Purina - znacie?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt sty 28, 2005 16:06

rokko pisze:
jasenka pisze:Moje trzy wcinają Purinę (Alfa w trakcie przestawiania - w poprzednim domu jadła tylko 1 rodzaj suchego Royala i nic innego tylko woda :(). Dieta wyraźnie im służy. Dostają różne, ale odkłaczająca jest chyba ulubina... czemu? - nie wiem. Dostają też inne żarcie - jestem zwolennikiem różnorodności w menu. Zdrowe i piękne. Najwyraźniej widać to po Timku. Na podstawie własnego doświadczenia - polecam!

Plusem Puriny nad Royalem jest też cena... Dla niektórych (zwłaszcza tych wysoce-ilościowo zakoconych) to też może mieć znaczenie... Koty jedzą różnie i na różnie starcza. Alfa zjadała 1 worek RC na 2 miesiące, ale Timon z Lusią pochłanęłyby taką samą ilość w 2-3 tygodnie, gdyby jadły to tylko!


Skoro tak zachęcacie to spróbuję i Puriny ;)

Rokko - Ty będziesz próbować :wink:? Jak tak, to polecam Animondę dla kociąt - moja koleżanka się skusiła 8O i tweirdzi, że było pyszne :ryk:!!!
Aleksandra + dwóch synów, cztery (na razie ;) ) ogony kocie i jeden (wystarczy ;) ) psi.

jasenka

 
Posty: 1468
Od: Wto lip 20, 2004 9:15
Lokalizacja: Warszawa - Bemowo

Post » Pt sty 28, 2005 16:34

to wszystko zależy od kociego gustu, nie wszystkie lubią Purinę, mój kicior przepada za Puriną na kule włosowe, do tego stopnia, że trzeba czuwać nad jej zjadaną ilością :D

kicior

 
Posty: 227
Od: Sob sty 08, 2005 22:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post » Pt sty 28, 2005 16:39

kicior pisze:to wszystko zależy od kociego gustu, nie wszystkie lubią Purinę, mój kicior przepada za Puriną na kule włosowe, do tego stopnia, że trzeba czuwać nad jej zjadaną ilością :D


Rozumiem, ja też czuwam :wink: To jest ulubiona karma Miętusi.
Obrazek
Cinia i Tycia

Iśka

 
Posty: 3950
Od: Pt cze 25, 2004 20:55

Post » Pt sty 28, 2005 21:04

jasenka pisze:Rokko - Ty będziesz próbować :wink:? Jak tak, to polecam Animondę dla kociąt - moja koleżanka się skusiła 8O i tweirdzi, że było pyszne :ryk:!!!


MAM Animondę dla kociąt (Rafine Soup) !
Oba smaki i kot je uwielbia więc go nie będę objadał :wink:
rokko + Luzak + Cicia + Baxter
Obrazek Obrazek Obrazek
My, koci Ojcowie, musimy się trzymać razem !

rokko

 
Posty: 704
Od: Wto gru 07, 2004 11:00
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt sty 28, 2005 21:06

rokko pisze:
wacka pisze:Moje uwielbiają purinę proplan (suchą oczywiście). Kupuję dla kotów domowych i dosypuję RC, której nie lubią. Inne karmy są beee.
Nie wiem czy lepsza czy gorsza ale np. Purina nie ma konserwantów, które ma RC i skład wg mnie ten sam.


a skąd wiesz że RC ma konserwanty a Purina nie ma ?
zobacz http://www.royal-canin.pl/index.php/koty_produkty/32 i powiedz, który składnik to konserwant ?

A tak wogóle to wiele z tzw. niepolecanych marek hipermarketowych(Friskies, Darling) - to właśnie Nestle, producent także ProPlan... :roll:


rokko na opakowaniu przeczytałam. na RC jest +konserwanty a na purinie nie ma.
Obrazek

wacka

 
Posty: 2028
Od: Pt sie 20, 2004 9:06
Lokalizacja: Gdańsk

Post » Pt sty 28, 2005 21:15

Asia_K pisze:A producent Royala ma w swojej ofercie także Pedigree :roll:


Na jakiej podstawie tak twierdzisz ?
Bo wystarczy wejść na stronę Puriny i Neste od razu wyświetlają się te "pozostałe" marki 8)
Na stronie RC - nie bardzo się wyświetla Pedigree Pal :roll:

Asia_K pisze:a co do wydajność to kupuję 1,5 kg worek Indoor za około 28 PLN, który przy jednym kocie starczał mi na miesiąc.


to oznacza, że Twój kot je jedynie 50 gramów/dzień ???
no nie, to SUPER WYDAJNA karma - no, chyba, że dożywiasz go jeszcze innym jedzeniem ? wówczas należałoby je wliczyć do kosztów..... :?

bo ja 60 gramów dla Kitka wyliczyłem przy żywieniu JEDYNIE RC... :?
rokko + Luzak + Cicia + Baxter
Obrazek Obrazek Obrazek
My, koci Ojcowie, musimy się trzymać razem !

rokko

 
Posty: 704
Od: Wto gru 07, 2004 11:00
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt sty 28, 2005 21:31

rokko pisze:
Asia_K pisze:A producent Royala ma w swojej ofercie także Pedigree :roll:


Na jakiej podstawie tak twierdzisz ?
Bo wystarczy wejść na stronę Puriny i Neste od razu wyświetlają się te "pozostałe" marki 8)
Na stronie RC - nie bardzo się wyświetla Pedigree Pal :roll:

ściąniete ze strony pedigree: "Badania naukowe
Potwiedzeniem jakości i właściwości wszystkich produktów Pedigree® jest wkład i zaangażowanie dietetyków i lekarzy weterynarii z Waltham® w ich rozwój i produkcję."
a to sronka RC: "Połączenie wiedzy oraz doświadczenia Royal Canin i Waltham zaowocowało stworzeniem nowego programu żywienia, który jest odzwierciedleniem najnowszych osiągnięć z zakresu dietetyki weterynaryjnej. Niezwykle dokładne oraz gruntowne badania pozwoliły nam wprowadzić najlepsze rozwiązania w każdym produkcie"


Asia_K pisze:a co do wydajność to kupuję 1,5 kg worek Indoor za około 28 PLN, który przy jednym kocie starczał mi na miesiąc.


to oznacza, że Twój kot je jedynie 50 gramów/dzień ???
no nie, to SUPER WYDAJNA karma - no, chyba, że dożywiasz go jeszcze innym jedzeniem ? wówczas należałoby je wliczyć do kosztów..... :?

bo ja 60 gramów dla Kitka wyliczyłem przy żywieniu JEDYNIE RC... :?

czy to "SUPER wYDAJNA" było z ironiA bo nie załapałam :roll: ? 50 g dziennie na kota przy karmieniu JEDYNIE PRO PLANEM. moje futra jedzą a tylko sucha karmę.
Obrazek

Asia_K

 
Posty: 1374
Od: Pt paź 03, 2003 0:16
Lokalizacja: Stegny Południowe

Post » Pt sty 28, 2005 21:44

wacka pisze:rokko na opakowaniu przeczytałam. na RC jest +konserwanty a na purinie nie ma.


podaję za http://www.hortimex.com.pl/encyklopedia/spis.html

w Purinie są:
tokoferol (E306 czyli przeciwutleniacz)
kwas ortofosforowy (E338 czyli regulator kwasowości i przeciwutleniacz)
beta-karotem (E160a czyli barwnik)

W RC są
E202 czyli sorbinian potasu - konserwant
E310 czyli galusan propylu (przeciwutleniacz)
E320 czyli Butylhydroxyanisol (przeciwutleniacz)


jak widać, każdy ma coś "za uszami"
myślę, że każda żywność "torebkowa", niepasteryzowana i przeznaczona nie do natychmiastowego zjedzenia - musi być konserwowana chemicznie bo pleśń i grzyb byłby na niej szybciutko :oops: :roll:
rokko + Luzak + Cicia + Baxter
Obrazek Obrazek Obrazek
My, koci Ojcowie, musimy się trzymać razem !

rokko

 
Posty: 704
Od: Wto gru 07, 2004 11:00
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt sty 28, 2005 21:52

Asia_K pisze:czy to "SUPER wYDAJNA" było z ironiA bo nie załapałam :roll: ? 50 g dziennie na kota przy karmieniu JEDYNIE PRO PLANEM. moje futra jedzą a tylko sucha karmę.


ja podałem dane nt żywienia z opakowania bo tak naprawdę to nie wiem ile wychodziłoby przy żywieniu SAMYM RC mojego Kitka (daję jeszcze Animondę)
myślę że przy dorosłych kotach "teoretyczne" ilości karmy są większe :roll: niż 50 gram (oglądałem dziś w sklepie opakowanie i było chyba 70-90 gramów... :roll: )
więc 1,5kg nie wystarczyłoby na miesiąc... :wink:

zresztą nieważne - jak kot zje to RC, które mam teraz to włączęmu Purinę i zobaczymy.... :twisted:
rokko + Luzak + Cicia + Baxter
Obrazek Obrazek Obrazek
My, koci Ojcowie, musimy się trzymać razem !

rokko

 
Posty: 704
Od: Wto gru 07, 2004 11:00
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt sty 28, 2005 22:03

wg. tego co jest napisane na opakowaniu Pro Plan Indoor 3-4 kg kot powinien dziennie zjeść 40 g. czyli wychodzi trochę więcej niż miesiąc. Gizmo czasem nawet tych 40 g nie zje więc moim zdaniem jest wydajna ( około 28 PLN na miesiąc na kota)
Obrazek

Asia_K

 
Posty: 1374
Od: Pt paź 03, 2003 0:16
Lokalizacja: Stegny Południowe

Post » Pt sty 28, 2005 22:30

Asia_K pisze:wg. tego co jest napisane na opakowaniu Pro Plan Indoor 3-4 kg kot powinien dziennie zjeść 40 g. czyli wychodzi trochę więcej niż miesiąc. Gizmo czasem nawet tych 40 g nie zje więc moim zdaniem jest wydajna ( około 28 PLN na miesiąc na kota)


to rzeczywiście super
no cóż, może spróbuję i Puriny.... :roll:

4kg RC Indoor (rozumiem że to odpowiednik) kosztuje 81PLN
dla kota 3-5kg wydajność wynosi ~60g dziennie (liczmy że 50 gramów)
czyli 4kg wystarcza na 80 dni (czyli na 2,66 miesiąca)
czyli wydajność wynosi 30,45 PLN/miesiąc na kota.... :wink:
czy wobec powyższego RC jest tak DUŻO droższy czy nie ???? :roll: :wink:

ale zostawmy już te wyliczenia i analizy - ja spróbuję PURINY dla Kitka, tak jak wyżej napisałem ;)
rokko + Luzak + Cicia + Baxter
Obrazek Obrazek Obrazek
My, koci Ojcowie, musimy się trzymać razem !

rokko

 
Posty: 704
Od: Wto gru 07, 2004 11:00
Lokalizacja: Łódź

Post » Sob sty 29, 2005 0:13

rokko pisze:
Asia_K pisze:wg. tego co jest napisane na opakowaniu Pro Plan Indoor 3-4 kg kot powinien dziennie zjeść 40 g. czyli wychodzi trochę więcej niż miesiąc. Gizmo czasem nawet tych 40 g nie zje więc moim zdaniem jest wydajna ( około 28 PLN na miesiąc na kota)


to rzeczywiście super
no cóż, może spróbuję i Puriny.... :roll:

4kg RC Indoor (rozumiem że to odpowiednik) kosztuje 81PLN
dla kota 3-5kg wydajność wynosi ~60g dziennie (liczmy że 50 gramów)
czyli 4kg wystarcza na 80 dni (czyli na 2,66 miesiąca)
czyli wydajność wynosi 30,45 PLN/miesiąc na kota.... :wink:
czy wobec powyższego RC jest tak DUŻO droższy czy nie ???? :roll: :wink:

ale zostawmy już te wyliczenia i analizy - ja spróbuję PURINY dla Kitka, tak jak wyżej napisałem ;)


nigdy nie bawiłam się w aż takie wyliczenia :D Purinę znalazłam przez przypadek w hurtowni i postanowiłam spróbować. Gizmo chętnie ją jadł, przestał się zakłaczać i waga była w normie. Kolejne futra też dostawaly Purinę i doszłam do wniosku, że skoro jest wszystko ok to po co zmieniać. Raz zabrakło mi Puriny a w sklepie był tylko RC. Kupiłam i dałam kotom. diuna jest wszystkożerna i wepchnęła w siebie wszystko. Natomiast Gizmo i Blues sterdziły, że takie cos to moge sobie sama jeść. I w związku z tym wrócilismy do Puriny 8) Dwa kociaki odchowałam właśnie na Pro Planie Kitten i jestem bardzo zadowolona z wyników.

Powodzenia przy degustacji :D
Obrazek

Asia_K

 
Posty: 1374
Od: Pt paź 03, 2003 0:16
Lokalizacja: Stegny Południowe

Post » Sob sty 29, 2005 0:23

A czym Purina jest barwiona.
Niedawno slyszalma, ze te mieszanki kolorowe sa barwione chemicznie a te bure sa barwione melasa.
Wiecie cos wiecej na ten temat?

Lidka

 
Posty: 16219
Od: Wto lut 03, 2004 8:57
Lokalizacja: Katowice

Post » Sob sty 29, 2005 1:20

Asia_K pisze: Raz zabrakło mi Puriny a w sklepie był tylko RC. Kupiłam i dałam kotom. diuna jest wszystkożerna i wepchnęła w siebie wszystko. Natomiast Gizmo i Blues sterdziły, że takie cos to moge sobie sama jeść. I w związku z tym wrócilismy do Puriny


Nikogo nie namawiam do zmiany, a już na pewno nie tak gwałtownej jak Twoja - PRZYMUSOWA
w każdej książce i broszurkach piszą o STOPNIOWYM wprowadzaniu nowej karmy
wynika z tego, że Twoje futrzaki się po prostu zbuntowały....
Nie twierdzę też, że RC jest lepsze lub gorsze od czegokolwiek innego - nie mam takiego doświadczenia by tak twierdzić :oops:

Zyczę tylko ostrożności w wyrażaniu poglądów w stylu "karma A ma konserwanty/antyutleniacze a karma B nie ma i dlatego karma B jest lepsza"
Zwłaszcza że brak konserwantów może świadczyć o tym, że karma jest bardziej narażona na pleśnie i generalnie na psucie się, zwłaszcza dotyczy to karmy nie zjadanej w całości w krótkim czasie od otwarcia opakowania - a taka jest właśnie sucha karma dla kotów
rokko + Luzak + Cicia + Baxter
Obrazek Obrazek Obrazek
My, koci Ojcowie, musimy się trzymać razem !

rokko

 
Posty: 704
Od: Wto gru 07, 2004 11:00
Lokalizacja: Łódź

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 293 gości