciebie i Twojego kotka, trzymaj się!

Izolda

 
Posty: 1793
Od: Czw gru 09, 2004 20:55
Lokalizacja: GrodziskMazowiecki

Post » Sob sty 29, 2005 9:31

Dziękuję, spróbuję, niestety do weta nie ma możliwości...

KiciKici

 
Posty: 220
Od: Czw gru 16, 2004 21:45
Lokalizacja: woj. dolnośląskie

Post » Sob sty 29, 2005 9:33

Izolda pisze:KiciKici! Jeśli tylko masz możliwość, to idź z kotkiem do weterynarza. Może porozmawiaj z rodzicami? Dobrze by było, żeby kotek nie wychodził na dwór dopóki ta ranka się nie zagoi.
Oczyść mu tę rankę i przemyj tak, jak radzi Ci Zalatany, a potem opatrz ją. Ale jeśli tylko Ci się uda, to pokaż kotka wetowi. Pozdrawiam Ciebie i Twojego kotka, trzymaj się!


Kotek może być w domu, ale on nie chce... dziękuję, zaraz moja mama będzie to wyciągać, bo ja nie mogę :roll:

KiciKici

 
Posty: 220
Od: Czw gru 16, 2004 21:45
Lokalizacja: woj. dolnośląskie

Post » Sob sty 29, 2005 10:07

Yyyyh.... :evil: Szykowalam sprzęt, a moja mama wyciągnęła mu te igły... rękami :evil: :!: :!: :!: No nic, jak już rozpuszczam Rivanol to mu przemyję i opatrzę, tylko, że to juz jest suche...

Troszke przesadziłam z wielkością tej rany... ona ma 2 cm długości, ale jest troche węższa niż 2 cm...

KiciKici

 
Posty: 220
Od: Czw gru 16, 2004 21:45
Lokalizacja: woj. dolnośląskie




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: aania, kasiek1510, kicalka, misiulka, Zeeni i 121 gości