Przepuklina

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt sty 28, 2005 23:29 Przepuklina

Dzień Dobry - Dobry Wieczór wszystkim.
Na początku chciałabym się króciutko przedstawić:
Jestem Ibi,a moim pupilem jest kocurek "Pan Iwan" (4-o miesięczny syberyjczyk).
Pochodzimy z Wrocławia (tz. ja z pod Wrocławia, a Iwan tak naprawde z Łodzi, ale mieszkamy we Wrocławiu).

Problem pojawił się ok 3 miesięcy temu - zauważyłam wypukłość na brzuszku kotka. Podczas szczepienia nasz wet zdiagnozował przepuklinę...Za dwa tygodnie kotek ma być zoperowany, wet twierdzi że wypukłość wypełniona jest tłuszczem i nie zagraża kociakowi, nie mniej jednak chciałabym coś wiecej wiedzieć. Dlatego bardzo proszę jeżeli ktoś miał doświadczenia zwiazane z tą przypadłścią, opiszcie co i jak.
Z góry dzięki!!!
:cat3:

Ibi

 
Posty: 12
Od: Pt sty 28, 2005 23:11
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pt sty 28, 2005 23:32

Najprawdopodobniej mamy tu do czynienia z przepukliną pępkową. Jej usunięcie jest bardzow skazane, bo z czasem, gdy do worka przepuklinowego dostałyby sie jelita (ale nie jest to pewne) mogłoby dojść do poważnych zaburzeń pokarmowych.
Zabieg jest prosty, rutynowo wykonywany, nie ma się nad czym zastanawiać.
Pozdrawiam
Kot to groźny przeciwnik;)
Obrazek

zalatany

 
Posty: 711
Od: Śro sie 11, 2004 8:16
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt sty 28, 2005 23:33

Witaj na forum :)
Jeśli to jest przepuklina pępkowa, to moje Szelma i Ił to miały. Można to zoperować przy okazji sterylki lub kastracji, żeby oszczędzić kotu dwukrotnej narkozy. Po operacji przepukliny po prostu już nie ma.
Obrazek

kordonia

 
Posty: 8759
Od: Czw sty 30, 2003 13:59
Lokalizacja: Elbląg

Post » Pt sty 28, 2005 23:42

Dzięki za zainteresowanie - Iwan to mój pierwszy kotek (aczkolwiek myślę że nie ostatni) i żal mi go strasznie byłoby gdyby cierpiał. Niestety wet mówi żeby przepuklne zaszyć teraz, a Iwan niestety jest jeszcze za maly na kastacje. Ale jestem dobrej myśli... Jeszcze raz dzięki za odpowiedzi :)[/img]

Ibi

 
Posty: 12
Od: Pt sty 28, 2005 23:11
Lokalizacja: Wrocław

Post » Sob sty 29, 2005 1:12

Przepuklinę operuje się juz u trzymiesięcznych kotów. Zdjęcie szwów jest po 10 dniach. Nie powinno być komplikacji.

Kocurro

 
Posty: 11393
Od: Nie sty 11, 2004 20:31
Lokalizacja: Warszawa-Bemowo

Post » Sob sty 29, 2005 8:00

Trudno, zaszyj przepuklinę jak najszybciej. Kstracja niech sobie zaczeka :)
Pozdrawiam
Kot to groźny przeciwnik;)
Obrazek

zalatany

 
Posty: 711
Od: Śro sie 11, 2004 8:16
Lokalizacja: Warszawa




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: ASK@, Google [Bot], magnificent tree, Silverblue i 250 gości